Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Nisam probao sa backgrounderom, ali poshto se slobodan ram vrti oko 10mb, ne znam bash koliko i ima smisla. Mnogo veci problem je shto nece zajedno sa biteSMSom, smara stalno gashenje i restartovanje springboarda.
 
Nisi se valjda opekao pa instalirao? Uvek citaj readme ili change-log.
 
Jesam.
 
Hmm.. hoces da probam da izvucem verziju sa mog telefona pa da ti nekako posaljem? Mozda mozes kroz WinSCP + OpenSSH da ubacis prethodnu verziju?
 
Nema (za sada) potrebe - aplikacija radi normalno, nigde ne pise Trial period, ne davi vise sa onim dijalogom za donacije. Uostalom, aplikacija je toliko dobra i korisna da zasluzuje tih par dolara koliko kosta.
 
Nakon što sam uradio restore na OS 3.0.1, iTunes neće da mi reinstalira krekovane aplikacije sa Installousa. Kako da ih povratim na Ajfon, pošto Installous trenutno ne radi. Kako da ih instaliram iz iTunes-a kad on neće ovako da ih sinhronizuje sam od sebe?

Instaliras AppSync na iPhone zbog patcha za crackovane appove. Porucis bilo koju free aplikaciju sa Store-a, syncujes pa onda krekovane.
 
Gde ima da se skine taj AppSync? Na Cydia ga ne nalazim. Jel neki poseban repo, ili šta?

OK skapirao sam da je na hackulo.us ili tu negde, naćiću ga.
 
Poslednja izmena:
Super povratio sam igrice i aplikacije. Potupno sam zaboravio na taj AppSync, a još sam ga pre par nedelja preporučivao kao zamenu za miPatch u OS 3.0 :)
 
Evo sad sam napravio IGO test, Crveni krst>Trg Republike>Crveni krst i mogu samo da kazem smeshno :)

Kursor se ponasha kao da sam peshak, pa ide polako a onda skochi 20 metara i sve tako, proverio sam, nameshteno na "car". U Srpskih vladara gde su zgrade blizu ulice signal se chesto gubio, i uopshte odatle pa sve do crvenog krsta sve je radilo uzas, bukvalno ni u jednom trenutku mapa nije bila tamo gde sam, sve neshto skache, okrece se itd. Od chuburskog parka pa do krsta IGO je pokazivao kao da idem u rikverc :d

Sve u svemu, ovo je 3 klase ispod mog GPSa od 100e, i ne gubim nadu, mozda u 2.0 verziji proradi kako treba :)
 
meni se iGo 8.3 na WM 6.5 "zaglupljuje" u tunelu - sto je i logicno, ali na otvorenom i u gradu daje sasvim dobar polozaj.

jel jos neko ima problema ili Driver ima samo "malerozni" primerak telefona? sta bi od one price da ti ga Maxa jailbreak-uje ?!?
 
Evo sad sam napravio IGO test, Crveni krst>Trg Republike>Crveni krst i mogu samo da kazem smeshno :)

Kursor se ponasha kao da sam peshak, pa ide polako a onda skochi 20 metara i sve tako, proverio sam, nameshteno na "car". U Srpskih vladara gde su zgrade blizu ulice signal se chesto gubio, i uopshte odatle pa sve do crvenog krsta sve je radilo uzas, bukvalno ni u jednom trenutku mapa nije bila tamo gde sam, sve neshto skache, okrece se itd. Od chuburskog parka pa do krsta IGO je pokazivao kao da idem u rikverc :d

Sve u svemu, ovo je 3 klase ispod mog GPSa od 100e, i ne gubim nadu, mozda u 2.0 verziji proradi kako treba :)

Ti bas imas problem, recimo ja dok sam ga koristio intezivno u ova dva dana nikad ali bas nikad nije skocio za 20 m. Uvek me je pratio kako treba i pokazivao tacnu lokaciju (ili je mozda masio za par metara zbog slabijeg GPS signala). Kada skrecem u neku krivinu i kada treba da rotira mapu - sve je smooth, nema kucanja, kocenja i ostalih tripova kao kod tebe ;)
 
Nemam pojma, tako je bilo i za problem sa framerateom IGO-a pa ispade da svako ko je pogledao moj snimak, isto tako mu radi :) Nisam ga dovoljno testirao poshto nemam nosac za auto, chim stigne lepo cu da ga isprobam, drzao sam fon u ruci i vozio, mozda je krov ometao domet, videcu sa nosachem kako ce biti, na sred shoferke bi trebao da ima bolji "pogled" na nebo nego na volanu.

Ne izlazi za PC dve generacije hardvera godisnje ;). Jedna generacija CPU-ova, na istoj arhitekturi, kroz "tik-tok" model "zivi" najmanje ~18meseci. Sta uopste podrazumevas pod generaciju? Po roadmap-ovima, sledeca kompletno nova arhitektura ce izaci najranije 2012., ako sve bude islo po planu, i ukoliko ne budu namerno razvukli lifecycle prethodnika, sto je spekulisano do sada.
Core 2 za desktop se pojavio u julu 2006. i svaki sledeci procesor koji je Intel izbacio do danas predstavlja usavrsavanje arhitekture i proizvodnog procesa. Cak i igraci nemaju potrebe da menjanju npr. E6600/Q6600, a kamoli "obicni" korisnici.
I upravo ta konstantna trka omogucava da sada za vec 50e postoji CPU koji daje mnogo za ulozen novac, kao i prilicno rasirena ponuda u svakom cenovnom rangu, sto je pre bilo nezamislivo. Slicno vazi i za GPU scenu.

Ako ti osnovna stvar nije jasna, a to je da PC industrija prodaje muda za bubrege i kochi napredak, onda stvarno ne znam zashto ovoliko pishemo :) x86 je odavno trebao da crkne i da se krene od nule, ali to Microsoft u talu sa Intelom nikada nece uraditi, jer tako automatski gubi monopol koji je jedini razlog zashto oni postoje.
 
Poslednja izmena:
Ja sam moj drzao sto u ruci sto na nosacu i zaista nije bilo problema. Sto se simulacije tice tu radi skoro pa isto kao kod tebe. Ali simulacija je na kraju nebitna.
 
Ja sam moj drzao sto u ruci sto na nosacu i zaista nije bilo problema. Sto se simulacije tice tu radi skoro pa isto kao kod tebe. Ali simulacija je na kraju nebitna.

Pa kako moze bilo shta drugo bolje da ti radi ako simulacija radi isto ? :)

Reshili smo to, izblamirali ste se u drushtvu, idemo dalje :) Kad mi stigne nosach ima da predjem jedno 50km po gradu pa da konachno ustanovim jel to upotrebljivo ili ne.
 
Ništa. Izgleda da će ekspert za navigacije morati da dođe u pomoć :D

Ta ra ra ra tataaaaa :D:D
 
pusti ti ulice Beograda, tu ti GPS ionako ne treba... nego sedni u auto pa pravac jug Srbije, pa da vidis :D BTW, jel mozete da mi kazete kog datuma su karte u iGoPhone?
 
Pa kako moze bilo shta drugo bolje da ti radi ako simulacija radi isto ? :)

Reshili smo to, izblamirali ste se u drushtvu, idemo dalje :) Kad mi stigne nosach ima da predjem jedno 50km po gradu pa da konachno ustanovim jel to upotrebljivo ili ne.

Ti bas ne kapiras sta ti ja pricam :) simulacija radi traljavo to stoji ali navigacija u realnom vremenu, da li po putanji koju si zadao (znaci vozis auto i blenes u telefon da bi video gde si) ili bez putanje radi odlicno. Drugim recima, ne secka i ne koci kao simulacija.
 
Poslednja izmena:
pusti ti ulice Beograda, tu ti GPS ionako ne treba... nego sedni u auto pa pravac jug Srbije, pa da vidis :D BTW, jel mozete da mi kazete kog datuma su karte u iGoPhone?

Meni treba, chesto idem na potpuno nepoznate adrese, i zashto bi trazio i zverao iz auta gde je broj zgrade, ili razmishljao kako dotle doci zbog jednosmernih ulica ? U roku od 2 dana posle kupovine GPSa sam ukapirao da je to neverovatno koristan uredjaj, mnogo korisniji nego shto sam mislio. Dovoljno je samo to shto su istaknuti brojevi zgrada kod nas retkost.

Ti bas ne kapiras sta ti ja pricam :) simulacija radi traljavo to stoji ali navigacija u realnom vremenu, da li po putanji koju si zadao (znaci vozis auto i blenes u telefon da bi video gde si) ili bez putanje radi odlicno. Drugim recima, ne secka i ne koci kao simulacija.

Ne znam stvarno gde je logika u tome, a pogotovo gde je logika da iz nekog razloga meni IGO radi 3x sporije dok sve ostalo radi normalno :) Zar cu morati da pravim snimak i u realnom radu da se ustanovi kako je tako svima :d
 
Poslednja izmena:
Evo sad sam napravio IGO test, Crveni krst>Trg Republike>Crveni krst i mogu samo da kazem smeshno :)

Kursor se ponasha kao da sam peshak, pa ide polako a onda skochi 20 metara i sve tako, proverio sam, nameshteno na "car". U Srpskih vladara gde su zgrade blizu ulice signal se chesto gubio, i uopshte odatle pa sve do crvenog krsta sve je radilo uzas, bukvalno ni u jednom trenutku mapa nije bila tamo gde sam, sve neshto skache, okrece se itd. Od chuburskog parka pa do krsta IGO je pokazivao kao da idem u rikverc :d

Sve u svemu, ovo je 3 klase ispod mog GPSa od 100e, i ne gubim nadu, mozda u 2.0 verziji proradi kako treba :)

mojne više ništa da pričaš... meni je držao signal sa sedišta u kolima, i to je stajao onako sa ekranom na gore, a ne sa antenom na gore, kako bi trebalo. Ako vam u startu nalazi GPS signal malo teže, to je zato što odmah po uključenju Location Services-a treba sačekati 10-15 sekundi pre pokretanja iGo aplikacije - provereno.
Tvom telefonu ne radi vibracija, kupio si krš sa ebay-a i možda mu je pomerena i antena za GPS i ko zna šta još. Ne možeš da kažeš da telefon koji je ispao i onaj koji je nov i čuvan uvek i u svakom slučaju rade isto...
 
Nego, jel neko zna sa koje strane uređaja je GPS antena na iPhone-u?
 
Ahahahahaha :)

Daj Maxo ne lupetaj, isto kao shto mi je neko rekao da mi je Wii kontroler neprecizan jer je polovan pa se vremenom izlizao :)

GPS signal je i meni radio na sedishtu sa ekranom gore ako te to zanima, a shto se tiche vibracije, proguglaj malo, naci cesh bar 1000 ljudi kojima to zeza, i naravno da cu to da popravim (6$ novi vibro modul) i onda da krenem iPhone servis :)

I fon nije iz USA, kupljen ovde regularno.
 
Poslednja izmena:
Pa ako vibracija ne radi, telefon je ispao. To je sasvim moguće. Zato se te stvari kupuju nove!

iphone_3g_gps_ant_location.jpg


So is the antenna small? Well, yes and no. If you compare it to say the GPS patch antenna of the TomTom 910 (it’s the big square right slap bang in the middle of this image - via PocketGPS World) then yes it is. However, when compared to GPS antennas that you find in other cellphones or any other GPS-enabled consumer electronics product that isn’t a dedicated GPS receiver, then no. The placement of the GPS antenna inside the iPhone 3G means that if you want best reception you need to hold the iPhone upright either in the portrait position or rotated 90° clockwise (of I guess flat on its front, but that would make looking at the screen a bit tricky).

iPhone 3G GPS - Is it too small in the antenna department to be any good?

The real deal maker/breaker for any in-car GPS receiver is whether it works inside a car. That said, even the best in-car system can have trouble working inside some vehicles, for example if they are fitted with metallized windshields. This is why most in-car GPS receivers come with the ability to attach an auxiliary external antenna. However, there’s no connector for an external antenna on the iPhone 3G.

The bottom line …

The bottom line is that there’s no reason that the iPhone 3G can’t be as good as any other cellphone-based GPS solution (in other words, turn-by-turn navigation is possible), but on the other hand it’s unrealistic to expect it to to be as good as a dedicated in-car GPS solution.
 
Probaj Google Maps. On sada ima ceo Beograd pa vidi kako ti on radi. Ako i on shteka onda je problem do telefona (ili si ti tolika vuna pa ne umes da ga namestis).
 
Meni treba, chesto idem na potpuno nepoznate adrese, i zashto bi trazio i zverao iz auta gde je broj zgrade, ili razmishljao kako dotle doci zbog jednosmernih ulica ? U roku od 2 dana posle kupovine GPSa sam ukapirao da je to neverovatno koristan uredjaj, mnogo korisniji nego shto sam mislio. Dovoljno je samo to shto su istaknuti brojevi zgrada kod nas retkost.

to za brojeve zgrada - nije retko da ih neko i ne skine. :D
zato sam i pitao od kada su karte za iGoPhone? trenutno za WM su iz aprila '09.
 
LOL, znachi svima kojima ne radi vibracija, telefon je ispao ? :) Imash samo na iSrbija njih petoricu kojima je tek tako prestala da radi, a google sam ti vec pomenuo, ajde malo da ne prichamo napamet. I opet ti kazem, novi vibro modul koshta 6$, a ti cesh mi se javiti kad tebi bude riknulo, potpuno isto kao za RROD (koji nema shanse da se desi:)), ali to si vec zaboravio :)

Meni je vibracija prestala da radi jednom na telefonu ali je problem bio do sistem:,,:. Posle reinstalacije sve je bilo ok.
 
Meni je vibracija prestala da radi jednom na telefonu ali je problem bio do sistem:,,:. Posle reinstalacije sve je bilo ok.

Moze da bude i to, ali ko ce sad da se zeza, ja vibraciju i ne koristim, iPhone ima odlichan zvuchnik, i u kombinaciji sa old phone za zvono i chime za poruku, ne moze da mi se desi da ne chujem, a tamo gde muzika svira 120dB, ne idem :) Mada cu da stavim novu vibraciju kad je dz :)

to za brojeve zgrada - nije retko da ih neko i ne skine. :D
zato sam i pitao od kada su karte za iGoPhone? trenutno za WM su iz aprila '09.

Dobra stvari kod "velikog" IGOa je u tome shto ti u svakom trenutku prikazuje koji je broj levo i desno, valjda ce to ubaciti u sledecu iphone verziju, a i da srede prog da radi slichno kao na standalone-u ;)
 
Poslednja izmena:
Videh juce kod Maxe iGo na iphone-u. Ne znam kako radi ali nije mogao da pronadje signal: mislim da je u tom momentu bas bilo malo oblacno :D

Ne mogu da sudim kako radi posto ja koristim iGo na HTC-u, ali ono sto mi je upalo u oci jeste to da se radi o necemu nalik Amigo verziji. Ko je iole upucen u navigaciju zna da se radi o varijanti za "cave" :) Jednostavnija je varijanta od standardnog iGo-a, satro intuitivniji... To znaci da ce proci dosta vremena da se ova verzija "skocka" sa svim funkcijama potrebnim onima koji su navikli da koriste iGo - u prvom redu mislim na recimo Gurjon ili dimka skin gde je korisnicki interfejs usavrsen do izuzetno visokog nivoa a isto vazi i za mnogobrojne funkcije. Ima ih naravno i za Amigo, ali mnogo manje...

Voleo bih da vidim kako se ponasa u realnom radu, Maxo - javi kad naidju sateliti :)

Ako poredim klasicne modele za kola i navigaciju na mobilnim telefonima - sto se tice detaljnosti prikaza, lepse se vidi na HTC Touch HD-u nego sto mi je bila slika na Mio navigaciji, logicno, zbog vise rezolucije. Medjutim, na kom god PPC-u da sam probao iGo, UVEK sam imao lag od sekundu-dve: probao sam i na Diamondu, Diamondu 2, Touch HD-u, sa svim promenama ROM-ova, menjao sam radio milion puta. Uvek postoji taj delay koji recimo kod klasicnih navigacija nikada nisam primetio
 
krastavac, ko zeli AllIn1 uredjaj mora da pristane na neki kompromis, kao sto je lag u tvom slucaju ili problem sa oblacicima u Maksinom (ili sporoscu samog softvera u Vladinom).
 
jel ima neko "ispravan" BeejiveIM 3.0 with Push ?? vidim da ima nekoliko 10tina verzija i sve koje sam isprobao (3-4) ne rade :(
 
jel ima neko "ispravan" BeejiveIM 3.0 with Push ?? vidim da ima nekoliko 10tina verzija i sve koje sam isprobao (3-4) ne rade :(
uzmi instaliraj IM+ mnogo je zesci nego beejive, ja sam stalno koristio beejive ali mi se ovo nametnulo kao idealna zamena... bukvalno 99% isti beejive, isto ima push, cak ima i opciju da ako nisi online a neko ti pise da ti stigne na mail poruka i da ne moras da se ulogujes da odgovoris na tu poruku nego je dovoljno da odgovoris na taj mail a korisnik koji ti je poslao poruku dobija to normalno na messenger-u... probaj i videces da je super
 
Nazad
Vrh Dno