Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Kolko vam traje instalacija ovog iGO? Ja sam iskopirao file u /private/var/mobile/Library/Downloads što je folder u koji Installous skida instalacije, i pokrenuo sam instalaciju iz Installous-a. On sada već 10ak minuta stoji Decompressing Archive isto kao na početku, ništa se nije pomerio progress bar. Jel to tako treba ili neće ići ta instalacija? Isključio sam biteSMSsb iz Mobile Substrate AddOns.

img0128j.png
 
Ubacio sam neke mape iz full verzije u ovu bugarsku verziju i radi. Ako vam ne treba cela evropa slobodno napravite svoju verziju.
 
Verovatno hoce i tako. Ja sam na taj nacin instlirao i trajalo je preko 30 min. Ako te neko u medjuvremenu pozove puci ce instaliranje. Ipak je najlakse iz itunesa.
 
Gde si nasao mape i kako si to odradio?
I ja sam na bugarskoj verziji, ali bih zeleo da ubacim mapu hrvatske, ostale su mi manje bitne.
 
Ok je, nakon što se raspakovalo instalacija je prošla za tren. Samo što mi nešto dugo traži GPS signal, možda zbog ovog vremena.

Malo mi je debilno što traži GPS sognal pola sata i za to vreme ne zna gde se ja nalazim, dok su ove druge aplikacije odmah znale gde se nalazim pomoću GSM triangulacije. Zašto i iGO ne koristi taj metod kad već ima problem da nađe satelit?

Već desetak minuta mi ovako stoji

img0129.png
 
Poslednja izmena:
i meni je trazio tako, izgleda da mu Srbija lici na Francusq :d

zadaj mu lokaciju gde si, na taj nacin iskljucish gps signal i posle kada ga ukljucish pronadje odmah
 
Danas po ovom vremenu cesh izgleda morati da izadjesh na livadu da bi nashao signal :) Probao sam sa prozora na 18 spratu i ne moze da nadje u roku od 5 min, a nashao mi je juche po vedrom nebu za manje od minut, kao na "pravom" GPSu.

@yooyo, jel ti sad radi IGO sa biteSMSom ?
 
Nego, jel zna neko gde iTunes smešta firmware kad mu zadaš download only? Sad skidam ovaj novi firmware, pa ne znam gde da ga tražim posle ako nije u iTunes folderu.

Hoću da ga flešujem, da eliminišem taj SMS bug da sam miran posle.
 
Ako ga fleshujesh, telefon ti nece biti razbijen pa necesh moci ni karticu da koristish ;)
 
Instalirah danas full verziju iGO i mogu reći da sam prezadovoljan kako sve funkcioniše. Za razliku od Garmina npr. u Kragujevcu postoji navigacija od vrata do vrata dakle postoje i kućni brojevi. Interfejs je daleko lepši u odnosu na Garmina ali npr. Kopaonik nema u izohipsama :) Jel postoji varijanta da mi pokazuje trenutnu brzinu u donjem desnom ćošku dok je uključeno rutiranje? U slučaju da nije uključeno umesto udaljenosti stoji trenutna brzina. Postoji li varijanta kao na Garminu da pokaže maksimalnu brzinu, pređene kilometre i sl? Na brzinu sam gledao i to nisam video da ima?
 
Hahaha, evo ovi svi, Stevs, guru, yooyo, što su pljuvali po iPhoneu i nosili tamo neke Kršokie - svi redom koriste iPhone :D
 
Malo upozorenje za one koji rade jailbreak pomoću redsn0w 0.7.2.

Ne instalirajte Icy zajedno sa Cydia! Cydia se zaglupi i neće da radi, pa mora se radi ponovo restore da bi se Icy eliminisao.
 
@max:
Nikad ja nisam pljuvao po iphone-u. malo si me zamenio sa nekim.

Kako dodati/izbaciti mape u iGO?
Ovo nisam jos probao!!
1. Skinite full verziju iGOa (onu od 1.4gb)
2. Promenite extenziju u ZIP
3. Raspakujte arhivu
4. idite u folder Payload\iGO_Myway.app\content
5. Iz foldera building, lang, map, poi i voice izbacite ono sta vam ne treba
6. Ponovo spakujte ZIP, zamenite extenziju u ipa i pokusajte instalaciju kroz itunes

Posto nisam ima vremena da se zezam na gore navedeni naci, a vec sam imao instaliranu bugarsku verziju, uradio sam sledece:

1. Skinite Iphone Tunnel suite (omogucava vezu sa IPhoneom kroz USB)
ili
1. Skinite WinSCP za vezu sa iphone-om kroz wireless
2. Instalirajte OpenSSH na telefon... ima ga na cydiji... Ako imate SBSsettings tamo moze da se nadje switch na OpenSSH on/off
3. Kada sartujete WinSCP konektujte se na telefon.
username: root
password: alpine
4. WinSCP izgleda kao total commander.
5. Raspakujte full verziju u neki folder na PC-u. u levom panelu WinSCP-a izaberite taj folder
6. u desnom panelu WinSCP-a izaberite sledeci folder na IPhoneu
/private/var/mobile/Applications/92FC3AD9-5D57-4C48-8532-56C9F98D1A88/iGO_Myway.app/content

Strukture foldera u levom i desnom panelu je identicna.. prebacite sa PC-a na IPhone mape koje zelite, a sa IPhonea obrisite one koje vam ne trebaju.

7. Sada treba popraviti permissions... idite u folder:
/private/var/mobile/Applications/92FC3AD9-5D57-4C48-8532-56C9F98D1A88/iGO_Myway.app/content
[highlight]BUDITE SIGURNI DA SE U FOLDERU content!!![/highlight]
i zatim u Winscp u meniju Commands/Open Terminal
i ukucajte sledecu komandu:
chown -R mobile *.* pa enter i
chmod 0755 -R ./*.* << pazite ovde pise tacka kroz zvezda tacka zvezda.. [azite da ne izostavite neku tacku

zatvorite sve, pokrenite iGO i trebalo da se pojave nove mape.

I da ne za boravim.. ne snosim nikakvu stetu ako nesto upropastite. :)

Pitanje za kraj... posto nisam ranije imao puno susreta sa navigacijom, zasto se koristi onaj debilni raspored tastature (ABCDEF, GHIJKLM, ...) umesto normalnog qwerty?? Da li nekako moze da se zameni keyboard layout?
 
^ A chemu to ? Samo zbog zauzetog prostora ili ima neke razlike u brzini ?

Hahaha, evo ovi svi, Stevs, guru, yooyo, što su pljuvali po iPhoneu i nosili tamo neke Kršokie - svi redom koriste iPhone :D

Meni poslednja nokia bila 6600 pre 5 godina :d

A iphone sam pljuvao jer je koshtao 600-700e i svi ste ga za te pare kupovali, a ovamo prichali kako je PS3 preskup :d Jel si provalio da me nema u 3GS threadu ? Ne interesuje me dok ne budem mogao da ga kupim za 300e, jer vishe ne vredi, ni sada.
 
Poslednja izmena:
@kriket:
stari zaj*b.. cidia i icy nikako zajedno pre unlocka. Mada ako imas wifi, i sa lockovanog telefona mozes da skines CyDelete i zatim da obrises Icy i potom otkljucas telefon.
 
Nema Srbije u tom programu, koliko znam. Ustvari ima autoput ili tako nešto.
 
Poslednja izmena:
Nema Srbije ni u jednoj kako treba, zato smo i chekali IGO :)
 
^ A chemu to ? Samo zbog zauzetog prostora ili ima neke razlike u brzini ?

Meni poslednja nokia bila 6600 pre 5 godina :d

A iphone sam pljuvao jer je koshtao 600-700e i svi ste ga za te pare kupovali, a ovamo prichali kako je PS3 preskup :d Jel si provalio da me nema u 3GS threadu ? Ne interesuje me dok ne budem mogao da ga kupim za 300e, jer vishe ne vredi, ni sada.

Pa realno! Ako neka igra krene da ti secka, onda pređi na 3GS... Ili kad bude jeftinije. Meni i jeste cilj da ne doplatim za 3GS, a to je sasvim izvodljivo ;)
 
Pa dobro, necu bash bez doplate, ali da dam josh toliko da bi uzeo 3GS je suludo. Ne treba mi brzi fon zbog igara, iako su one bolje nego na PSPu (LOL :d), treba mi najvishe zbog IGOa i zbog vishe rama da mogu lagano da drzim nekoliko aplikacija stalno u backgroundu.

Btw, ovi za biteSMS rade na tome da proradi sa IGO-om u isto vreme, ovako je bash bedak. Taman dok mi stigne nosach za auto :)
 
Poslednja izmena:
Pa fora je shto mi IGO na pravom GPSu radi 3x brze, a josh plus vi prichate kako vam leti, shto nema shanse :)
 
Poslednja izmena:
Ma nema veze sad, sve sam vec izmenjao, lako ide iz Address booka pa sync.

Svejedno ti trebaju ova dva patch-a da bi ti prepoznavao pozive. Neki operateri šalju pri pozivu u +381 formatu, a drugi u 06x formatu... bolje je da instaliraš ta dva configa. Plus, ovaj drugi phoneformat ti služi da ti brojeve uvek izlistava i prikazuje kao (062) 123-4567 ili +381 (62) 123-4567
 
Poslednja izmena:
Dopiši i mene na tu listu, pošto se razmišljam o iPhonetu... Samo ja nikad nisam pljuvao Apple uređaje. Ali vlasnike Apple uređaja, uvek! :D Najgori su :).

Bane R ... ... ... pre je pljuvao Apple korisnike nego Apple uređaje :D

no, nije ni bitno! - bitno je da prepozna kvalitet ;)
jeli Bane, jel Apple moze da se uporedi sa Sonyjem?

Pa fora je shto mi IGO na pravom GPSu radi 3x brze, a josh plus vi prichate kako vam leti, shto nema shanse :)

i meni radi iGo istom brzinom kao i kod Drivera.
mada, obojica smo ga razbili (iPhone) na isti nacin...

jel moze jos neko da postuje youtube snimak na kojem se vidi kako iGo radi?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Baš zato mi se i sviđa. Brzina, prosečna brzina i te fore. Odlično za bike ili trčanje. ;)
 
I kod mene se vuce kao kod drivera.
Da li vam i kako radi igo + backgrounder?
 
Svi koji koristite iFile nemojte raditi update iz Cydie jer je iFile upravo postao shareware.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno