Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Najbolja aplikacija za obradu fotografija na iOS, Pixelmator, dobila je velik update:
http://www.mactrast.com/2015/07/pix...ynamic-touch-tools-improved-repair-tool-more/
w704.gif


Ono što je interesantno za početnike koji žele da se upuste u photo editing, a ne razumeju najbolje funkciju alata za obradu i filtera, osim apdejta izbačena je i prava knjiga - besplatno korisničko uputstvo na 180 strana.
Ovo može značajno da olakša korištenje aplikacije. Evo par screenshota kako izgleda na iPadu:
 
Jedna od stvari koja mi nedostaje od kako sam prešao na iOS je photo story što je google radio. Da li postoji neki software za iOS sličan guglovom?
 
Postoji nešto slično u okviru Google photos aplikacije
 
Obrisao sam google account kompletno. Previše smaraju za moj ukus.
 
kako to smaraju?
 
Smaraju tako sto ne zavrsavaju aplikacije. Kao da zapocnu razvijanje kako treba i onda ništa. Bitno samo da izbace aplikaciju.
 
Ja koristim uvek gmail za posao, ali gmail za iOS je uzas. Ostale aplikacije su manje vise ok - npr. ne moze se reci da YouTube nije dobar app.
 
Npr Protube - navešću samo nekoliko prednosti - reprodukcija u 1080p na 6 Plus (što oficijalna aplikacija ne može), mogućnost reprodukcije u pozadini, npr pustiš neku pesmu i surfuješ u Safariju (što oficijalna aplikacija ne može), a ranije verzije Protube su imale i mogućnost downloada youtube klipova i reprodukcije offline, bilo kao video u kvalitetu koji izaberete, ili kao audio snimak u kvalitetu koji izaberete...
 
Poslednja izmena:
Čime otvarate GPX mape za biciklizam/čpešačenje? Probah GPS hiker ali on ne koristi google mape, tako da preko pola mape imam oblak oO.
 
Dajte preporuku za aplikaciju za pracenje rezultata u sportu. Nasao sam Forza Football koja je odlicna ali moze samo fudbal da se prati.
 
Na Play Store nije dostupan u Srbiji, videcu kasnije na App Store da li je u Hrvatskoj dostupan.
Probao sam app taj dan kad sam napisao post. Mislim da je dostupna na US i UK App Store u startu, zašto ograničenja - nemam pojma. Odluka Google-a ;)

Geronimo - novi email klijent


The Walking Dead: Road to Survival
[YOUTUBE]IwdeOsI8bW0[/YOUTUBE]
 
Da li za ios postoji način za snimanje razgovora, i kako rade aplikacije tog tipa, u fazi sam prelaska sa androida na iphone pa mi je ovo od značaja?
 
Koliko sam ja upoznat ne postoje sem ako ne odradis JB, a isto tako si i Android trebao root da bi snimao razgovor, jer Android kao OS to takodje mora blokirati inace ne bi bilo u skladu sa zakonima u vecini zemalja pa se ne bi mogao prodavati.
 
Sa izlaskom iOS 9, pojavila se i nova klasa aplikacija - content blockeri.
U pitanju su aplikacije koje blokiraju reklame tokom surfovanja u Safariju i na taj način ubrzavaju surf, smanjuju potrošnju mobilnog interneta i potrošnju baterije, čuvaju privatnost korisnika, itd.
O tome koliko su popularni dovoljno govori to što su se pojavili jučer, a danas se među 6 najpopularnijih plaćenih aplikacija nalaze 3 content blockera (1. Peace; 3. Purify; 6. Crystal)
Probao sam 2 aplikacije, Crystal i Peace i rade posao, učitavanje stranica je mnogo brže. Preporučujem vam da ih probate i sami se uverite.

Evo kako rad content blockera približno izgleda, ovo je klip od pre 3 meseca:
[YOUTUBE]VzJfyB6LrJs[/YOUTUBE]

Evo i par tekstova:

Peace:
http://www.marco.org/2015/09/16/peace-content-blocker

Crystal, 1Blocker, Blockr:
http://techcrunch.com/2015/09/14/ha...content-blockers-1blocker-blockr-and-crystal/
 
hahah, upravo sam rešio da kupim peace i posle Touch ID mi je dao poruku "this item is no longer available". Ponovni search i nema aplikacije. Izgleda sam zakasnio par sekundi :D
 
hahah, upravo sam rešio da kupim peace i posle Touch ID mi je dao poruku "this item is no longer available". Ponovni search i nema aplikacije. Izgleda sam zakasnio par sekundi :D
Autor aplikacije je... ne znam kako da ga nazovem... da li je ludak ili ima nekakav lični i moralni stav.
U trenutku kad mu je aplikacija prva na listi plaćenih aplikacija na US AppStore i brojnim drugim storovima povukao ju je iz prodaje i nudi refund svakom ko to želi:
http://www.marco.org/2015/09/18/just-doesnt-feel-good
O čemu se radi? Na mnogim IT portalima pojava content blockera je dočekana "na nož" jer uklanjaju reklame od kojih neki sajtovi žive i moraće da nađu drugi način da bi opstali.
Ovaj lik se zbog toga sk*njao i odlučio da povuče kvalitetnu i uspešnu aplikaciju koja mu je donosila gomilu novca...

Uglavnom, pošto je više neće apdejtovati razmišljam da uradim refund i vratim se na Crystal ili kupim Purify...
 
Nazad
Vrh Dno