Šta je novo?

Aplikacije - iOS

pa bre radi sasvim normalno nema nikakvog zastoja, sve ide ok, majku mu sednem u kola i vozim se normalno prikazuje gde sam...
 
@Driver
Sta je sporo? U cemu je problem? Startujem app (doduse imam "bugarsku" verziju pa imam onaj startup logo) odmah je lokovao poziciju (uhvatio signal) radi korektno nikakav problem ne postoji. Brz sasvim.

Pre ovoga imao/koristio sam Galeb GND-001, Cryption S200 S1000, i neki LG ne secam se modela. Garmine ne racunam.

Ja ne znam sta je sporo sa ovim iGO, mozda je problem sto sam ja stavio verziju od 234 mb sa Srbijom, Turskom, Bugarskom etc. jer jos skidam onu od 1.4GB tj. FULL Ali ne verujem da to moze biti problem. BAs radi korektno, cak sam se iznenadio koliko brzo radi, a u odnosu na Symbian Garmin varijante je NENORMALNO brz.
 
Cek, a shta podrazumevash pod brzinom ? Pa bilo shta shto radish sa njim ima 3fps, ne pricham ja o tome koliko mu treba da nadje signal, to je brzo, i to mora da bude brzo. Ali manipulacija mapama je uzas, ja na GPSu od 100e mogu lepo da skrolujem mapu, i tamo to nema vishe od 15ak fps, ali je ok, ovde nema ni 5, stalno chekash da se uchitaju ulice, itd. Ovo je inache full verzija od 1.4gb, jedino ako ga tolike mape i sve ostalo ne usporava.
 
tebi neki proces zdere memoriju u pozadini, kod mene nema da stucne znaci, kakvih crnih 3 fps-a sasvim normalno rotira, zumira i okrece mape... nema nikakvog zastoja, ako imas SBSettings ubij procese u pozadini i oslobodi memoriju pa probaj onda
 
driver je napisao(la):
Pa bilo shta shto radish sa njim ima 3fps

"Hm, ovde se desava nesto sto se nikako ne slaze...."
Ajd da ne pricam napamet cekam da skinem celu verziju, ali ja nemam tih problema radi sasvim OK. Skroluje ok kada pretrazujem adrese zumira normalno itd. Probacu sutra ovu od 1,4 mozda je to problem.
 
Pa nije bitno koliko je iphone brz, vec koliko je IGO brz u odnosu na IGO na standalone GPSu, a to je 3x sporije i uglavnom neupotrebljivo osim za zezanje. Mislio sam da ce mi iphone zameniti standalone GPS, da ne mislim na njega i ne vuchem ga sa sobom, ali ne vredi :) Najgore je shto iPhone to hardverski moze, sigurno je duplo jachi od mog GPSa, i josh mu je budjavi WinCE uchitan u pozadini, valjda ce to bolje optimizovati u nekoj novoj verziji.

I ja imam Moov 330, i radi mnogo mnogo sporije iGo na njemu. Nisi ti podesio, tj. jailbreakovao i unlockovao taj telefon kako treba... Donesi kod majstora da ti to podesi. Svima radi normalno, ne secka nimalo, radi sa 30 fps... Ko zna šta imaš u pozadini na tom telefonu...
 
LOL, e ima da mi pokazesh kad se budemo videli ;)

Imam samo sbsettings, nemam ni winterboard, sve sam poubijao, sb je jedini koji mi treba. Imam 55MB slobodno u trenutku kad startujem igo, i on mi odmah pojede 45, pa se vrti oko 10 (sb mi gore prikazuje u realtimeu slobodnu memoriju). Sad cu da ubijem sb, restart, pa cu da probam.

I kakav bre jailbreak i unlock, kakve to veze ima sa brzinom telefona, aj sedi dole, 2- :d

edit: Evo, ubio sam sbsettings, chak i backgrounder, i sad nemam apsolutno nishta rezidentno, clean restart, i potpuno isto radi, 3fps na mapi, i to se vidi odmah u "prozorchetu", ne moram ni da udjem u full screen mapu.

Gde si sutra Maxo da mi pokazesh kako to radi kod tebe ?
 
Poslednja izmena:
Sad cemo da vidimo kako to radi kod mene posto ja ovde imam malo nabudzeniji sistem :)
 
I vrlo neprecizan :)

Nego, meni treba program za logovanje - koliko sam razgovora obavio, koliko je to trajalo, koliko SMS/MMS poruka sam poslao/primio & koliko saobracaja je proslo po WIFI/GPRS.
Jel postoji tako nesto?
 
Radi najopustenije. Ne secka, sve je ql. Sad cu do Stare Pazove pa cemo da testiramo!
 
Imash za data saobracaj i razgovore u settings>general>usage, a za ostalo shalji ? na 1260 :)

Nego kutija, jel to VIP nesto radi sa 3G, nemam ga vec nekoliko dana nigde, i tamo gde sam imao odlichan prijem ranije ?
 
Poslednja izmena:
Ma to je ******, meni treba detaljnije.
 
Imash za data saobracaj i razgovore u settings>general>usage, a za ostalo shalji ? na 1260 :)

Nego kutija, jel to VIP nesto radi sa 3G, nemam ga vec nekoliko dana nigde, i tamo gde sam imao odlichan prijem ranije ?

bez obzira da li ti je imenik sa 06x xxx xxxx ili sa +381, samo instaliraj iz cydie sledeće... CallerID and Format Fix za 3.0 i nesto sto se zove Net.-Local Number Format

To resava sve probleme...
 
Radi najopustenije. Ne secka, sve je ql. Sad cu do Stare Pazove pa cemo da testiramo!

Ko zna kako je drajver džejlbrejkovao telefon... Svima radi normalno ;) Ja gledao na YouTube neku alfa verziju još pre pet meseci... i to nije bio video sa montažom nego iz ruke...
 
Ja ipak mislim da je to zbog onih sitnih ogrebotina na zadnjoj strani fona :d
 
Ma nema veze sad, sve sam vec izmenjao, lako ide iz Address booka pa sync.
 
I vrlo neprecizan :)

Nego, meni treba program za logovanje - koliko sam razgovora obavio, koliko je to trajalo, koliko SMS/MMS poruka sam poslao/primio & koliko saobracaja je proslo po WIFI/GPRS.
Jel postoji tako nesto?

Za SMS imas SMSCounter a znam da sam ranije imao apikaciju za trajanje razgovora,koga sam zvao,ko je mene zvao itd, samo da se setim kako se zove:)
 
iGo kod mene nece da se startuje (3G 16GB).. samo prikaze glavni ekran i posle par sekundi ... nema ga. Inace oslobodio sam mu ram.. u jednom trenutku ostalo je 51MB free i opet je puko.

Kako ste ga instalirali.. ja skinuo iGo my way sa rapida prebacio na IPhone i pokrenuo instalaciju iz installous-a. Ima li neki pametniji nacin?
 
Iz iTunes je bolje.
 
MobileLog? :)

Moze da se integrise u Calls ali je spora.
 
@yooyoo: instaliraj iz iTunes-a

@guru: nocas sam probao, radi odlicno. Mnogo bolje nego simulacija, sve ide glatko i tecno :) Doduse imam par zamerki - dodavanje favorites lokacija je uzasno komplikovano i voice navigacija je mnogo tiha (i ne moze da se iskljuci). Pored toga mnogo zdere bateriju ali krastavac, mora tako.

Ja zadovoljan :)
 
iGo kod mene nece da se startuje (3G 16GB).. samo prikaze glavni ekran i posle par sekundi ... nema ga. Inace oslobodio sam mu ram.. u jednom trenutku ostalo je 51MB free i opet je puko.

Kako ste ga instalirali.. ja skinuo iGo my way sa rapida prebacio na IPhone i pokrenuo instalaciju iz installous-a. Ima li neki pametniji nacin?

Majko mila... Installous koristi samo kad skidaš nešto sa telefona. Pazi kako si se ti cimao... Stavio si fajl preko SSH-a na telefon, ušao u installous i pokrenuo ga. Svašta. Umesto samo da si kliknuo na .IPA fajl koji bi se ubacio u iTunes i syncovao sa telefonom...
 
Opet nece da radi... cak iako ga instaliram preko itunesa, sve prodje bez greske, pkrenem ga pojavi se screen i posle 4-5 sec se ugasi.
Isto se desava i sa full verzijom (1.4GB) i sa lite (iGO_My_way_v1.0_Bul_Gre_Rom_Srb_Tur).
Da li treba da imam vec nesto instalirano na telefonu pre nego sto pokrenem instalaciju iz itunesa?
 
meni radi glatko, probao sam malo po Beogradu... super
 
Ponovo na cydia-i, xsellize repo, imate "full" Bitesms 4.1 sa mnoooooooooogo opcija korisnih i iLog!!
 
Opet nece da radi... cak iako ga instaliram preko itunesa, sve prodje bez greske, pkrenem ga pojavi se screen i posle 4-5 sec se ugasi.
Isto se desava i sa full verzijom (1.4GB) i sa lite (iGO_My_way_v1.0_Bul_Gre_Rom_Srb_Tur).
Da li treba da imam vec nesto instalirano na telefonu pre nego sto pokrenem instalaciju iz itunesa?

Da li imas sbssettings? Ako imas idi na more pa Mobile substrate addons i odatle iskljuci bitesms ako imas ili CylayTool ( to je meni pravilo identican problem ). Ili iskljuci sve pa ukljucuj jednu po jednu stavku uz proveru iGo-a!
 
imam sb settings.. ajde probacu da ih gasim jedan po jedan

edit:
malo sam gledao ove IPA fajlove.. to je u stvari obican ZIP file.
Da li bi moglo da se napravi neki custom iGO paket tako sto bih iz full verzija izbacio mape koje mi ne trebaju i ostavio mape po mom izboru?
 
Poslednja izmena:
iRealSMS Mobile Substract Addon mi je pravio problem. aaargghh.. 10x sam instalirao iGO.
 
Ok, znachi samo meni ne radi kako treba, uzas :)
 
Probano ovde u Montrealu, sve radi perfektno, nikakav lag nema, Nevena dobro odradjuje posao:D. Precizan je kao i Sygic ovde po kanadi. Takodje probao sam i Evropa package simulaciju i kod nas prepoznaje sve ulice mislim kod mene u Zemunu.Extra je, malo je interfejs ruzniji od Sygic-a al dobro koga zabole kad imamo nasu Nevenicu :)
 
Nazad
Vrh Dno