Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Imam problem sa mail klijentom na iphonu, vidim da nisam jedini (na netu).

Naime, kada imam konfigurisan pop3 account na telefonu (bilo kako da ga podesim) ne mogu da proveravam mail na drugom klijentu (u mom slučaju Outlook). Dobijam odgovor od servera:

Task '****@***.*** - Receiving' reported error (0x8004210E) : 'Your mailbox is temporarily unavailable because another e-mail message is being delivered to it or another mail application is accessing it. The server responded: -ERR [IN-USE] account is locked by another session or for maintenance, try again.'

Naravno, pop3 ne omogućava višestruke konekcije ali je caka u tome da kada iPhone proveri mail ne pošalje komandu "qiut" i drži konekciju otvorenu dok je sam server ne prekine. To znači da u narednih 10 minuta (po defaultu su tako serveri podešeni) ne mogu da proverim mail na računaru, jedina varijanta je da setujem acc kao "Inactive" što mi je bezsmisleno.

Kako vi imate ovo rešeno? Postoji neki drugi klijent za iPhone?

Da se razumemo, problem je definitivno do klijenta na iPhone-u, sa drugim klijentima (probao sam Android) radi sve ok tako simultano. Probao sam i drugi accountom, nije do njega problem...

iPhone/iPad problem with POP3
 
Na Cydia se pojavio Camera Grabber besplatan tweak kojim cete dobiti na iOS 5.0 i iOS 5.0.1 camera unlock kao onaj na 5.1.
Meni je to bilo najzanimljivija stvar koju donosi 5.1

img0288.png
 
Poslednja izmena:
Kako i odakle da instaliram Facebook aplikaciju ali da ne trazi da restartuje fon. :D iPhone 4
 
Sa AppStore, mada ne znam kako ti to instaliraš FB, kad nijedna aplikacija sa AppStore ne zahteva restart telefona...
 
Sa AppStore, mada ne znam kako ti to instaliraš FB, kad nijedna aplikacija sa AppStore ne zahteva restart telefona...

Hvala.
A jel mogu sa jailbraik-ovanim fonom da idem na AppStore?

Pa nemam pojma, instalirao sam i trazio je restart. :D
 
Poslednja izmena:
Naime, kada imam konfigurisan pop3 account na telefonu (bilo kako da ga podesim) ne mogu da proveravam mail na drugom klijentu (u mom slučaju Outlook). Dobijam odgovor od servera:



Naravno, pop3 ne omogućava višestruke konekcije ali je caka u tome da kada iPhone proveri mail ne pošalje komandu "qiut" i drži konekciju otvorenu dok je sam server ne prekine. To znači da u narednih 10 minuta (po defaultu su tako serveri podešeni) ne mogu da proverim mail na računaru, jedina varijanta je da setujem acc kao "Inactive" što mi je bezsmisleno.

Kako vi imate ovo rešeno? Postoji neki drugi klijent za iPhone?
Koristim IMAP za glavne mejl naloge, a one koji su POP3 ionako retko koristim i proveravam.
Stavi da ti se forwarduje pošta na neki IMAP nalog tipa Gmail.
 
Naravno da možeš sa JB telefonom na AppStore ;)

Hvala.

Jailbreak nije nelegalan, tako da možeš da skidaš slobodno. Ne znam za ostale, ali meni ova kamerica na lockscreen-u i nije baš simpatična?

Hvala, sto se kamere na locksceen-u tice meni je zanimljiva jer kameru stalno koristim i dosta mi je lakse da jednim pokretom prsta palim kameru nego li onako na stari nacin.

Da li postoji neki program kojim bi preko bluetooth-a mogao da se povezem sa PC-em ili nekim drugim telefonom?
 
Poslednja izmena:
Pa i u 5.0.1 je gotovo ista procedura za pristup kameri iz lok skrina. Samo što umesto jednom treba dvaput da dvoklikneš na Home taster.
 
@mirza82 postoji bluetooth program i ima ga na cydia i placa se nekih da zaokruzim 400 dinara , mada se u zadnje vreme pojavila krekovana verzija sa kojekakvim problemima tipa ne radi wifi posle slanja fajla itd. Nego program se zove Air Blue Sharing na Cydia
 
Aha znaci u tom grmu lezi zec :D
Ja sam pokusao da spojim direktno pc sa telefonom preko BT i posle toga wifi nije hteo da radi, tako da je to nesto drugo u pitanju a ne ta BT aplikacija.
 
Dajte preporuku za neku office app koja je free, trenutno sam na 5.1 nisam odradio JB tako da mi samo treba za sutra da prebacim par pdf-a i doc dokumenata.
 
Koja aplikacija za printscreen?

Snasao sam se, ne mora aplikacija, drzise home dugme i pritisne se power dugme i napravi printsceen.
 
Poslednja izmena:
Ko još čita upustva. :p
 
Oni što čitaju gramatiku i pravopis :d
 
Da li mogu i kako da stavim custom zvuk za poruke i pozive?
 
Sve mozes ako imas jb telefon .
 
Naravno da je JB :D, ima dosta tutorijala na netu, nego jel ima nesto jednostavnije, mislim direktno iz telefona?
 
Ja do sada nisam znao za ovaj tweak, ali upravo sam obrisao SBSettings :) jer NCSettings je jedini toggler u NotificationCeter koji (po meni) je odradjen kako treba. Ima mnogo togglera i opcija:


 
Meni je u nekoj ranijoj verziji malo jače trošio bateriju pa obrati pažnju na to.
 
Nisam primetio nikakvu razliku sto se baterije tice i sasvim sam zadovoljan, izgleda da se necu vise vracati na SBSettings.
 
Nazad
Vrh Dno