Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Ukljucio sam Disable Landscape opciju u SBSettingsu ali nista se nije promenilo. Browser i dalje prelazi iz portrait u landscape mod bez ikakvih problema. :-/


Koji os imas?
Na iOS4 to je ubaceno fabricki u task switcheru samo ides u levo i dobices opciju da to ukljucujes/iskljucujes:
p_480_320_306F2E89-7725-4C0F-9DF0-E9218C813189-200x300.jpg


Ako si na 3.x.x onda u Cydiji dodaj ovaj repo ako ga nemas:
Kod:
http://ispaziorepository.com/
Posle trazi i instaliraj Rotation Inhibitor (with toggle for SBSettings).
Otvoris SBSettings, ides u More pa onda u Set Toggles i stavi Rotation na ON i to bi bilo to.
Imaces uvek toggler za blokiranje rotacije na dohvat ruke:

IMG_0079.png
 
Poslednja izmena:
Evo.. opet jases po Androidu.. Kad ne znas sta bi rekao, raspali po Androidu. Zasto ne raspalis po webOS-u? Mislis da je IPhone UI bolji i lepsi od webOS?

webOS ? To ono shto je propalo, ko Zune ? :)

I ti mozesh da jashesh po iPhoneu i izjavljujesh nebuloze kao shto je "daleko od smart". To shto je Android iskopirao iPhone i dodao neke mogucnosti (a neke izgubio) ne znachi da je on automatski bolji, i kineske kopije telefona koje imaju "televizor" i josh gomilu opcija koje ni jedan telefon nema, mislim da ipak nisu bolje od originala. Beskonachna otvorenost OSa koliko moze da bude dobra, toliko i losha, ali balans je ono shto je za sve stvari u zivotu bitno, a upravo taj balans je iPhone. Ako se tebi to ne svidja, imash izbor da ga ne kupish, ali ja kada bi napisao takvu izjavu, odmah bi ovi shto su uzeli Androida na 50 rata krenuli u rat :d
 
Poslednja izmena:
Kako se iPhone kupuje u Americi, na rate? Tvoji pokušaji da omalovažavaš korisnike koje ne koriste iPhone su jadni i smešni. Mislim ko si ti, milijarder kome ništa na ovom svetu nije skupo?
 
@driver:
Kada iOS u sledecoj verziji bude ubacio widgete i home screen hoces li onda reci da je Apple kopirao Android? Nemoj da si smesan. iPhone je telefon sa multimedijom, aplikacijama i igricama, ali nije dovoljno smart da bi bio smartphone pre svega zbog ogranicenja koje je Apple uveo u platformi.

Te price o balansu su pateticne. Balans je upravo ono sto ne postoji kod Applea. To je jedna totalitarna platforma.
 
nece Apple tako nisko da se spusta da kopira jedan, jadan i bedan Android, sta ti je :)
 
U pravu si. Pre ce reci da to nije potrebno i to ce driver i fanovi odmah da ponavljaju.
 
@driver:
Kada iOS u sledecoj verziji bude ubacio widgete i home screen hoces li onda reci da je Apple kopirao Android? Nemoj da si smesan. iPhone je telefon sa multimedijom, aplikacijama i igricama, ali nije dovoljno smart da bi bio smartphone pre svega zbog ogranicenja koje je Apple uveo u platformi.

Te price o balansu su pateticne. Balans je upravo ono sto ne postoji kod Applea. To je jedna totalitarna platforma.

neka, neka kopira! dobro je sto i oni napokon imaju od koga da kopiraju :)

mada ne verujem da ce SJ dozvoliti tako nesto jer je ispizdeo na Erica Schmidta kad je Google krenuo sa svojim telefonom i sad kao treba da prizna da se Google setio neceg pametnog pre njih. - no way - :D
 
Pa da.. ego je jaci od razuma. Samo ne znam zasto pizdi na Erica.. Google samo napravo OS za telefone i deli ga besplatno da bi napravio novi prostor za reklamiranje. Sto se ne ljuti na Samsung koji mu pravi displaye, a ujedno proizvodi i telefone.
 
Poslednja izmena:
zato sto su ocigledno prvo zajedno krenuli u iPhone: google pretraga po defaultu, google maps integracija...
da bi, posle 2 godine kako je Android krenuo, imao price da ce Bing biti default pretrazivac na iPhoneu! sledece: Apple je kupio neku firmu za mape i u novom iOS 4 ne koristi vise google mape vec svoje (ne znam tacno za koji deo OSa...)...

ne sporim da je krete*ski da ne prihvate nesto dobro jer je, kao sto si rekao, "ego je jaci od razuma"
 
Poslednja izmena:
U principu, Android je poceo da se razvija 2005, mnogo pre nego iPhone. Doduse Apple je izbacio iPhone pre svih i na taj nacin uveo neke nove standarde u mobilnoj telefoniji. Pa umesto da budu razumni i otvore platformu za ostale igrace u industriji oni su je zacementirali. Da li bi Google imao interesa da i dalje razvija Android da je iOS otvoreniji... Da dozvoljava nezavisne AppStore, da dozvoljava portovanje na druge platforme? Google biznis model je u potpunosti suprotan od Appleovog.
Odgovor Applea je postepeno proterivanje Googlea sa IOS-a. Mislim da je to izuzetno los potez, jer Apple nema snage da ponudi sve web servise koje Google nudi. Sta je sledece? Kada odes na www.apple.com dobices pretrazivac?
 
Pravo da ti kazem, mislim da je red da neko napravi krsteni pretrazivac, koji ce moci da filtrira fake sajtove, meni je vise muka kada treba nesto da pronadjem, samo izlazi gomila suma i djubreta. Mada mislim da je to jako tesko da ce da se desi, samo cemo biti zatrpavani sa sve vise i vise smeca na internetu.
 
@priest77
Koja je ovo tema za SBSettings?
 
Mogu ja da ti odgovorim, Apple Conqruency se zove, ima je u Cydiji, ja koristim Black verziju.
 
Sad videh na predhodnoj strani da je napisao. Hvala.
 
Probah sada Teamviewer i koja razlika u odnosu na LogmeIn. Mnogo sve brze ide, ma klizi. Extra je programcic. Takodje Iwallpapers i Retina wallpapers mnogo lepe pozadine.
 
Da li je neko probao ovaj Frash za flash sadrzaj?
 
Na ipadu sam probao taj frash.deb, i ok radi za neki sitniji flash sadrzaj, ali klipove i slicno ne moze da streamuje. U principu samo se pojavljuje veci flash logo na mestima gde je flash sadrzaj. :D
 
Probah sada Teamviewer i koja razlika u odnosu na LogmeIn. Mnogo sve brze ide, ma klizi. Extra je programcic. Takodje Iwallpapers i Retina wallpapers mnogo lepe pozadine.

Hvala za Teamviewer, probao sam nekoliko programa za RDP i VPN, ali jedino ovaj Teamviewer radi kako treba. :wave:
 
Hvala za Teamviewer, probao sam nekoliko programa za RDP i VPN, ali jedino ovaj Teamviewer radi kako treba. :wave:

Nema na cemu i drugi put, probao sam i ja iTapRDP i ostale ali TViewer rulezzz,)
Juce se nesto zezali ja, ortak(Nokia X6) i moj shurak(ima Nokiu N95), instalirali Fring i opicili Video call, super izgleda, steta sto ne moze conference izmedju 3-ce ali je extra u svakom pogledu jer svi trojica imamo prednje kamere.
 
Instalirao sam "Rotation Inhibitor" za SBSettings i sada sve radi OK.

Sta mi predlazete sa cime da promenim background wallpaper? [3.1.2]
 
Preporucujem ti BossPaper sa Cydije, mnogo je bolji od Winterboarda koji trosi resurse.
 
Evo bas konvertujem jedan filmic pa me interesuje da li postoji neki program za iphone koji moze da pusta ostale formate?
 
Imas na cydiji YXFlash player koji pusta divx, xvid i flash
 
Jel moze ipod da bude DLNA client? Da podignem server na PC-u pa da streamujem snimke [+transcode on the fly ako treba] ???
edit- posle 1min googlanja naisao sam na 8player i Media Link Player Lite, probacu da ih potrazim na Cydiji.


Ok pitanje br. 2, da li neki DLNA Server podrzava hardversko GPU transcodeovanje sa Radeonima [imam 4670]?
 
Poslednja izmena:
TVersity radi ko lud, sve zivo odradjuje. Jos samo da skontam kako da se titlovi ubace pri transcodeu [nasao sam par tutorijala, sutra cu to...]


Imam pitanje i za BossPaper, kako da izmenim boju fonta od ikonica. Vecina wallpapera koju stavim mi totalno s**** citljivost texta. Cime to da sredim? :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno