Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Ma bre, u 21. izlazi iGo 8 koji ima i hardversku akceleraciju 3D objekata (ne secka kao na Mitac i drugim GPS-ovima i Win telefonima, nego radi sa bar 30 fps.) i ubacite mape koje hoćete i nema problema...
 
iPhone - emulatori (C64, ZX, NES, Sega...)

Hi,

ovde možemo kačiti linkove ka emulatorima za iPhone. Ako ste neki probali lično, ne bi bilo loše da napišete par rečenica o istom :)
 
Ma bre, u 21. izlazi iGo 8 koji ima i hardversku akceleraciju 3D objekata (ne secka kao na Mitac i drugim GPS-ovima i Win telefonima, nego radi sa bar 30 fps.) i ubacite mape koje hoćete i nema problema...

to znaci da iGo 8 izlazi sutra? :)

elem, da li postoji neki program koji Lock Home screen može da izmeni tako da npr. prikazuje broj novih poruka, propustenih poziva, pregled stavki u kalendaru... ?
 
Poslednja izmena:
Intelliscreen je ****** po n-ti put.

Koristite widgete sa MacThemes - Lockscreen info na primer.
 
e kutija hvala!

skinuo sam "Multibar" i extra je! ;) hvala i studiopvc-u ;) winterboard je stvarno extra!
 
Ti Milane kao da prvi put imas iPhone :)

Bez Winterboarda, SBSettings-a, Boss PReferences-a i Categories ne zapocinji rad :) Dodaj tu jos terminal, FTPonthego, WiFiFoFum, IM+...
 
Poslednja izmena:
@kutija

pa fakticki da :) imao sam ga 2007. pa sam ga dao devojci a ja se vratio na E61. Sad sam, posle skoro dve godine, ponovo sebi uzeo iPhone - mislim da je sada dovoljno "zreo" :D

idem da poskidam ovo sto si nabrojao...
 
Ti Milane kao da prvi put imas iPhone :)

Bez Winterboarda, SBSettings-a, Boss PReferences-a i Categories ne zapocinji rad :) Dodaj tu jos terminal, FTPonthego, WiFiFoFum, IM+...

Au jbt, kako tebi uopšte radi telefon sa svim tim aktivnim deamonima u pozadini :). Meni je telefon clean, ali je zato brz kao munja. čemu winterboard, kad je default izgleda sasvim ok... Nije to windows 95 pa da moraš da ga ulepšavaš :D
 
Evo custom carrier bundla za Telenor, ovaj puta sa logoima (kao iz prošlog bundle-a) te uključenim svim neophodnim postavkama za 3G, MMS, Tethering. Znači nakon primene ovog bundle nisu potrebna nikakva dodatna podešavanja za Telenor Internet, GPRS/3G, MMS, Tethering.

Da bi se ovaj bundle učitao potrebno je prvo "otključati" iTunes. To se radi tako što se u command prompt pastuje sledeća linija:
"%ProgramFiles%\iTunes\iTunes.exe" /setPrefInt carrier-testing 1

(pod pretpostavkom da je iTunes instaliran u default putanji, u protivnom otići ručno u iTunes folder i opaliti: iTunes.exe /setPrefInt carrier-testing 1)

Nakon toga pokrenuti iTunes i klikom SHIFT+UPDATE učitati bundle iz zipa.

I to je to.
 

Prilozi

  • Telenor_SRB_custom3.0.zip
    9.3 KB · Pregleda: 125
Možeš li napraviti Telenor custom carrier bundle bez logoa i bez podešavanja za tethering?
Da li radi uopšte tethering na 2G iphone?
 
Ne brini se neće ti se ništa desiti iako instaliraš ovaj bundle samo nećeš imati tethering, jer je bundle tako napravljen da preuzima postavke od GPRS/3G jer su iste, ako nema tetheringa neće ga ni postaviti.

A što se tiče Logoa, mogu da napravim, ali će biti drugim fontom (ne Helvetica koji koristi Apple, jer on nije besplatan, već nekim "sličnim"). Ja ti savetujem logo, ne vidim u čemu je prob, posebno što je logo dobar.

EDIT: Ili neka neko ako može ekstrahuje Telenor SRB logo koji postoji u Ajfonu oa nek cropuje "Telenor" a "SRB" izbaci pa će biti u Helvetica. Ili neka napravi sopstveni logo Telenor u Helvetica pa ga ti ubaci u bundle. Meni ovako odgovara i nemam vremena da se bakćem s time, a ti ako želiš slobodan si da napraviš logo kakav god hoćeš :)
 
Poslednja izmena:
Au jbt, kako tebi uopšte radi telefon sa svim tim aktivnim deamonima u pozadini :). Meni je telefon clean, ali je zato brz kao munja. čemu winterboard, kad je default izgleda sasvim ok... Nije to windows 95 pa da moraš da ga ulepšavaš :D

Default izgled je bljak. I verovao ili ne, radi jako brzo. Od dodatnik daemona imam samo Winterboard, SSH i SBSettings :)
Sve ostalo je manje-vise MobileSubstrate-based plugin.
 
Default izgled je bljak. I verovao ili ne, radi jako brzo. Od dodatnik daemona imam samo Winterboard, SSH i SBSettings :)
Sve ostalo je manje-vise MobileSubstrate-based plugin.

Evo sam sebe da citiram, sredio sam izgled telefona i sve servise:
http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1874152&postcount=227

i veruj mi Maxo da telefon nije nije nista sporiji nego sto je to po difoltu.

P.S. Za tebe Milane, pogledaj shotove tu ima dosta jako dobrih aplikacija :)
 
Poslednja izmena:
U, bash mi se svidja, vrh pregledno :)
 
Jel postoji neka aplikacija koja "kupi" rođendanski info iz Contacts-a i prikazuje ih u kalendaru? Nikad mi nije bilo jasno to još ni kod Nokije, zašto ne prikazuje u kalendaru rođendane koji su upisani u kontakte? Pa da mi taj rođendan nije kolko tolko bitan ne bih se sigrno trudio da ga zapisujem u Contacts info.
 
Evo sam sebe da citiram, sredio sam izgled telefona i sve servise:
http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1874152&postcount=227

i veruj mi Maxo da telefon nije nije nista sporiji nego sto je to po difoltu.

P.S. Za tebe Milane, pogledaj shotove tu ima dosta jako dobrih aplikacija :)

Ako je tebi ovo lepše od difolta, dobro je što ne radiš kao dizajner nečeg ozbiljnijeg osim manjih sajtića :)

Retko kad sam video neku temu ili mod da je bio ukusnije urađen od default teme, možda jednu ili dve, ali opet, ne samo da ne možeš da me ubediš da telefon radi isto brzo sa SBS-om (dva deamona u pozadini, oko 3MB stalno zauzeto), nego je to nemoguće - radio sam sam testove podizanja aplikacija, merio štopericom, ponovio tri puta da vidim da li se ja tripujem ili ne. I to je samo bio clean telefon vs. SBS+WinterBoard sa aktivnom temom.

imam kod kuce zapisano, ali SIMS se dize 5 sekundi duže, a drugih par igara oko 3-4 sekunde duže, a dve su čak pucale!

Pusti priču. Kad budemo imali 3GS koji ima 256MB ram memorije, onda cool. Sada više volim da mi telefon radi kako treba, thank you very much :p
 
p.s. sada i glupi MXTube ima stalno aktivan deamon! Dokle vise sa tim glupostima?

SSH i SSL su nešto drugo, nije problem da imaš insertion platformice koje se aktiviraju po potrebi, ali jeste problem da imaš programe od par mega (kad se skupi to je 10-15MB), a telefon najviše slobodne memorije može da ima do 40MB, u praksi je to 35-36MB, a zahtevnije igre traže preko 30-35MB... i onda kad su ti aktivne gluposti tipa Winterboard sa težom temom i SBS, dobiješ pucanje igre... jbga!

Uostalom, da to baš tako "nema veze" koliko je aktivnih deamona prisutno u sistemu, ne bi se Dev-team cimao i objašnjavao šta je prednost ultrasn0w-a 9.x u odnosu na 8.x (upravo u tome što je prethodni imao aktivan deamon, a ovaj sada nema, nego patchuje comboard svaki put kada se upali telefon ili izadje iz airplane moda).
 
Poslednja izmena:
Ako je tebi ovo lepše od difolta, dobro je što ne radiš kao dizajner nečeg ozbiljnijeg osim manjih sajtića :)

Ti bas znas cime se ja bavim... :)

Meni je lepse, default me smara - ikonice su mi previse zaobljene, crna pozadina je smor. krastavac, ja volim da modifikujem svoj telefon ako je to ikako moguce.
A da li ce mi se neka igra podici za 15 ili 20 sekundi, iskreno me nije briga :)
SMS aplikacija je ionako spora i troma tako da ni to nije preveliki problem.

P.S. Kao sto na shotu mozes da vidis, ja uvek imam slobodno oko 35 - 38 MB memorije (od max 40) i pored SBSettingsa, Winterboarda i SSH tako da tvoje price kako to mnogo zauzima i preterano gusi telefon nisu bas na mestu.
 
Poslednja izmena:
Ti bas znas cime se ja bavim... :)

Meni je lepse, default me smara - ikonice su mi previse zaobljene, crna pozadina je smor. krastavac, ja volim da modifikujem svoj telefon ako je to ikako moguce.
A da li ce mi se neka igra podici za 15 ili 20 sekundi, iskreno me nije briga :)
SMS aplikacija je ionako spora i troma tako da ni to nije preveliki problem.

P.S. Kao sto na shotu mozes da vidis, ja uvek imam slobodno oko 35 - 38 MB memorije (od max 40) i pored SBSettingsa, Winterboarda i SSH tako da tvoje price kako to mnogo zauzima i preterano gusi telefon nisu bas na mestu.

Ahem... maksimalnih 40MB?
Sorry, meni uvek klinuje na nekih 42-45, a jednom se "zeznuo" i vidi :D
 

Prilozi

  • IMG_0001.PNG
    IMG_0001.PNG
    49.9 KB · Pregleda: 192
Lepo lepo, koji je to tool? MClean?
Svejedno, htedoh samo da ti pokazem da i pored vecih modifikacija interfejsa to ne utice preterano na zauzece memorije.
 
vidio sam mali logo viza kartice, pa reko ajd da probam... :p
 
Pa visa kartica preko paypala :)
 
Jel postoji neka aplikacija koja "kupi" rođendanski info iz Contacts-a i prikazuje ih u kalendaru? Nikad mi nije bilo jasno to još ni kod Nokije, zašto ne prikazuje u kalendaru rođendane koji su upisani u kontakte? Pa da mi taj rođendan nije kolko tolko bitan ne bih se sigrno trudio da ga zapisujem u Contacts info.

video sam aplikaciju pre dva dana na appulo.us ali nisam zapamtio kako se zove ... :(

p.s. sada i glupi MXTube ima stalno aktivan deamon! Dokle vise sa tim glupostima?

kako vidis sta je sve podignuto od daemona na iPhoneu ? EDIT: ok, vidim, memtool...

Ako je tebi ovo lepše od difolta, dobro je što ne radiš kao dizajner nečeg ozbiljnijeg osim manjih sajtića :)

xexexe... "manjih sajtića"... :d
 
Nazad
Vrh Dno