Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Isto koristim adguard uz neke dodatne filtere, nema problema nikakvih, doduše potreban mi je samo za safari
 
Ja sam instalirao nesto jako davno i nemam nijednu reklamu, i sad sam jedva nasao u aplikacijama sta je. NextDNS
 
Ovo što čovek napisa nema veze ni sa jednom aplikacijom. Instalira se profil za iphone a za Android se u private dns ubaci dns.adguard.com i nema srkanja baterije zbog aplikacije za blokiranje reklama. I lako se isključuje ako nekom trebaju reklame ( po nekad igram subway surf pa isključim ad blocker). Super mi je došlo za matorce jer stalno nekom magijom isključe ad blocker aplikaciju i šize što android obaveštava da veza nije bezbedna.
 
Bas vas mrzi procitati…
IMG_2374.pngIMG_2375.png
 
Ovo prilozeno mi se desava s vremena na vreme, verujem da Youtube nesto baguje?
Da li moze ovo da se iskljuci, da mi ne prikazuje sliku preko celog ekrana sta ide u pozadini?
Mislim na situaciju kad mi je ukljucen AOD, kad iskljucim AOD i zakljucam ne vidi se naravno.
Ali desava se ovo kao sto vec napisah vec mesecima, par dana traje i posle se unormali (samo tekst je sta ide u pozadini bez slike).
Nije neki problem ali sta ima da mi neko zvera u teretani ili poslu sta slusam
 

Prilozi

  • IMG_3171.png
    IMG_3171.png
    398.1 KB · Pregleda: 58
Da li je moguce da se napravi US nalog sa nasim brojem? Pokusavam to da uradim preko pretrazivaca na win laptopu, ali ne uspevam sa mts brojem. Kada sam pravio svoj nalog, odabrao sam region Serbia, ali sada bih stavio US samo da skinem aplikacije kojih nema na nasem storeu (Google photos, PayPal, Playstation...)
 
Ja sam napravio tako što sam “dodao” random cifru na svoj broj. Skroz ti je nebitno, stavi broj od nekog hotela.
 
Ja sam napravio tako što sam “dodao” random cifru na svoj broj. Skroz ti je nebitno, stavi broj od nekog hotela.
Pokusavao sam direktno sa sajta da napravim US account i stavio US region i trazio je broj na koji da salje sms radi verifikacionog koda, zato nisam hteo neki random. A kada sam stavio srpski broj, jednostavno nije hteo da registruje nalog.
Onda sam tu na sajtu izabrao Srbiju za region, stavio srpski broj (koji nije vezan za moj account) i dobio novi account iz domace regije.
Zatim sam u settings/media&purchases/view account promenio country/region na US i proslo je, posto je nov account i nema nikakvih pretplata i slicno. Kad sam skinuo potrebne aplikacije, vratio sam moj profil i to je to.
 

Aplikacija EPS, uvid u racun.
 
^ jel postoji za ios aplikacija za informatiku Novi Sad?
 
Treba mi pomoc ne mogu se snaci, hocu da skinem Gboard, znam da treba da pravim novi nalog, ali kad se izlogujem sa App Stora on mi ne daje opciju da pravim nov nalog samo sing up, Itunes nece iz nekog razloga, a na sajtu trazi telefon, a ako namestim USA, kako da mi stigne poruka na moj broj?
Nisam uspeo da nadjem post gde je to objasnjeno
*edit: koliko vidim treba sing out i iz podesavanja, ako moze samo neko da potvrdi?
 
Bolje nemoj da se zezaš i skini lepo swiftkey, radi duplo bolje nego gboard. I da, moraš da ideš sign out iz podešavanja sa tvog naloga.
 
Bolje nemoj da se zezaš i skini lepo swiftkey, radi duplo bolje nego gboard. I da, moraš da ideš sign out iz podešavanja sa tvog naloga.
Hvala!
*ono sto me nervira kod swift key je sto ne mogu da sklonim predikciju, na 13 mini zauzme dosta ekrana, plus sto je cudno kad pisem slovo po slovo to je sisana latinica, kad ide flow onda je lepo ubaci i cudno je em meni em ljudima koji citaju
 
Ono sto sam primetio je da na ajfonu uglavnom preporucujemo neke obicne nativne app, sad kad pogledam, mejl, kalkulator, vreme, mape, muzika, tastatura... nista nije apple(kod mene), ni imessage nista od toga kod nas ne radi dovoljno dobro ili prosto nema dovoljno korisnika da bi to bilo od nekog velikog znacaja...🤣
 
Treba mi pomoc ne mogu se snaci, hocu da skinem Gboard, znam da treba da pravim novi nalog, ali kad se izlogujem sa App Stora on mi ne daje opciju da pravim nov nalog samo sing up, Itunes nece iz nekog razloga, a na sajtu trazi telefon, a ako namestim USA, kako da mi stigne poruka na moj broj?
Nisam uspeo da nadjem post gde je to objasnjeno
*edit: koliko vidim treba sing out i iz podesavanja, ako moze samo neko da potvrdi?
Samo Sign Out u AppStore, nema potrebe da to radiš za ceo telefon u Settings.
 
Ono sto sam primetio je da na ajfonu uglavnom preporucujemo neke obicne nativne app, sad kad pogledam, mejl, kalkulator, vreme, mape, muzika, tastatura... nista nije apple(kod mene), ni imessage nista od toga kod nas ne radi dovoljno dobro ili prosto nema dovoljno korisnika da bi to bilo od nekog velikog znacaja...🤣
Sad bas gledam, ja koristim sve native aplikacije.
 

Aplikacija EPS, uvid u racun.
Hvala za aplikaciju, ali mogli su da nameste da se vide svi prethodni računi i da se skinu kao pdf fajl i tako izbegnu besootrebne i besmislene provizije 😃
 
Pisao sam o promeni naloga u AppStore (sign out sa jednim nalogom pa sign in sa drugom), da bi se mogle skinuti aplikacije preko drugog naloga (iz drugog regiona).
Za promenu regiona na postojećem nalogu važi to što si ti napisao, ne sme biti aktivnih pretplata i ne sme biti sredstava u Walletu.
 
Da li ste uspeli za "EPS uvid u račun" da Vam zapamti password.
Ne znam kako da sam postavim (web adresa?) a ne pita me za Save opciju. Koristim to dosta pa mislim da nisam nešto čačkao oko toga odavno.

Meni isto više leži Gboard i koristio sam i swiftkey dugo. Kako kome, o ukusima se ne raspravlja :)
Idi na Balkan apple pro kanal na Youtube, vidi kako se prave nalozi.
 
Ja sam se pre nekoliko meseci prijavio na njihov portal preko PC-ja... I tu sam šifru prijavio i na aplikaciji... Nemam problema oko "pamćenja" šifre, zapamćena je..
 
Da li ste uspeli za "EPS uvid u račun" da Vam zapamti password.
Ne znam kako da sam postavim (web adresa?) a ne pita me za Save opciju. Koristim to dosta pa mislim da nisam nešto čačkao oko toga odavno.

Meni isto više leži Gboard i koristio sam i swiftkey dugo. Kako kome, o ukusima se ne raspravlja :)
Idi na Balkan apple pro kanal na Youtube, vidi kako se prave nalozi.
Meni je zapamtio. Jedino kad se izlogujem i pri ponovnom logovanju neće da popuni automatski ako na to misliš.
 
Ja sam se pre nekoliko meseci prijavio na njihov portal preko PC-ja... I tu sam šifru prijavio i na aplikaciji... Nemam problema oko "pamćenja" šifre, zapamćena je..

Zapamtio je preko Safarija i to je uredu 😃 , ali radi se o ovome

Meni je zapamtio. Jedino kad se izlogujem i pri ponovnom logovanju neće da popuni automatski ako na to misliš.


Kad hoćeš da se loguješ, ne prikazuje da odabereš zapamćenu šifru 😃

Ako klikneš prvo na password, onda ti ponudi Passwords iznad tastature i izabereš odgovarajuću šifru 😃
 
^ tako popuni samo password ali neće username. Na 95% prijava automatski popuni oba, dok na eps aplikaciji neće.
 
U pravu si 😃 Realno je iritantno da neće da prikaže 😃
 
^ nije mi jasno u čemu je fora. Probao sam menjati i web adresu ali jednostavno neće.
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Uopšte ne mogu da provalim zašto ne nudi za ovu aplikaciju.
 
^ hehe misterija
 
Nazad
Vrh Dno