Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Gboard na Androidu, SwiftKey na iOSu (koliko toliko zavrsava posao jer su Appleova i Gboard uzas u odnosu na Gboard na Androidu) kod mene.
 
Da li neko koristi neku aplikaciju za obradu fotografija koja ima opciju da se isece neki objekat sa jedne fotografije i ubaci na drugu fotografiju?
Posto sve sto nalazim placa se na mesecnom nivou, nije problem da kupim app ali zbog upotrebe te opcije jednom mesecno nema smisla da ulazim u neku sumanutu pretplatu..
 
Ne znam jel ti igra opcija kao BG removal ili mora bas neki specifican objekat?
 
Da li neko koristi neku aplikaciju za obradu fotografija koja ima opciju da se isece neki objekat sa jedne fotografije i ubaci na drugu fotografiju?
Posto sve sto nalazim placa se na mesecnom nivou, nije problem da kupim app ali zbog upotrebe te opcije jednom mesecno nema smisla da ulazim u neku sumanutu pretplatu..
Photoshop express je nekad bio besplatan (barem taj deo)
 
Nekad je mozda i imao isecanje objekata, laso takozvani 😃 nema sada taj deo ili ako ima treba da se doplati
 
Mislim da je to sada Adobe express. Pogledaj na adobe.com, bar piše da je opcija uklanjanja pozadine besplatna ali limitirana :) ma šta god da im to znači.
Ja sam na nekom starom photoshopu na kompjuteru pa ne pratim razvoj situacije, posebno na mobilnim.
Baš ću da isprobam kasnije šta ima na toj free verziji.
 
Da li je neko možda imao ovakvu situaciju:

Imam dva iCloud naloga, TR i SR koji su povezani za porodično deljenje (prebacio sam privremeno SR na TR region da bih aktivirao deljenje i to je prošlo sve kako treba). SR mi je primarni nalog koji koristim na iP i sa tog TR naloga sam se pretplatio na iCloud+ i bez problema ga podelio sa SR nalogom. E sad, danas probah da se pretplatim na Apple Arcade na TR nalogu i da podelim pretplatu, ali tu nešto neće. Na TR nalogu mi prikazuje da je Arcade uredno podeljen sa SR nalogom, a čak mi je i obaveštenje na SR nalogu stiglo da sad mogu da koristim Arcade, ali kada kliknem na njega samo mi otvori App Store i Arcade, ali mi pretplata nije aktivna. Gde grešim?
 
Kako se ponasa viber kada se u telefon pored primarne kartice ubaci i e-sim? Npr. u inostranstvu si, imas e-sim za internet tamo i podesio si da za mobile data koristi tu e-sim karticu. Pretpostavljam da u tom slucaju viber nece raditi dok koristis mobile net, ali da li ce raditi kada si na wifi (posto i dalje u telefonu imas i primarni broj telefona)?
 
Kako se ponasa viber kada se u telefon pored primarne kartice ubaci i e-sim? Npr. u inostranstvu si, imas e-sim za internet tamo i podesio si da za mobile data koristi tu e-sim karticu. Pretpostavljam da u tom slucaju viber nece raditi dok koristis mobile net, ali da li ce raditi kada si na wifi (posto i dalje u telefonu imas i primarni broj telefona)?
Radice i viber, prilikom ulaska u viber ce ti se pojaviti samo da li zelis da promenis broj(jer si dodao drugu sim k) ili da nastavis sa istim...
njemu(viber-u :D ) nije bitno na koju karticu imas net..
svaki put kad sam grcku na moju samo iskljucim volte i roaming podatk a ukljucim njihovu(whatsap) i sve radi kako treba
 
Како да најлакше инсталирам апликацију ван апп продавнице? Не ради ми нфц чип па самим тим ни Епл новчаник, кад пробам неку апп да инсталирам из продавнице иницира се захтев али не креће скидање. Пробао сам преко иТјунса међутим склоњен је апп стор. Да напоменем да немам Мекбук, моб је 11ПМ.
 
Da li neko koristi neku aplikaciju za obradu fotografija koja ima opciju da se isece neki objekat sa jedne fotografije i ubaci na drugu fotografiju?
Posto sve sto nalazim placa se na mesecnom nivou, nije problem da kupim app ali zbog upotrebe te opcije jednom mesecno nema smisla da ulazim u neku sumanutu pretplatu..
PiZap, taj deo je free...
 
Instalirao sam SwitfKey .. U pojedinim aplikacijama radi, dok u ostalima i dalje prikazuje onu Apple tastaturu..
Ne znam da li je problem isti, ali sam od SwiftKey odustao samo zato što je svako malo "nestajao", a pojavljivala se Apple tastatura. Probao reinstall, ali bilo isto.

Na kraju stavio Gboard i radi bez ikakvih problema. Fali mi zaseban red sa brojevima koji ima SwiftKey, ali šta da se radi.
 
Da li swiftkey ima predikciju smajli-ja?
 
Aplikacija domaċih autora za izbegavanje aditiva ako nekog zanima 😃

 
Kod mene SwiftKey manje menja na stock tastaturu od kad sam skroz apple tastaturu skloništa iz keyboards. Moguće da izlazi samo kad je upisivanje kodova i password-a u pitanju.
 
Kod mene SwiftKey manje menja na stock tastaturu od kad sam skroz apple tastaturu skloništa iz keyboards. Moguće da izlazi samo kad je upisivanje kodova i password-a u pitanju.
Da, ne dozvoljava apple kucanje passworda na drugim tast, samo na svojoj..
 
Parking aplikacija stigla u okviru Yettel app.
 

Prilozi

  • IMG_5808.png
    IMG_5808.png
    460.2 KB · Pregleda: 91
Prebacio sam region na USA, medjutim i dalje mi ne vidi google aplikaciju? Jel ima neko ideju sta je problem?
 
Mora U.S. account da se napravi koliko se sećam, džabe menjaš region u telefonu.
 
Hm, bio sam ubedjen da sam pre samo menjao region i adresu kad sam instalirao google photos. Pogledacu kako pravim drugi nalog.
 
Da li je neko možda imao ovakvu situaciju:

Imam dva iCloud naloga, TR i SR koji su povezani za porodično deljenje (prebacio sam privremeno SR na TR region da bih aktivirao deljenje i to je prošlo sve kako treba). SR mi je primarni nalog koji koristim na iP i sa tog TR naloga sam se pretplatio na iCloud+ i bez problema ga podelio sa SR nalogom. E sad, danas probah da se pretplatim na Apple Arcade na TR nalogu i da podelim pretplatu, ali tu nešto neće. Na TR nalogu mi prikazuje da je Arcade uredno podeljen sa SR nalogom, a čak mi je i obaveštenje na SR nalogu stiglo da sad mogu da koristim Arcade, ali kada kliknem na njega samo mi otvori App Store i Arcade, ali mi pretplata nije aktivna. Gde grešim?
i kod mene je ista situacija, na uredjajima na kojima mi treba arcade, sam ulogovao tr nalog u media & purchases i tako se voze...
sharing stoji da je aktivan ali ne radi
 
Hello.
Potrebna pomoć oko Vibera.
Do preksinoć je sve radilo sasvim normalno i besprekorno i odjednom cvrc. Nema više notifikacija dok ne uđem u samu aplikaciju. Na iP13 je iOS17.01 i sve druge notifikacija rade besprekorno sem Vibera i to naprasno :(
Imate li neki savet kako da rešim ovaj problem?
Čistio sam keš, uklanjao app iz "recents" i kada god se startuje, nema notifikacija. . .
 
Nazad
Vrh Dno