Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Nov sam u iOS svetu, zanima me samo kako da instaliram google photos? Izabrao sam Srbiju kao region i kaze mi da app nije dostupna. Dolazim sa Androida pa treba google photos jer su mi sve slike backup-ovane tu :S
 
Prebaci nalog na US pa probaj
 
Неко користи Apple One? Када покушам да активирам, добијам поруку да не може да се повеже. Пробао и преко ајпеда и преко ајфона.

IMG_6766.png
 
Poslednja izmena:
Šta mi je pametnije, da koristim srpski ili usa store?
Problem mi je sto na USA ID ne mogu da povežem srpsku karticu, a na srpskom store nemam sve aplikacije.
 
Napraviš oba, US dopunjavaš gift karticom koju lako kupiš kroz aplikaciju Apple Store na telefonu i platiš preko Apple Pay sistema, najlakše, ili našom karticom. Koristiš ga za Apple Care, ako želiš da kupiš i za aplikacije koje nisu na našem store-u. Meni je on glavni nalog više od decenije i najnormalnije funkcioniše. Svakako je lakše ako vežeš karticu, ali njihov ti treba za nabrojano i na tebi je da odlučiš preko koga želiš da dokupiš iCloud prostor i praviš backup telefona 😃
 
Dali vam radi Google maps public bus navigacija po Beogradu ? Ne idem često javnim prevozom, pogotovu ne na nepoznate lokacije (da mi treba navigacija), ali ovo je radilo pre dobro se sećam, sad odjednom pokazuje samo putanju pešaka (tipa sat vremena peške), bus javni prevoz ne pokazuje uopšte iako je Bus štikliran kao i javni prevoz !? Navigacija kolima lepo radi... Šta bi ovo sa Google maps ? IPhone 12 iOS 16.6 zadnja verzija Google Maps...
 
Nije do telefona, to je jedna od posledica raskida ugovora sa Kentkartom, oni su održavali tu bazu podataka koja sada više ne postoji. Novo preduzeće bi moralo to da osposobi ali za sada ništa.
 
Dali vam radi Google maps public bus navigacija po Beogradu ? Ne idem često javnim prevozom, pogotovu ne na nepoznate lokacije (da mi treba navigacija), ali ovo je radilo pre dobro se sećam, sad odjednom pokazuje samo putanju pešaka (tipa sat vremena peške), bus javni prevoz ne pokazuje uopšte iako je Bus štikliran kao i javni prevoz !? Navigacija kolima lepo radi... Šta bi ovo sa Google maps ? IPhone 12 iOS 16.6 zadnja verzija Google Maps...
Nisam do sada koristio ovu opciju u BG (idem prevozom, ali praktično nikada negde dokle bi mi trebala navigacija), pa ne znam da li je ranije radila, ali evo sad probah, ista mi je situacija kao kod tebe. Za javni prevoz mi pokazuje samo opciju pešaka. iP 14 PM, iOS 16.6, poslednja verzija Google Maps.
 
Kao što je kolega napisao, od nedavno je Google ukinuo tu opciju za Beograd, a da li će i kad će biti ponovo uvedena niko ne može da kaže pošto je sve vezano za aktuelne promene u javnom prevozu.
 
Nije do telefona, to je jedna od posledica raskida ugovora sa Kentkartom, oni su održavali tu bazu podataka koja sada više ne postoji. Novo preduzeće bi moralo to da osposobi ali za sada ništa.
Jedan "mali" problem je sto je to novo preduzece drzavno, jer je drzava preuzela naplatu karata.. Tako da ne veruujem da cemo skoro ponovo u gmaps videti ovo..
 
IMG_1418.png

Odem na posao sa punom baterijom, telefon skoro da nisam pipao, na kraju smene vadim telefon baterija 5%, Chrome iz nekog razloga radio nešto u pozadini, telefon je čak bio i zagrejan kad sam ga izvadio iz džepa, kao da je bio na punjaču.
 
Nisam znao gde da postavim pitanje, pa ajd' da probam ovde.
Situacija je sledeća:
Koristio sam iPhone do juče, onda na brzinu uradih backup kroz iTunes na kompu i posle toga sam se izlogovao sa iclouda i resetovao na fabrička podešavanja telefon (prodao sam ga).
E, kako sada da dođem do sadržaja aplikacije notes?
 
Ako ti nije bilo uključeno da sinhronizuje sa iCloud-om, onda jedino da vratiš backup na neki telefon ili možda neki od programa koji navodno mogu da iz njega izdvoje notes, kontakte, poruke i slično.
 
Koji vam se Adblocker do sada najbolje pokazao? Koristim ovaj, pa mislim da mi je vreme da predjem na nesto bolje.IMG_1915.jpeg
 
Ako ti nije bilo uključeno da sinhronizuje sa iCloud-om, onda jedino da vratiš backup na neki telefon ili možda neki od programa koji navodno mogu da iz njega izdvoje notes, kontakte, poruke i slično.
Koji od programa konkretno? Da pokušam...
 
Hvala na odgovoru. Još sinoć sam, na kontu nekih pretraga ali i na svoju ruku aktivirao 7 dana free premium, a nakon toga ide godišnja pretplata, prejeftino je
 
@Mrljesana Kakav link ti treba? Uđeš u App Store i kucaš u pretrazi Adguard.
 
Poslednja izmena:
Moze li link? Ja samo vidim ekstenziju za Mac

 
Nisam ih koristio i ne mogu da tvrdim ni za jedan da uspešno radi. Pišu za iMyFone D-Back i slične i jedino da ovde neko napiše ako je koristio.
Hvala lepo, uspeo sam da vidim/vratim podatke koji su mi trebali sa ovim programom :)
 
Ja koristim SwiftKey na ip14pm i u poslednje vreme počinje da mi gubi predikciju, ne nudi mi reči iznad. Moram da restartujem tel inonda radi dva tri dana pa opet isto
 
Swift key sam koristio pre gboarda.
Probao sam ga opet skoro ali ne odgovara za moj način kucanja. Tj. klizanja. Gboard mi bolje radi. Meni skoro isto kao i za android.
Jedini problem je kada mešam jezike. Prelaz eng Srb pri kucanju ume da zeza. Onda samo "ručni" unos prve sledeće reči pomaže.
Inače pričam o se2020 telefonu. Meni su to baš male tastature. Nije bilo na androidu bolje. Tamo je bilo još sitnije koliko je bio veći telefon.
 
Meni je SwiftKey već godinama nezamenjiv i na androidu i na iosu (svakodnevno koristim na oba)
 
Nazad
Vrh Dno