Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Krenem sad google da instaliram, nema na cro storu
Edit: moja greska izgleda da sam nesto cackao pa nije bio podesen Hrvatski store sad sam na njemu i imam google
 
Poslednja izmena:
Parking manijak / odlicna alternativa je "BG Parking", koristim je vec godinu ipo dana bez ikakvog problema, ranije nisu bile reklame, ali su od pre 6-7 meseci ubacene ali dobra stvar je sto reklame traju samo 5 sekundi i instant se skloni kada prodje 5 sekundi. Zaista ni jedan problem sa koriscenjem te aplikacije za ovih kazem godinu ipo dana.

Sto se tice raznih loyality kartica (bioskop, super kartica itd itd) imate free app zove se "Mobile-Pocket", odlicna je, ima par desetina predefinisanih nasih kartica a svakako uz dva-tri klika dodate bilo sta sto fakticki ima barkod na sebi, nema reklame i jako brzo radi. Koristim je intezivno vise od godinu dana, nikada ni jedan jedini problem.
 
koristim default, Foreca (jer nisam platio) dosta je precizno (pogotovo vetar, jer vozim bajs)
 
Nisam mogao dobiti odgovor na google, ali da li je moguće na iPhone instalirati aplikaciju "ručno" (skinem je na warez sajtu) preko windowsa?
 
Jok.

Tačnije, jok je kraći odgovor, a za duži odgovor vala ne znam šta bih ti napisao :D
Ali ide neka priča da će to biće omogućeno u bližoj budućnosti.
 
Ali ide neka priča da će to biće omogućeno u bližoj budućnosti.
Nadam se da nece. Ili makar da budu tipa samo oficijalne koje su prosle apple sertifikaciju.

Meni bi vise znacilo da mogu da skinem ranije verzije.
 
Nekih mesec dana sam na ios sistemu, do sada koristio samo android koji nema FaceTime i iMessage pa me zanima par stvari. Naime pokušao sam par puta da ga aktiviram kad sam tek kupio telefon, bezuspešno, naplatio mi 3-4 internacionalna sms i nakon sto nisam uspeo sam jednostavno odustao. Koristim Yettel mrežu i iCloud nalog mi je na srpskom (ako to nešto znaci). Za video pozive uglavnom koristim Whatsapp, redje Viber, isto tako i za chat. Klasične pozive i sms takođe. Koja je sad prednost FaceTime i iMessage, u čemu su i da li su bolji od navedenih servisa, isplati li se petljanje oko aktiviranja s obzirom da je moguće koristiti samo između 2 apple uredjaja?
Drugo pitanje vezano za sam region apple naloga, jel sam nečime hendikepiran sto sam napravio na srpskom regionu umesto na americkom? Ne plaćam AppleCare+ tako da jel ima neke druge pogodnosti američki iCloud?
 
Trebalo bi da ti aktivira bar na email adresu od iclouda,obrati se operateru okomaktivacije. Ft i i im imaju komunikaciju samo izmedju dva apple uredjaja kao sto si i sam napisao.
Americki store ima mnogo vise aplikacija.
 
Nekih mesec dana sam na ios sistemu, do sada koristio samo android koji nema FaceTime i iMessage pa me zanima par stvari. Naime pokušao sam par puta da ga aktiviram kad sam tek kupio telefon, bezuspešno, naplatio mi 3-4 internacionalna sms i nakon sto nisam uspeo sam jednostavno odustao. Koristim Yettel mrežu i iCloud nalog mi je na srpskom (ako to nešto znaci). Za video pozive uglavnom koristim Whatsapp, redje Viber, isto tako i za chat. Klasične pozive i sms takođe. Koja je sad prednost FaceTime i iMessage, u čemu su i da li su bolji od navedenih servisa, isplati li se petljanje oko aktiviranja s obzirom da je moguće koristiti samo između 2 apple uredjaja?
Drugo pitanje vezano za sam region apple naloga, jel sam nečime hendikepiran sto sam napravio na srpskom regionu umesto na americkom? Ne plaćam AppleCare+ tako da jel ima neke druge pogodnosti američki iCloud?
Da li je taj broj prebacen iz jedne u drugu mrezu? Ako jeste, to moraju operateri da ti rese.
 
Da li je taj broj prebacen iz jedne u drugu mrezu? Ako jeste, to moraju operateri da ti rese.
Prebacen iz mts u telenor još pre 7-8 godina, mislim da nema veze sa tim. Ono što mene zanima isplati li se uopšte da se maltretiram da to aktiviram, koje su pogodnosti istih aplikacija? Jel imaju bolji kvalitet poziva u smislu boljeg videa, neke posebne funkcije koje recimo ostale 3rd party aplikacije nemaju?
 
Meni je broj prrbacen u drugu mrezu (iz yettel u a1) i sasvim normalno aktiviram imes i facetime(obicno kad vadim sim itd)...
Imaš sreće, većina nema, jer ostanu repovi neki gde Apple šalje po staroj mreži, a treba u novu. Svaki put kad iMessage nije hteo da aktivira to je bio problem.
 
Upravu je Djilkosh, isti problem je bio na zeninom telefonu kad je prenela broj iz A1 u MTS. Problem smo rešili sa korisničkom službom, zvao sam par puta, oni su nešto kod njih resetovali i podešavali i posle 24h je prošla aktivacija.
 
iMessage su fenomenalne, Face Time takođe.
Viber i ostalo koristim samo kada nemaju iOS.

Gboard je meni lično bolji. Još od androida klizam po tastaturi, ne kucam.... Stvar navike i ukusa, mada sam bangav za kucanje još od preko fizičkih tatsatura na telefonima, pa možda i nisam realan :)
 
Iz nekog razloga kad krenem sad da probam da aktiviram iMessage i FaceTime izbaci mi da izaberem region i sve moguće države u svetu i regionu imaju ponudjene samo nigde nema Srbije? Sad udjem u FaceTime aplikaciju i samo vrti ovo waiting for activation i ništa se ne dešava. IMG_0820.png
 

Prilozi

  • IMG_0819.png
    IMG_0819.png
    331.6 KB · Pregleda: 16
Pa mislim da je nema,da biras Hrvatsku. Bar je tako bilo nekad.
 
Devojka ima srpski nalog i aktivirala je iMessage i FaceTime iz drugog/trećeg pokušaja i to prvo preko mejla pa je prebačeno na broj.
Ja imam USA nalog i aktivirao sam iz prve, sve radi kako treba.
Super su aplikacije, mogu biti dizajnerski mnogo lepše ali mi završavaju posao jer svi sa kojima se redovno čujem koriste iphone. FaceTime neuporedivo bolje i lepše radi od video poziva na Viberu/WA.
Tastatura - probao gboard i SwiftKey i u poređenju sa Androidom nisu baš sjajne. Da mogu da se podešavaju visina i širina kako treba bilo bi bolje. Na kraju sam se navikao na fabričku. Šteta što nije sjajna predikcija, možda isprave u budućnosti kad (ako ikad) postanemo normalna država.
 
Pa mislim da je nema,da biras Hrvatsku. Bar je tako bilo nekad.
Imao je srpski region kad sam pravio iCloud i tako je podešen, samo sad sto se tiče ft/im nema. Aj razumeo bih da nema ništa drugo na balkanu sem Hrvatske, ali ima i Bosna i Makedonija i Crna Gora a Srbija nema. Update: nakon sto sam pokušavao da sinhronizujem kontakte sa gmail na iCloud pa nisu hteli da se pokažu na telefonu iako sam na kompu sve to lepo exportovao i ubacio, probam da restartujem telefon. Prilikom paljenja izbaci mi da će mi poruka biti naplaćena ali ovog puta za aktiviranje iCloud a ne za FaceTime ili iMessage za moje zacudjenje jer kakva sad aktivacija iClouda kad već mesec dana stoji nalog aktivan? Elem potvrdim ja to, naplati mi 20din internacionalni sms i sad se magično aktivirala oba servisa. A prethodni put kad sam pokušao 3 sms takva mi je naplatio i ništa.
to prvo preko mejla pa je prebačeno na broj.
Vrlo moguće da je zato danas htelo jer sam naknadno ubacio broj telefona a do tad je samo stajao email
 
To da, zaboravio sam na to. Ne zameri, IOS uređaj mi je iPad, telefon Android (sa gboard).
 
iMessage su fenomenalne, Face Time takođe.
Viber i ostalo koristim samo kada nemaju iOS.

Gboard je meni lično bolji. Još od androida klizam po tastaturi, ne kucam.... Stvar navike i ukusa, mada sam bangav za kucanje još od preko fizičkih tatsatura na telefonima, pa možda i nisam realan :)
ja koristim swiftkey na iosu. Ovo mi prvi ajfon u životu i sad čitam fejstajm imessage...pojma nemam koja je razlika. Niti to registrovanje negde. Ja samo upalio telefon kad sam ga uzeo u vipu i ispratio ono što traži i to je to. Čitajući ovo dolazim do nekog zaključka da sam trebao da nešto negde registrujem.
Takođe telefon je uzetbu vipu na ženin broj a ja ga koristim u mtsu sam ali broj jr 060(prenešen u mts) sad ko je razumeo ovu moju špansku seriju shvatio je 😂
 
Poslednja izmena:
Vazno je, tebi, da ti je aktivirao iMessage i FaceTime, ostalo te ne zanima i da sve, kako i treba, radi normalno 😃
 
Nazad
Vrh Dno