Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Jel koristi neko KP aplikaciju.. cini mi se da sama aplikacija ne dozvoljava VPN..

vpn mi je automatski namesten, i kad god udjem u app pokazuje gresku kao da nema oglasa.
 
Meni daje gresku samo kroz Safari, sa Next Dns. Aplikacija radi normalno.
 
Ne dozvoljava, ne moze ni preko browsera da se pristupi.
 
Njihov sajt ne radi ni na macOS-u na Brave, Libre Wolf, Safari-u, tačnije, bilo čemu što u sebi sadrži neku naznaku privatnosti, ako može da se koristi taj termin, i ako se u sistemu korsite VPN i blokatori tracker-a.
 
Koristim app i sve je ok...
I meni radi, kad iskljucim sve.. ali cim mi se upali VPN nece vise..

Imam norton na telefonu i cim krene da blokira trackere (sto kaze @iOS ) ne prikazuje vise nista..

zivim za dan kad ce neko napraviti nesto posecenije od KP.
 

Prilozi

  • IMG_2117.png
    IMG_2117.png
    237.8 KB · Pregleda: 57
  • IMG_2118.png
    IMG_2118.png
    360.8 KB · Pregleda: 33
Jel koristi neko KP aplikaciju.. cini mi se da sama aplikacija ne dozvoljava VPN..

vpn mi je automatski namesten, i kad god udjem u app pokazuje gresku kao da nema oglasa.
Ako ti taj VPN služi samo kao blocker reklama, instaliraj umesto njega adguard dns profil. Imaš na netu da skineš.. Koristim ga od kad koristim ios i nemam problema ni sa jednom aplikacijom. Eventualno neće da otvori prvi rezultat u Google jer je taj prvi rezultat obično reklama pa moram da otvorim rezultat ispod.

Pošto viber nema opciju mute za neki određeni kontakt. Ima samo opciju da se utiša ali onda samo ne pušta ton kad stigne poruka od tog kontakta. Jel može preko fokusa da se uklone skroz obaveštenja od tog kontakta uključujući i viber. Ne znam zašto to na ios-u nema. Na androidu ima normalno. Vidim poruke tek kad uđem u aplikaciju
 
Ako ti taj VPN služi samo kao blocker reklama, instaliraj umesto njega adguard dns profil
Imam uplacen norton 360, pa sam ga instalirao i na tel.. a on u sebi ima VPN.
Nisu reklame problem, problem je iza tih linkova za reklame.
Ali po meni to norton resava sve bez problema, mada nikad ni ne klikcem na njih.

nemam nijedan problem sa tim VPN osim sa aplikacijom KP.. ali ko zna sta su oni tamo podesavali o_O
 
@antagonist
Postoji jedino Musi na AppStoru, ali nije bogat sa opcijama. Dobar je za slušanje muzike ili neke emisije sa yt u pozadini.
imaš i pretub
 
^da ali za google pay kad odem kaze da podrsku ima samo za indija singapure i US a wallet valjda radi u srbiji od skoro ?
 
da, evo i ja bas instalirao da probam, samo te tri zemlje mi nudi (n)
 
Nema, to što ste vi instalirali je skroz druga stvar sa istim imenom koja se koristi za prenos novca (kao paypal otprilike), ono što vama treba je Apple Pay koji se podešava u wallet aplikaciji (dolazi fabrički instalirana na telefonu). Podešava se klikom na ovaj plus u gornjem desnom ćošku:IMG_1549.jpeg
 
^ tnx, samo sto moja retardirana banka nema podrsku za apple pay.. pa se ponadao da ima za google pay. Nista bice menjanje banke koliko vidim :D
 
Ali... ne podržavaju sve banke Apple pay i Google Wallet.
Apple Pay:
Maxthon Snap20230419143631.jpg
Google Wallet:
Maxthon Snap20230419143704.jpg
Edit: @Webb odgovorio u međuvremenu :)
 
Pretpostavio sam da je to razlog, jedino je baba poštanska razlika, trebala bi i onda uskoro po navodnim najavama da bude podržana i na Apple Pay-u
 
Nema, to što ste vi instalirali je skroz druga stvar sa istim imenom koja se koristi za prenos novca (kao paypal otprilike), ono što vama treba je Apple Pay koji se podešava u wallet aplikaciji (dolazi fabrički instalirana na telefonu). Podešava se klikom na ovaj plus u gornjem desnom ćošku:
Kako dodati ove dodatne loyalty kartice u apple wallet? Ne vidim opciju za njih, koristim za te potrebe 3rd party aplikaciju
 
Kako dodati ove dodatne loyalty kartice u apple wallet? Ne vidim opciju za njih, koristim za te potrebe 3rd party aplikaciju
Ikea Family stiže na mejl na dnu newsletter-a, Cineplexx bonus, H&M, Cinestar, Turkish Airlines, Starbuck kartice se dodaje iz njihove aplikacije, Super Karticu i Benu sam sam dizajnirao i napravio (za to imaš razne načine kao što su aplikacije Pass4Wallet, Pass2U ili sajta koji sam ja koristio (ima dosta više mogućnosti ali je kompleksniji passslot.com).
 
na Androidu pokusali da instalirate Apple pay?
 
Ikea Family stiže na mejl na dnu newsletter-a, Cineplexx bonus, H&M, Cinestar, Turkish Airlines, Starbuck kartice se dodaje iz njihove aplikacije, Super Karticu i Benu sam sam dizajnirao i napravio (za to imaš razne načine kao što su aplikacije Pass4Wallet, Pass2U ili sajta koji sam ja koristio (ima dosta više mogućnosti ali je kompleksniji passslot.com).
Aha jasno kapiram, hvala za info. Ja sam cineplexx rezervacije dodavao tako sto dodje na mail i onda moze odatle (y)
 
Zna li neko da li Whatsapp i WA business prave posebne bekape ili pobrljavi ako bi se ukljucilo za obe verzije?
 
Da li je sigurno obrisati GarageBand, iMovie, iTunes U, Keynote, Numbers, Pages i jos neke slicne aplikacije koje dolaze uz fon? Videh da uzimaju poprilicno memorije, a apsolutno su mi beskorisne...
 
Naravno, ako ti zatrebaju nekad uvek mozes da ih skines ponovo.
 
Koristim Google shortcut preko Safarija, da li neko zna kako moze da se ukljuci da se automatski prevodi svaka stranica koju otvorim na engleski jezik, da ne moram svaki put kad, na primer, refreshujem page/listam ili otvorim drugu stranicu vraca na izvorni jezik? Znaci da ne moram svaki put da kliknem da mi odradi translate, ako je to moguce ili postoji neka ekstenzija?
 
Nazad
Vrh Dno