Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Možeš da kopiraš beleške u Notes aplikacijun na iCloudu preko računara i biće ti onda i na telefonu kad se loguješ. Poruke bi trebalo da rade u prebacivnju.
 
Meni je dok sam bio kratko na iOS-u letos, kad sam prebacio sa androida (Xiaomi RN9 Pro) preko Move to iOS prebacio samo SMS poruke koje sam ja napisao, a nema onih u konverzaciji koje sam primio, ne znam što mi nije bio prebacio tako
 
Stigla 13-ica! Odradio sam preko app Move to iOS...onako šučmurasto je isprebacivao. SMS je 80% prebačeno, veći deo aplikacija, notes nije ni pipnuo. Viber je nešto povukao sa seervera...u principu 1/3 poruka.

Sve u svemu ok..moglo je i bolje ali se ne žalim.
 
Jedno pitanje za koje vec unapred znam da nije moguce al ko pita ne skita :ROFLMAO:
Uzeo sam u rasponu od 2 meseca 14pm i ipad10 i dobio ono pravo na trial apple tv, arcade i music sa novim uredjajem.
Pitanje je da li je to vezano za nalog ili za sam uredjaj. odnosno, aktivirao sam servise preko ajfona prvo, da li cu moci pred pocetak placanja da ih deaktiviram i otpocnem novi trial preko ipad-a?
 
Koju tastaturu koristite? Skoro sam presao sa androida i na njemu sam koristio gboard, pa je instalirah na ios-u. Ovde je dosta losija nego na androidu. Koristio bih fabricku, ali nema swype na srpskom, pa mi je potrebna zamena.
 
Microsoft swift key, on ima swipe na srpskom,mada generalno su sve tastature na ios-u krs. Fabrička je možda najbolja al i ja sam presao na swift key zbog swipe-a na srpskom.
 
Sad citah, fabricka ima swype, ali ja nemam opciju da je aktiviram. U podesavanjima kod mene nema ta opcija. 13 pro, 16.4 ios
 
Pozdrav kolege, na mladicinom telefonu (14 pro) od pre 2 apdejta poceo je da stize zvuk za notifikaciju,ali same notifikacije za nesto nema. pregledali smo sve app,nema neka na kojoj je blokiran baner ,a omogucen zvuk. takodje,zvuk za notifikaciju se cuje otp na svakih 45 min,tako da ne verujem da je stvarno neka app vec neki bug. ima li ko ideju kako da resimo? (probali se svim vrstama reseta,osim na fabricka uz backup).
 
Proveri da li su notifikacije da je neko reagovao na porkuu koju si napisao, kao što je to u Viberu sa emoji-ma.
 
Ima li na IOS-u nešto slično poput revanced na androidu?
Prestpostavljam da ne, pa sam hteo I da uzmem premium YouTube music, ali kaže mi da ne mogu da platim sa mog područja. A napravio sam nalog na USA...
Da li bi radilo da platim premium na androidu, pa da se sa tog gugl naloga ulogujem i na iphone?
 
Altstore je smaranje. Probao sam, radi to ok manje-više. Ali brate na 7 dana da moram da palim komp i povezujem telefon i radim sinhronizaciju (koja btw retko kad radi iz prve) me smara samo tako. Na kraju obrisao i yt gledam na kompu preko smart tube next.
 
Kod mene radi bez problema, cekiraj wifi sync u itunes i ne moras da povezujes preko kabla
 
Hteo sam opet da probam gboard ali ne mogu da promenim region , nema više opcije da može bez kartice . Sad mora ili kartica ili strani broj telefona . Šta da radim ?
 
Ako si na nasem regionu,onda Gborad prosto nedostupan,probaj da se switch-ujes na USA, pa skini gborad :)
 
Pa u tome je problem , ne znam kako da se prebacim na usa nalog . Pre je moglo ali više nije moguće
 
Napravi nov US nalog, uloguj se u App store na njega, instaliraj šta ti treba, izloguj se i prebaci na naš App store. Za nov U.S nalog možeš da koristiš i naš broj telefona.
 
pa ne moze i sound i smooth
 
Napravi nov US nalog, uloguj se u App store na njega, instaliraj šta ti treba, izloguj se i prebaci na naš App store. Za nov U.S nalog možeš da koristiš i naš broj telefona.
Ne znam kako se pravi nov nalog. Kad hoću da promenim na usa traži mi njihovu bankarsku karticu
 
Ukucaj tutotrial moze i bze kartice yt je pun toga :)
 
Ne mogu da promenim region jer plaćam icloud , u tome je problem .
 
Prvo shvati da ne menjaš region na postojećem nalogu i nema nikakve veze što plaćaš dodatni iCloud prostor sa glavnim nalogom. Napravi novi Apple ID na američkom store-u. Izloguješ se na telefon sa tvog Apple ID naloga sa srpskog store-a, loguješ na američki, skineš aplikaciju, izloguješ sa američkog i ponovo loguješ sa srpskim nalogom.
 
Nazad
Vrh Dno