Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Izgleda im je svaka vibracija haptic, valjda im je to logika, ako uopte ima logike 😁
Da ne idem dalje u off topic.
 
Ne znam zasto im je postalo interesantno da ti dozvole da skines neku app i onda ti trazi da platis… i to vecina aplikacija hoce pretplatu
Imam osecaj da ce za par godina samo osnovne aplikacije koje dodju uz telefon biti besplatne
Pohlepa nema kraja
 
Meni su neki dan skinuli pare iako je pisalo da je 7 dana free trial. Dzukele😂
 
Ne znam zasto im je postalo interesantno da ti dozvole da skines neku app i onda ti trazi da platis… i to vecina aplikacija hoce pretplatu
Imam osecaj da ce za par godina samo osnovne aplikacije koje dodju uz telefon biti besplatne
Pohlepa nema kraja
Neko to zove pohlepa a neko naplata za proizvod u koji su ulozeni neciji trud i rad. Pritom je tvoj izbor da li ces da koristis te aplikacije ili ne. Meni smeta kada su ukinuli vec placene aplikacije i zamenili ih za skoro iste takve za koje se naplacuje pretplata. Fer bi bilo da oni koji su ranije kupili tu app da dobiju lifetime subscription (ili barem par godina)
 
super samo nek naznaci da nije free!

kupis audi a7 sa virtuelnim kokpitom i dobijes 3 godine free navigaciju, nakon toga moras da platis na godisnjem nivou 100-200€ da bi i dalje imao navigaciju - a auto kosta 100.000€!!

Slicno je i sa ovim aplikacijama.

Pohlepa definitivno.

Napravis aplikaciju koju skine 100.000 ljudi x 5€ to je pola miliona evra.
Ulozio si par meseci rada, zarada 500.000€

Ne ti hoces da svake godine isti ljudi tebi uplate 500.000€

Pa ulozi i lekar 10 godina zivota pa radi za 100.000 platu pritom ti spasava zivot, a neko ko je napravio app hoce pola miliona godisnje i da ode na bahame da ne radi nista do kraja zivota
Nije ni cudo sto se svet raspada
 
Napravis aplikaciju koju skine 100.000 ljudi x 5€ to je pola miliona evra.
Ulozio si par meseci rada, zarada 500.000€

To tvoje poredjenje sa automobilima nema nikakvog smisla. To bi bilo kao kada bi ti Apple prodao telefon gde mozes da koristis Mail ili Dialer prve dve godine pa onda morao da placas te servise.

A sto se 3rd party aplikacija tice, nisi svestan koliko nisi u pravu. Probaj da napravis besplatnu aplikaciju koju ce da instalira 100 ljudi za pocetak, pa ces shvatiti da je potrebno uloziti mnogo vise od par meseci samo za razvoj. Najlakse je pricati pausalno.

Jos nesto: Ako 100.000 ljudi placa pretplatu 5€ godisnje, razvojni tim nece videti ni blizu pola miliona evra ;)
 
Da to nije lako i jednostavno jasno je i po domaćim app, jedva ih ima. To je zapravo najveća mana jabuke kod nas.
 
Mislim da je koncept pretplate na aplikacije bio kontraproduktivan i na kraju doveo do stagnacije na tržištu aplikacija...
Postoje određeni tipovi aplikacija kod kojih je takav vid pretplate adekvatan: npr. muzički i filmski streaming servisi poput Netflixa i Spotify, gejming servisi poput Xbox Game Pass, digitalne biblioteke, cloud storage servisi itd. Tražiti 5$ mesečne pretplate za kalendar aplikaciju, vremensku prognozu ili aplikaciju za beleške, po meni je potpuno nerealno...
Korisnici su sa prelaskom aplikacija na subscription model počeli da ekonomišu, koriste native aplikacije koje dolaze predinstalirane, ili daju prioritet popularnijim i oprobanim aplikacijama, te sledstveno sve manje instaliraju i testiraju nove aplikacije...
 
Da li neko koristi Bookmate iOS app?
Ja jutros instalirao i nakon toga se pojavi ekran gde ti nudi samo da se pretplatis ili ulogujes.
Ja kliknuo na opciju da se pretplatim, cisto da vidim koje opcije ce da mi ponudi, i onda na sledecem ekranu odustao od iste.
I posle toga sam zavrsio u aplikaciji gde mi deluje da mogu da slusam sve audio knjige, cak i one koje nisu free.
Probao sam Knjigu o Milutinu i Palcicu i obe mogu da se slusaju.
Nije mi bas jasno u cemu je fora i da li je ovo normalno. Zasto bih sad placao pretplatu kad je sve dostupno? :D
 
vidi u subscriptions sta imas. mozda ima 7 dana free trial i onda skine iznos kada istekne
 
Nemam nista, to sam i ja prvo pomislio pa sam odmah proverio.
Iz razloga sto imam Apple kredita, pa reko mozda mi je ipak odradio tu 7 days trial pretplatu iako sam odustao.
Ali subscriptions ekran mi je prazan (ako izuzmemo Apple One reklamu).
 
onde ne znam, uzivaj :D
 
Sad sam instalirao na drugom telefonu. Nisam ni kliktao na pretplatu niti bilo sta. Dosao sam na home ekran aplikacije i opet je sve dostupno.
Nisam nikad koristio Bookmate pa ne znam da li ce kasnije da iskoci neka zastita ili sta vec. Ali svako knjigu, bilo pisanu, bilo audio, mogu da zapocnem sa citanjem/slusanjem. Mozda ce nakon nekog vremena da onemoguci dalji progres a da se ne pretplatim.
 
Da li postoji neki manje naporan način od pravljenja novog naloga da pa registrovanja istog na srbiju da bi skinuo lidl aplikaciju?
Napravio devojci USA nalog al nema lidl app, pa samo zbog njega moram izgleda praviti još jedan nalog da bi je skinuo.
Ili može da se ovaj prebaci na srb, skine app, pa vrati na USA?
 
Da li postoji neki manje naporan način od pravljenja novog naloga da pa registrovanja istog na srbiju da bi skinuo lidl aplikaciju?
Napravio devojci USA nalog al nema lidl app, pa samo zbog njega moram izgleda praviti još jedan nalog da bi je skinuo.
Ili može da se ovaj prebaci na srb, skine app, pa vrati na USA?
Može i tako, samo što ćeš morati opet da menjaš Info o kartici, adresi etc
 
Sad sam instalirao na drugom telefonu. Nisam ni kliktao na pretplatu niti bilo sta. Dosao sam na home ekran aplikacije i opet je sve dostupno.
Nisam nikad koristio Bookmate pa ne znam da li ce kasnije da iskoci neka zastita ili sta vec. Ali svako knjigu, bilo pisanu, bilo audio, mogu da zapocnem sa citanjem/slusanjem. Mozda ce nakon nekog vremena da onemoguci dalji progres a da se ne pretplatim.
Mali update: sav sadrzaj je dostupan ali moze da se procita/poslusa samo prvih 10% knjige, a onda za dalje zahteva pretplatu.
 
Treba mi pomoc oko VPN-a. Nedavno sam presao sa android telefona na Iphone i ne mogu da pronadjem vpn gde mogu da se nakacim na Srbiju.
Kupio sam NordVPN ali on ocajno radi i totalno je nepouzdan.
Koristio sam na androidu besplatni 'VPN.lat' koji je ubijao sa adsima ali je radio, ali ovaj iz appstore-a iz nekog razloga ne podrzava Srbiju.
Ako neko moze da preporuci neki koji podrzava server iz Srbije a da je besplatan ili ne kosta puno, neka napise 😊
 
Treba mi pomoc oko VPN-a. Nedavno sam presao sa android telefona na Iphone i ne mogu da pronadjem vpn gde mogu da se nakacim na Srbiju.
Kupio sam NordVPN ali on ocajno radi i totalno je nepouzdan.
Koristio sam na androidu besplatni 'VPN.lat' koji je ubijao sa adsima ali je radio, ali ovaj iz appstore-a iz nekog razloga ne podrzava Srbiju.
Ako neko moze da preporuci neki koji podrzava server iz Srbije a da je besplatan ili ne kosta puno, neka napise 😊
Probaj TunnelBear
 
Treba mi pomoc oko VPN-a. Nedavno sam presao sa android telefona na Iphone i ne mogu da pronadjem vpn gde mogu da se nakacim na Srbiju.
Kupio sam NordVPN ali on ocajno radi i totalno je nepouzdan.
Koristio sam na androidu besplatni 'VPN.lat' koji je ubijao sa adsima ali je radio, ali ovaj iz appstore-a iz nekog razloga ne podrzava Srbiju.
Ako neko moze da preporuci neki koji podrzava server iz Srbije a da je besplatan ili ne kosta puno, neka napise 😊
Surfshark ima Srbiju i stalno imaju neke akcije.
 
Drustvo, sta preporucujete kao ad blocker? Sta ne crpi previse baterije, a da radi ok?
 

Koristim ga od 2016 čini mi se.

Uradi search pisali smo za custom liste ubacivanja.
 
Probao sam dosta adblokera, za ios je najbolje adguard dns da se stavi, blokira reklame u svim aplikacijama i ne trosi nista bsterije...nemoj da bacas pare na placene adblockere, nista bolji nisu...ima sajtova i reklama, gde nijedan bloker ne pomaže, na androidu je to bolje rešeno, tamo sam sa AdGuard premium apk sve zivo blokirao, ovde to ne moze, al se 99% blokira...takodje ako koristis icloud private relay, onda ti ne radi adguard dns u safariju, nego moras adguard safari extension da instaliras
 
Kad smo kod browsera, koji preporucujete?
Koristio sam Safari, nekidan instalirao Google Chrome, vidim da bas trosi bateriju. Prvi na listi ubjedljivo a nisam bas toliko mnogo koristio.
 
Probao sam dosta adblokera, za ios je najbolje adguard dns da se stavi, blokira reklame u svim aplikacijama i ne trosi nista bsterije...nemoj da bacas pare na placene adblockere, nista bolji nisu...ima sajtova i reklama, gde nijedan bloker ne pomaže, na androidu je to bolje rešeno, tamo sam sa AdGuard premium apk sve zivo blokirao, ovde to ne moze, al se 99% blokira...takodje ako koristis icloud private relay, onda ti ne radi adguard dns u safariju, nego moras adguard safari extension da instaliras
Tako je. Nemoj bacati pare to je sve isto. Jeste, ali šipak.

Znam ja zašto sam preporučio ovu app. Ne nije ni blizu adguarda.

Kad ljudi počnu da donose telefon na servis zato što im ne radi internet,a sve zato što je pukao adguardov dns ili se uspori net maksimalno niko ne pomisli na adguard. Nego ljudi odmah prave dramu.
 
Kad smo kod browsera, koji preporucujete?
Koristio sam Safari, nekidan instalirao Google Chrome, vidim da bas trosi bateriju. Prvi na listi ubjedljivo a nisam bas toliko mnogo koristio.
Brave
 
Nazad
Vrh Dno