Šta je novo?

Aplikacije - iOS

da, USB drajvovi su skuplji nego ikad :)
 
Naravno, ali je ovo bio i jedan od velikih argumenata hejtera iPhona. ;)
 
Takva aplikacija je bitna na telefonu ako hocete nesto da prebacite na telefonu a niste za svojim PC-jem i nemate instalirano brdo aplikacija za sinhronizaciju...
Nema nikakve veze sa cenom usb flash drive-a, nego je u pitanju prakticnost.
 
Poslednja izmena:
A ima neka aplikacija da stvori mini ili micro usb port na iphonetu? :D
 
To isto ima veze sa prakticnoscu iphone-a :)
Kablove nosis sa sobom.
 
Zasto? Moze i bez zica.
- Mozes da ukljucis SSH i preko WiFI-a iskopiras podatke u telefoni.
ili
- Startujes iFile i ukljucis mu web server i iz web browsera sa PC-a uploadues/downloadujes stvari sa telefona.
 
Ja stalno koristim iFile, zašto stalno da drndam bateriju i povezujem telefon ako je nedavno napunjen...
 
Obe opcije su moguce, jedino zavisi od toga da li ce covek da nosi sa sobom kablove ili wifi router.
 
A kako se to radi na WM-u? Moras nesto povezati sa necim. Sa ili bez zica ili mozda frizbi metodom?
 
Pa vecina htc telefona ima onaj njihov USB-mini port i za njega mozes da nadjes kabal veoma lako gde god ides, jer retko ko nema neki uredjaju u kuci koji koristi taj kabal, ili je to digitalni fotoaparat, ili neki mobilni, ili GPS navigator... ali posto za iPhone je potrebno imati nestandardne kablove, to je puno teze izvodljivo jer su sanse puno manje da prikacis telefon na PC kod nekog drugara koji nema iPhone.
Ali na kraju krajeva siguran sam da je sve to nepotrebno i glupost, jer nemas ti zasto da konektuje/punis telefon van kuce, slazete te se? ;)
 
Poslednja izmena:
Imas ako ti telefon sluzi za GPS navigaciju i pustanje mjuze u kolima, recimo :) Ja imam kabl u kolima koji vezujem na punjac jer mi telefon bas za to i sluzi :)
 
ionako ce novi iPhoneovi morati da imaju USB na sebi - zbog ponjuča i EU zakona :)
 
Mislim da je rečeno da je Apple nekako uspeo da izbegne to.
 
Mislim da nece moci, ovo je obavezujuce za sve proizvodjace.
 
Pre će prodavati takve adaptere za simboličnih $29.99 :d
 
a korisnici ce biti srecni jer opet nisu kompatibilni sa ostatkom sveta, pa ce morati i adapter da nose sa sobom :)
 
apt.bigboss.us.com
Host Unreachable

Da li vam se javlja ova poruka u Cydiji? Ima li leka?
 
Pojavio se program IPhoneVM aktuelna verzija je 3.1-5 koji donosi mogucnost rada sa Virtuelnom Memorijom. Kada aplikacija ode u background VM je prebaci na flash memoriju i solobodi prostor.
Kod mene je sleeca situacija:
- IPhone 3g 16GB
- Backgrounder
- Kirikae
- IPhoneVM 3.1
Slobodna memorija je preko 50MB. Koliko god aplikacija startovao i prebaciova u background, uvek ima 25 MB slobodno za rad. Sinoc sam pokrenuo:
Mail
Safari
GoogleEarth
Facebook
FreeRSS
WiFi track
Photos
Nintaii

i sve je radilo. Prebacivanje iz aplikacije u aplikaciju radi, mada moze ponekad da potraje 5-6 sekndi dok izabrana aplikacija pocne da reaguje na akcije korisnika.

Na IPhoone Srbija sam video da je neki lik imao problema sa IPhoneVM i morao je da odradi restore. Ja tih problema za sada nemam.
 
Ja nemam tih problema :)
 
Naravno da nemas kad imas 3GS :) pametnjakovicu.
 
Pa nemash ni ti kutija valjda, imash 60mb slobodno kad otvorish Safari, IGO, mail, ipod i sms :)
 
Nemam 3GS i nemam 60 mb free kad otvorim milion aplikacija ali cu probati ovaj VM. Ako to zaista radi onda je to dobro resenje problema :)
 
Dajte neki link odakle da ga skinem, nema ga ni na cydiji ni na appulousu ;)
 
Dodaj resp http://repo.beyouriphone.com

yooyo ima li nekih podesavanja za ovo?

Inace ovo apsolutno fantasticno radi... Pokrenuo sam Pro RSS, iFile, Twitterrific, ColorToy, Barista, Awsome Facts Pro i Safari i sa 50 MB koliko je pocetno bilo free imam konstantno 30 :)

P.S. 11k postova :)
 
Poslednja izmena:
Haha, ovaj iphoneVM je lud. Otvorio sam 10 najvecih aplikacija kojih sam se setio i uradio free up memory u sbsettinsu, dobio sam 60MB slobodno :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno