Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Instalirao sam 7-cu pre nekih nedelju dana pa me zanima kako da ponovo syncujem a da ne obrisem sve aplikacije,muziku i ostalo sa fona?
Trazio na par mesta ali bezuspeshno. Koja je metoda najbezbolnija. Mislim imam jos uvek XP nije problem ali hocu da sincujem i sa 7-com.
 
Pa prebaciš ceo iTunes folder iz My music ili gde ti se već nalazi, sa svim aplikacijama u novi iTunes folder koji se kreirao u sedmici, uloguješ se na iTunes store sa istim nalogom, instaliraš AppSync na iPhone i to je to. Jedino što muzika mora isto da ti bude razmeštena kao što je i bila na XPu da bi je syncovao pomoću iTunes.

Mada ima i neki 3rd party softver iPod Rip, koji omogućava da prebaciš aplikacije i muziku sa fona bez ovih peripetija, ali se taj softver plaća, pa možda ako nađeš neku narodnu verziju, ili ga plati pa klati :)
 
Imam 2GB ali svejedno 10 po 10. Evo sad sam pogledao i samo sa otvorenim ovim Firefoxom sa 11 tabova i tim rezidentnim programima već je zauzeto 1,17GB u Visti. A nije ni to problem nego kad pokrečeš neke igrice treba da je što slobodniji i procesor i ram.

Pa sta onda ako je zauzeto 1.7 GB? I nije zauzeto 1.7, nacin na koji Vista raspolaze memorijom nema veze sa nacinom na koji to radi XP, naucite konacno.
Memorija TREBA da bude popunjena a ne da zvrji prazna.
 
Poslednja izmena:
Pa prebaciš ceo iTunes folder iz My music ili gde ti se već nalazi, sa svim aplikacijama u novi iTunes folder koji se kreirao u sedmici, uloguješ se na iTunes store sa istim nalogom, instaliraš AppSync na iPhone i to je to. Jedino što muzika mora isto da ti bude razmeštena kao što je i bila na XPu da bi je syncovao pomoću iTunes.

Mada ima i neki 3rd party softver iPod Rip, koji omogućava da prebaciš aplikacije i muziku sa fona bez ovih peripetija, ali se taj softver plaća, pa možda ako nađeš neku narodnu verziju, ili ga plati pa klati :)

Hvala Kriket probacu to veceras kad dodjem sa posla. Sve je na istom mestu sto se tice muzike i toga svega. AppSync je vec instaliran na telefonu. Znaci kad uradim sve ovo i odradim sync ne bi trebalo da bude problema? Manje vise mi je bitno zbog aplikacija pogotovo iGo i TomTom i to a ne toliko zbog muzike.
 
Inace, bice da sitnicarim, ali taj program kodsta ceih 8 dolara sto je 450 dinara, dakle cena je sitnica. Ako si mogao da das 400 EUR za fon mozesi 400 dinara za neku aplikaciju koja ti se svidja.
Ja imam par aplikacija koje sam kupio (IM+ na primer).

Ne mora ni toliko. Ako se kupe SMS-ovi, dobije se licenca na godinu dana. Znači, za 4€ dobiješ 50 SMS-ova za slanje prema inostranim destinacijama. Neuporedivo jeftinije od onog što naplaćuju domaći operateri.

U takvoj varijanti sama aplikacija dođe zapravo džabe.
 
Jel postoji neka app za pustanje mms stream-a? Pokusah sa OpenStreamer al nesto ne sljaka okej. U pitanju je 3G 3.1.
 
Nego, šta je bilo sa Installer app-om? Ja otkad sam prešao na OS 3 nemam Installer, ranije sam ga imao. Nije da nešto patim za njim ali me zanima šta se dešava jer ga niko više ni ne spominje? Postoji li to još uvek?
 
installer je otisao u penziju odavno, umesto njega je ICY, mada Cydia je i dalje zakon, ICY je samo alternativa za Cydia-u, u nekim slucajevima, kad imas i Cydia i ICY hoce da puca Cydia...
 
Pa Installous ima mnogo vishe softvera nego Cydia, a i mozesh sve da browsujesh na kompu mnogo brze...
 
Kakve veze ima Installous sa Cydia? Installous distribuira krekovane App Store aplikacije, dok Cydia distribuira 3rd party aplikacije plus sistemske.

Nego, Google je uveo push mail preko Google Synca. Nisam dosada koristio Google Sync jer ne držim brojeve telefona kontakata i kalendar na googleu ali sad se syncuje i Gmail. S tim što se na iPhoneu Gmail u tom slučaju setuje kroz MS Exchange account. Nije mi baš najjasnije kako oni rade push preko toga ako je i dalje potrebna sinhronizacija (ručna ili automatska), ali eto - tako kažu.

http://googlemobile.blogspot.com/2009/09/google-sync-now-with-push-gmail-support.html
 
Pa nesporazum je koliko vidim poceo kada je drajver pobrkao Installer i Instalous... :D Nije strasno!
 
Ochigledno je da su te 3rd party aplikacije toliko bitne da imam utisak kako tamo nema nishta osim onoga shto se mora skinuti za razbijanje fona :d
 
Poslednja izmena:
Winterboard, Cycorder, MxTube (ili bolje MyTube), Flashlight, SwirlyMMS itd. sve 3rd party app sa Cydie...

Da nemaš od juče iPhone, rekao bih da troluješ... Ovako samo bacaš flejm :D


Ontopic, jel neko probao free aplikaciju Mover? Podržava razmenu slika, kontakata i paste-ovanog teksta preko wifi izmedju iphone i ipod touch uređaja, a postoji i Mover+ koji radi to isto plus podržava i bluetooth. Na papiru obećava, ali još nisam imao prilike da probam u praksi...
 
Da prekinemo tu gde smo, probao sve i obrisao, SwirlySMS jedini koji sam kao hteo da ostavim, nije radio :)
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam juce jednu mnogo dobru spravicu koja je inace 125$ a na popustu ove nedelje za 50$:-devil-: zove se Logitech PURE-FI Express Plus ipod/iphone Docking speaker system
Cim sam video cenu reko uzimam hahahaha extra stvarcica jedva cekam da dodje da instalishem :)
Onda sam javio ortacima i evo uzelo njih par kad je videlo cenu :smoke:
 
Kako ti bre ne radi Swirly, stvarno?
 
Kaze fetching licence i onda "you don't have a valid licence", bla bla morash kupish :)

I kako se zove onaj fix za formatiranje broja (+381 problem), nashao sam samo za 2.2 verziju OSa, kapiram da to ne radi..
 
Skini atačment,pa:

(SSH) u var/root/Media/Cydia/AutoInstall (ako nemaš cydia/autoinstall folder napravi ga).
restartuj iphone.
onda respring.

Ili, ako je ispazio u funkciji:

CallerID and PhoneFormat Fix 1.0 for OS 3.0 - iSpazio source
 

Prilozi

  • callerid-fix-for-30.zip
    19.6 KB · Pregleda: 27
Da li ste videli ovo:
[YOUTUBE]4XTnnkUjnO8[/YOUTUBE]

Ne znam samo gde nadje ovu sa ovakvim noktima :)

LINK
 
to je ono sto fali iPhoneu - posle svih onih custom lock-screenova vratio sam se na standardni jer su mi svi pravili neke probleme...

samo da ovo radi kako treba i sve će biti just fine... :D
 
Skini atačment,pa:

(SSH) u var/root/Media/Cydia/AutoInstall (ako nemaš cydia/autoinstall folder napravi ga).
restartuj iphone.
onda respring.

Ili, ako je ispazio u funkciji:

CallerID and PhoneFormat Fix 1.0 for OS 3.0 - iSpazio source

Danke :)
 
to je ono sto fali iPhoneu - posle svih onih custom lock-screenova vratio sam se na standardni jer su mi svi pravili neke probleme
Ja koristim neki Lock Screen Info koji je ustvari AddOn za Winterboard, i to mu je jedina mana, što moram da imam instaliram Winterboard koji inače uopšte ne koristim, samo zbog tog Lock Screen Info-a.

Inače radi pos'o. Stoje mi na lockscreenu, unread msgs/email, calendar events koji se mogu podesiti za do nedelju dana unapred i uglavnom je to sve što mi treba. Ovi widgets mi deluju da žderu memoriju (da su za 3GS koji ne manjka RAMa).
 
Ti si bas u nekom teskom tripu kad je memorija u pitanju :) Ja i pored Winterboarda i gomile drugih stvari imam uvek 35+ MB slobodno. Zrtvovati mnoge funkcionalnosti koje 3rd party addon-ovi mogu da donesu samo da bi mi RAM telefona bio slobodan je budalastina.
 
Kutijo, aj upali browser i otvori tri strane na benchu, imacesh 10mb rama odmah, a da nisi nishta drugo otvorio i da nemash winterboard uopshte ;)
 
Poslednja izmena:
So true, zato lepo nabaviš 3GS i nemaš problema ;)
 
Kutijo, aj upali browser i otvori tri strane na benchu, imacesh 10mb rama odmah, a da nisi nishta drugo otvorio i da nemash winterboard uopshte ;)

Evo da ti dokazem da nisi u pravu - imam Winterboard, SBSettings i mozda jos par addonova. Otvorena su 3 taba, Benchmark test Asus Sonar karte, 2 stranice foruma, pogledaj screenshot koliko slobodne memorije imam.
 

Prilozi

  • IMG_0041.PNG
    IMG_0041.PNG
    76.3 KB · Pregleda: 111
Btw iskopao sam jos jedan odlican MobileSubstrate Addon, zove se Action Menu. Dodaje gomilu akcija u meniju koji se dobija selektovanjem teksta. Cak je moguce napraviti svoje paste liste (Yooyo evo resenja za tvoj parking problem) ili direktno pozvati/poslati sms/tweetovati selektovani tekst. Postoji i addon pack od 3$ ali to nisam skidao, nudi jos gomilu mogucnosti :)
 

Prilozi

  • IMG_0042.PNG
    IMG_0042.PNG
    75.3 KB · Pregleda: 71
  • IMG_0043.PNG
    IMG_0043.PNG
    74 KB · Pregleda: 70
Izašla Fifa 10 za iPhone.
 
Koga nerviraju notification pop-upovi neka skine i instalira fantastican MobileSubstrate addon zvani Popup Blocker sa Xsellize.
 
Nazad
Vrh Dno