Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Au brate, kako si samo uspeo da ga tako zakomplikuješ :D. Message > template > bg708*** > 911x > gotovo :)
 
LOL
Ja sam napravio template, ali uvek kucam broj tablica...prilično je efikasno, jer mi tablice imaju svega 8 karaktera :d
 
uh 8, mnogo je to... samo 6 se priznaje :d
 
Ne cekaj malo.. Evo sad sam uzeo Nokiju E61 u ruke.. dakle:
1. Messaging
2. 2x dole na My Folders
3. Templates
4. BG736***
5. Dugme za meni pa Send
6. Via text message
7. I na kraju ukucas 911x
8. Send.

Nije bas tako kratko i jednostavno.
 
Pa na Symbianu ima 2x više klikova. Mislim, nema veze sa Nokiom, na bilo kom običnom telefonu sve to traje minimalno potrebno vremena. Jedino što može da bude brže je da se zaista napravi aplikacija koja će da stoji na ekranu > klik > a kad otvoriš ima crveno, žuto, zeleno i plavo dugme (a negde u settingsima si već ukucao registraciju) i da klikom na to dugme te pita "da li želite da pošaljete sms za parking u _______ zoni). To zaista jeste brže i traje 2 sekunde (za razliku od 5 na bilo kom telefonu), ali ja stvarno ne vidim kako si ti od cele priče napravio problem... i šta uopšte radiš tolko u gradu, kad se sve preselilo na novi beograd :D
 
Ne cekaj malo.. Evo sad sam uzeo Nokiju E61 u ruke.. dakle:
1. adfhgfb
2. 2x dole na My Folders
3. Templates
4. BG736***
5. Dugme za meni pa Send
6. Via text message
7. I na kraju ukucas 911x
8. Send.

Nije bas tako kratko i jednostavno.
1. Klik udesno - New TXT MSG
2. Klik na potvrdu - 911x
3. Klik na dole - unos teksta/broja tablice
4. Klik na zeleni taster == Send

4 klika sveukupno na Nokiji sa Active Standby bez ikakvih templejtova
 
Poslednja izmena:
nisi bas ukapirao :D
 
@kriket:
ali ti svaki put kucas 911x i tablice... to je bar jos 10 klikova ako imas full fastaturu, ili jos vise ako imas numericku tastaturu.
 
Da li BiteSMS ima sablone za poruke?
I kao najlakse platiti parking? Ja korisim copy/paste, li mi treba nesto enegantnije... razmisljam o razvoju aplikacije za IPhone preko koje bi se placao parking.

pa zbog cega jednostavno ne forwardujes tu poruku kada je nadjes na 9113 (ili koji je vec broj za parkiranje u bgd)
da bi je nasao poruku kucao u spotlight 9113...
i onda jos jednom da je forwardujes na 9113.
 
Poslednja izmena:
Spotlight je ocajno odradjen, mogli bi malo to da porpave.
Inace ideja sa forwardom nije losa. Ali templejti su ipak potrebni :)
 
Ja koristm forward, ionako sam stalno u nekoj drugoj zoni, a 911x ukucati je pola sekunde posla :d
 
...(ili koji je vec broj za parkiranje u bgd)
...

Postoji 5 različitih brojeva...nemoj da se neko zbuni ;)

Nije mi neko opterećenje da pošljem te poruke kao regularne, ali ideja za aplikaciju sa ogromnim tasterima u različitim bojama je super. A i ne zvuči mi previše komplikovano da se napravi...
 
Problem je glupavi IPhone SDK. Svaka IPhone aplikacija moze da registruje URI pomocu koga ce IPhone pokrenuti aplikaciju na zahtev neke druge app.
npr.. ako u notes ukucate http://www.google.com i tapnete na to otvorice se safari.
ako napisete sms:+63xxxxxxx otvorice se SMS aplikacija sa ukucanim brojem primaoca. Pun opis sms URI-a je sms:int_broj_tel?body=neki text, ali apple to izgleda ne podrzava.
Malo sam gledao po netu i ispostvilo se da aplikacija koja hoce da brlja po SMS-u mora da se hookuje CommCentar servis. To je za sada van mojih dometa, jer jos nisam savladao te low-level iphone trikove.

A sto se aplikacije tice, meni je padalo na pamet sledece... Obzirom da parking majstori nisu toliko brzi i jos imas odredjeni luft prilikom produzavanja parkinga, moguce je napraviti app koja bi placala parking nezavisno od korisnika ali tako da koristi te sitne trikove.
Npr.. Cim izadjes iz kola "platis" parking.. ali aplikacija ce SMS poslati tek za 5-7 minuta.
Kada dobijes obavestenje o isticanju zapoceog sata, aplikacija saceka da istekne parking pa saceka jos 5-7 minuta i tek onda produzi.
I a kraju kad zaista vise nema gde onda upotrebi neki alarm da te obavesti da nemoze vise da krade minute i da moras da pomeris auto.
 
Vidis to je jako dobra ideja :)

Ako sam dobro shvatio, nije moguce napraviti takav URI koji bi automatski popunio sva polja za SMS (broj primaoca i tekst)? Sad cu da skocim do Saurika da ga pitam :)
 
Koliko sam do sada uspeo da shvatim, popunjavanje body-a je nemoguca misija. Kao i slanje poruka direktno iz druge aplikacije. Po istom prinsipu funkcionise i Email app
Kod:
[[UIApplication sharedApplication] openURL:[NSURL URLWithString:@"mailto:[email protected]?subject=Hello"]];

medjutim kod nje je moguce popuniti body ali nije moguce automatski poslati nesto vec je korisnik taj koji mora da skljocne Send dugme.

Medjutim skontao sam da postoji workaround preko nekog IM protokola koji podrzava SMS messaging (i odgovori nazad bi isli preko njega) ali to je previse komplikovano za ovako nesto.

EDIT: sad mi na pamet pade ideja - da li bi parking servis prihvatio MMS sa tekstom? Koliko vidim moguce je inicirati slanje MMS-a sa popunjenim body-em (recimo iz baze fotografija kada se izabere Send Via MMS, sam prebaci sliku u body poruke).

EDIT2: http://www.everythingicafe.com/forum/iphone-3g/sms-templates-43493.html#post414901
 
Poslednja izmena:
medjutim kod nje je moguce popuniti body ali nije moguce automatski poslati nesto vec je korisnik taj koji mora da skljocne Send dugme.

Ako sam dobro razumeo iz ove rečenice, ako korisnik klikne na, recimo, Zona 2, otvara se SMS poruka sa popunjenim brojem i tablicama i potrebno je da korisnik klikne send?
 
Za SMS nije moguce popuniti body, to nije podrzano, najverovatnije iz nekih... "security" razloga.

Za Email moze da se popuni body, recepient i subject polje ali ti moras da kliknes SEND. Ne moze druga aplikacija da to inicira za tebe.
 
Nego, pitanje za fejsbukovce. Ja ga slabo koristim itd. no to je nebitno. Bitno je da mi ne radi Chat opcija sa Ajfona, pa čak i kad želim da napišem neki komentar na nešto što je neko tamo napisao, kaže mi "your comment cannot be poseted at this time", u principu "at all times" jer nikad ni ne mogu da komentarišem.

Da li je Facebook aplikacija za iPhone toliko glupa ili to samo ne radi nama u Srbiji ili šta? Ima li neko odgovor?
 
Radi najnormalnije.
 
A sto se aplikacije tice, meni je padalo na pamet sledece... Obzirom da parking majstori nisu toliko brzi i jos imas odredjeni luft prilikom produzavanja parkinga, moguce je napraviti app koja bi placala parking nezavisno od korisnika ali tako da koristi te sitne trikove.
Npr.. Cim izadjes iz kola "platis" parking.. ali aplikacija ce SMS poslati tek za 5-7 minuta.
Kada dobijes obavestenje o isticanju zapoceog sata, aplikacija saceka da istekne parking pa saceka jos 5-7 minuta i tek onda produzi.
I a kraju kad zaista vise nema gde onda upotrebi neki alarm da te obavesti da nemoze vise da krade minute i da moras da pomeris auto.

Evo ti informacije iz prve ruke: imaš 15 minuta "fore" od trenutka kada te spazi kontrolor do trenutka kada će ti "zavaliti" kaznu. Prilikom produžavanja nemaš ni jedan minut fore, ali svi kontrolori tolerišu do 5 min. maksimalno.

Znači napravi ovako: kada izađeš iz kola i platiš parking, aplikacija treba da pošalje SMS tek za 15 minuta. Nakon isteklog parkinga aplikacija treba da pošalje SMS za 5 minuta. Sve preko toga je lutrija sa glavnom nagradom od 1700,00 din. u vidu kazne ;)
 
Radi najnormalnije.
Evo kako meni radi, i tako uvek. Nemam pojma zašto, nijedna druga aplikacija mi nikad nije pravila nikakav problem, sve radi kako treba. Zašto baš Facebook?

img0025i.png
img0026g.png
 
Mozda zato sto koristis Telenor? :D

Salu na stranu, jel to postujes preko WiFi ili EDGE/3G?
 
Šta da li postujem? Postujem sa laptopa a iPhone kačim preko istog WiFi-a. 3G štedim, bar kod kuće :)
 
Uh... kad ti se pojavi taj error, da li koristis WiFi ili EDGE?
I jel to vezano sam oza status ili za sve Facebook zezancije?
 
Wifi kao što se može videti, a nisam isprobavao sve funkcije facebooka, vidim nove statuse vidim frendove vidim tuđe komentare ali ne mogu da postujem svoje niti da koristim chat.
 
@kutija i ostali.
Da li ima nekih promena u nacinu obrade sms: URI-a ako imas instaliranu neku alternativnu SMS aplikaciju? Ja sam imao iRealSMS i ButeSMS ali sam oba maknuo pre nego sto mi je palo na pamet da testiram sms:+6xxxxxx?body=neki text.

Da li neko moze da iskopa na koji nacin su se developeri iRealSMS-a i BiiteSMS-a uglavili u SMS protokol?
 
Za to cemo morati da skocimo na irc.saurik.net i da pitamo coveka licno :) malko sam pricao sa ljudima sa tog IRC servera i saznao ono gore.

Moguce je da su oba programa neka vrsta... shell-a za SMS aplikaciju - dodaju nove mogucnosti ali se u osnovi koristi Apple-ov SMS app. Slicno sam vidjao da ljudi rade sa Photos appom - postoji dodatak koji se placa nesto smesno i koji ti omogucava da postujes sliku direkt iz Photos aplikacije na web (FB, MyS, Flickr, Picasa...).
 
Poslednja izmena:
Drugim recima CommCentar je neka vrsta interfejsa koja sa jedne strane otvara mogucnosti korisniku da, ako razvija 3rd party aplikaciju, iskoristi postojece funkcije za slanje poruka i citanje istih; sa druge strane je "modem" sa kojim on direktno manipulise. Dakle sve sto treba pronaci je detaljnije objasnjenje koje sve funkcije CommCentar nudi i kako ih iskoristiti :) i problem je resen.

P.S. Takodje treba pogledati i ovo: http://george.insideiphone.com/index.php/2007/11/25/a-convenient-tool-to-send-at-commands/

Izgleda da postoji tool koji ti omogucava da direktno saljes AT komande modemu i da zaobidjes CommCenter.
 
Aj bre otvorite thread u programiranju tamo za te geek stvari, pa se javite ovde kad program bude gotov :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno