Šta je novo?

Aplikacije - iOS

1. Znaci zbog toga mi kasne poruke na wa ili viberu? Desilo mi se x puta da mi ne stizu poruke i cim uzmem telefon u ruke, ekran se ukljuci i poruke stizu.
3. Nije drugar vec neko sa foruma, nisam siguran da li sa ovog ili sa onog drugog koji se bavi iOS-om.
U stanu imam IKOM-ov modem i neki tp-link wifi ruter, moguce je da on pravi problem. Kod kuce imam SBB, ali ne mogu reci kako se telefon ponasa kada je nakacen na njihov ruter.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gasi se wifi, zato sto je iPhone probirljiv (samo ne znam kako android telefoni nemaju taj problem (ah da postoji opcija always on wifi)), ja sam mu otkrio caku, pa je sad stalno zakacen i nemam problema.


Inace wifi rad ping na neko svoje odredjeno vreme (koje ne mogu da skontam) pa tako se ukljuci na kratko, dobijes push i opet se ugasi.
 
Ja sam čitao i o varijanti da ako ima cellular konekciju da iphone ugasi wifi zbog štednje (jer wifi čip više troši, tj. uvek isto troši radio ne radio dok 3/4 G ima neki low power mod kada ne prenosi podatke) i prebaci na data konekciju i u trenutku kada neka aplikacija zatraži pristup internetu ili dobije push notifikaciju da tada iphone uključuje wifi i obavlja komunikaciju i prenos podataka pa onda ponovo gasi wifi...sve to dok je u deep sleepu
 
1. Znaci zbog toga mi kasne poruke na wa ili viberu? Desilo mi se x puta da mi ne stizu poruke i cim uzmem telefon u ruke, ekran se ukljuci i poruke stizu.
3. Nije drugar vec neko sa foruma, nisam siguran da li sa ovog ili sa onog drugog koji se bavi iOS-om.
U stanu imam IKOM-ov modem i neki tp-link wifi ruter, moguce je da on pravi problem. Kod kuce imam SBB, ali ne mogu reci kako se telefon ponasa kada je nakacen na njihov ruter.


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. To nema veze sa tim - push notifikacije rade nezavisno od background app refresh, a da bi iste radile moras biti konektovan na net. Viber cesto ima problema da detektuje kada je app aktivan iz nekog razloga (jedan if) i desi se da posalje in-app notifikaciju umesto push. Dakle ako te zezaju push samo kod viber i wa a messenger radi normalno - do wa i viber je. Ako te zeza sve - do neta ti je (ako su ukljucene notifikacije naravno).
3. Gde je 2.? [emoji1]

Gasi se wifi, zato sto je iPhone probirljiv (samo ne znam kako android telefoni nemaju taj problem (ah da postoji opcija always on wifi)), ja sam mu otkrio caku, pa je sad stalno zakacen i nemam problema.


Inace wifi rad ping na neko svoje odredjeno vreme (koje ne mogu da skontam) pa tako se ukljuci na kratko, dobijes push i opet se ugasi.
Ako imas u cellular ukljucen wifi assist onda se prebacuje na cellular, u suprotnom ne bi trebalo, ali nije tajna da ima problema sa dosta routera da ga drzi stalno nakacenog. Ja znam da je moj bez prestanka nakacen posto vidim aktivne MAC adrese. Cesto zeza zbog dhcp lease, nekad problem pravi i pogresno vreme na routeru (nepostojeci ili nedostupan NTP), itd.
Dakle ne bi trebalo da se gasi wifi nikad ako si nakacen i ako ti je wifi assist ugasen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa nema 2 iz razloga jer upload radi iskljucivo preko wifi. Ako je wifi iskljucen upload ne radi i dolazimo do toga da je mozda to razlog sto do ujutru ne odradi celokupan upload.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zanimljivo je da u toku noći može da odradi backup na iCloud podataka, iako je isključen BAR, a ne može da odradi backup neke druge aplikacije koje zadas u pozadini.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mac sa dve ostrice - background app activity sa tim privilegijama da budi telefon i moze se desiti situacija gde nema sleep i dolazis do rapidnog gubitka baterije kada se ne koristi telefon. Naravno to je zgodno doslo da tako i osakate sve servise sem iClouda. Posto se Apple malo promenio po raznim pitanjima, nadam se da ce da se promeni nesto i po tom pitanju background activity-a pogotovo sto od sedmice su poceli sa 2 energy efficient jezgra koja bi bila savrsena za ovakve stvari.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim nije problem iCloud backup radi dok spavam većinom 2-3 ujutru kada je uključen Wifi i kada je na punjaču. Tako bi trebalo za sve aplikacije kojima zadas upload. Dropbox, Flickr itd....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Razumem, ali procitaj gore sta sam napisao. Znacajna suma novca se sliva iz iClouda. Sada kada je bolje integrisan sa macOS je pravi trenutak da se malo otvore i ponude konurenciji nesto (makar samo to omogucili od sedmice nadalje zbog power efficiency), jer iskreno sumnjam da ce neko ko placa iCloud preci na GDrive i obrnuto. Ja primera radi imam oba paid verzije i obe su mi potrebne - dakle nije vise stvar samo u cloud storage i syncu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam razmisljao da uzmem 50gb za 0.99, ali to mi malo. Da ima 100gb za 1.99 uzimao bih, ovako 2.99 200 gb mi ne treba. Mada... Mogao bih pozajmiti onu tvoju karticu na jedan dan da uploadujem sve na brzinu :D

Inace sta se desi npr da uplacujem ja tako 6 meseci i napunim 150gb, prestanem da placam, hocu li dobiti tipa mail vas cloud ce se smanjiti molim vas oslobodite mesta? Ili samo necu moci da upload-ujem i to je to. Nema neki period kad opet moram da placam?
 
To je ključno pitanje!

Mene je to zanimalo još od OneDrive-a (kada je bilo najavljeno da će da ga smanjuju ukoliko ne potvrdiš nešto putem email-a) ali ne znam šta se dešava s podacima. Logično je da ti pošalju poruku da ti pretplata ističe ili je istekla i da imaš 1-7 dana da oslobodiš prostor koji više ne plaćaš.
 
Tako je, to se meni desilo.

Uzeo 50gb, to mi bilo dovoljno dok nisam otkrio DJI Osmo Mobile, i onda sam napucao jos 60gb video klipova.
Sad sam verni korisnik veceg paketa :(
 
Šta ti se desilo? Pošto "to" se meni desilo može protumačiti i jedno i drugo, tako da malo objasni bar u 3 rečenice [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Onda nista od kupovine. Ako se jednog dana vratim na android, necu da se vezem za servise tako. Ni nema aplikacije na androidu tako da otpada.
 
Poslednja izmena:
Neko reče Apple prati sve i ne može ništa maliciozno da prodje kroz Store [emoji23][emoji23][emoji23]

Daj zechs da napravimo neku aplikaciju. Mi ćemo staviti 29.99$p/m mislim da je to sasvim korektno [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
I napišemo posle plaćanja

Thanks you, come again [emoji1458]

[emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Desava li vam se da vas izbacuje iz google maps? Nece nikako da udje, mora hard reset nakon cega normalno radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se desilo pre par dana, izbacio sam par aplikacija iz memorije i otvorio mi gmaps. Mada mene zeza ono sa crnim stranicama u safariju pa mislim da je sa tim povezano.
 
Ma da, ali svaka im čast na mozgu kako su se dosetili ovoga...pa oni potpuno legalno zarađuju po 50k+ $ mesečno i koliko sam čitao to traje već duže vreme
 
Treba mi neka aplikacija kao što je na androidu applock.
Treba mi da zaključam neke aplikacije da mogu samo šifrom da se otvaraju.
Nisam našao ništa korisno.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Nešto su promenili u Viber app jer ja ranije nisam čuo "klik" kada šaljem poruke. To me sad baš nervira. :)

Da li u iOS app ima ove opcije:

iXWQUjpE8WenquhQ2Mta0TNnRogxmJ0BMshFAXdxRbJ1irZIZfzWWCvQi9peRJEy-outgoing-s-.png
 
Treba mi neka aplikacija kao što je na androidu applock.
Treba mi da zaključam neke aplikacije da mogu samo šifrom da se otvaraju.
Nisam našao ništa korisno.


Settings/General/Restrictions i ukljuci sta hoces od stock aplikacija. Za njihovo otvaranje onda mora da se ukuca sifra.

Za druge aplikacije imas deo gde se odredjuje za 4+, 9+, 12+, 17+ ili sve aplikacije.

https://www.imore.com/restrictions
 
Nema. Viber za ios je puno siromasniji od androida po opcijama.

Da, ali npr Android nema da za svaki kontakt postaviš drugačiji ton.

@old bookmaker
Inače to imaš u podešavanjima aplikacije. In app sounds uključi.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno