Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Nisam siguran ni da postoji neki Instagram klijent
 
Problem je sto Instagram nije resio problem lose kompresije za slike pa na iPad sve izgleda bas lose (pikselizovano), pogotovo na iPad Pro.
 
Nije to losa kompresija nego ljudi imaju lose telefone ili uniste iste obradom. Ja sve sto sam kacio fotke sa aparata budu oko 2048px sto je sasvim solidna rezolucija cak i za iPad pro.
Sto se tice klijenata za iPad - ja bih rado napravio jedan preko instagram API, ali jednostavno postoje 2 problema:
1. Broj API calls - odnosno ogranicen broj puta koliko se mozes obracati instagram serveru - ovo bi lako otislo preko limita
2. Samo pravljenje instagrama za iPad je protivno sa instagram API ToS


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isto kao i twitter, Instagram zeli da se koristi iskljucivo njihova aplikacija.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Swiftkey dobio apdejt, sad može da se stavi custom slika ispod slova..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa nisam siguran, rekao bih da Gboard bolje i fluidnije radi (osim što nema srpski jezik :D)
 
  • Like
Reagovanja: M J
A krastavac to je do ios-a


Sent from my iPhone using Tapatalk

To nije do iOS-a vec do toga sto je SwiftKey bio i ostao nedovrsen proizvod. GBoard radi mnogo bolje (SK mi se resetuje i izgubi nekoliko puta u toku dana) i iskreno ne bih uopste koristio SK samo da GBoard konacno uvede multijezicku podrsku kakvu ima na Androidu.
 
Videćemo. Možda i ja pređem na gboard ako je stvarno bolja..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li postoji neki program da mi se automatski prebacuje na wifi sa jacim signalom? Na androidu sam u te svrhe koristio Best wifi aplikaciju...
 
Ne postoji - Apple nije dao developerima kontrolu nad tim, pa samim tim neces naci takav program.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Opet ja :D Da li postoji program za fotografiju koji prilikom slikanja portreta pravi bokeh, tj muti pozadinu... imam 6s plus, a ta mogucnost postoji od 7-ice?
 
Treba ti dupla kamera. Možeš da koristiš tap to focus za macro, a ako fotkas udaljene predmete onda možeš koristiti AfterFocus, jedna od najboljih aplikacija tog tipa za sređivanje.

Sent from dark edge
 
Predpostavljam da ta AfterFocus radi posle slikanja... kad obradjujem fotografiju? Ja sam mislio bas da bude prilikom slikanja... kao sto radi ta dupla kamera na telefonima. Verujem da su mogli to softverski nekako da izvedu, ali moguce da nisu jos uvek :)
 
Kako bi onda prodavali plus verziju i reklamirali duplu kameru? Nema ništa prilikom fotkanja, sem touch to focus, što sam već spomenuo. Možeš kupiti neki dslr i dodatni objektiv, pa napraviti pravi bokeh [emoji4]

Sent from dark edge
 
Heheh naravno ;) al reko aj da pitam :) Sto se tice dslr imam dobru opremu sa objektivima, al nije na odmet da se ima i u telefonu bar nesto :) Hvala u svakom slucaju na odgovoru :)
 
Negde sam pročitao da Safari može da služi i kao flight radar. Da li je neko uspeo da koristi tu mogućnost? Kad ukucam broj leta, otvara mi Google stranu.
 
Upises u notes ili u poruci ili e-mailu br leta, pa klikneš na to sto si ukucao
 
Našao sam neki tutorijal na YT i pokušao, ali očigledno mora u nekom posebnom obliku da se upiše da bi iOS ukapirao da se radi o broju leta. Upisao sam JU603 (sa i bez razmaka, sa znakom # ispred broja i u razniom drugim oblicima) ali nije ukapirao o čemu se radi.
 
Moguće da prepoznaje samo poznatije aviokompanije.
 
Bilo je baš optimistično očekivati da radi za srb i naše kompanije [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koja app je najbolja za citanje knjiga? Imam na dropbox-u neke knjige pa bih odande povlačio ako je to moguće. Na androidu sam koristio Moon+ reader pa ima li nešto tako za ios?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja koristim iBooks, meni savršeno radi posao. U dropboxu ideš na export, open in, copy to ibooks
 
Ubacio iBooks ali ne vidim nigde export opciju u Dropbox-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Klikneš na knjigu, pa na tri tacke u gornjem desnom uglu, pa export
 
Moze li preporuka za aplikaciju koja prati potrosnju goriva?
 
Nazad
Vrh Dno