Šta je novo?

Aplikacije - iOS

I ja Airmail već neko vreme koristim isključivo za trijažu mejlova
 
Ja sam se razocarao i sa 2 i sa 3 jos u pocetku i batalio ih. Nikad mi se nije uspeo sync u potpunosti sa gmail da bi mogao da pretrazujem sve mailove...
Prosto koristim gmail za licni, a za firmine mail-ove placam gsuite - jednostavno niko ne radi fino kao gmail i sto se tice brzine i sto se tice filtriranja spama :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Šta je najveća prednost gsuite? Posto se i ja razmišljam da ga koristim
 
Pa dobijas sve standardno sto i sa google nalogom - email (gmail, bez ads naravno), dobijas 30GB na drive-u i sve ostale google aplikacije. Takodje korisno je da mozes da dodajes aliase na mail. Tipa placas $5 za [email protected] i stavis alias za info, kontakt, itd. Sve sto se posalje na [email protected] stize u pera inbox. Ne mozes da reply sa aliasa, jer onda bi bilo kao da imas nov email nalog dzabana.
Ako ti treba za vise ljudi za custom email - go for it. Ako ti treba za licni nalog - za $2 mesecno ako se ne varam dobijas 100GB storage na gmail nalogu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda da sam ja jedini kojem AirMail još uvek radi kako treba :)
 
Pa dovoljno je pogledati bednu ocenu od 3,2 zvezdice na App Store i sve je jasno. Gomila nezadovoljnih korisnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Predji na Edison mail app.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To nikako. Čuvaju tvoje mailove na njihovom serveru, džabe što ima dobru ocenu kada je privatnost nula.
 
Izgleda da sam ja jedini kojem AirMail još uvek radi kako treba :)

Mislim da sam ja cak i kupio prvi na tvoju preporuku tu na forumu, pa sam onda kupio i noviju verziju kad su mi u mailu rekli da je poboljsan sync sa gmail... I nazalost nije bio...
Jel ti radi pretraga mail-ova normalno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li postoji iOS ebook reader aplikacija [koja ucitava moje ebook fajlove] koja moze da automatski syncyje poziciju unutar knjige, ne samo izmedju iOS uredjaja, vec i sa Android-om?

FBreader spominje da i android i iOS verzija podrzavajy library/position syncing preko Google Drive-a. Moze li iko da isproba da li radi cross-OS sync? Trenutno kod mene imam samo Android fon na kojem citam dosta, a kontam citao bih jos vise kada bi kuci imao i syncovan iPad.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam ja cak i kupio prvi na tvoju preporuku tu na forumu, pa sam onda kupio i noviju verziju kad su mi u mailu rekli da je poboljsan sync sa gmail... I nazalost nije bio...
Jel ti radi pretraga mail-ova normalno?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da, radi odlično i na telefonu i na desktopu. Ranije sam imao problema, ali evo već tri meseca sve radi kako treba.

Naravno, ima AirMail svojih buba, ponekad mu treba malo vremena da učita pojedinačnu poruku, pogotovo ako dotična povlači sadržaj sa udaljenog servera. Start aplikacije nekad ume da traje malo, pogotovo ako sinhronizujem više naloga (7+)... međutim sve to i dalje nije dovoljan razlog da pređem na nešto drugo (i iskreno pojma nemam šta bih koristio).
 
Naravno, ima AirMail svojih buba, ponekad mu treba malo vremena da učita pojedinačnu poruku, pogotovo ako dotična povlači sadržaj sa udaljenog servera. Start aplikacije nekad ume da traje malo, pogotovo ako sinhronizujem više naloga (7+)... međutim sve to i dalje nije dovoljan razlog da pređem na nešto drugo (i iskreno pojma nemam šta bih koristio).
+1
ja sam nedavno testirao Spark, Outlook i Gmail i nisam našao razlog za prelazak, a Airmail pritom koristim i na Macu
 
Da, to je dodatni "problem" ako se koristi i na macOS-u. Mail je užas, dao sam mu šansu mnogo puta ali ja, prosto, ono ne mogu da koristim. AirMail na macOS-u je imao strašnih problema sa pretragom koja je bila em spora em neprecizna do bola. Srećom, to je sada rešeno.

Spark je ok ali ja nisam spreman da trećoj strani dozvolim da moje poruke smešta na svojim serverima koj isu ko zna gde i kakvi po pitanju bezbednosti. Radije ću da čekam 3s da se otvori mail ako je to alternativa.
 
Ko koristi Gmail realno ne može da koristi Mail.app jer nema push za njega.

Ali ovako je najbrži i najpouzdaniji klijent, ja sam progledao otkad sam prešao sa Airmaila na njega, iako je Airmail lepši i ima neke stvari koje mail nema.
 
Ko koristi Gmail realno ne može da koristi Mail.app jer nema push za njega.

Ali ovako je najbrži i najpouzdaniji klijent, ja sam progledao otkad sam prešao sa Airmaila na njega, iako je Airmail lepši i ima neke stvari koje mail nema.

Mene zanima u kom smislu gmail nije pouzdan? Ili sam omasio kontekst? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
849da83cb37350a5b422a40a9810adb2.jpg
Stigo update!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mene zanima u kom smislu gmail nije pouzdan? Ili sam omasio kontekst? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Omašio kontekst. Gmail nije implementirao pravi push i Mail.app ne podržava push za GMail (iako bi mogli da ga naprave, ali ih boil uvo).

A sa druge strane, Gmail ne volim zato što si ti u tom slučaju produkt, plaćam Fastmail godišnje i lični domen mi je na njemu i skoro sve sam prebacio sa gmaila na fastmail.
 
Da li postoji Ad Blcoker koji blokira addove na youtube aplikaciji?
 
Ima onaj YouTube, ne mogu da se setim kako se zove, ali je odličan. Nema reklame, ima background play, mislim da ima i crnu temu, ne mogu se setiti. Bio je 3.99 ili 4.99$.
 
Ne postoji? Kakva gamad.

Npr sad se vratim na iOS i ja neću moći da skinem tu app sa appstore-a?
 
Ne postoji? Kakva gamad.

Npr sad se vratim na iOS i ja neću moći da skinem tu app sa appstore-a?

A koja bi bila logika da postoji? YouTube zivi od reklama, i ti omogucis nekome drugome da zaradjuje tako sto njihova aplikacija koristi youtube servere da pusta video/audio i to naplacuje korisnicima, a pri tome YT nista ne zaradjuje (samo gubi)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Manje plaćam.

Kako se ne ugasi tweetbot ili sta sve nema 3rd party aplikacije? Ne, nego krivo bilo njima što je par hiljada ljudi skinulo neki YouTube. Da ne pričam da je aplikacija bila svemirska za tadašnji, a verujem i sadašnji YouTube.
 
Mogao je play u background :D
 
Manje plaćam.

Kako se ne ugasi tweetbot ili sta sve nema 3rd party aplikacije? Ne, nego krivo bilo njima što je par hiljada ljudi skinulo neki YouTube. Da ne pričam da je aplikacija bila svemirska za tadašnji, a verujem i sadašnji YouTube.
To je od firme do firme odluka. I ja da sam sa firmom napravio nesto sto ima takav business model bi se ponasao isto i trazio da se skine (sa razlikom da bi bila bolja aplikacija nego YT), ali opet vracamo se na istu stvar - to je usluga koju YT pruza i oni imaju vlasnistvo nad istom. Ako hoces ekvivalent u materijalnom - imas prodavnicu svoju, neko ti marnjava robu iz iste i prodaje je za manje para. Da li ti to deluje ok?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel jos neko primecuje pojacano prisustvo reklama u tapatalku? Sad je bas frustrirajuce...
 
Nazad
Vrh Dno