Šta je novo?

Aplikacije - iOS

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poruke
18,055
Poena
1,365
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i5-9500F, NZXT Kraken Z63
GPU
Asus GTX 2070 Super
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 1 TB
Kućište
NZXT H210i
Monitor
LG C2 42"
Miš & tastatura
Logitech G502, Keychron K8, Nuphy Air75, Ducky TKL One 2
Ostale periferije
Glupi HP štampač
Laptop
Apple Macbook Pro 14" M1
Tablet
Apple iPad Pro 11"
Mobilni telefon
Apple iPhone 13 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ovo je tema u kojoj cemo raspravljati o must have aplikacijama za ovu platformu. Takodje ovde postavljajte pitanja koju aplikaciju za sta mozete da koristite i sl.
 
Šta koristite za MMS i za snimanje videa?!
 
Za snimanje videa sam koristio Cycorder, radio mi je odlicno, i klipovi su bili vise nego zadovoljavajuceg kvaliteta. Samo ne znam da li se sme pricati o ovim "neoficijalnim" aplikacijama :)
 
iPhone softver - preporuke

Mislim da ne bi bilo loše, s obzirom na more aplikacija, igrica i alatki za iPhone, da otvorimo jednu temu u kojoj bismo preporučivali jedni drugima i diskutovali o gotivnim, korisnim i dobrim aplikacijama, igricama i generalno softveru za iPhone na koje smo naišli i koje koristimo.

Najpre bih pohvalio repo installo.us ili hackulo.us preko kojeg se dobija Installous aplikacija koja omogućava nama običnim smrtnicima pristup nekim od najboljih aplikacija i igrica za iPhone.

Igrice s kojima se trenutnom zabavljam su Penetrator - odlična stara arkada, sada prenesena na iPhone. Igrica je odlično urađena, bolja je na Ajfonu nego na automatu, jednostavna a zabavna. Nažalost trenutno ima samo 3 nivoa ali možda se kroz apdejtove proširi. Preporučujem svima a može se instalirati kroz gorepomenuti Installous

Zatim tu je Monster - dobar fliper, dobro odrađena fizika (dinamika)

Metal Gear Solid Touch - kompletna igra se može instalirati kroz Installous a trial može sa App Store-a. Upravo instaliram kompletnu verziju pa javljam kakva je, ali sudeći po trialu i po screenshotovima koji su se mogli videti u trial verziji - garantuje zabavu.

StickWars - zanimljiva igrica, gde braniš tvrđavu od najezde čiča gliša što golorukim, što naoružanim raznim motkama, ovnovima za probijanje kapije, na konjima itd. Takođe je moguće zarobiti čiča gliše i trenirati ih za pomoć u odbrani, kao strelce, vojnike itd. Zabavno!

iDroids trial ne izgleda loše, ali trebalo bi da instaliram celu igru.

Za ubijanje vremena tu su slagalice Tan Zen, Tangram Pro i slične, zatim Brain Toot, Tower Bloxx Deluxe 3D, Tornado Mania, Peggle itd.

Od aplikacija tu je ranije spominjani Shazam, koji je sličan TrackID na SonyEricsson W telefonima (mada priznajem da ne znam tačno kako funkcioniše Track ID na SE, nisam ga nikad probao).

Flixster- aplikacija za filmofile. Ima 4 sekcije - Box Office, Theatres, Upcoming, DVD. Npr. u Box Office sekciji, imamo pregled filmova koji dolaze u bioskope "this week", top listu najgledanijih, kao i pregled ostalih filmova na repertoaru u Americi.

Za svaki pojedinačan film postoji recenzija, komentari i što je najbolje - moguće je gledati Trailer. Ovo važi za sve filmove u svim sekcijama - za svaki film je dostupan Trailer jednim dodirom na ekran.

Alatke (Utilities): BossPrefs(slično kao SBSettings), xGPS, Docs, CopierciN (cut'n'paste u OS 2.x), Discover (Wireless file transfer PC to/from iPhone), Remote (daljinsko upravljanje iTunes na PCu sa Ajfona), Terminal itd.

Ovo je samo deo softvera koji koristim, da ne bih previše davio. Očekujem vaše preporuke :)

Poz
 
Evo screenshotova nekih igrica, pošto slika govori više od reči :)

Penetrator - ne izgleda nešto posebno na slici ali je možda i najbolji gameplay

img0010x.png
img0013l.png



img0012f.png


Monster Pinball - kretanje kroz različite table u toku igre

img0014p.png
img0015q.png
img0017o.png



img0019.png
img0021s.png
img0022fxp.png



Stick Wars - strava igrica gde prstom čistiš čiča gliše poput mušica :)

img0024m.png
img0026v.png


img0027.png


Peggle - identična kao na PC-u

img0028j.png
img0029.png


Tower Bloxx 3D

img0033w.png
img0030ang.png
img0031l.png
 
Magnificent Gizmos and Gadgets & GeoDefense!

Bez ove dve ništa!
 
Flixter je free app?
 
Jeste,instalirah ga preko iTunes ;)

"flixster"
 
Poslednja izmena:
Kažite još nešto gotivno što imate? Instaliram sad ovaj Magnificent gizmos & gadgets lite da vidim kakva je. Dajte i neki kratak opis uz naziv.

Ni screenshot nije na odmet, znate ono Home+Lock ;)

P.S. Ovaj MG&G je na foru The Incredible Machine samo što je mnogo bolje urađena.
 
Poslednja izmena:
Kažite još nešto gotivno što imate? Instaliram sad ovaj Magnificent gizmos & gadgets lite da vidim kakva je. Dajte i neki kratak opis uz naziv.

Ni screenshot nije na odmet, znate ono Home+Lock ;)

P.S. Ovaj MG&G je na foru The Incredible Machine samo što je mnogo bolje urađena.

Meni je znatno bolja od drugih imitacija Incredible Machine (osim originala, na PC-ju naravno). Ako to voliš, obavezno probaj Enigmo! Ima oko 4MB, a igra razbija!
 
Okej :)

Nego jel trošite vi Installous? To je stvarno zakon, dobiješ full verzije softvera plus što je sve uglavnom u iTunes registrovano kao da si stvarno kupio :)

Jel da radim ovaj iTunes 8.2 update? Smara me s tim već danima, a ne znam dal da apdejtujem. Jel ste vi uradili taj apdejt? Mislim zbog tih jailbreakova, Installousa i ostalog, da nam Apple ne stane na rep :)
 
Koristim ver. 8.0.2 i ne radim update dok mi ova završava posao.
 
Paper Toss - ubacivanje papira u koš, u odnosu na ventilator. 3 distance (easy, medium, hard). Zarazno ubijanje vremena :) Free from App Store.

img0019b.png
img0013x.png
img0017t.png


img0016v.png
img0018.png
 
Da li postoji neki program koji daje efekt ogledala displeju na iPhonu? :)
 
Nisam bas razumeo sta si pitao? Iz Cydia-e mozes da instaliras reflective dock, al' nesto ne verujem da si na to mislio. :)

Ovo su moje omiljene aplikacije iz Cydia-e, posle cu da postujem iz AppStore-a, prosto ih ima previse dobrih da ih sve sabijem u jedan post:

Installous omogucava skidanje krekovanih aplikacija i najnormalniji sync sa iTunes-om.

IMG_0001.PNG


Backgrounder prilicno dobro odradjuje posao multitaskinga. Desava mu se nekada da se zabaguje, najcesce zbog nedostatka RAM-a, al' boze moj. Posto iPhone OS ne podrazava rad sa vise aplikacija (osim Phone, Mail, iPod i Safari), sistem automatski gasi procese kada oseti da mu fali RAM-a (a cesto mu fali, posto ima samo 128MB).

IMG_0002.PNG


iBluetooth je jedino koliko-toliko normalno resenje za Bluetooth file transfer na iPhone-u. Sve lepo prima sa drugih telefona, medjutim ja nisam uspeo da posaljem pesmu. Nije da sam se nesto trudio, znam da je fajl sistem u tom delu uzasno zakomplikovan pa me je mrzelo da cackam.

IMG_0003.PNG


mAdvLock je dobar programcic za zakljucavanje aplikacija passwordom. Takodje poseduje i jednostavan file manager za enkripciju podataka.

IMG_0004.PNG


SwirlyMMS je resenje za one koje mrzi da cekaju iPhone OS 3.0 i koji nemaju iPhone 3G. Program radi sjajno, po meni jedan od najboljih iz Cydia-e.

IMG_0005.PNG


SBSettings omogucava brzo paljenje i gasenje nacesce koriscenih opcija, pruza osnovne sistemske informacije i dostupan je iz svakog programa koji zadrzava aktivan title bar.

IMG_0006.PNG
 
Jel znate gde mogu da skinem neke programcice za apple ipod touch, pretpostavljam da mogu sve programe da skinem sto se koriste za Iphone?
 
Cycoder i Swirly MMS
 
Nisam bas razumeo sta si pitao? Iz Cydia-e mozes da instaliras reflective dock, al' nesto ne verujem da si na to mislio. :)

Mislio sam na neku aplikaciju recimo, koja "oponaša" ogledalo. Pošto moja žena koristi iPhone, ne moram više objašnjavati. :)
 
Mislio sam na neku aplikaciju recimo, koja "oponaša" ogledalo. Pošto moja žena koristi iPhone, ne moram više objašnjavati. :)

um... da li ti kapiraš da iphone nema kameru napred? Kako misliš da aplikacija simulira ogledalo? Mislim, stvarno:smash:
 
Nema kameru napred? Lažeš !!!!! :d

Aj probam slikovito dočarati na šta mislim.
Znači: da displej imitira reflektivnu površinu kao ogledalo:

78e371316d.jpg
 
Nema kameru napred? Lažeš !!!!! :d

Aj probam slikovito dočarati na šta mislim.
Znači: da displej imitira reflektivnu površinu kao ogledalo:

78e371316d.jpg

Sad te kapiram. Ali ipak ne možeš da očekuješ da ti imitira ogledalo jer to mora da bude reflektivna površina iza stakla, a ne ekran koji emituje svetlost. Uvek će upijati i rasipati svetlost koja pada na njega i najviše će (žena) moći da se ogleda kada je ekran isključen. E sad, setio sam se da su na iSrbija imali neke screen protector folije koje su skroz kao ogledalo (bukvalno) kad je ekran isključen...

sth like this

CY_P_SO_mainlarge.jpg


6ae80466-8c71-4589-8346-5c602665c6ae.jpg


mirror_screen_protector_for_ipod_touch_iphone_iphone_3G.jpg


uostalom, pogledaj sam

http://images.google.com/images?q=i...ent=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=en&tab=wi
 
Okej :)

Nego jel trošite vi Installous? To je stvarno zakon, dobiješ full verzije softvera plus što je sve uglavnom u iTunes registrovano kao da si stvarno kupio :)

Jel da radim ovaj iTunes 8.2 update? Smara me s tim već danima, a ne znam dal da apdejtujem. Jel ste vi uradili taj apdejt? Mislim zbog tih jailbreakova, Installousa i ostalog, da nam Apple ne stane na rep :)

Nisam znao da Installous radi na taj način. Mene baš smara kad skineš softver ručno sa appulousa, nikad ti ne registruje da imaš nove verzije... pa opet posle nekog vremena moraš ručno. Ako ih stvarno sve registruje kao da su kupljene, onda extra! Zbog apdejta....!
 
Hvala Maxo, zanimljivo :)
 
Nisam znao da Installous radi na taj način. Mene baš smara kad skineš softver ručno sa appulousa, nikad ti ne registruje da imaš nove verzije... pa opet posle nekog vremena moraš ručno. Ako ih stvarno sve registruje kao da su kupljene, onda extra! Zbog apdejta....!
E upravo tako radi! Naravno može da se desi da neku aplikaciju ne "registruje" ali meni je do sada skoro sve registrovao (nisam baš sve proveravao, ali one koje sam video su registrovane).

Plus što nemaš smaranja oko downloada paketa, pa raspakivanja/instaliranja itd. Installous sve to radi automatski. Jednom kada izaberes aplikaciju imaš opcije "download" i "install". Download nikad nisam koristio, ali mislim da služi da ti pored instalacije skine i paket, da ga imaš za ubuduće. Ja samo radim Install da mi instalacije ne bi nepotrebno zauzimale mesto u telefonu (recimo MGST instalacija je preko 130MB kolko se sećam).

U Installous settings imaš opcije Clean Install i Dirty Install. Clean služi baš za to registrovanje sa iTunes o kojem smo govorili, a Dirty je bez toga. Nije mi baš najjasnije zašto ta opcija uopšte postoji, ali verovatno ima neku svrhu čim su je stavili.

Poz.

P.S. Installous ti nudi izbor svih dosadašnjih verzija dotične aplikacije. Tako za neku igricu možeš da biraš verzije 1.0 1.1 1.2 ili 1.0 2.0 3.0 itd. Ne znam u čemu je fora jer ja uvek biram poslednju verziju, ali eto imaš i taj izbor u slučaju da ti iz nekog razloga treba.
 
Poslednja izmena:
Extra... Onda ću od sada to da koristim...
 
Nazad
Vrh Dno