»RSS Benchmark sajt

Strana 139 od 146 PrvaPrva ... 3989129135136137138139140141142143 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 2.071 do 2.085 od ukupno 2185

Tema: Aplikacije - iOS

Member
        Na forumu od
        May 2016
        Poruka
        540
        +1 do rutera je

Sent from my iPhone using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        678
        1. Znaci zbog toga mi kasne poruke na wa ili viberu? Desilo mi se x puta da mi ne stizu poruke i cim uzmem telefon u ruke, ekran se ukljuci i poruke stizu.
        3. Nije drugar vec neko sa foruma, nisam siguran da li sa ovog ili sa onog drugog koji se bavi iOS-om.
        U stanu imam IKOM-ov modem i neki tp-link wifi ruter, moguce je da on pravi problem. Kod kuce imam SBB, ali ne mogu reci kako se telefon ponasa kada je nakacen na njihov ruter.

VIP member Avatar korisnika Djilkosh_Ns
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        19.630
        Gasi se wifi, zato sto je iPhone probirljiv (samo ne znam kako android telefoni nemaju taj problem (ah da postoji opcija always on wifi)), ja sam mu otkrio caku, pa je sad stalno zakacen i nemam problema.

Inace wifi rad ping na neko svoje odredjeno vreme (koje ne mogu da skontam) pa tako se ukljuci na kratko, dobijes push i opet se ugasi.

Member Avatar korisnika zechs
        Na forumu od
        Dec 2008
        Poruka
        6.711
      5. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon(tm) II X3 435 w/ TX3
        • MoBo: Gigabyte GA-880GMA-UD2H
        • RAM: 2x2 GB DDR3 Mushkin Stiletto
        • VGA: Sapphire 5750 512MB
        • MON: Philips 190VW9FB
        • HDD: Hitachi Deskstar (160 GB) + WD Green (750 GB) + Samsung F4EG (1.5 TB)
        • OPT: ASUS DRW-1814BL
        • Case: Chieftec BH-01 w/ Chieftec 500W
        • SND: Creative Audigy SE
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Canon LBP-2900 w/ CanoScan LIDE 25 ; Linksys WRT54GL
      6. Ja sam čitao i o varijanti da ako ima cellular konekciju da iphone ugasi wifi zbog štednje (jer wifi čip više troši, tj. uvek isto troši radio ne radio dok 3/4 G ima neki low power mod kada ne prenosi podatke) i prebaci na data konekciju i u trenutku kada neka aplikacija zatraži pristup internetu ili dobije push notifikaciju da tada iphone uključuje wifi i obavlja komunikaciju i prenos podataka pa onda ponovo gasi wifi...sve to dok je u deep sleepu
        J&W MINIX 6150SE-UC3 | AMD Sempron 140 | Kingston 1GB DDR3 | Gigabyte GeForce 8400GS 512MB DDR2 | Samsung Spinpoint F3 500GB | SONY NEC AD5260S-OB | CFI CBI-A8989TG 150W | Realtek ALC 662 | Win 7 w/XBMC

Member Avatar korisnika n1tr0
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.183
      8. Moja mašina
        • CPU: iMac 27R, MBP 13R
      9. Citat Citiram korisnika: nemanja-992 Pogledaj poruku
        1. Znaci zbog toga mi kasne poruke na wa ili viberu? Desilo mi se x puta da mi ne stizu poruke i cim uzmem telefon u ruke, ekran se ukljuci i poruke stizu.
        3. Nije drugar vec neko sa foruma, nisam siguran da li sa ovog ili sa onog drugog koji se bavi iOS-om.
        U stanu imam IKOM-ov modem i neki tp-link wifi ruter, moguce je da on pravi problem. Kod kuce imam SBB, ali ne mogu reci kako se telefon ponasa kada je nakacen na njihov ruter.

1. To nema veze sa tim - push notifikacije rade nezavisno od background app refresh, a da bi iste radile moras biti konektovan na net. Viber cesto ima problema da detektuje kada je app aktivan iz nekog razloga (jedan if) i desi se da posalje in-app notifikaciju umesto push. Dakle ako te zezaju push samo kod viber i wa a messenger radi normalno - do wa i viber je. Ako te zeza sve - do neta ti je (ako su ukljucene notifikacije naravno).
        3. Gde je 2.?

Citat Citiram korisnika: Djilkosh_Ns Pogledaj poruku
        Gasi se wifi, zato sto je iPhone probirljiv (samo ne znam kako android telefoni nemaju taj problem (ah da postoji opcija always on wifi)), ja sam mu otkrio caku, pa je sad stalno zakacen i nemam problema.

Inace wifi rad ping na neko svoje odredjeno vreme (koje ne mogu da skontam) pa tako se ukljuci na kratko, dobijes push i opet se ugasi.
        Ako imas u cellular ukljucen wifi assist onda se prebacuje na cellular, u suprotnom ne bi trebalo, ali nije tajna da ima problema sa dosta routera da ga drzi stalno nakacenog. Ja znam da je moj bez prestanka nakacen posto vidim aktivne MAC adrese. Cesto zeza zbog dhcp lease, nekad problem pravi i pogresno vreme na routeru (nepostojeci ili nedostupan NTP), itd.
        Dakle ne bi trebalo da se gasi wifi nikad ako si nakacen i ako ti je wifi assist ugasen.

Chillax...

Member
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        678
        Pa nema 2 iz razloga jer upload radi iskljucivo preko wifi. Ako je wifi iskljucen upload ne radi i dolazimo do toga da je mozda to razlog sto do ujutru ne odradi celokupan upload.

Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        19.630
        Zanimljivo je da u toku noći može da odradi backup na iCloud podataka, iako je isključen BAR, a ne može da odradi backup neke druge aplikacije koje zadas u pozadini.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.183
      13. Moja mašina
      14. Mac sa dve ostrice - background app activity sa tim privilegijama da budi telefon i moze se desiti situacija gde nema sleep i dolazis do rapidnog gubitka baterije kada se ne koristi telefon. Naravno to je zgodno doslo da tako i osakate sve servise sem iClouda. Posto se Apple malo promenio po raznim pitanjima, nadam se da ce da se promeni nesto i po tom pitanju background activity-a pogotovo sto od sedmice su poceli sa 2 energy efficient jezgra koja bi bila savrsena za ovakve stvari.

Chillax...

Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        19.630
        Mislim nije problem iCloud backup radi dok spavam većinom 2-3 ujutru kada je uključen Wifi i kada je na punjaču. Tako bi trebalo za sve aplikacije kojima zadas upload. Dropbox, Flickr itd....

Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        5.183
      17. Moja mašina
      18. Razumem, ali procitaj gore sta sam napisao. Znacajna suma novca se sliva iz iClouda. Sada kada je bolje integrisan sa macOS je pravi trenutak da se malo otvore i ponude konurenciji nesto (makar samo to omogucili od sedmice nadalje zbog power efficiency), jer iskreno sumnjam da ce neko ko placa iCloud preci na GDrive i obrnuto. Ja primera radi imam oba paid verzije i obe su mi potrebne - dakle nije vise stvar samo u cloud storage i syncu...

Chillax...

Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        19.630
        Ja sam razmisljao da uzmem 50gb za 0.99, ali to mi malo. Da ima 100gb za 1.99 uzimao bih, ovako 2.99 200 gb mi ne treba. Mada... Mogao bih pozajmiti onu tvoju karticu na jedan dan da uploadujem sve na brzinu

Inace sta se desi npr da uplacujem ja tako 6 meseci i napunim 150gb, prestanem da placam, hocu li dobiti tipa mail vas cloud ce se smanjiti molim vas oslobodite mesta? Ili samo necu moci da upload-ujem i to je to. Nema neki period kad opet moram da placam?

Member
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        384
        To je ključno pitanje!

Mene je to zanimalo još od OneDrive-a (kada je bilo najavljeno da će da ga smanjuju ukoliko ne potvrdiš nešto putem email-a) ali ne znam šta se dešava s podacima. Logično je da ti pošalju poruku da ti pretplata ističe ili je istekla i da imaš 1-7 dana da oslobodiš prostor koji više ne plaćaš.

Member Avatar korisnika baltam0s
        Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        804
      22. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 4590
        • MoBo: G1 Sniper B5
        • RAM: 16GB Kingston HyperX
        • VGA: RX 480 8GB STRIX OC
        • MON: DELL U2414H
        • HDD: 840 EVO, Samsung 750GB, Toshiba 2TB
        • OPT: /
        • Case: Silencio 650 Pure, EVGA 600W
        • LAP: Macbook Pro 13" (Early 2015)
        • TV: /
        • Ostalo: iPhone 7 iPad Mini Retina
      23. Tako je, to se meni desilo.

Uzeo 50gb, to mi bilo dovoljno dok nisam otkrio DJI Osmo Mobile, i onda sam napucao jos 60gb video klipova.
        Sad sam verni korisnik veceg paketa

Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        19.630
        Šta ti se desilo? Pošto "to" se meni desilo može protumačiti i jedno i drugo, tako da malo objasni bar u 3 rečenice

Member Avatar korisnika baltam0s
        Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        804
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 4590
        • MoBo: G1 Sniper B5
        • RAM: 16GB Kingston HyperX
        • VGA: RX 480 8GB STRIX OC
        • MON: DELL U2414H
        • HDD: 840 EVO, Samsung 750GB, Toshiba 2TB
        • OPT: /
        • Case: Silencio 650 Pure, EVGA 600W
        • LAP: Macbook Pro 13" (Early 2015)
        • TV: /
        • Ostalo: iPhone 7 iPad Mini Retina
      27. Oprosti

Ako se desi da downgradujes, onda ti limitiraju sve opcije vezane za iCloud dok ne ili ne obrises stvari ili istekne 30 dana, pa ih oni obrisu.
        Tako da postoji 30 danas u kojima mozes da skines sve fajlove, pre nego sto ih oni obrisu.

https://discussions.apple.com/thread...art=0&tstart=0

Strana 139 od 146 PrvaPrva ... 3989129135136137138139140141142143 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •