Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Pokušao sam da izgooglam kako to da uradim ali ne ide. Kad hoću da promenim zemlju, nudi mi samo da unesem podatke za karticu. Ako imam neki iznos kredita onda ne dozovljava da se promeni zemlja...
 
Ne mogu da editujem post, ali samo da javim da sam uspeo da promenim zemlju bez ikakvih problema. Uradio sam na tabletu i sve je prošlo OK, dobio sam mail da je promenjeno. E sad je problem što u Sloveniji ne rade gift cards, ne postoji druga mogućnost plaćanja osim karticama i Apple pay .... :mad:
 
Ako ćeš samo kupovati gift kartice, nema razloga da ne prebaciš nalog na USA.
 
Razmišljam o prelasku sa androida na iPhone, kakva je situacija sa jailbreak-om, jel može neko da pošalje link ka uputstvu koje provereno funkcioniše, ovo mi od značaja zbog aplikacije za snimanje razgovora koja se može instalirati samo posle jailbreak-a...
 
Interesuje me da li je neko probao https://imazing.com/ios-app-management posto mi je muka apple politike i brisanja app cak i koje sam placao bez vracanja novca a na itunes 12.3.6.3 vise ne mogu da se ulogujem i skidam apps. Interesuje me da li je ok ovde ostaviti nalog ili da izbegavam ostavljanje naloga na ovim apps . Zna li neko kako da bekapujem apps u racunar (.ipa)
 
Poslednja izmena:
Ako si ih do sad cuvao i nisi brisao iTunes folder, onda se na laze u \Users\username\My Music u okviru Mobile Applications foldera.

Imas prikaz i na forumu koji se bavi Apple uredjajima.
 
Znam ja to sam cuvao ali sta sad kada npr izadje update ja sam svaku verzoju skidao i cuvao dok me nisu izlogovali prvog januara...
 
Onda, za sad, jedino aplikacije kao sto je iMazing. Pitanje privatnosti i sigurnosti je otvoreno ali je i program koji se mnogo koristi i da je vezan za kradju Apple ID naloga, sigurno bi vec pisali. Takodje imas i vecu bezbednost ako ti je ukljucen Two Factor Authentication.
 
Bas mi apple ide na nerve sa nekim stvarima... gomila apps koje sam poprilicno platio su izbacili sa store-a bas nisu korektni npr i neke igre sad vratise u arcade a bile su 4.99 trajno sad ih vise nema na store... i sta sad ? Bas sam odlepiokad sam video to a slucajno videh shortcut na starom ipadu...
 
Imas i onaj deo gde developeri nisu odradili update za 64-bitni sistem, gde su svesno presli na pretplatu. Nije sve samo do Apple-a. Mozes da vidis to i kroz Camera plus aplikaciju gde je napravljena nova aplikacija. Vecina ide na druge nacine placanja koji im omogucava redovne prihode. Najveca zezalica oko toga je sto pretplate, koje bi covek i platio, izadju solidno na mesecnom nivou.
 
Ma bre i geek bench platio sam 2 verzije do sad e petu nema teorije... sabani... mada sto obrisase npr blade 1-2-3
 
Kako zeznuše Fantastical. Ova nova verzija košta 40$ godišnje. Jel ima neka alternativa njemu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni radi sve sto je radilo na dvojci. Ne vidim zašto bi plaćao ovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Meni ne radi na novoj verziji Invitees opcija. Iz nekog razloga. A to sam uvek koristio na dvojci.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ovo je prilicna usteda za moj budzet, mesecno dajem 200-300 din. za kucanje busplusa
 
Bas mi apple ide na nerve sa nekim stvarima... gomila apps koje sam poprilicno platio su izbacili sa store-a bas nisu korektni npr i neke igre sad vratise u arcade a bile su 4.99 trajno sad ih vise nema na store... i sta sad ? Bas sam odlepiokad sam video to a slucajno videh shortcut na starom ipadu...

Dosta aplikacija je preslo na pretplaty i to skupu. Recimo ranije Carly za kola bio 50$ unlock trajno, sad toliko godisnje. Isto za Scan app.
 
Izasla Microsoftova nova Office aplikacija, koja objedinjuje Word, Excel, Power Point, pa i Office Lens i Sticky Notes u jednu i zauzima manje memorije od prethodno navedenih svih zajedno:

https://apps.apple.com/us/app/office-mobile-for-office-365/id541164041

Jedino mi Office Lens jos nije potpun, jer nakon snimljenog dokumenta mi ne daje mogucnost da biram gde ce biti sacuvan, vec automatski snima u Photos.
 
Ima li koja aplikacija za muziku kao sto je iMusic i iTube bio nekad??


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li postoji neka aplikacija poput Taskera na Androidu, if this then that?

Konkretno mi treba da kad uključim AUX kabl, pokrene Deezer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako da promenim Gmail na dark mode? Kada odem na settings, nemam da odaberem theme
 
Ako nemas opciju, onda se noras strpiti. Oni to jos nisu progurali svima,koliko citam a ne koristim je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imao sam dark moze jos onda kad su to ubacili, ne znam kako mi se sad vratilo na belo...
 
Bilo pa nestalo, tako ljudi pricaju po forumima. Ko ce ga znati.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Viber mi je narastao na 2.77gb, pritom sam obrisao sve chatove. Sta on cuva toliko i da li moze da se smanji tj obrise?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Obrisi pa ponovo instaliraj. Ako nemas nista na viber-u nemas sta izgubiti. Javi da li se smanjila velicina aplikacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa nemam sta da izgubim, al malo mi suludo. Da l ima neki drugi nacin? Necu valjda stalno da ga reinstaliram. Evo sad gledam, viber mi je najveca aplikacija u telefonu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno