Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Najjednostavnije, sacuvas .ipa fajl iz iTunes direktorijuma :)
 
I šta sad to znači za nas koji smo kupili App?
Inače App je bila zakon za jbnu bagovitu i punu reklama default yt app. Ljubomorni smradovi..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ljubomorni smradovi?
Sto volim kada ljudi ne razumeju zasto su stvari poput YouTube "besplatne". Oni imaju gomilu troskova - od inzenjera, preko servera, linkova za iste i jos gomilu stvari i ti ocekujes da to bude besplatno? To je biznis pobogu, oni zaradjuju od reklama, a taj neko ko je izbacio aplikaciju je jos pored svega toga sto je onemogucio njima zaradu, zaradjivao na njihovom proizvodu.

To je kao da imas prodavnicu, i da imas ispred nje lopova koji ti kaze - e, ne trebas vise prodavnicu, daj mi one time payment i ja za tebe kradem iz prodavnice svaki put sta treba. Onda, jednog dana, uhapse tog lopova, i ti dodjes u prodavnicu i cudis se zasto trebas da placas stvari koje si uzeo iz iste?

Ili jos bolje - zamisli sta god da radis (pogotovo ako je usluzna delatnost) nije placeno i da ti se klijenti jos bune kada trazis da ti plate.

Da li je sada ekonomija level osnovna skola jasna?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljubomorni smradovi?
Sto volim kada ljudi ne razumeju zasto su stvari poput YouTube "besplatne". Oni imaju gomilu troskova - od inzenjera, preko servera, linkova za iste i jos gomilu stvari i ti ocekujes da to bude besplatno? To je biznis pobogu, oni zaradjuju od reklama, a taj neko ko je izbacio aplikaciju je jos pored svega toga sto je onemogucio njima zaradu, zaradjivao na njihovom proizvodu.

To je kao da imas prodavnicu, i da imas ispred nje lopova koji ti kaze - e, ne trebas vise prodavnicu, daj mi one time payment i ja za tebe kradem iz prodavnice svaki put sta treba. Onda, jednog dana, uhapse tog lopova, i ti dodjes u prodavnicu i cudis se zasto trebas da placas stvari koje si uzeo iz iste?

Ili jos bolje - zamisli sta god da radis (pogotovo ako je usluzna delatnost) nije placeno i da ti se klijenti jos bune kada trazis da ti plate.

Da li je sada ekonomija level osnovna skola jasna?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne, jer je youtube radio odlično poslednjih koliko godina sa reklamama ispod i pored videa, ili onim što iskoči dole samo.. E kad su počeli da ubacuju Full screen reklame koje moram da čekam 5 sekundi na svakih 4 min videa da bih nastavio da gledam e onda su preterali brate.. Isto kao da bih ja sada ušao u prodavnicu da razgledam i onda svakih 4 min moram da sačekam da mi promoter priča 5 sekundi da bih ja nastavio da kupujem..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa možeš da platiš, nećeš imati reklame ni ispod ni iznad ni iza... Da se razumemo, i meni je krivo zbog ProTube-a, ali je bilo jasno da je samo pitanje vremena kada će se ovo desiti
 
Pa možeš da platiš, nećeš imati reklame ni ispod ni iznad ni iza... Da se razumemo, i meni je krivo zbog ProTube-a, ali je bilo jasno da je samo pitanje vremena kada će se ovo desiti

Da može da se plati normalna cena odmah bih platio. A pošto traže mesečnu pretplatu hmm...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne, jer je youtube radio odlično poslednjih koliko godina sa reklamama ispod i pored videa, ili onim što iskoči dole samo.. E kad su počeli da ubacuju Full screen reklame koje moram da čekam 5 sekundi na svakih 4 min videa da bih nastavio da gledam e onda su preterali brate.. Isto kao da bih ja sada ušao u prodavnicu da razgledam i onda svakih 4 min moram da sačekam da mi promoter priča 5 sekundi da bih ja nastavio da kupujem..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pre i nije bilo reklama da namame korisnike kao sto moras za svaki takav proizvod. I naravno da su sada full screen reklame - da li bi ti platio reklamu koju niko nece primetiti ili reklamu cijih ce 5 sekundi neko da vidi i samo to ti biti naplaceno?

Da može da se plati normalna cena odmah bih platio. A pošto traže mesečnu pretplatu hmm...


Sent from my iPhone using Tapatalk
A sta bi ti - one time payment za life time streaming no ad service - ti si bas neki duhovit lik... A sto se tice cene - ne razumem sta je problem - neko ti daje svoje usluge besplatno ako povremeno ti izbaci 5 sekundi reklame, i nudi ti da platis za no-ads i ti se bunis? Ajde upotrebi malo mozak i razmisli sa biznis strane da li tvoje razmisljanje ima smisla?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da je sve to bajno ne bi većina ljudi tražila alternativu i koristila ad block.. Ništa protiv ne bih imao za bilo kakve reklame, reklamu na početku videa i sl.. Ali da mi prekida klip non stop jok.. Nemam želju da gledam.. Hvala bogu postoji još uvek protube plus ad block za komp I za Android..
Ja tebe razumem al preterano je baš..

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije nista preterano nego si jednostavno bezobrazan. Opravdavas nesto tim sto vecina ljudi to radi. Isto tako vecina ljudi skida pirateriju - da li to znaci da je to ok? Naravno da nije...
Samim tim sto se rade takve stvari bice jos vise reklama i sl, a onda kada se tipa neki takav servis gasi zbog neisplativosti ljudi krenu da kukaju, a oni su ti koji ga uniste...

Da se razumemo - ti si korisnik YouTube servisa - znaci neko je to napravio i razvio plus ima razne troskove, a ti imas opciju da gledas reklame ili placas da iste ne gledas. Ako ti se to ne svidja onda prestanes da koristis taj servis - vrlo jednostavno...
Razumem koriscenje adblockera za trackere, ali adblock na yt je bukvalno kao piraterija - google ne dobija pare sto ti pruza uslugu, onaj ko je pravio nesto sto je tebi zanimljivo da gledas ne dobija pare za svoj rad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije nista preterano nego si jednostavno bezobrazan. Opravdavas nesto tim sto vecina ljudi to radi. Isto tako vecina ljudi skida pirateriju - da li to znaci da je to ok? Naravno da nije...
Samim tim sto se rade takve stvari bice jos vise reklama i sl, a onda kada se tipa neki takav servis gasi zbog neisplativosti ljudi krenu da kukaju, a oni su ti koji ga uniste...

Da se razumemo - ti si korisnik YouTube servisa - znaci neko je to napravio i razvio plus ima razne troskove, a ti imas opciju da gledas reklame ili placas da iste ne gledas. Ako ti se to ne svidja onda prestanes da koristis taj servis - vrlo jednostavno...
Razumem koriscenje adblockera za trackere, ali adblock na yt je bukvalno kao piraterija - google ne dobija pare sto ti pruza uslugu, onaj ko je pravio nesto sto je tebi zanimljivo da gledas ne dobija pare za svoj rad.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja prvi kupujem igrice npr, imam 60ak igrica na steamu iz razloga što znam koja je muka napraviti dobru igricu itd.. E sad što neko preteruje sa nečim ja ne želim to da trpim.. Zarađivali su oni i sa starim reklamama pa eto.. Takođe apps za fon i komp kupujem.. Shvatam totalno šta znači nečiji trud i platiti isti, al opet ponavljam kad se pretera..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slazem se sa postom iznad. Postoji odredjena doza reklama i adova koja je prihvatljiva ali ovi ga bas preterase. Time vise odbijaju ljude nego sto ih privlace. Inace, dok sam bio na moru, mnogo mi je vise adova iskakalo nego ovde. Cak sta vise, mislim da mi ovde uopste ne iskacu ili vrlo retko cim nisam zapamtio. Ne znam zasto al se ne bunim :D
 
Dzabe sto se slazete - to je neciji proizvod i on ima pravo da radi sa njim sta hoce. Da li si probao nekada otici u prodavnicu, uzeti tipa Jack Daniels 0.7 i reci - ovo je naduvana cena, dati prodavcu 1000 RSD i izaci iz iste?

Ja prvi kupujem igrice npr, imam 60ak igrica na steamu iz razloga što znam koja je muka napraviti dobru igricu itd.. E sad što neko preteruje sa nečim ja ne želim to da trpim.. Zarađivali su oni i sa starim reklamama pa eto.. Takođe apps za fon i komp kupujem.. Shvatam totalno šta znači nečiji trud i platiti isti, al opet ponavljam kad se pretera..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Izvini sto te nisam prepoznao - ti si jedan od onih iz upravnog odbora YT pa si tacno upoznat sa finansijskom situacijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dzabe sto se slazete - to je neciji proizvod i on ima pravo da radi sa njim sta hoce. Da li si probao nekada otici u prodavnicu, uzeti tipa Jack Daniels 0.7 i reci - ovo je naduvana cena, dati prodavcu 1000 RSD i izaci iz iste?



Izvini sto te nisam prepoznao - ti si jedan od onih iz upravnog odbora YT pa si tacno upoznat sa finansijskom situacijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nemoj da si sarkastičan, svi znamo da su u više nego dobroj situaciji..

Ako mislim da je naduvana cena ja ne uzmem proizvod, kao što neću uzeti youtube red i kao što sam uzeo protube jer je dobra cena..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poredjenje je vezano za reklame, i opet primenjujes balkansku logiku. Onaj koji ti pruza uslugu odlucuje o ceni iste svidelo se to tebi ili ne. Cena iste izmedju ostalog jesu reklame - YouTube nije besplatan (kao ni facebook, instagram, itd) - placas ga tako sto ti serviraju reklame, a ti se onda jos bunis sto ti serviraju reklame. Analogija je savrsena - to je bukvalno kao da se bunis bilo kome da ti naplacuje neku uslugu (tipa sisanje, instalacije i sl.).
Sto se tice igara - ista je stvar i sa yt - i to je bilo zeznuto napraviti, i zeznuto je dodavati nove stvari i odrzavati isti (kao i gomilu servera koji stoje iza toga). Realno gledano razvoj vecine igara je smesan naspram toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li postoji "bezbolan" način da instaliram aplikaciju sa Hrvatskog App Store-a (konkretno HBO GO), a da ostanem na US App Store-u? Ne prelazi mi se na HR zbog jedne aplikacije
 
Napraviš još jedan Apple ID za HR store, instaliraš HBO go i vratiš AppStore na svoj account.

HR account koristiš samo kad ažuriraš HBO go.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Preporuke za Darkroom app za obradu fotki. Sjajan app koji lepo radi, a sada je izasla pre neki dan i verzija 3 koja donosi RAW podrsku i mali milion features i unapredjenja. Po meni za ljude koji vole fotografiju app #1 hands down.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni su Polarr i Snapseed najbolje. Odavno ima podrška za RAW.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Isprobaj Darkroom kada stignes. Ima najbolji selective color (hue, saturation, lightness) koji sam video u mobile app, a jako je bitno to da bi svoj stil dodao fotki :)
 
I dalje mislim da je Lightroom neprevazidjen sto se tice selective color-a. Pogotovu sto mozes da kliknes bilo gde na sliku i da ti on skonta koje se boje tu nalaze i onda samo slajdujes da bi podesio, umesto boju po boju.
 
Da li je neko primetio da od zadnjeg azuriranja facebook manje jede bateriju?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Driving Zone: Germany
Sve preporuke za igru, odlicno uradjeno, realisticno, moze da se iskljuci ESP/ABS, podesava pogon na tockovima, jako dobro radi zaista. Pored klasicnog arcade trkanja po pravom autobanu, postoji i voznja na trkackoj stazi gde sam postavio rekord malopre xD
Replay koga zanima xD https://everyplay.com/videos/47270404
 
Kvalitetna aplikacija za fotografije pod sifrom (secret photo album), da ne trazi registraciju i da nema milion reklama?
 
Zar nema paid neka?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dropbox? Možeš touch ID da koristiš.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne zelim cloud. PhotoVault ima pro verziju, tako da je ova free dosta limitirana.
 
Nazad
Vrh Dno