Šta je novo?

Aplikacije - iOS

Molim vas za odgovor na sl. pitanje. Možda je glupo ali sam nov u Apple svetu. Imam iphone 6s i ios verziju 12.1.1 sada mi je ponudio 12.1.2 ako je ne instaliram zato sto ne daje ništa novo za moj tel samo ispravlja greške za X... modele, kada se pojavi sledeći update da li ce me obavestiti da ima nov update sa oznakom tom i tom... ili prvo moram instalirati ovaj koji mi sada nudi a dotle me neće obaveštavati.
da rezimiram da li moram svaki update da instaliram ili mogu neki od narednih i kako cu znati da je izasao

Hvala
 
Ukoliko nemaš instaliran, telefon će ti uvek nuditi poslednji koji je izašao za tvoj model telefona. Može uvek da se skoči sa neke starije verzije na poslednju, ne mora redom da se instalira.

Ne postoji razlog da preskačeš update-ove, ako se ne pronalaziš u spisku ispravki. Eventualno sačekaj koji dan da vidiš utiske drugih, da nije neki problem nastao (tipa curenje baterije) i ako nije, instaliraj kada ti je zgodno. Ionako sav posao telefon odrađuje sam. Dok kuckam ovo, telefon mi priprema iOS 12.1.3 Public beta 2 za instalaciju.
 
Da li znate neki dobar program za prevođenje teksta, koji radi u Safari-ju...
Moj otac je kupio iPad, ali ne zna engleski i treba mu neki program za prevođenje, ali da je dobar kao Google translate, probali smo onaj Microsoft i Yandex translate, ali nisu tako dobri kao Google-ov.
Takođe je probao da koristi Chrome, ali kaže da je po njumu Safari mnogo bolji.
Može program da bude i koji se plaća, samo da je dobar.

Hvala.
 
Jedino da koristi Chrome koji ima built in translator.
 
Za Safari,tesko da ces naci bolji od Microsoft Translatora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko zna kako da namestim adblock na youtube-u, u pitanju je Ipad 4. Moze i neka druga aplikacija, jos kad bi mogla da radi u pozadini...
 
Ne znam moze li "certube 4" na ipad, ima ga na tweakbox-u, potrebno samo jednom nedeljno tweet da skloni reklame ili platiti par dolara. Super je aplikacija, identicna kao youtube, nema reklame, radi u pozadini zvuk i ima integrisan download, po meni bolja nego Vanced Youtube za android. Ja imam ipastore premium acc pa ne treba nista, tamo ima krekovan za dzabe. Sa free ipastore ako se skine mislim da ima reklame. Najbolje pogledati tutorial kako se instalira ko nije dolazio u dodir sa slicnim aplikacijama za ios.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Deluje zanimljivo. :)
Da mi je samo pala na pamet takva ideja pa da smo napravili pre njih :d
 
Da li koristite Siri shortcuts aplilaciju? Da li bi neko podelio neke koje je sam pravio osim onih koje se vrte po netu? Možda i nova tema?!
 
Ja sam na 11.1.4 , mogu li da urdim downgrade na prethodnu veziju ? Nisam siguran da umem ali me baterija pojede... Moze li neko da mi objasni detaljno kako se to radi ?
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako mislis 12.1.4 onda moze a ako nisi napravio gresku u pisanju,nema mrdanja s te verzije(unazad).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma da , 12.1.4 je u pitanju , samo što sam žurio ...
Kako to da izvedem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav poštovani forumaši , imam jedan mali problem kojeg nije bilo pa ako neko zna da mi pomogne bio bih veoma zahvalan. Naime ne mogu podeliti sliku sa Instagrama manually na Facebook tu opciju nemam već mi daje opciju da podelim samo preko Watsapp-a. Evo i slike da li neko zna kako da to vratim da bude kao ranije, novi sam korisnik OIS sistema pa ne znam baš sve. Da probao sam sledeće: Deinstalirao Instagram i opet instalirao ali džaba isto je,da li možda da obrišem Watsapp? Hvala mnogo, pozdrav i svako dobro.
cb65128e15e71c1aa6c0aa5dd6d5a926.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Obrisao sam i whatsapp i sada uopšte nemam opciju share šta raditi ? Hvala mnogo na pomoći , pozdrav i svako dobro.
3321c63527bfbd75cf3cb3f9c1b778b8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nov sam u svetu app za iphone, danas uzeh prvi iphone u zivotu. Da li postoji app koja ce mi prenositi notifikacije sa iphone na pc kad primim sms. Npr kao sto radi pushbullet na androidu? Hvala
 
Mislim da to može samo na meku, ali nativno.
 
Jel moze predlog app za muziku, na androidu sam koristio poweraimp.
 
Može li predlog za neku app kao tipa Tasker, da menjam profile na lokaciju, povezivanje na bt da počne muzika itd


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji mail klijent je za preporuku za Iphone? Koristim myMail ali nisam bas zadovoljan
 
Meni je Spark ok. Probao nekoliko i on mi se najviše dopao,za moje potrebe koje nisu velike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
+1 za spark, ja ga koristim i na androidu.
 
Nazad
Vrh Dno