Šta je novo?

Aplikacije - Symbian S60 v2/v3, UIQ, S80

Ja instalirao pre 2h na E51, pšto mi je baterija loše kalibrisana, gubi po 2-3 crte od jednom, već mi je izbacio vrednosti i tvrdi 5h cela baterija :d

Update: a, da, telefon je prilično vruć, značajno sporiji nego pre instalacije, a u Task manager (kako da nazovem ovo gde vidim aktivne aplikacije) mi se stalno pojavljuju gluposti. Pokrenem jedan prg, on ga otvori i prikaže još 2 puzzle ikonice sa istim nazivom kao i taj prg).
Brišem ja ovo...
 
Poslednja izmena:
Ne znam meni na 6120 radi ko sat... trebalo mu je jako malo da skonta mozda 5-10 min i sad ga drzim na ekranu stalno a ne vidim ga u pokrenutim aplikacijama, u task manageru, telefon radi kao i pre nema grejanja kocenja i bilo cega...
 
Poslednja izmena:
Ni kod mene se nije videlo u otvorenim aplikacijama, već su se pojavljivali duhovi svake druge aplikacije. Uninstall se prvo zakucao, pa je uspeo nakon restarta telefona. Jel to došlo vreme za resetovanje telefona nakon instalacije/deinstalacije programa?!
 
Pojavila se nova Opera Mini 5 Beta. Ubaceno je i selektovanje teksta. :)
 
Nadam se da će moći da se selektuje i link iz page information. Probaću je kasnije...
 
koje je najbolje programche za symbian koje moze da pravi log tako da recimo mozemo da imamo uvid u potroshene minute, poslate poruke... ?
 
ako si na telekomu *797#
ako si na telenoru *311#
za vip ne znam :d:d:d
tesko ces se leba najesti ijednim od tih programa...
 
bash za *797# trazim zamenu :D

nemoguce da tako neshto ne postoji :trust: izgleda da cu morati da izbacujem obichan nokia-in log u eksel..
 
koje je najbolje programche za symbian koje moze da pravi log tako da recimo mozemo da imamo uvid u potroshene minute, poslate poruke... ?

Sta ce ti program kada symbian to ima vec ugradjeno Menu,Log, strelica desno i...Voila! U "options" ga namestis samo da li da pamti 1, 10 ili 30 dana...Pamti sve (dolazne, odlazne, propustene pozive, trajanje svih poziva, SMS, MMS, GPRS, WLAN download i upload), mozes i da filtriras sta od tih podataka da pamti. To je imala i moja prepotopska 7650 (prvi symbian telefon), ima i e55 (9.3 FP2), tako da bi trebalo da ima i tvoj uredjaj
 
Poslednja izmena:
Čovek, valjda, traži nešto što će dati podatke koje može da koristi za statistiku.
Kako da izvadim fajl iz tog loga?
 
najzad :)

programche po imenu freiminmon radi obrachun odlaznog saobracaja prema logu u telefonu. tek sam ga instalirao pa ne znam koliko je pouzdan ali videcemo vremenom..
 
hm... Skoro sam uzeo n95 8gb i naravno kao kod svih problem mi je baterija koja jedva da sastavi 24h, ako i toliko uz neka 2h razgovora, 15-tak poruka, vrlo malo cackanja tipa 5-10 minuta. E sad mene interesuje postoji li program sa kojim mogu totalno da ugasim screensaver(da nema sata) vec da bude samo crn ekran, tj. ugasen.
 
možda i nadješ ali će ti baterija onda trajati 24 i po sata :d
kupi novu bateriju, original..
 
Koji je najbolji remote desktop softver? S telefona na komp, naravno.

Trenutno uporebljavam SymVNC u sprezi sa TightVNC na računaru, ali je veliki problem što traži da se zna IP adresa da bi se pristupilo. Ako ruter dobije novu adresu dok sam negde van kuće, ne mogu da pristupim. Kad bi postojalo nešto kao LogMeIn za symbian.
 
Poslednja izmena:
možda i nadješ ali će ti baterija onda trajati 24 i po sata :d
kupi novu bateriju, original..

Telefon sam uzeo NOV i koristim ga nekih 10 dana, ali mi baterija bas malo traje. Nije sa sivog ili crnog trzista. Uzet je u nemackoj preko brata koji je uzeo na paket, pa sam ja kupio fon od njega. Kutiju sam licno otvorio!

Evo sad je malo bolje stanje. Juce sam ga skinuo sa punjaca oko 11h, i danas sam ga stavio na punjac oko 10h. razgovora nekih 70 minuta, 6 sms-a i par slika. Ostalo je bio u stanju mirovanja.
 
Poslednja izmena:
^^ Mislim da tvoj ruter podržava dynamic DNS.
Registruj se na http://www.dyndns.com/ i podesi ruter.

Onda više ne pristupaš preko IP adrese, već preko razbojnick.dynalias.net i sl.
 
Poslednja izmena:
Telefon sam uzeo NOV i koristim ga nekih 10 dana, ali mi baterija bas malo traje. Nije sa sivog ili crnog trzista. Uzet je u nemackoj preko brata koji je uzeo na paket, pa sam ja kupio fon od njega. Kutiju sam licno otvorio!

Evo sad je malo bolje stanje. Juce sam ga skinuo sa punjaca oko 11h, i danas sam ga stavio na punjac oko 10h. razgovora nekih 70 minuta, 6 sms-a i par slika. Ostalo je bio u stanju mirovanja.

Nesto onda ne valja, ne sme tako malo da traje baterija na njemu, pogotovu nova...
 
Nesto onda ne valja, ne sme tako malo da traje baterija na njemu, pogotovu nova...

Koliko je tebi trajala baterija na tvom? Pazi, ja stvarno pricam dosta i koristim telefon, ali mislim da bi trebala bar malo duze da traje. Razumem ja da je veci ekran nego na n79, ali su baterije iste i tamo mi je glat trajala 3 dana, a ovde jedva da sastavi dan ipo. Jedina razlika je u tom ekranu i sto je n 79 fp2, a ovaj fp1.
 
to shto je kutija ne otvorena ne mora da znachi da baterija i od samog stajanja nije oslabila vec..
 
Koliko je tebi trajala baterija na tvom? Pazi, ja stvarno pricam dosta i koristim telefon, ali mislim da bi trebala bar malo duze da traje. Razumem ja da je veci ekran nego na n79, ali su baterije iste i tamo mi je glat trajala 3 dana, a ovde jedva da sastavi dan ipo. Jedina razlika je u tom ekranu i sto je n 79 fp2, a ovaj fp1.

Vidi meni je trajala bar dan i po, ali isla je i po dva dana opusteno...
imam dosta poziva, sms-ova a znam i na wifi da se nakacim..
jednostavno, dosta je to jaka baterija za njega..
Baterija zna da kratko traje ukoliko se kolje sa signalom.. Moze imati fabricku gresku.. Zato mi dobijamo mesec dana garancije za telefone od preko, jer oni bas u pocetku znaju da ispolje neke probleme..
Evo, sad imam jednu reklamaciju za 7310, kratko traje baterija.. a onda saznamo da je cesto i nedostupan, iako na ekranu stoji mreza stalno.. samo sto signal varira od min do max.. a nekad je stabilan.. uglavnom, baterija plafon jedan dan.. od ujutru do ujutru...

A sto se tice kutije...
Mom kupcu koji iskljucivo trazi originalno pakovanje telefona koji kupuje, doneo sam 5800XM u kutiji, neotvorenoj sa stikerom preko.. On je otvorio licno.. Posle dva dana sam isao do njega da pokupim 8GB karticu koja je prestala iz cista mira da radi i da mu donesem drugu karticu..
Eto, nije se bas usrecio iako je prvi otvorio kutiju.. Pritom je imao neke podatke na kartici koji su unisteni.. al nista strasno sad...
 
Poslednja izmena:
Sta znam. Videcu jos par dana, mada fon za sada lepo radi. Nemam nikakvih primedbi. Sad sam i mrezu namestio na GSM, pa cu videti dal ce to sta pomoci. Bio je u dual modu.
Mada u odnosu na n79 i nije nesto u prednosti.
 
Ovako, trebaju mi dva programa:

1. Da mi rođendane ukucane u imeniku (pod details), nekako smesti u kalendar ili bar da ispisuje tog dana na Home screenu da je nekome rođendan.

2. Da isključi zvuk pri slikanju/snimanju video fajla.

Telefon je Nokia E71 i čudi me da ovako neke opcije nema po defaultu (ili ima, al' ih ja nisam našao? :trust:)...
 
Treba mi SW koji ce pred jutro da skine sa neta vremensku prognozu za Beograd sa mozda jos po nekom informacijom i da me to ceka na startnom ekranu. Ima li sta tako?
 
Vidi meni je trajala bar dan i po, ali isla je i po dva dana opusteno...
imam dosta poziva, sms-ova a znam i na wifi da se nakacim..
jednostavno, dosta je to jaka baterija za njega..
Baterija zna da kratko traje ukoliko se kolje sa signalom.. Moze imati fabricku gresku.. Zato mi dobijamo mesec dana garancije za telefone od preko, jer oni bas u pocetku znaju da ispolje neke probleme..
Evo, sad imam jednu reklamaciju za 7310, kratko traje baterija.. a onda saznamo da je cesto i nedostupan, iako na ekranu stoji mreza stalno.. samo sto signal varira od min do max.. a nekad je stabilan.. uglavnom, baterija plafon jedan dan.. od ujutru do ujutru...

A sto se tice kutije...
Mom kupcu koji iskljucivo trazi originalno pakovanje telefona koji kupuje, doneo sam 5800XM u kutiji, neotvorenoj sa stikerom preko.. On je otvorio licno.. Posle dva dana sam isao do njega da pokupim 8GB karticu koja je prestala iz cista mira da radi i da mu donesem drugu karticu..
Eto, nije se bas usrecio iako je prvi otvorio kutiju.. Pritom je imao neke podatke na kartici koji su unisteni.. al nista strasno sad...


Evo sad kao da se baterija stabilizovala. Izdrzala je vise od 40h. Jedino sto sam uradio jeste to da sam prebacio na GSM, a pre mi se palio i 3g.
 
Ma da... na svim telefonima ja gasim 3G
 
takodje
 
jel zna neko za program koji radi neshto nalik Control freaku (http://mtvoid.com/) ali da radi na v3 symbian telefonima. ovaj control freak mi je (bio) odlichan samo shto ne postoji u verziji za s60v3
 
Nazad
Vrh Dno