Šta je novo?

MacPro

pa ko kaze da ne uposljava! :D

ispod testa za PhotoShop ti pise koje su operacije radili i koliko je trebalo vremena.
sve te iste operacije su radili i u PhotoLine-u bas da bi moglo da se uporedi sa PS.

verujem da neki filteri/operacije u PS-u koriste bolje a neke losije multicore CPU tako da je sasvim moguce da bi npr. blur iskoristio i 100% svih 8 jezgara...

samo sam skrenuo paznju na to da je PhotoShop u startu brzi od PhotoLine ali da se ne skalira jednako kao i PhotoLine na vise jezgara i na kraju imas istu situaciju kao i sa Mariovim QuickTimeom vs onaj drugi enkoder :)

btw na Mac OS X je PhotoShop zavrsio isti test brze nego pod Vistom, dok je PhotoLine bio brzi na Visti :)
 
Evo sad probavam iSubtitle, isti autor je napravio i RoadMovie, jedina je razlika u filozofiji programa..iSubtitle pravi soft subs, koji se onda mogu isključiti ili uključiti pri gledanju filma (tu je i podrška za više jezika odjednom), dok RoadMovie radi hardcoding titlova..zalepi ih za traku, pa niti su skalabilni, niti možeš naknadno da menjaš jezik.

iSubtitle isto radi samo sa dva jezgra, ali je brži, između 55-60 fps..nekih pola sata mu treba za isti film, u odnosu na RM.
 
Evo brzo mi je odgovorio autor programa..

Well, QuickTime isn't better than this at the moment, that why Apple is re-writing it completely from the ground up in Snow Leopard 10.6

There's really not much to do until then :-(

All apps suffer from this, including apples own apps like iMovie and iTunes and such...

Best regards / Jörgen
 
Ode tema u out od prve strane :D
 
sto u out? ok je dok ima sta pametno da se cuje :D
 
OK je, ali nema veze sa MacPro-om iz prvog posta :D (mene licno interesuju hardverski detalji istog, ali ovo ostlao u threadu me pogadja kao i uzgajanje integralnog pirinca u argentini ;))
 
mene interesuje koliko je brzi od iMac-a u realnom radu a to najbolje zna Mario koji nikako da napise malo duzi post na tu temu... :)

btw evo i jos jednog pitanja - ako kupite PC npr. ATI 4870 karticu, pa je flashujete sa Apple BIOSom i stavite u MacPro - da li ce ta ista kartica raditi pod BootCamp Windowsom ??
 
Hehe, evo da se i na to osvrnem :) Tek sam prekjuče upalio Aperture, da vidim razliku u radu, ali i tada sam poredio između Quadcorea i Octocorea, jer sam iMac za ove stvari koristio pre skoro godinu dana, a ovo za vikend što sam se igrao malo na iMacu nije merodavno.

Elem, pošto sam stavio i dva diska u RAID 0, i to je dodatno ubrzalo mašinu, tako da primetim ubrzanje u radu, ali za neke svakodnevne stvari nema razlike :)

I eto, opet ti ništa nisam rekao :d
 
E da, ovo za karticu.. To sam uradio sa X1900XT i radila mi je normalno u Windowsu.
(doduše, ne mogu se setiti da li sam imao pravu instalaciju preko BC-a ili samo preko Fusiona..mislim da jesam i ovako)
 
I eto, opet ti ništa nisam rekao :d

rekao si mi taman dovoljno preko telefona da razmisljam ozbiljno o kupovini MacPro-a tako da kad ti stigne nova isporuka javi ;)

neka i ovde napisao rec-dve... jedino sto me jos kopka je koliko razlike moze biti u brzini izmedju generacija MacPro-a - kapiram da ne moze biti velika. Jedino su oni prvi, prvi intel modeli imali neku sporu memoriju, odnosno neki zajeb oko memorijskog kontrolera... koliko se secam :)
 
Prva generacija, Pro 1.1 je imala memoriju na 667, aktuelni modeli su bili 2.0, 2.66 i 3.0. Xeon 5100 (Woodcrest)
Drua generacija, Pro 2.1 je isto bila na 667MHz, samo ju je predstavljao quadcore procesor na 3.0. Xeon 5300 (Clowertown)
Treća generacija, Pro 3.1 ima memoriju na 800, a procesore na 2.8, 3 i 3.2, Xeon 5400 (Harpertown)
četvrta gen, Pro 4.1 ima memoriju na 1066, procesore na 2.26, 2.66 i 2.93, Xeon 5500 (Gainestown).

Nisam imao nikakvih problema sa memorijom na 1.1 :)

Ono što mene zanima je da vidim kolika je prednost i da li je ima, u odnosu na 4.1 i 3.1. Verujem da je ima, ali da vidim realno kolika je i između kojih procesora :)
 
@mario alfaunits ce bolje znati da kaze kakav je to zajeb bio sa memorijom na MacPro 1.1

Nelahalem (4.1) je valjda oko 20% brzi od C2D Xeona (3.1)... ?! :)
 
Kako to misliš C2D Xeona? :) Ili je valjda C2D ili je Xeon :) I u 3.1 su quadcore Xeoni takođe. Nisu duali.
 
mislio sam na Xeone bazirane na C2D (ili kako se vec zove intel arhitektura CPU posle Pentiuma 4... "core" ?)

4.1 MacPro (Gainestown) su bazirani na Nehalem-u.

dakle:
- Pentium 4
- C2D (?)
- Nehalem
 
Poslednja izmena:
Aha, na to si mislio. Arhitektura je samo Core.

Pentium, Core, Nehalem...

IntelProcessorRoadmap.svg
 
Core2Duo:
-Conroe (65nm)
-Wolfdale (45nm)

Core2Quad:
-Kentsfield (65nm)
-Yorkfield (45nm)

A o XEON-ima vise na:
http://en.wikipedia.org/wiki/Xeon
Posto i oni imaju kodna imena, samo se neka poklapaju sa procesorima za desktop, a neka ne.
 
Core2Duo:
-Conroe (65nm)
-Wolfdale (45nm)

Core2Quad:
-Kentsfield (65nm)
-Yorkfield (45nm)

A o XEON-ima vise na:
http://en.wikipedia.org/wiki/Xeon
Posto i oni imaju kodna imena, samo se neka poklapaju sa procesorima za desktop, a neka ne.

a koja je razlika, tehnicka i u %, izmedju serverskih, Xeon procesora, i desktop verzija ? (više keša, rad sa FB dim memorijom... i šta još?)
 
Poslednja izmena:
E, Pro 3.1 je na Harpertown/Yorkfield(/Wolfdale), 45nm.
A Pro 1.1 je na Woodcrest/Clovertown (Pro 2.1, prvi octocore)/Kentsfield/Conroe, 65nm.
Pro 4.1 je na Nehalemu (model Gainestown), koji je takođe 45nm, dok će nasledna generacija, Westmere, biti na 32 nm i gde će jedno od poboljšanja biti 6 jezgara, dok će njegov naslednik Sandy Bridge imati do čak 8 jezgara.

Više keša i višeprocesorsko okruženje.
 
Evo probah radial blu evo i SS-ova dole i koristi sva cetiri jezgra. E sad -V-O-Y-A-G-E-R- bi mogao da proba na Mac-u jel moze da uposli PS svih osam jezgara za multi core optimizovane filtere :)
Inace mrzime da trazim, ali sam siguran da ima jos opcija koje su multithreadovane...
 

Prilozi

  • idle.jpg
    idle.jpg
    381.2 KB · Pregleda: 47
  • load.jpg
    load.jpg
    387.3 KB · Pregleda: 43
Evo kad već kačim sličice (stigao LittleSnapper sa MacHeista)..

195787676949CFC70D30AB2.png
 
Veoma zanimljivo, znaci da filteri u fotosopu koji su multitredovani rade bas kako je i zamisljeno, s obzirom da radil koristi svih osam jezgara. Takodje smo zakljucili da je PS optimizovan jednako za multitred i za Mac i za Win. Jedino je pitanje koliko zapravo ima opcija koje su multitredovane.
 
da bi nesto koristilo 8 jezgara nad jednim skupom podataka (slika) - algoritam/problem mora da bude takav da omogucava paralelizaciju.

edit: wtf ! kakvi RPM za fanove :) da li se to uopste cuje na 500RPM ?
 
Poslednja izmena:
Tih ko mrav :)

Sad mi se osećaj za tišinu poremetio, pošto mi ventilator na UPS-u radi ko blesav..stvarno mi ide na živce.
 
Moduj ga... ;)
 
Mipko, očigledno nisi pratio temu na macserbia - uzeo je nov MGE Nova 1250 sa AVR za cca 100 jura. A meni se sad nešto počelo motati po glavi da je bila tema na Bench-u o baš tome modelu i da se neko žalio da je ventilator bučan...
 
pratio sam na macserbia, znam da je uzeo nov. Ali ako mu ne odgovara zbog buke neka ga zameni, koliko se secam nema ni 7 dana kako ga je uzeo ? Moze skroz normalno da ga zameni u radnji gde ga je uzeo za nesto drugo ili da mu vrate novac.

pozz
M
 
Nazad
Vrh Dno