Šta je novo?

Youtube i copyright

The Stig

Slavan
Učlanjen(a)
22.08.2008
Poruke
5,034
Poena
470
Kako youtube zna da je video u vlasništvu FOX-a????

Isječem, preimenujem, konvertujem, uploadujem i kako god dobijem poruku: This video is no longer available due to a copyright claim by FOX.

Kako mogu znati? :zgran:

Ima l' neki filter da ga propustim kroz njega pa da YT ne skonta, or what? :-devil-:
 
Ne rade to botovi pa da mislis da mozes da sakrijes filterom ..
 
Kolko je sekunde bilo ne znam
a dal svaki put neko pregleda video - jeste tesko ali je tako
 
Ako si nov ili si vec imao flagovan video - da pregledace ga licno.
Ali inace, mislim da YT i ima softver koji barem delimicno moze da odredi da je neki video insert iz filma. Izgleda glupo - ali sa njihovom opremom je doovljno brzo.
 
Youtube baš voli da jede fekalije po tom pitanju, meni su disable-ovali 2 custom music videa zato što sam za pozadinsku muziku stavio pesmu od Prodigy i u drugom od U2...
Od kada je Warner Music Group (WMG) umešao prste u prava muzičara na Youtubetu, sve je ot'šlo dođavola...
 
Sasvim je moguće da imaju neki softver koji može da analizira zvuk. Kad već postoji softver koji može da vam izbaci naziv pesme na osnovu 10ak sekundi zašto nešto sofisticiranije ne bi koristio i Youtube. Ne vidim drugi način za brzo i efikasno blokiranje sadržaja.
 
meni nestalo nekoliko self-made video-a, pretpostavljam zbog ove price sa audio detekcijom, al prosto neverovatno, ta pesma koja je isla u pozadini je pretpostavljam sasvim nepoznata vecini ljudi (neka chillout stvar) plus je bio miks te pesme sa pozadinskim zvukom snimka, pa ako je stvarno rec o softveru/hardveru za detekciju, svaka im cast na efikasnosti :)
 
Poslednja izmena:
da ne otvaram novu temu iako je ova baš stara
imam pitanje
pravim karaoke matrice i youtube mi svaki drugi klip obriše
na konto copyrighta
na kom sajtu je najbolje da kačim? ili da počnem svoj sajt...neprofitan nije mi to cilj
 
Ljudi i ja bih nešto pitao u vezi Youtube-a ali nema veze sa temom ako nije problem?

Jel realno da ovi naši spotovi dostižu preglede preko 10 i 20 miliona za koji mesec? Mislim ok, kapiram da je nama ljudima sa ex Yu područja, uglavnom glavni izvor slušanja muzike Youtube, ali opet to je mnogo pregleda za kratko vreme i još kakve odvratne pesme dolaze do tih pregleda to tek da ne pominjem?

Možda malo glupo pitanje, ali jel ima neki dokaz da se kupuju ti pregledi i lajkovi recimo? Tražio sam na netu da vidim šta piše o tome, ali sam sve nailazio na neke muzičare koji su kritikovali to, pa kapiram da su možda i ljubomorni na nečije preglede, otkud znam? Nešto sam gledao spotove u poslednjih nedelju, dve pa sam se malo začudio brojem pregleda iskreno kod velikog broja naših spotova.

I još nešto, ako postoji ta kupovina pregleda tolika, zašto Youtube to ne sankcioniše ako već daje pare za to, za pretplatnike na kanalu, preglede itd? Jer bi to bila klasična prevara Youtube-a.
 
Poslednja izmena:
Zasto bi YouTube sankcionisao kad se i njima isplati da od musterija naplate vise reklama?

A sto se popularnosti tice, mislim da vise ne moraju da kupuju mnogo pregleda - decurlija i omladina su vec programirani da slusaju te gluposti k'o blesavi :trust:
 
Youtube je postao jedna vrlo toksicna platforma. Treba nam naslednik. Pronto !
 
Interesantno razmišljanje, misliš da će nova platforma da reši stvari. Nije YT toksičan, ljudi su.
 
Ljudi i ja bih nešto pitao u vezi Youtube-a ali nema veze sa temom ako nije problem?

Jel realno da ovi naši spotovi dostižu preglede preko 10 i 20 miliona za koji mesec? Mislim ok, kapiram da je nama ljudima sa ex Yu područja, uglavnom glavni izvor slušanja muzike Youtube, ali opet to je mnogo pregleda za kratko vreme i još kakve odvratne pesme dolaze do tih pregleda to tek da ne pominjem?

Možda malo glupo pitanje, ali jel ima neki dokaz da se kupuju ti pregledi i lajkovi recimo? Tražio sam na netu da vidim šta piše o tome, ali sam sve nailazio na neke muzičare koji su kritikovali to, pa kapiram da su možda i ljubomorni na nečije preglede, otkud znam? Nešto sam gledao spotove u poslednjih nedelju, dve pa sam se malo začudio brojem pregleda iskreno kod velikog broja naših spotova.

I još nešto, ako postoji ta kupovina pregleda tolika, zašto Youtube to ne sankcioniše ako već daje pare za to, za pretplatnike na kanalu, preglede itd? Jer bi to bila klasična prevara Youtube-a.

Kupuju se pregledi. Ja sam skoro nekoj pevacici montirao video za novu pesmu, ubacio par slika, liriku i stavio na youtube. Oni su kupili preglede na youtube, sponzorisali na drustvenim mrezama i brzo je onda krenulo da nabija preglede. Kroz 5 sati je imalo mozda 30-40k pregleda. Mogu da se kupuju i komentari i lajkovi. Moze da se namesti i da polako nabija preglede da ne bude sumnjivo. Mislim da kao youtube proverava te lazne preglede i brisu se. U ovom slucaju mozda je samo oko 10-20% laznih pregleda izbrisano.
 
Ne lazi bre severina ima 100 miliona pregleda , nije kupila garantujem :)
 
Nazad
Vrh Dno