Šta je novo?

Chuvanje DVD-a

Imam tone prvih serija no-name diskova koji su se pojavili na ovim prostorima i na njima imam gomilu gluposti, mp3, filmova i cega ne sve i nakon svih ovih godina drzanja po kutijama, bez kutija, razvlacenja po podovima, fiokama, pozajmljivanjima i mnogim drugim nacinima terora, svi ti diskovi su citljivi i rade bez problema i dan danas i sto se mene tice, razbijanje glave oko toga da li ce im se nesto desiti ako su pod pritiskom u zvonu ( ?!?! :wall: ) da li da se drze na 25 ili 26 stepeni, da li da stoje vodoravno ili uspravno, da li trebaju da se redovno luftiraju itd je cista besmislica i gubljenje vremena.
 
Imam tone prvih serija no-name diskova koji su se pojavili na ovim prostorima i na njima imam gomilu gluposti, mp3, filmova i cega ne sve i nakon svih ovih godina drzanja po kutijama, bez kutija, razvlacenja po podovima, fiokama, pozajmljivanjima i mnogim drugim nacinima terora, svi ti diskovi su citljivi i rade bez problema i dan danas i sto se mene tice, razbijanje glave oko toga da li ce im se nesto desiti ako su pod pritiskom u zvonu ( ?!?! :wall: ) da li da se drze na 25 ili 26 stepeni, da li da stoje vodoravno ili uspravno, da li trebaju da se redovno luftiraju itd je cista besmislica i gubljenje vremena.
ROFL, ovo je zabavno!
 
ja kupujem samo Verbatim DVD-jeve i ako slucajno treba CD-R onda Verbatim Crystal Azo.
stare mp3 diskove (cd-r) sam poceo da prebacujem na dvd, al sam stao, bolje skinuti ponovo bolji kvalitet, jer onda kada sam ih ripovao sa audio diskova to je bilo 128-160kbps, a ti diskovi su unisteni jer su isli iz sake u saku (ali vise ne) pa ih ne vredi ripovati jer preskacu.

mislim da ce za jedno dve godine blue-ray biti dostupniji, pa cemo onda sve ponovo "bacati" na njega.....
 
Ja imam nekoliko diskova starih oko 10 godina, izmedju ostalih i neku kompilaciju igara iz 96. godine, i rade svi (evo bas sam sada probao taj iz 96., i ucitao ga je kao da je nov), tako da se ne brinem oko toga. Naravno, kada blue-ray bude bila normalna stvar, prebacicu tamo ono sto mi je bitno.
 
znaci mogu i da rade i posle duzeg vremena, extra. jel i ja imam neke diskove straije od 6, 7 god. koje ne korisitm cesto.
ja sam cuo pricu da mogu da traju samo nekih 5 do 10 god. i da im se posle toga kao izbrisu svi podaci, jendosatvno ne moguce ih procitati.
 
Poslednja izmena:
znaci mogu i da rade i posle duzeg vremena, extra. jel i ja imam neke diskove straije od 6, 7 god. koje ne korisitm cesto.
ja sam cuo pricu da mogu da traju samo nekih 5 do 10 god. i da im se posle toga kao izbrisu svi podaci, jendosatvno ne moguce ih procitati.

Pa ako diskove držiš na tamnom i suvom mestu nebi im trebalo biti ništa.
 
Imam izvesnu kolicinu dvd diskova sto folmova sto muzike.Svi su oni u posebne kutije/velike za dvd/.Kako je je najbolje drzati,uspravno ili vodoravno.
 
ja svoje drzim neke u gacicama neke, neke u futrloli a neke u onim plasticnim kutijama za 1 ili za 2 cd-a.
sta je po vama najbolje, u cemu da se drze diskovi da bi se najmanje mogli ostetiti?
 
Imam izvesnu kolicinu dvd diskova sto folmova sto muzike.Svi su oni u posebne kutije/velike za dvd/.Kako je je najbolje drzati,uspravno ili vodoravno.

Pa u DVD klubovima diskove drze uspravno, ali ih u magacinima drze vodoravno ;)


ja svoje drzim neke u gacicama neke, neke u futrloli a neke u onim plasticnim kutijama za 1 ili za 2 cd-a.
sta je po vama najbolje, u cemu da se drze diskovi da bi se najmanje mogli ostetiti?


Najmanje ce se ostetiti ako svaki disk ima svoju kutiju, ali je najjeftinije, pa samim tim i najbolje resenje, da ih cuvas u praznim CAKE pakovanjima :trust:


P.S.
Aman, ljudi :smash:
 
Jednostavno kupis futrolu za 80-100 diskova, sto je za DVD dovoljno, ako ne skupljas ludacki filmove i tako to. U futroli su bezbedniji nego na onom stapu, jer svaki ima svoju pregradu. I nisu izlozeni svetlosti, za razliku od tog stapa. Takve futrole mogu da se kupe za ~200 din.
 
Jednostavno kupis futrolu za 80-100 diskova, sto je za DVD dovoljno, ako ne skupljas ludacki filmove i tako to. U futroli su bezbedniji nego na onom stapu, jer svaki ima svoju pregradu. I nisu izlozeni svetlosti, za razliku od tog stapa. Takve futrole mogu da se kupe za ~200 din.


A ako je stap u ormaru? ;)
 
Ne znam sto su svi zapeli sa BlyRay diskovima, ja verujem da nece biti masovnog prebacivanja kao nekad kad su DVD-ovi usli masovno u upotrebu, jednostavno, za neke vec sada, za vecinu uskoro, jedini i pravi nacin je cuvanje na hard diskovima, em sto uvek mozes da zbrises ono sto ti vise ne treba, em je neuporedivlo lakse za manipulaciju... naravno jedina ozbiljan mana je otkaz diska... :D

Jos jedan razlog je mnogo mali kapacitet BR diska, spram ondasnjih hardova, 10 DVD-a je bilo dovoljno za jedan hard, a koliko ce BR trebati danas za jedan hard 50-70? Previse...
 
Za cuvanje diskova je najbitnije ne davati ih svakom :d. Salu na stranu cuva ih na stapu ili u onim futrolama sto mogu da se kupe kod kineza :p, i jedni i drugi su OK i posle nekoliko godina i mnogo koriscenja, prednost dajem onima iz futrole ali samo zbog preglednosti i lakse dostupnosti. I na kraju ozbiljno paziti kome dajete diskove ;).


:wave::wave::wave:
 
Ja drzim svoje cd/dvd-ove u "peronicama". Evo kako to izgleda:






Inace mnOOOOOOOOgo volim da piskaram i sharam po diskovima(he,he,he)
 

Prilozi

  • DSC00601.JPG
    DSC00601.JPG
    72.3 KB · Pregleda: 95
  • DSC00603.JPG
    DSC00603.JPG
    70.2 KB · Pregleda: 70
Poslednja izmena:
Pa sta bi ti da se vidi???
mozda pakmen(he,he)
Usput, taj pakmen cd ima jedno 5 godina, sad cu da probam dali radi...
Naravno, nije original...
 
Poslednja izmena:
Evo vec sam ga skenirao i instalirao, igra radi, ali na scan-u povrsine diska ,je negde nasao par "zutih kvadratica" (malo ostecenje). Sve u svemu i dalje radi.
 
Za cuvanje diskova je najbitnije ne davati ih svakom :d. Salu na stranu cuva ih na stapu ili u onim futrolama sto mogu da se kupe kod kineza :p, i jedni i drugi su OK i posle nekoliko godina i mnogo koriscenja, prednost dajem onima iz futrole ali samo zbog preglednosti i lakse dostupnosti. I na kraju ozbiljno paziti kome dajete diskove ;).


:wave::wave::wave:

Živa istina, to sam na teži način naučio. Daš nekom disk a kada ti ga vrati, možeš da vidiš šta je jeo za doručak, ručak i večeru :D.
Od tad, za nikog nemam ništa na disku, samo na hardu, ako neko nešto hoće, da mi disk da mu narežem.
 
..., ali cuvanje igrica mi nikako ne ide u glavu.

Treba cuvati sve svoje, necu ja da ponovo narezujem dvd/cd zato sto neko nece da pazi na tudje (ili da ponovo skidam nesto sa net-a). Zato nedajte drugima diskove da ih ne :smash: nego ih :whip: kod sebe
 
to si vala upravu. ;)
ja sam se par puta zeznuo davajuci moje diskove, niko ih ne cuva i bili su skroz izgrebani, samo sam ih bacio u kantu. :mad:
svi znaju svoje da cuvaju a za tudje ih bas briga. zato sad nikom nista ne dajem, ako im nesto treba nek dodju narezacu im. :D
i ja sam kupio futrolu i tu drzim filmove, lakse mi je i preglednije nego da mi budu u kutijama.
:wave:
 
ne znam, meni su one futrole kriticne. jednoj onoj recimo kvalitetnijoj je dosta tvrda plastika i vecito grebe diskove a druga mi je bila jos kriticnija...ocrtao se onaj "fixir" na disk :d
zato ja moje na stap! i ne dajem naravno nikom...mogu samo da prerezem ako nekom nesto zatreba
 
@filipos
cekaj, pa prosecan divx se brze download-uje od (novije) igre?
 
@orange47
BRAAAWO. Mada ja i DivX filmove slabo skidam, tako da to za mene i ne vazi.

Orange47, from now I'm going to trust you

@diyabolic
Ziva istina. Ipak je najbolje stari sistem:
_______ ili ________
 

Prilozi

  • DSC00615.JPG
    DSC00615.JPG
    94.1 KB · Pregleda: 40
  • DSC00617.JPG
    DSC00617.JPG
    100.1 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:
ja sam zadovoljan sa futrolama trenutno, kvalitetno su odradjene iznutra (barem ove moje) i nije mi nijedan disk izgreban za sada.
jeste najbolje drzati u kutiji ali gde da nabavim 200 i vise slim kutija za diskove, mnogo je to para kad bi kupovao pojedinacno. :crash:
 
@orange47
BRAAAWO. Mada ja i DivX filmove slabo skidam, tako da to za mene i ne vazi.

Orange47, from now I'm going to trust you

@diyabolic
Ziva istina. Ipak je najbolje stari sistem:
_______ ili ________

Можете нарезане дискове слати у НАСА-у. Они тамо своје чувају у безтежинском простору па се уопште не додирују. Питајте Милована, он зна.
 
Можете нарезане дискове слати у НАСА-у. Они тамо своје чувају у безтежинском простору па се уопште не додирују. Питајте Милована, он зна.

HA, ha,ha,ha,ha:d:D:d:D:d
Izmena:
Da ih samo nebi slao.... A sta kad mi zatrebaju??? da ih cekam nedelju dana da mi ih vrate... A transport... A cena? MA DAJ BRE MORA DA SE SALIS!!!

@sleep
Pa to je jedini problem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno