Šta je novo?

Gigabyte omogućio X-Fi podršku na pločama sa integrisanim zvukom

Sale

Čuven
Učlanjen(a)
09.01.2002
Poruke
1,532
Poena
660
Ovo je vest od pre dvadesetak dana ali vidim da je prošla neprimećeno ovde na forumu.

Gigabyte je omogućio X-Fi podršku na svim aktuelnim pločama sa Realtek ALC888 i ALC889A integrisanim zvučnim čipom. Podržani su X-Fi Crystalizer, CMSS-3D i EAX HD 4.0!

U pitanju je naravno softverska emulacija svih ovih mogućnosti i verovatno kvalitet zvuka nije na nivou prave X-Fi karte ali je svakako veoma interesantna opcija za one sa budžet 5.1 kompjuterskim sistemima koji ionako ne bi primetili razliku a ovo im omogućava da uživaju u EAX efektima kao da imaju pravu X-Fi kartu.

Softverski paket se naravno plaća ali postoji 30 dana za probu, pa ko bi da proba evo linka ka stranici za download: Gigabyte X-Fi


Link ka originalnoj vesti: VR-Zone

Interesantno bi bilo videti da li ovo radi i na drugim pločama sa navedenim zvučnim čipovima. Ja nemam mogućnosti da probam s obzirom da moja ploča ima ALC885.
 
Poslednja izmena:
Sada sam trazio to isto za x64 i ne postoji pa nisam mogao da probam. Tamo pise da je za x58, p45 i p43 ploce, ali mislim da nema razloga da druge ne rade osim ako nisu to ogranicili u drajverima. Ako i jesu ubrzo ce izaci neki hack koji ce to omoguciti na drugim modelima.

dopuna:

rade na svim realtek chipovima 88x, a evo i nekih modovanih drajvera za vistu. NA istom sajtu je i trial software.

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=87523
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam drajvere i rade, to je sve sto imam reci :) U igrama imam eax 4 podrsku, samo onaj creative softver nece da radi pod vistom x.64, mada nije neka steta.
poz.
 
Zanimljivo.... Da li si cuo kod nekog pravi X-Fi kako radi pa da mozes uporediti sa ovim Realtec kombinacijom? Kod X-Fi sama kartica i njem procesor rade posao dok bi ovde to islo na cpu, a i drugaciji su izlazi i sl. tako da me bas interesuje sta se dobija ovim. EAX 5 se nalazi na vrlo malom broju igara tako da to nije steta.
 
Nisam cuo tako da ne mogu da uporedim, znam samo da kada sam nabavio ovu EP35-DS3 plocu da sam creative live 5.1 bacio pod krevet jer ima mnogo manje shuma. Nije subjektivno vec kada prikopcam slusalice na audio out i odvrnem do max. ne cujem nikakvo pucketanje, zavijanje i slicno, samo tisinu. Sa live-om to nije bio slucaj. I sam zvuk je out of the box mnogo bolji nego kod creative-a, prijatniji za slusanje. E sada, zvuk sa ovim drajverima je jaci na izlazu definitivno, a koliko je bolji ne znam jer mi zvuci poprilicno isto, tj. odlicno u oba slucaja. Ovo treba uzeti sa rezervom u slucaju neke druge ploce jer sve zavisi od implementacije audio chipa na ploci, neko moze imati zavijanje i pucketanje kao ja onomad na nekoj MSI Vclass ploci,uzas zivi.

Glavni gain mi je EAX premda se nesto i ne igram, ali probao sam sada Bioshock i radi odlicno.
poz.
 
Poslednja izmena:
Imam Realtec na ploci ali nesto mi se ne igra da instaliravam pa da uporedjujem. A ti si uzeo trial mode, platio licencu ili ..... saljes PM? :)
 
Drajveri su besplatni, doduse rade samo pod x32 sistemima ali se mogu naci i za x64. Softver ne radi pod x64, tj. instalira se ali prijavi da nije nasao kompatibilan hardver. Da zbog creative-a instaliram xp mi ne pada na pamet :)
poz.
 
Jel' može ovo na GA-MA78GM-S2H, ima ALC-889A chip, ali nema te ploče navedene na linku iz prvog posta?
 
da, na 88x seriji, nzavisno od proiyvodjaca ploce.
 
Sinoc sam instalirao ceo paket i sve je proslo bez problema. Sad, da li ima napretka ili ne, tesko je reci na slusalicama, mada ljudi na stranim forumima prijavljuju dramaticne promene u kvalitetu. Danas cu testirati na velikim zvucnicima pa cu da vidim.

U svakom slucaju, nisam siguran da ovo vredi 30$ (naravno, prihvatam PM-ove :))
 
Ja sam imao problema (ver. 2.18 X-Fi moded), povremeni freez i u igrama i u app koje koriste zvuk. Nisam primetio razliku u kvalitetu zvuka, na zalost:(
 
Meni se cini da je bas malo pojacan sa novim drajverima.

Instalirao sam i ceo paket softvera, najvise da bih probao Crystalizer. Iskreno, nisam bas siguran da mi se takav zvuk dopada, cini mi se da su visoki malo neprirodni.

Tesko je dati ocenu o upotrebljivosti, pogotovo sto nisam u prilici da uporedim sa pravom X-FI karticom.
 
Ah, ja nisam ukljucivao crystalizer, nevezano za softwarre, mislio sam da ce sama instalacija modded drajvera nesto da promeni sto se kvaliteta zvuka tice. Imas li problema sa freezing makine, (meni se to desilo par sati po instalaciji)? U svakom slucaju, vratio sam se na standardne drajvere.
 
Nije mi se to desavalo, mada se nisam igrao, samo sam slusao muziku, bio na Netu i tako to...
 
Poslednja izmena:
Sta ste radili sa realtec control panelom/softverom uopste ?

instalirali preko, onako motikarski,
ili ste radili uninstall , driver cleaner... ?
 
Sta ste radili sa realtec control panelom/softverom uopste ?

instalirali preko, onako motikarski,
ili ste radili uninstall , driver cleaner... ?

I softver i drajveri se jednostavno instaliraju. Mene je mrzelo da deinstaliram stare, pa sam ih samo pregazio sa novim. Kao sto rekoh, sve je proslo bez problema.
 
Mislim da nije otkrivanje tople vode, ako kažem da se ne može porediti zvuk jedne neintegrisane zvučne X-Fi kartice sa svojim PCB-om, gomilom kondenzatora, AD/DA konvertora i drugih elementa, protiv jednog zvučnog čipa zalemljenog na ploči. Nikakav softver ne može od babe napraviti devojku, tj toliko doterati zvuk. Tu je verovatno važniji dobitak EAX-a-

Dobitak u kvalitetu zvuka može biti minimalan, a što se tiče crystalizer-a, pa ja ga npr koristim na minimalnih 10%, tako da bih verovatno mogao i bez njega :)

:wave:
 
To niko nije ni sporio, ali svaki boljitak kod realteka je dobrodosao.

Nego, jel creative softver na techpowerup forumu trial, kako to neki kazu ?
 
a tu... nema nekih novosti ?
 
Moja ploca ima Realtek 889A, a nema je podrzane za Xi-Fi ?
Ne bi ni koristio, posto imam "pravu", kartu.
 
Moja ploca ima Realtek 889A, a nema je podrzane za Xi-Fi ?
Ne bi ni koristio, posto imam "pravu", kartu.


radice definitivno / ovaj modovani /.

Ti si ujedno idealna odoba da nam da subjektivni utisak izmedju ovog i pravog X-Fi.

mala napomena svima , pri instalaciji X-Fi realtek drajvera , najbolje je da pregazite stare, bez uninstalla , i ciscenja registra, potonje je meni zadalo velike probleme o kojima sad ne bih.

dakle gazi, razvaljuj , busi.

Jos nesto:
pada mi na pamet da bi umesto ovog trial Creative CP , mogao da uleti onaj od
X-Fi xtreme audio , posto je i to emulirana X-Fi varijanta.

Stra mislite o tome ?
 
Nazad
Vrh Dno