Šta je novo?

Puppy Vodic za prezivljavanje (Live linux) CD-USB flash

Program UNetbootin skini. Pokreni ga, idi na diskimage, nadji svoj iso fajl, i klikni ok. Zatim restart, pa u bios. Cuj, ima objasnjenja na netu koliko volis. Aj uradi ovo najpre.
 
Skinuo i odradio kako treba, i kad restartujem izbaci crn ekran i NO GRLDR ako sam dobro zapamtio?
Pomoć prijatelja??? :)
 
Oce to kod laptopova narocito. Zasto imam osecaj da si slab sa engleskim? Google is your friend. Znaci pazljivo trazi i citaj, imaj strpljenja i naci ces resenje. Ja nazalost nemam vremena. Nadji puppy forum, pitaj tamo...
 
Ma nisam slab, lakše mi je na engleskom, ali pročitao sam puno mogućih rešenja i tek mi sad ništa nije jasno.... ima li bre neki program na principu copy-paste i da imam puppy na usb....
 
Poslednja izmena:
Evo da kažem da sam uspeo bez problema sa programom koji se zove Universal USB Installer 1.8.3.6, ako još nekom treba okačiću ga. Vrlo je lako s njim da se odradi, i baš mi se dopada ovaj puppy linux, za početnika kao ja, dosta je lakši nego Kubuntu koji mi je na PC. E sad jedno pitanjce za znalce, jel postoji mogućnost da se nađe drajver za Telenorov usb stick za internet (Huawei E1552)? Sve drugo mi radi iz prve, wireless šljaka, samo mi ne prepoznaje ovaj modem.
 
Poslednja izmena:
Zdravo! Imam problem posle prve sesije sa Puppy Wary 5.5. Sačuvao sam "warysave.2fs" fajl sa ponuđenom "heavy" enkripcijom, jer je to bila preporuka kod čuvanja na USB. Međutim, kod sledećeg učitavanja pojavila se greška "Cannot mount filesystem" (slično). Probao sam i ponuđenu opciju "press any key for f.s. check" koja takođe ne daje rezultat tj. prijavljuje da ne može da izvrši proveru i nudi sledeću opciju: # e2fsck -b 8193 <device> ali ja nemam predstavu šta tu treba ukucati.
Šta predlažete, formatiranje USB, pa sve iz početka ili vredi pokušati sa pomenutom komandom? Hvala!
P.S. USB se pojavio u WIN XP sa svim podacima na njemu, pa pretpostavljam da ga nisam "spržio". :d
 
Nazad
Vrh Dno