Šta je novo?

Spajanje avi fajlova

chedomil

Slavan
Učlanjen(a)
08.02.2008
Poruke
46
Poena
304
Izvinjavam se ako ova tema vec negdje postoji, ali imam dva fajla koja se zovu:
video.avi.001
video.avi.002

i hocu da ih spojim. Gledao sam Virtual Dub, ali uvijek se javlja neka poruka. Da li koristim pogresan program i koje je najlakse rjesenje da spojim ova dva fajla.

Hvala unaprijed na odgovoru i jos jednom se izvinjavam ako negdje ima ova tema, pa samo ubacite link za temu
 
da to nije neki rar? ili mozda je neko samo isekao file na jednake delove. Ako imas jos neki crc file u folderu onda je to seceno iz total commandera pomocu opcija split & join.
 
Ne, nije .rar file. Rar fajlove sam lako sredio i oni rade, ali ovi su van rar fajlova i nikako ne usplijevam da ih spojim.
 
^
Probaj HJSplit . http://hjsplit.en.softonic.com/ (freeware)
Neka te ne buni ime programa, moze i da spaja i da razdvaja :D

@yooyo
U pitanju je avi fajl koji je splitovan na delove, verovatno zbog kacenja na Rapid ili neki drugi hosting .
 
Poslednja izmena:
Možeš i sa Total Commanderom, opcija Combine files iz menija Files.
 
HJSplit, strasno se rasirio.
 
Poslednja izmena:
Pa rece ti yoyo odma da combinate sa total comanderom cim imas avi.001 ili mpg.001 znaj da je splitovano
 
ja imam 2 avi fajla pod nazivom TPoE.001 i TPoE.002 i nemogu da ih stavim u input folder nikako u HJsplit programu, zasto? hocu da od ta 2 avija napravim jedan, jer imam subtitle za 1cd.
 
^
Pa samo idi na join i hjsplit ce da ti ponudi prvi fajl koji nadje u folderu u kome se nalaze ti fajlovi..
Jedino ako nisi skinuo sve delove ali samo idi na join i nadji prvi fajl tj. hjsplit ce da ti ponudi samo prvi fajl i to je to..

Poz
 
Ovo je puni naziv fajla koji si gore napisao?Zar ne bi trebalo da pise ime fajla.extenzija.broj dela...
 
Poslednja izmena:
Nemogu da verujem kakva glupost. Potrebno je samo da extenzija bude 001, svasta. evo workira, valjda ce raditi :D
 
Nemam ideju sta moze da bude osim da proveris da li ima neko upuststvo za spajanje tamo odakle si skinuo film ili nesto sl.
Mozes da probas sa rarom nesto ili sa tcmd ali zaista mi nije jasno zasto nece da radi..

Poz
 
Odradio je posao kao 100%, nasao sam taj fajl .001 u hjsplitu, ali nakon operacije je samo taj jedan deo snimljen znaci drugi uopste nije spojen s njim...
 
huh ako ja dobro razumem ti za fajlove koji se zovu TPoE.001 i TPoE.002 tvrdis da su avi i da ne mozes da ih spojis hjsplitom dok ne promenis ekstenziju 1. u 001 (da li si menjao ekstenziju drugog u 002 pojma nemam) a prilikom spajanja vidis samo "prvi deo" filma. To bi onda moglo da znaci da ti je prikazivanje ekstenzija iskljuceno u vinu i da se fajlovi zapravo zovu TPoE.001.avi i TPoE.002.avi ili si mozda ti to zaboravio da nam kazes :).
E sad ako je ovo moje izigravanje serloka holmsa imalo tacno sve sto treba da uradis je da ih spojis recimo Virtualdubom. Imas objasnjeno na milion mesta ovde na benchu. Ako ne nadjes iskuckacu ti ja ovde.
btw postoji verovatnoca da se ne mogu spojiti bez rekompresovanja al o tome kad nam das jos neku korisnu informaciju (a mozda sve vreme i masim poentu :)
 
Tema je stara, ali mislim da je bolje da je podignem, nego da otvaram novu.

Dakle 2 AVI fajla, dva dela jednog starog crtaca. Rezolucija ista 720 x 544. Audio za prvi deo 102 kbps a za drugi 103 kbps!?. Inace oba su MPEG Layer-3. Data rate za prvi video 3540 kbps a za drugi 4545. Ostalo je isto: frame rate 25, video sample size 12 bit, video compression XVID. Za spajanje inace koristim VirtualDub. Posle otvaranje prvog fajla dobijem poruku:

[!] AVI: Variable bitrate (VBR) audio detected. VBR audio in AVI is
non-standard and you may encounter sync errors up to 3585ms when
attempting to extract WAV files or playing in some players. If this is a
problem, use Full Processing mode is recommended to decompress or
recompress the audio. (This warning can be disabled in Options,
Preferences, AVI. bitrate: 102.8 ± 10.3 kbps)

Kada pokusam da appendujem drugi fajl dobijam poruku: Cannot append segment... The audio streams use different data rates (12848 bytes/sec vs 12940 bytes/sec)

Moze li se relativni pocetnik nekako izboriti sa ovim problemom i ujednaciti ove audio stream-ove i zatim spojiti oba u jedan AVI?
 
Skini ffmpeg i u njemu postoji program ffprobe. Analizaj sa ffprobe oba AVI fajla. Ukoliko se video bitrate razlikuje, onda mora da se radi rekompresija videa. Ukoliko se i audio bitrate razlikuje (a iz tvoje poruke se vidi da se razlikuje) onda mora i audio da se rekompresuje.
U procesu rekompresije, gubi se na kvalitetu slike i zvuka.
Za spajanje mozes da koristis ffmpeg.
Malo upozorenje... ffmpeg i ffprobe su command line programi. Ukoliko nisi vest sa kucanjem komandi u command promptu, smorices se dok ovo odradis.
 
Pošto je problem MP3 VBR najlakši način za spajanje ovih fajlova je AVIMux GUI.
1. Ubaciš sve delove
2. Selektuješ sve delove (Ctrl + levi klik mišem)
3. Klikneš na generate data source form files
Ako je spajanje moguće dobićeš ovako nešto:
AVIMux GUI.png
4. Klikni na Save

P.S. Proveri u podešavanjima AVIMux GUI da nije čekirano deljenje fajlova:
AVIMux GUI settings.png
Nema rekompesije i gubitka na kvalitetu. Samo proveri posle spajanja da li je u redu sinhronizacija dodatih delova.
 
Poslednja izmena:
AVIMux GUI završio posao. Korektno spojeno. Ja ne mogu da primetim gubitak kvaliteta. Nema uočljive pauze između delova, sinhronizacija očuvana. Skinuo sam i ffmpeg i probao ffprobe. Ipak je to ozbiljan alat. Nije problem komandna linija, nego treba mnogo više znanja o videu i audiju nego što ja imam. Jedva sam uspeo da dobijem podatke o strimovima. Ako sam dobro protumačio help treba upotrebiti -show_streams opciju. Podaci za prvi AVI su: video 3588 kb/s, audio 32 kb/s. Za drugi AVI: video 4654 kb/s, audio 96 kb/s. A za AVI dobijen spajanjem: video 4035 kb/s, audio 103 kb/s. Ne znam kako je AVIMux ovo izveo, morala je da padne neka implicitna, interna rekompresija. Daje i napomenu da je rezultujući fajl non-interleaved AVI, ma šta to značilo. Sve u svemu, vidljivog gubitka kvaliteta nema. Hvala na pomoći.
 
AVIMux GUI ne radi nikakvu rekompesiju pa nema ni gubitka u kvalitetu. Da bi video mogao da se spoji u AVI fajl treba mu samo ista rezolucija i framerate. I naravno, isti kodek. Isto je i sa audio fajlom. Treba samo isti samplerate i kodek.
Ako ti daje napomenu da je AVI fajl non-interleaved propusti ga za svaki slučaj kroz VirtualDub i podesi i Video i Audio na Direct stream copy. Non-interleaved znači da video i audio nisu izmešani kroz AVI fajl već da se video nalazi u jednom delu fajla a audio u drugom delu. Ovo pravi problem kada se fajl pušta sa CD ili DVD diska jer laser mora stalno da šeta kako bi pročitao i potrebne video i audio frejmove.
 
Spojeni fajlovi zaista imaju iste potrebne karatkteristike. Posebno ti hvala na objasnjenju za non-interleaved. Desilo mi se ranije nekoliko puta da se rip korektno prikazuje na računaru ali kada ga narežem na DVD pa pustim sa standalone DVD plejera malo krene, počne da secka i sasvim ukoči. Tada bih našao neki rip koji je inače lošijeg kvaliteta ali se bez problema prikazuje na DVD plejeru. Srećom čuvao sam i onaj bolji rip upravo sa nadom da ću naći rešenje za ovaj problem. Sada sam iskoritio ffprobe da ispitam te ripove i zaista su svi non-interleaved. Provukao sam ih kroz VirtualDub, ponovo narezao i puštam ih sa DVD plejera bez problema.
 
ffmpeg -i film1.avi -i film2.avi -vcodec copy -acodec copy spojeno.avi

Ovo bi trebalo da spoji film1 i film2 pod uslovom da su isti codeci, rezolucije, bitrate, ...
 
Nazad
Vrh Dno