Šta je novo?

Servis miseva? (FAQ u prvom postu)

Ma bio sam tamo. Dao sam im oba misa. Cekao sam mesec ipo dana, zvao ih jednom nedeljno da vidim jel su popravili. Na kraju kao popravili mx300, a mx500 nisu. Otisao da podignem misa i kazu kao dzabe popravka, nista ne naplatiti. Dodjem kuci i probam taj mx300 - ne radi, nisu ga ni otvorili. Mrzelo ih, ne kontam koji kur** su ih uopste i uzimali kad su samo kenjali tih mesec ipo dana.

Jel ima neki drugi servis osim ovog?
 
Za to pali gasi proveri da nije otišao kabl. Za klik nađi nekog drugara koji zna sa lemilicom ^^
 
Dajte neki DIY manual, kopao sam svuda po netu ne nadjoh...
Sta treba da radim sa kablom, kako da proverim. Daj uputsvtva :d
 
Ako znate sa lemilicom i niste bacali miseve kroz istoriju (kada crknu)
od 90% miseva od '90 + moze da se iskoristi mikroprekidac.
Burazeru je pre neki dan kabel pravio problem
ostavljen je konektor i jedno 2cm zice (u misu) iseceno 10 cm kabla koji se savija kroz misa i izlazi
i kabel ponovo spojen (bez lemljenja umotana zica i izolovana).
Mis radi, buraz zadovoljan.

E ako je kabel od misa jako tanak malo je teze al ne neizvodljivo
tu je vlaknasta zica i ima malo vise zezanja.
 
Možeš ovo što kaže Joe, ja sam to jednom radio i rekao nikad više :) + nije trajno rešenje.
Probaj da uzmeš kabl sa nekog ispravnog USB miša i da ga staviš na tvoj MX.
 
Dugo mi vec stoji u ormanu moj divni mx310 sa crknutim levim dugmetom :d , prvo sam mislio neki od ostalih mikroprekidaca da premestim, ali me mrzelo, a i nije lepo resenje.

Imam jos nekih miseva unaokolo, ali su svi ispravni :)
 
šteta bre za tako dobre miševe, kako vas ne boli duša da ih držite crknute, ja intelli 3 redovno na kanal teram :)
 
Boli me dusa, nije da ne boli, ali tu je i mx518 za utehu :D
 
Kada miš čas radi čas ne radi onda je sigurno kabl, rešenje je da se isti skrati nekoliko cm kod ulaza u miš. Kada mikroprekidač zeza u 90% slučajeva je hladan lem i mikroprekidač samo treba preletovati. U ostalih 10% slučajeva crkao je mikroprekidač i ako nemate rezervni onda zamijenite mjesta srednjem mikroprekidaču i tom što je crkao. Ove kvarove može da popravi maltene bilo ko.
 
Imam iz potpisa Logitech G7 kojem nekad dodje pa levi klik bude dvoklik pa me tako izludjuje nedelju dana pa prestane sta mu se desava nemam pojma. Da menjam mikroprekidac ili da budem miran? :smack:
 
Promeni mikroprekidač pa ćeš biti miran :)
 
Imam iz potpisa Logitech G7 kojem nekad dodje pa levi klik bude dvoklik pa me tako izludjuje nedelju dana pa prestane sta mu se desava nemam pojma. Da menjam mikroprekidac ili da budem miran? :smack:

to ti je boljka koja zadesi svakog ko ima g7, kad tad. Meni je ovo resilo problem...
http://www.ocforums.com/showthread.php?t=594646

E sad ukoliko neverujes sebi ili ako imas garanciju - pravac servis. Sto se tice klizaca od misa, ako ih i syebes, imas da ih kupis u games-u, samo trazi za g5
 
Sve je to lepo sto tamo pise, nema sta. Ali ako covek ima garanciju, sta ce biti, ako kasnije iz nekog drugog razloga mis crkne?
 
Ma ok je. Zaista nisam hteo da povredim tvoja osecanja, samo sam hteo da podvucem potencijalni gubitak garancije. Nisam mislio nista lose.
 
mikroprekidac zna da zajebava, meni je na mx310 otisao desni totalno, na kraju ni zamena istog nije pomogla, verovatno sam s**** nesto no nvm :(
do sada sam jedno 4-5 puta seckao kabl posto je pucao na logitech dual optical ( mis star skoro 8 godina ) i 2 puta na mx518... to je kvar koji se najlakse popravlja i uglavnom je on razlog sto se mis "pali gasi"...
 
Izlomio sam plocicu sa mikroprekidacima kad sam nagazio na miska :(. Izlemio sam i radi, al ne znam dokle ce...Elem, pitanje, jel su te plocice iste na mx500 510 i 518? Gde mogu da jurim to?
 
to ti je boljka koja zadesi svakog ko ima g7, kad tad. Meni je ovo resilo problem...
http://www.ocforums.com/showthread.php?t=594646

E sad ukoliko neverujes sebi ili ako imas garanciju - pravac servis. Sto se tice klizaca od misa, ako ih i syebes, imas da ih kupis u games-u, samo trazi za g5

Samo da potvrdim da ova DIY popravka radi. Namucio sam se do bola dok sam vratio limce na mesto (jedno 20min sigurno samo za to) ali najbitnije je da sada sve sljaka :banana:. Sada se levi klik cuje malo drugacije, ali mislim da je i ranije bilo tako, zaboravio sam jer ga nisam koristio par meseci. Najbitnije je da je poduhvat uspesan.
Cela operacija jedno sat vremena, laganog rada. Ako niste spretni, strpljivi i ako vam drhte ruke bolje nosite u servis. Sve je ovo mnogo sitno i pipavo.
Hvala za link BenRektum :Klanjanje, vredelo je truda.
btw mis je mx1000, ako nekome znaci taj info
 
Ja imam MX Revolution koji ima pomenuti "dvoklik problem".
U koji servis da ga nosim ako Compland ne valja?
I ako je u garanciji nemam ništa protiv ni da "častim" za popravku ako na forumu ima nekoga iz pomenute firme :)
 
Dugo nista nije pisano na ovoj temi a pitanje ce biti isto.
Dakle da li neko zna ovlasceni servis za Logitech miseve a ukoliko on kod nas ne postoji da li mi moze preporuciti neki kvalitetan servis za opravku istih?
Potrebno mi je da zamenim kabl na G400 i da mi provere zasto je umro Vx revolution.
Hvala svima na savetima!
 
pridruzjem se,meni treba zamena levog switch-a na imperator 4g-u.sam bih radio,ali mi sitno lemljenje nikako ne ide od ruke.
 
Ovlašćeni servis za Logitech
ComputerLand
011/715-8-025
011/715-8-026
Gospodara Vučića 176
Beograd
 
Imam saitek mad catz cyborg r.a.t. 7 i otšao mu laser. Izašao je odavno iz garancije pa me interesuje postoji li i njihov servis kod nas?
 
I ja se pridruzujem pitanju za servis. I meni zeza kabl na G400, a i sumnjiv mi je malo levi klik, mada je kabl mnogo veci problem. Video sam neke tutorijale na netu kako otvoriti i zameniti kabl, ali bih ipak ostavio to strucnom licu da uradi ako je cena ok.

Vidim da se ljudi zale na taj Computerland, pa ako neko zna nekog coveka iz naroda koji popravlja miseve neka vikne :D
 
@marepbc, imas pm.
Takodje, @heavy jerk.

Ako jos nekom treba pomoc oko miseva, tu sam. Nisam tu da se reklamiram, samo da pomognem, nemam servis/firmu, jednostavno volim elektroniku i da pomognem, dam savet, naravno simbolicno i naplacujem, kolegijalno :)

Ako je van pravila, ja se izvinjavam unapred, ako nije, evo tutorijala koji sam napravio bas vezano za tastere:
http://pcberza.rs/forum/topic.php?topid=62092&forid=18&katid=2

PS sad vidim da vise ne postoji dodaj.rs sajt, tako da ne mogu slike da se otvore, ali postavicu ih ponovo.
 
Poslednja izmena:
Vredi popraviti dvoklike, nije tesko, samo treba imati duvaljku i lemilicu. Ja sam se pomucio malo bez duvaljke da poskidam originalne mikroprekidace na deathadderu koji je 7 godina kanterisao, stavio nove i fercera kao lud, ali moram i skrol klik da promenim, i on vrisnuo, jos lakse se menja... samo preporuka da se menjaju oba mikroprekidaca [levi i desni klik] zbog filinga klika, iako je isti model, oprugica vremenom popusti, pa ono, ko kad menjas amortizere ili gume na autu, nije fora da se promeni samo jedna strana, mora oba.

Na Logi G400 sam takodje secnuo kabl na ulazu u misa posto je prekidao od vucaranja po lanovima, zalemio zice, izolovao, sve to lepo spakovao unutar misa da se ne vidi i ko nov.

jedino sto morate pazljivo sa nogicama/klizacima/mousefeet da ne bi morali da kupujete nove, mada to i nije neki trosak kad se spasi mis od vise desetina eur :)
 
Nazad
Vrh Dno