Šta je novo?

Servis miseva? (FAQ u prvom postu)

Da li neko možda zna koji usb kabli paše za pacova logitech g400. Ja sam probao nešto da prelepim i sa vremena na vreme prekine rad. Probao od nekog no name miša ali neće. I da li igde ima da se kupe gajderi za isti a da nije neki aliexpres i slične "kinezarije". Imam i mx518 isti problem ima a ne bacaju mi se jer sve ostalo šljaka kako treba
 
G400 ima jako los kabl, mx518 ima mnogo bolji, kod kog ima smisla preseci ga i prelemiti na prekinutom delu.

Nema druge nego aliexpress, jer je tamo najjeftinije i najveci izbor, imas tamo kvalitetne prave glajdere za taj mis, eventualno ebay, ali kostace dosta vise. Drugo domace mesto je kp, gde je 2x skuplje nego ebay i aliexpress zajedno :)
 
najpovoljniji su kinezi,a ostali takodje kupuje od kineza
 
Stari logitech m-bj58, navikao sam na njega, kupio sam slican mis ali ne mogu da se naviknem.
Problem sa misem je da sporo reaguje kad ga pomeram ulevo i gore, sta bi mogao da bude problem?
 
Evo i ja nazalost da se upisem u ovu temu, pre nekoliko meseci sam kupio Mad Catz Rat 5 polovan, i od pre nekoliko nedelja me zeza middle click, tj povremeno pravi dupli klik. Otvorio sam ga, ali su mi ti mikroprekidaci toliko sitni da ne bih ja tu nista da cackam, vec ako neko moze da ga popravi bio bih zahvalan (naravno, uz nadoknadu). Levi i desni klik rade normalno.
Ponekad se desi i da se zaglupi na par sekundi, tj da moze da se pomera samo vertikalno, dok ne reaguje na pomeranje levo-desno tih nekoliko sekundi. Da li je i to popravljivo / isplativo za popravku, tj sta moze da bude?
 
Kolega, taj bag da moze samo vertikalno na par sekundi je los znak.. Plus ovaj middle klik je totalno nestandardan, ali trebalo bi da ga ima kod Kineza:

Predlozio bih ti (ukoliko je isplativo) da potrazis celu maticnu plocu online, mada ja iskreno nisam uspeo da nadjem i imam osecaj da je skupo... Pouzdanije mi je cela da se zameni nego da se zezas sa tim popravkama, specifican je mis i verovatno je dosta presao. Da je do kabla, gubio bi kontakt skroz (stao, pa nastavio), a ne da radi vertikalno ili horizontalno..
 
Uh, to je baš cimanje. A da li bi kod tog duplog klika eventualno pomogao neki kontakt sprej, tipa wd40?
 
WD40 je dobar, ali u ovom slucaju ne bih ga preporucio, resice problem na vrlo kratko vreme verovatno i ostavice trag, sto ne valja u ovom slucaju, ali ako nema druge, probaj, probaj minimalno da uprskas, ne moras ni da ga otvaras, samo pritisni cevcicom onu malu plastiku za klik u jednom prsni kratko.
 
Hvala, probaću sa tim wd40 pa javljam :)
 
Izgleda da je wd40 sredio problem, nema vise duplog middle clicka vec evo 20ak dana :)
 
Da iskoristim ovu temu, da ne otvaram novu. Scroll Wheel na misu me zeza, dosta tesko se okrece, otvorio sam ga, ocistio, sad je malo bolje, ali i dalje zapinje... razmisljam da ga podmazem sa necim, samo ne znam sa cim tacno... mislio sam sa wd40, ali sam guglao i vecina njih kaze da ce to ubiti misa, jer wd40 nije za to, sem ako nema neka specijalna verzija...
Uglavnom treba mi savet, sa cime bih mogao bezbedno da podmazem Scroll Wheel , naravno da to moze da se nadje kod nas?
 
Koji je to mis? Moze i sa WD40, samo nemoj da ispraznis pola bocice u misa :D
Fora je da pogledas gde tacno zapinje, nadji to mesto gde zapinje scroll, i to mesto podmazi da nema trenja. Ako hoces bolje od WD-a, ima u Woby house jeftino nemacko ulje, dovoljna je samo kap tog ulje i nikad vise neces morati da podmazujes to mesto. WD obicno svi prskaju kao dezinfekciono sredstvo na siroko, to nije dobro.
 
Da, to je to, sa spicastim vrhom, ali stvarno je nemacko, i to i treba da bude jetino, tako da je ok :). Koristio sam ga za razne stvari, veoma je kvalitetno, tako da nije fake. Kosta oko 150din ako se dobro secam. Nisam znao da imaju flux :D. Inace, ako nekom treba, imaju i kvalitetnu masinsku mast, zuto pakovanje nase firme iz Kragujevca, da li je FIM ili sl.
 
Koji je to mis? Moze i sa WD40, samo nemoj da ispraznis pola bocice u misa :D
Fora je da pogledas gde tacno zapinje, nadji to mesto gde zapinje scroll, i to mesto podmazi da nema trenja. Ako hoces bolje od WD-a, ima u Woby house jeftino nemacko ulje, dovoljna je samo kap tog ulje i nikad vise neces morati da podmazujes to mesto. WD obicno svi prskaju kao dezinfekciono sredstvo na siroko, to nije dobro.
Logitech G305
Imam blizu mene upravo taj Woby house, tako da cu probati to "LUX ULJE 100ML" ako si siguran da je bezbedno za ovu proceduru.
 
@imarkovic Posto procitah sve na threadu vidim da si Wise One ovde hahaha, pa da pitam, da li znas kako na Razer Nagi da se popravi problem kliktanja levog tastera? Ponekad mi umesto jednom klikce sam dva puta, ili dok drzim za drag on mi pusti pa klikne? :(
 
Imam Logictech MX Master 3 i skrol dugme se tesko okrece. Pretpostavljam da se napunilo prasine jer ga koristim 4 godine.
Gde bih mogao da odnesem misa da mi to srede?
Ne bih radio sam jer sam na proslom MX Master modelu to radio, otvorio cistio pa zatvorio... ali nije ispalo dobro jer ima par sitnih delova i federa koje nikako nisam uspeo da vratim u pocetno stanje.
 
Xtrfy M42, posle manje od 2 godine krenuo levi taster da pravi dupli klik..

Ima li smisla popravljati i koliko je komplikovano?
 
Xtrfy M42, posle manje od 2 godine krenuo levi taster da pravi dupli klik..

Ima li smisla popravljati i koliko je komplikovano?
Verovatno kao i kod svakog drugog misa. Potrebno je otvoriti, odlemiti taster i zalemiti novi. Opcija je i ciscenje tastera, mada ja nisam ljubitelj te opcije.
Sto se isplativosti tice, zavisi od misa. Ako je kostao 1000rsd, onda uzmi novi isti takav, ako je 7000 onda se isplati.
Ako mozes sam da odradis za 10min, onda ti se isplati i za mis od 400rsd.
 
Jel zna neko, postoji li osoba/servis koji bi mogao da mi zameni prekidače na oba klika? Mora da se lemi, skida, ja za to nemam vremena. A miš mi je veoma drag, i nigde više nema da se kupi. Takodje izuzetno bio skup.
 
Nazad
Vrh Dno