Šta je novo?

Servis miseva? (FAQ u prvom postu)

@imarkovic:
Super! Odgovaram.

@bora bora:
ti i bar imas valjan razlog zasto je kabl otisao. Ja sam ovog mog uzeo 2012. godine, kanter igram retko, tek kad vreme dozvoli (evo npr. sad uzeo na steam rasprodaji csgo pa pikam povremeno; uzasan sam :D )
Ovaj moj primerak uopste nije vucaran po igraonicama, ne znam cak ni da li je napustao sobu. Nije ciman, bacan...zato me i smorilo sve ovo.

Samo jednog dana pre 1.5 - 2 god odjednom primetih da kao da nece da prihvati komandu na casak (npr. kad hoces da skrenes u desno sa nisanom mis to ne registruje na pola sekunde, pa tek onda registruje).
Prvo sam mislio da je softverski problem, ali sam onda cackao po netu i video da se ljudi zale na vrlo los kvalitet kabla.
I naravno, to je bilo i kod mene. Onda sam trakom fiksirao kabl uz jednu stranu misa da se ne pomera (i sad sljaka), ali to nije resenje. Uzeo sam skoro G100s, a ovaj bih hteo da popravim, jer je kul misonja.
 
@marepbc, imas pm.
Takodje, @heavy jerk.

Ako jos nekom treba pomoc oko miseva, tu sam. Nisam tu da se reklamiram, samo da pomognem, nemam servis/firmu, jednostavno volim elektroniku i da pomognem, dam savet, naravno simbolicno i naplacujem, kolegijalno :)

Ako je van pravila, ja se izvinjavam unapred, ako nije, evo tutorijala koji sam napravio bas vezano za tastere:
http://pcberza.rs/forum/topic.php?topid=62092&forid=18&katid=2

PS sad vidim da vise ne postoji dodaj.rs sajt, tako da ne mogu slike da se otvore, ali postavicu ih ponovo.
Inace, cisto da pohvalim kolegu sa foruma, danas sam preuzeo G9 od njega, zamenjena oba prekidaca, sve utegnuto - mis sljaka kao leptir.
Svaka preporuka! :wave:

edit: japanski omron sije
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,

Da li imate da preporučite servis za Logitech MX master miš? Sinoć je tačno posle godinu dana prsao :D Očistio sam ga lepo dole kod lasera, jer je imao par dlaka, ali i dalje brljavi, pogotovo kada pritisnem taster koji se nalazi ispod palca, onda skroz pobrljavi, i kao da je on ostao zaglavljen ili šta već i više ne mogu da pokrećem kursor.

Šta raditi, neki savet ili da ga šaljem u neki servis? Garancija je istekla sada 29 oktobra. Čitao sam topic o ComputerLand servisu, ali posle te teme mi nesigurno da ga šaljem tamo. Jel su oni jedini Logitech servis? Hvala

Samo da napomenem:

Miš sve super radi, samo kada pritisnem donji taster ispod palca, automatski pobrljavi miš i moram da ga ugasim/upalim da bi opet proradio i ga mogu da ga koristim.
 
Poslednja izmena:
@marepbc, imas pm.
Takodje, @heavy jerk.

Ako jos nekom treba pomoc oko miseva, tu sam. Nisam tu da se reklamiram, samo da pomognem, nemam servis/firmu, jednostavno volim elektroniku i da pomognem, dam savet, naravno simbolicno i naplacujem, kolegijalno :)

Ako je van pravila, ja se izvinjavam unapred, ako nije, evo tutorijala koji sam napravio bas vezano za tastere:
http://pcberza.rs/forum/topic.php?topid=62092&forid=18&katid=2

PS sad vidim da vise ne postoji dodaj.rs sajt, tako da ne mogu slike da se otvore, ali postavicu ih ponovo.

Ako bi hteo taj post da objaviš ovde sa sve novim slikama, rado bih ga stavio u FAQ (prvi post ove teme).
:wave:

EDIT: ako neko ima točkić i ležište za točkić od Sharkoon Drakonia, moilio bih ga da me kontaktira na PM?
 
Poslednja izmena:
U prelomnim momentima LoL partije krece da me zeza Gigabyte M6880 laserski mis, desava se da zaglavi i igra strelica u nekom delu ekrana. Ne verujem da to vredi popravljati ali ipak da pitam?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
G9 prekida, random pali gasi, kabl ili nesto drugo, ako je kabl gde ga mogu zameniti???
 
Imam Steelseries Sensei Raw, otvarao sam ga da bih popravio skrol i da ga očistim, mislio sam da ću moći da vratim one skejtove dole ali sam se zeznuo.

Da li mogu da ih nađem ovde negde? Da li neko od forumaša ima još dodatne koje idu uz miš, da proda? Mislim da pašu i sa običnog Senseia.
 
Kako da znam koji micro switch uzeti ima vise nakih oznaka. Uzeo bih i za lijevi/desni taster (apx. 6x13 mm) i za scroll taster (apx. 6x6 mm), ili je bitno samo da dimenzije odgovaraju. Nakav OmronD2FC-F-7N paše, ali ima i vise oznaka 10m, 20m, 50m....Mis je Logitech M185. Zayebava samo scroll click ali kad vec uzimam, da se namirim i sa tasterima. Ostalo ne vidim sta moze otici, samo mehanika...radi mis vec 4-5 godina.
 

Prilozi

  • IMG_20180505_150839.jpg
    IMG_20180505_150839.jpg
    1,006 KB · Pregleda: 85
  • IMG_20180505_150950.jpg
    IMG_20180505_150950.jpg
    1 MB · Pregleda: 82
Poslednja izmena:
Moje iskustvo je pokazalo da je bolje odneti u servis i dati u ruke majstoru koji zna sta i kako radi, sve bude brze, bolje (kvalitetnije, zna da lemi, zna da otvori), a ako iskrsne problem zna da ga "zaobidje" i resi situaciju...
 
Naidjem na YT covjek mijenjao bas za ovaj logitech m185. I ja narucim iste te, omron oba, vjerovatno rade, napisao je model u dekripciji.

Po 5x komada u paketu, i middle i onaj drugi switch, nije bilo manje, ima da traje 100 godina mis.

Nemam lemilicu, kontao sam nekad uzimati ali odustao, koji ce mi qc jeftina sr@nj@. Odnesem majstoru to mu je 5min posla kad zatreba, ili dam starom posto na poslu ima sav alat.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
logi mx performance sinoc poceo da brljavi..
Kursor krene sam od sebe da ide na gore..
1. izbrisao sam driver
2. ukacio usb risiver na drugi
3. ocistio misonju i podlogu

Medjutim, problem nije otklonjen.. :(

je l' ima neki slican problem sa logi misevima?
 
Mozda je optika. Meni se na jednom misu zaglavljivala strelica, na drugom letela po celom ekranu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
logi mx performance sinoc poceo da brljavi..
Kursor krene sam od sebe da ide na gore..
1. izbrisao sam driver
2. ukacio usb risiver na drugi
3. ocistio misonju i podlogu

Medjutim, problem nije otklonjen.. :(

je l' ima neki slican problem sa logi misevima?

Našao sam ovo rešenje na Logitech support-u:

This can be caused by static energy trapped inside the capacitors in the mouse. To drain this static energy, please plug the USB receiver into a different USB port and follow this procedure:

1. Shut off the mouse and remove the battery.
2. Press all the buttons repeatedly for 30 seconds. This will drain all the static energy that may be trapped in the mouse.
3. Put the battery back in the mouse and turn it on.
4. Wait a few seconds for it to re-connect and test the button.

If your battery LED does not light on top of the mouse for a few seconds after you turn on the mouse, you should replace your battery and try again.

Inače, izvinjavam se SuperStarr-u, vidim da je malo sređena tema, pa tek sada vidim neke davne postove, između ostalog, jedan upućen meni. Videću da napravim novi tutorial i nove slike, ako ikom znači, pa da moderator postavi na početku ove teme, ako to još važi. Radi se naravno o dugoročnoj i pouzdanoj popravci duplih klikova na tasterima (bez da se odlemljuju). Iz iskustva evo već preko 2god., popravljajući razne miševe, pokazalo se kao mnogo bolje rešenje nego promena kompletnih tastera, s tim naravno, da Omron Japan mora biti pomenut kao izuzetak :). Zašto, jer može doći do oštećenja vodova na ploči. Bitan je naravno skill majstora i lemilica, ali desi se ;). Tanka ploča, tanki majušni vodovi, a kalaj je na nekim miševima sa gornje i donje strane ploče kroz jedan otvor, da ne objašnjavam dalje.
Ne znam koliko će smisla imati tutorial, jer zahteva mnoge stvari koje većini verovatno nisu interesantne.
 
i da se pokida koji vod nije problem premostiti

Naravno, u pravu si, to je jedino rešenje, ali onda to za mene nije kvalitetno odrađen posao, tj. nije onako kako sam se želeo da ispadne, već dodatna popravka(kada se to desi), zašto je ne izbeći i uraditi pravu i funkcionalnu stvar bez ikakvog oštećenja.
 
Naravno, u pravu si, to je jedino rešenje, ali onda to za mene nije kvalitetno odrađen posao, tj. nije onako kako sam se želeo da ispadne, već dodatna popravka(kada se to desi), zašto je ne izbeći i uraditi pravu i funkcionalnu stvar bez ikakvog oštećenja.

ko zna da radi, neće loše uraditi na bilo koji način, u suprotnom svaki metod će biti loš.
Inače, dupli klik je samo jedan od problema, po meni je uvek bolje zameniti ceo taster.
 
ko zna da radi, neće loše uraditi na bilo koji način, u suprotnom svaki metod će biti loš.
Inače, dupli klik je samo jedan od problema, po meni je uvek bolje zameniti ceo taster.

Slažem se, razumem skepticizam, ali moje iskustvo koje nije malo govori drugačije. Valjda ću to dokazati tutorijalom.
Po meni, kao što sam napisao, uvek je bolje ostaviti originalne tastere, potrebno ih je adekvatno popraviti i ako se to uradi kako treba, radiće kao novi i dugoročno. Menjao sam samo ljudima koji su hteli najkvalitetnije tastere, a to je Omron Made in Japan, koji ne može da se uništi jer ima crveni bakar, i ima poseban klik. Zatvoren je i izolovan tako dobro, da npr. miševi tipa stari Microsoft bez scroll-a sa 2 takva tastera iz 1995 je potpuno ispravan, kao i ostali koji su bačeni ispravni.

Ostali problemi naravno postoje, to je posebna priča, a najčešće problem su dupli klikovi.
 
drugari, hvala puno na odgovoru, posebno @imarkovic na iscrpnom tekstu koji mi je zaista pomogao!
 
Da li ima neko da preporuci bilo koji servis ili osobu za Logitech miseve posto ni PC Centar ni Computer Land ne rade servis van garantnog roka?
 
Imam ja preporuku, kad vec niko drugi nece da me preporuci :D
 
Samo da se zahvalim na clanu imarkovic na pomoci oko servisa misa, svaka preporuka! :)
 
Da li se isplati popravka na mišu a4tech bloody v7.

Kada pritisnem desni klik on odradi 2 ili 3 brza klika :D Probano sa novim softverom i na drugom kompu, isto se svuda dešava.
 
Kupio sam danas iz neznanja a4tech v8M 1900din misleci da je isti model i odmah sam ga posle sat vremena dao deci, iako na oko isti, ovaj je bas drugaciji, nemam gde da stavim domali i mali prst i totalna je suprotnost u odnosu na v7(m) koji 100% odgovara mojoj saci i prstima.

Da li neko ima predlog za navedenu cifru neki mis ili da trazim da kupim v7m model :S
 
Poslednja izmena:
Kupio sam danas iz neznanja a4tech v8M 1900din misleci da je isti model i odmah sam ga posle sat vremena dao deci, iako na oko isti, ovaj je bas drugaciji, nemam gde da stavim domali i mali prst i totalna je suprotnost u odnosu na v7(m) koji 100% odgovara mojoj saci i prstima.

Da li neko ima predlog za navedenu cifru neki mis ili da trazim da kupim v7m model :S

Pa osmica je simetricna. Imas T70 bloody koji je oblikom potpuno odgovara mada moguce je da je velicinom neznatno manji. Meni je ovaj mis bio savrsen i juce sam ga uzeo ponovo i neprijatno se iznenadio kada sam shvatio da nije vise gumiran po stranama. Na ovom je plastika kao kod V7. Sad trazim po netu da vidim kada su ovo menjali osim ako mi nije zapao felerican primerak. Vidim svuda na slikama je jos gumiran kao sto je i bio. Ako neko zna nesto oko ovoga neka javi.
 
Kupio sam danas iz neznanja a4tech v8M 1900din misleci da je isti model i odmah sam ga posle sat vremena dao deci, iako na oko isti, ovaj je bas drugaciji, nemam gde da stavim domali i mali prst i totalna je suprotnost u odnosu na v7(m) koji 100% odgovara mojoj saci i prstima.

Da li neko ima predlog za navedenu cifru neki mis ili da trazim da kupim v7m model :S
Ja sam napravio istu gresku, nisam po slikama provalio da nije ergonomski za desnu saku ali navikne se covek na sve pa i to[emoji16]

Sent from my phone
 
Da li je neko menjao bateriju na G900 ili imao problema sa istom ?
 
Da, nekome sa bench-a sam jednom menjao bateriju, sta te zanima?
 
Evo i ja da kažem svoje više nego pozitivno iskustvo sa članom imarkovic. Brzo i efikasno odredjeno svaka čast i hvala još jednom.
 
Nazad
Vrh Dno