Šta je novo?

pc [sklapanje računara]

tito ortiz

Cenjen
Učlanjen(a)
11.01.2009
Poruke
85
Poena
159
mislio sam da uzmem nove komponente za računar ram,procesor,hard disk pa me zanima ima li kakvo cjelokupno objašnjenje za sklapanje računara sa slikama i ako ima kako se radi sistem bio bih zahvalan.pozz
 
Dobices uz plocu uputstvo, a i nema sta da se uradi pogresno, montiras odstojnike na kuciste na njih plocu, posle procesor i kuler, memoriju...
 
mislio sam da uzmem nove komponente za računar ram,procesor,hard disk pa me zanima ima li kakvo cjelokupno objašnjenje za sklapanje računara sa slikama i ako ima kako se radi sistem bio bih zahvalan.pozz

Ako sklapas nov komp, onda kupis u jednoj prodavnici i oni ti sklope besplatno i isporuce :).

Ako samo kupujes neke delove, opet mozes da ih zamolis da doneses komp i da ti instaliraju, i naplate ti tipa 1000 dinara.
A mozes i sam, nije nista komplikovano, dobices uputstvo za instaliranje procesora, ram se samo usteka u plocu, hard disku treba samo kabl za napajanje i Sata kabl od ploce do njega.
 
znam ali volio bih da vidim prije ako ima kakvo upustvo jer sam početnik i plašim se da ne pogriješim pa ako ima bio bioh zahvalan
 
hvala ovo će mi pomoći a ako ima šta na našem jeziku ako možete postavite ako nema hvala u svakom slučaju.pozz
 
hvala ovo će mi pomoći a ako ima šta na našem jeziku ako možete postavite ako nema hvala u svakom slučaju.pozz

Vidi malo je komplikovano da ti neko objasni, ali ako si imalo vičan sklapanju, pokušaj sam i nema šta da pogrešiš videćeš nije toliko teško, ali te razumem kako ti je i ja sam se plašio kada sam ga sklapao prvi put.
U principu najkomplikovanije je da pravilno povežeš ploču sa kućištem, jer treba povezati kabl za power dugme, restart, crvenu i zelenu lampicu, ali i to je lepo objašnjeno u uputstvu koje dobiješ uz ploču.:wave:
 
Poslednja izmena:
U uputstvu uz procesor i maticnu plocu sve je propraceno sa slikama. Kinezi koji prave uputstva za maticne ploce ionako ne koriste vise od 40-tak engleskih reci pa ce tu i recnik pomoci.

Pogledaj i komjuter koji sada imas sustina sklapanja je uvek ista naravno uz manje razlike.

Na srpskom ces tesko sta naci. Svojevremeno je objavljena stampana knjiga o servisiranju i nadogradji komjutera. Mozda se moze naci i u nekoj elektronskoj formi.
 
Najbolja varijanta po tebe je da nadjes nekog drugara koji ce ti to prvo demonstirati!
Ako ne poznajes nikoga verujem da mozes i ovde na benchu upoznati nekoga ko bi ti pokazao za par piva ili sta vec voli!
 
Mali savet. Jaako pazi da ne omasish raspored kad budesh srafio stubice za plocu. Ja znam za par ljudi koji su tako ubili plochu. Shto je najgore,ni jedan od njih nije prvi put sklapao komp,nego krastavac,dva minuta slabe koncentracije i trt...

Nije nishta teshko,samo treba biti pazljiv i bice sve OK;)
 
Ako sklapas nov komp, onda kupis u jednoj prodavnici i oni ti sklope besplatno i isporuce :).

Ako samo kupujes neke delove, opet mozes da ih zamolis da doneses komp i da ti instaliraju, i naplate ti tipa 1000 dinara.
A mozes i sam, nije nista komplikovano, dobices uputstvo za instaliranje procesora, ram se samo usteka u plocu, hard disku treba samo kabl za napajanje i Sata kabl od ploce do njega.

E ja sam dosad uvek tako radio, verovatno zbog mrzosljivosti:d. Napravim konfiguraciu, porucim, oni mi sastave i to je to. Medjutim to je bas bezveze, resio sam sledeci komp kad budem naruciovao, sv narucujem posebno. Sve da bude u kutijama i sve sam sklapam. A sto se tice tih 1000 dinara za sklapanje, bolje da to ulozi u neku od tih komponenti a da sam nauci da instalira, jer ipak das coveku ribu, nisi uradio nista, naucis ga da peca...:)
 
Ma mnogo je bolji trip kad sve sam sklopis. Secam se osecaja kad sam sam sklopio prvi komp. Sreca,sreca,radost,sreca,uzivanciiija!:D:d

Samo,za prvi put bi bilo pozeljno da mu pravi drushtvo neko ko to zna da radi,chisto da nadgleda da ne zezne neshto slucajno.
 
Pozdrav društvo, hteo bih da kupim novi računar tj. Da kupim komponente ali treba mi neko ko to sve zna da sastavi kako treba. Da li imate nekog da preporučite?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Probaj sam , bolji je osecaj :)

Sta god te interesuje imas na YT , kako sta, mada sve ces sam videti gde sta treba da 'ubodes'.
 
Hvala na podsticaju! Možda se odlučim i tako. Dobra ti je ideja!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Slazem se, jako prosta stvar danas, sa svim uputstvima, a i zabavna kada ti nije 100ti put :)
Mada je meni i danas zanimljivo da srafim novi hatdver :)

Jednom kada uradis, sledeci put vec ide napamet.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@Ike1

Ili nadji nekog da ti pomogne prvi put , ili vezbaj na nekom starom kompu.

Nemoj sam uciti na novim komponentama , moze da bude "skupa skola".
 
[emoji1][emoji1][emoji1] blago meni!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno