Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Mozda ce jednom i kod nas biti kaznjivo obmanjivati korisnike.
Ovde je to postala ustaljena praksa po sistemu kad mogu drugi sto ne bi i ja.
Pri tome se maksimalno trude da sakriju kad nesto izmene, taman posla da
obaveste korisnike porukom. Vest u dva reda i to je to pa ko vidi vidi.
Inace u opisu paketa na njihovom sajtu jos uvek stoje stari uslovi.
Pogledajte prilog 54943
 
Poslednja izmena:
Znači, počeli i oni SMSove samo u mreži . . . **** ga, VIP je kriv, potegao nogu, i sada svi ...
 
Juče je nastala greška na sajtu Telenora pa cena uspostave za Tako Lako nije 5.6 već 5.9 dinara kao kod VIP-a. Sada je ta greška naravno ispravljena i na novostima i na paketu tako lako. A da nema besplatnog svakog trećeg minuta to znate.
 
I ja sam dobijao 1000 min i 1000sms gomilu puta. Ima negde na forumu i slika ekrana sa tim porukama, posto mi neko nije verovao :)
Ranije (pre 6 meseci i vise) su cesce nudili neke manje iznose, tipa 200min, pa neke poruke, pa megabajte i sl, a u poslednje vreme uglavnom ove 1000+1000. Nije da se bunim, samo primecujem :)
I da uvek je bilo gratis, tj kredit ostaje na racunu.

I ja sam dobiao ovo, već sam pisao, na dva stara prepaid broja, koja sam samo jednom u 9-10 meseci dopunjavao da ih ne ugase . . . .

kada sam se još malo raspitao, došao sam do zakljička da su to davali samo brojevima koji se izuzetno retko dopunjavaju .... valjda da ih motivišu da se konačno dopune ....

moj otac recimo ima fon sa dve kartice, i koristi i telekom i telenor, zbog putovanja po srbiji. Telekom je na postpaid, a telenor prepaid. I takodje dopunjavao dva puta godišnje .... i dobio ponudu....

i to obično ide, ako dopuniš sada, možeš i sledećeg meseca i onog sledećeg ... i uvek dobiješ 1000 + 1000 .... lepo za navlačiti, ali i jeste OK ponuda, i još ti ostane tih 200 dinara na računu ...
 
Telenor postpejd akcija - Besplatni razgovori za dvoje

U okviru praznične ponude Telenorovi postpejd korisnici mogu da odaberu jednu osobu sa kojom će do kraja 2010. godine moći besplatno da razgovaraju – i to u oba smera.
Da bi u toku svakog meseca imali čak 1000 minuta besplatnog razgovora i mogućnost da u toku godine promene izabranog sagovornika, potrebno je da korisnici u periodu od 26. novembra do kraja januara potpišu ili obnove ugovor na 12 meseci ili duže.

Za sada nema na zvanicnom sajtu, a ne smem da dam link da ne bude warnova posle :D
 
Jel važi za sve postpaid pakete?
 
Ova ponuda važi za sve korisnike sa mesečnom pretplatom od 500 dinara ili više. Njihov odabrani sagovornik može da bude Telenorov pripejd ili postpejd korisnik.

Za sve korisnike koji kupuju novi mobilni telefon u ovom periodu Telenor će od 1. decembra ponuditi širok izbor i posebne pogodnosti uz određene modele telefona.
 
Krenula je akcija mamljenja korisnika da se vezu ugovorima pre eventualnog MNP-a. :-d Valjda ce i mts dati nesto slicno jer mi ugovor istice 17.12.
 
mene zvali da mi ponude neke specijalne pogodnosti kao dugogodisnjeg korisnika mreze, jer ih koristim u firmi od 2000., i na kraju se dogovorili te sam za umrezeni broj dobio besplatne razgovore u 063 mrezi u sledece 2 godine...


bilo je u ponudi jos mobilni internet sa 5 gb protoka, i ne secam se jos jedne opcije, isto na dve godine za dz ...

lepo da su se setili :)
 
Bilo je i vreme da se sete...zar ne ?
 
treba sachekati 1.12 ...nije to tako daleko....
 
Samo da im akcije ne budu kao do sada :)
 
Pa nisu bile lose akcije za prepaid, kud ce bolje :)
 
Mislio sam na postpejd i "povlascene" cene kupovine mobilnih aparata.. :)}}
 
Pa dobro, za postpaid je i normalnije da ne postoje akcije tako cesto.. Ipak je minut mnogo jeftiniji od prepaida.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne možeš vip da kriviš za prilično veliku inflaciju koju imamo. Savim je normalno (mislim, nije normalno, već tradicionalno) da cene godinama rastu. Uzmi i to da se još uvek nalazimo u fazi prelaženja sa "imanje telefona da se stavi na sto kafića, a telefoniranje samo kada pukne guma" u neku vrstu flatratea, nekorišćenja fiksnog telefona i mobilnog interneta... a dok se to dešava, sasvim je normalno da cene imanja telefona po glavi stavnovnika raste :).

Mada da kod nas nema prave konkurencije, ali provajderi za to nisu krivi. Krive su nadležne službe koje treba da na to paze, ali pre svega potrošači.

Mislim da si ti nesto pobrkao, cene mobilnog telefoniranja mogu samo da PADAJU, ne nikako da rastu. Sada jeste jeftinije pricati na postpaidu nego ranije (vise minuta za iste pare), ALI je zato mnogo skuplje pricati na prepaidu nego ranije, a sam zakljuci kojih korisnika ima vise. Ne mogu se ljudi NA SILU naterati da koriste nesto sto im ne odgovara ako mislis da svi treba da predju na postpaid. Postoje ljudi kojima mobilni sluzi za instant dogovaranje i mobilni koriste kao spravu za hitnu i veoma retku upotrebu, ne nikako kao sredstvo za konstatno odlivanje "viska" para, jer ih i nemaju, zato su na prepaidu.
 
Postoji ograničenje od 1000 minuta mesečno za besplatni razgovor.
 
Besplatne MMS poruke sa mikrosajta besplatnozadvoje.telenor.rs moguće je slati ka korisnicima svih nacionalnih mreža.
 
Ne kapiram one koji grčevito se držr prepaida , kao da je mobilni postpaid jedina stavka u kućnim-poslovnim rashodima za koju stiže račun, pa se sad plašim a šta ću kada stigne račun?

Pa čak i tarifa gde nema besplatnih minuta/poruka http://www.telenor.rs/?section=business&page=4115 ili čak i http://www.mts.telekom.rs/index.php/hello.html (ovde je malo veća pretplata, ali je interval 1 SEKUNDA za obračun) koju nude je bolja od BILO KOJE prepaid varijante. 50 dinara pretplata, toliko ćeš UVEK imati, (uzmeš je samo preko nekog na firmu, pošto je za fizička lica 100 din pretplata) a uporedi cene uspostave, minuta, poruke ....

Jeftinije od bilo koje mreže i bilo kojeg prepaida...
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram one koji grčevito se držr prepaida , kao da je mobilni postpaid jedina stavka u kućnim-poslovnim rashodima za koju stiže račun, pa se sad plašim a šta ću kada stigne račun?

Pa čak i tarifa gde nema besplatnih minuta/poruka http://www.telenor.rs/?section=business&page=4115 ili čak i http://www.mts.telekom.rs/index.php/hello.html (ovde je malo veća pretplata, ali je interval 1 SEKUNDA za obračun) koju nude je bolja od BILO KOJE prepaid varijante. 50 dinara pretplata, toliko ćeš UVEK imati, (uzmeš je samo preko nekog na firmu, pošto je za fizička lica 100 din pretplata) a uporedi cene uspostave, minuta, poruke ....

Jeftinije od bilo koje mreže i bilo kojeg prepaida...

Pa bas i nije. Prvo pretplata je 62,72din. Cena van vreze za prvi minut je 11,26din a u mrezi 7.42din dok je poruka 3,2din. Ne razumem tarifiranje od 1s za poslovne korisnike kad oni i onako imaju razgovore preko 1min. a u nekim drugim tarifama se posle minuta tarifira na sekundu. Dakle, ovo se isplati samo korisnicima koji pricaju manje od minut i imaju dosta ljudi sa Telenor mrezom u svom imeniku ili imaju neku Telenor grupu u firmi.
 
Poslednja izmena:
Pa čekaj, šta je bolje: http://www.telenor.rs/?section=business&page=4115
ili
http://www.telenor.rs/?section=private&page=3877
ili
http://www.telenor.rs/?section=private&page=3662

ili

http://www.mts.telekom.rs/index.php/TOKItarifa.html

Pričamo o razgovoru, klinci koji kuckaju 1000 poruka nedeljno jure uglavnom promocije na prepaidu.

Zar nije bolje dati tih 63 dinara mesečno, ili čak i 150+pdv za fizička lica, ali eto, u tom slučaju su još jeftiniji minuti i uspostave, a skuplja pretplata, i uvek imaš "kredita" koji platiš na kraju meseca, koliko si potrošio? I imaš rok za plaćanje 15-ak dana, meni račun stiže oko 5. og, i rok je 20ti u mesecu.

No, dobro. Uvek će biti onih koji traže dlaku u jajetu. Uostalom, neka svako gleda šta njemu odgovara.

Ja sam se našao u Prenesi Poslovni od 500 din + PDV, razlika u odnosu na prenesi 150 je u tome što ima više minuta a manje poruka, što mi i odgovara. I do sada imam nekih 500 minuta preneto, a račun platim preko pretplate eventualno ako plaćam parking ili slično.
 
Poslednja izmena:
nego da se vrnemo na promocije! devojka mi reche da je u novinama videla reklamu za
"Besplatno za dvoje"

na sajtu stoji izmedju ostalog sledecje:

"Podeli radost praznika i obraduj najbližu osobu posebnim poklonom. Dođi u Telenor prodavnicu, postani postpaid korisnik i izaberi bilo koji Telenor broj sa kojim ćeš besplatno razgovarati do kraja 2010. godine.

Pozivi su potpuno besplatni u oba smera.

Promocija važi za sve korisnike koji potpišu novi ugovor/obnove postojeći u periodu od 26. novembra 2009. do 31. januara 2010. dok besplatna komunikacija traje do 30.12.2010. godine za sve korisnike."

e sad, poshto je meni ugovor kojim sam bio vezan na 2 godine istekao, morao bih znachi da ga obnovim. a necju da ga obnavljam jer chekam neku dobru ponudu za fon...kontam da cje pred novaka biti toga...pa ne znam dal cje mi priznati obnovu ugovora zbog fona koji uzmem od njih i kao obnovu ugovora za "Besplatno za dvoje".?!?
 
Ma ovo je sve ****** - pravu ponudu je imao MTS kada je davao 10.000 dinara avansa za 066postpaid na 12 meseci (1000din mesecno)

Tako rade prave baje! :d
 
Nazad
Vrh Dno