Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

naravno da ne
 
Koliko je ta ponuda "neverovatna" isto toliko pa i vise je neverovatno da je SMS iz Grcke ka Srbiji od 30din okruglo pa sve do 58din zavisno od mreze. Dakle najjeftinije 30din. Onda im nije tesko da nude te i slicne ponude.
 
lupetas...sms je 19.9 bez pdv-a iz Grcke nebitno na kojem si oparateru...a sta mislis da Telenor "uzima" tebi pare kad ti se u Grckoj naplacuje roaming?? Gresis....
 
Poslednja izmena:
Proveravao sam redovno posle poruka stanje kredita. Lepo rekoh, na jednoj mrezi je poruka bila okruglo 58din dok je na drugoj bila 30din!

Nisi ti potreban da mi iznosis svoje misljenje, kolika bi cena trebala da bude u teoriji je jedno a u praksi drugo, ja iznosim ono sto je iskuseno u stvarnosti a to je da je poruka minimum 30din sa telenor 063 mreze a sa pre paid broja!


Drugo, sa myQ odnosno Q mreze Grcke se ka 064 broju za nesto preko tri evra razgovaralo malo preko 14min!
 
Ako mislis da su ti naplatili vise imas portal i listing pa pogledaj i reklamiraj, sms iz Grcke treba je 22,9 din na prepaidu a 19,9 na postpaidu bez pdv-a i poreza za mob. bez obzira koju mrezu koristis.
 
Poslednja izmena:
Ako mislis da su ti naplatili vise imas portal i listing pa pogledaj i reklamiraj, sms iz Grcke treba je 22,9 din na prepaidu a 19,9 na postpaidu bez pdv-a i poreza za mob. bez obzira koju mrezu koristis.

Sa jedne mreze je bio SMS 58din, to je sigurno, nisam jedini primer. Presao sam na vreme na myQ tako da se nisam istrosio toliko da bi podnosio ikakve zalbe. :)

Najbolje je odmah uzeti Grcku karticu.
 
Moguće je da ste poslali poruku sa specijalnim karakterima š,ć,č... ili SMS duzi od 160 karaktera, jer 58,62 dinara je odgovarajuci iznos za 2 SMS poruke (29.31 x 2), a samim tim i najpriblizniji ovom koji navodite. Iz tog razloga najbolje je da utvrdite uzrok problema pregledom besplatnog listinga na Portalu, i na taj nacin postedite sebe i nekih buducih nejasnoca po ovom pitanju.
 
Pogledacu sledeceg meseca, posto tekuci jos uvek nije dostupan.

Sasvim moguce da je zbog karaktera mada na onoj gde je bila 30din nije broj karaktera pravio razliku.
 
vidim da od silnog pljuvanja po mts-u niko nije nasao za shodno da konstatuje kako je i "uvek korektni" telenor najpre pre 15-tak dana ukinuo mix ponudu, a od danas nema vise ni "10 para minut".

ne secam se da sam video datume okoncanja tih promocija, niti sam naisao na nekakva zvanicna obavestenja o prekidu istih, pa ako neko moze da me uputi na infoe bio bih mu zahvalan.

cisto da se uverim(o) o razlici u pristupu i prefesionalnosti doticnih.
 
Poslednja izmena:
Pa šta je tu čudno? To jesu bile promocije, i od početka se to znalo, samim tim se znalo da će se nekad i završiti.
 
Pa šta je tu čudno? To jesu bile promocije, i od početka se to znalo, samim tim se znalo da će se nekad i završiti.

hm, da... jesi procitao pazljivo moj post? napravio sam paralelu sa mts-om i to je bila poenta. usporedba profesionalnosti.

red je valjda da se korisnicima posalje neki sms, da se na sajtu postavi info... mozda je neko, na primer, namenski uplatio kredit, namenjujuci ga za akcije kojih, gle, vise nema.

da sada raspravljamo o aksiomu da svemu dodje kraj-nema potrebe, niti sam to zeleo.
 
Nije to slucaj kao sa MTSovim prekidanjem akcija a zasto - zato sto o prekidu promocije MTS ne obavestava nikog.

Dok Telenor prepaid ima *111# gde svako vidi ponudu koju trenutno ima.
Jasan uvid koje akcije su aktivne za svaki prepaid broj ponaosob.

To je velika razlika.


:wave:
 
niti zastupam mts, niti sporim to sto navodis. samo kazem da stvari nisu bas tako jednostavne i crno-bele.

sta ako... neki post-paid korisnik (koji nema uvid u akcije na *111#) je namenski kreditirao neki pre-paid, a promocije vise nema.
neki pre-paid korisnik je, smatravsi akciju korisnom, uplatio npr. 1500 dinara ne bi li narednih 10 nedelja povoljno razgovarao.

i sta sad? mogu li ovi korisnici da tvrde kako su prevareni, jer ih niko nije na vreme obavestio da ne uplacuju toliki novac? ja ne smatram da mogu, samo povlacim parelele sa mts topicima (zalbama).

dakle, samo smatram da je telenor trebao pravovremeno da obaveste korisnike o datumu prestanka promocija.
 
Poslednja izmena:
I meni je neobicno to sto Telenor tako malo tajno sprovodi neke svoje akcije-promocije. Npr. o miks ponudi nista nije bilo na sajtu (verovatno zbog toga sto nije bila dostupna svim korisnicima). Isto tako, onog trenutka kad je 10 para minut prestao da bude dosupan svima, sklonjen je sa sajta. Ne vidim zasto na sajt ne bi stavili neke informacije i o tim personalizovanim promocijama. Sto se postpaid ponuda tice, korisnicima kojima je istekla ugovorna obaveza stizu pisma sa ponudama za produzenje ugovorne obaveze, a o tome na sajtu nista ne pise. Zasto nisu mogli tu informaciju o mogucnosti da umesto telefona, neko uz ugovornu obavezu moze da dobija vise minuta...Ok, i to je mozda posebno odredjeno za svakog korisnika, ali bar nesto o tome bi trebalo da pise na sajtu...A ne pise...
 
@starter
Preteruješ. Čak i da je neko uplatio kredit kao što kažeš niko opet nije na gubitku, taj kredit ostaje i može da se troši. U svakom trenutku možeš da proveriš koje ponude imaš na raspolaganju i prema tome definitivno nisi nikako obmanut.

Ja niti radim u Telenoru niti imam neke koristi od toga da ih branim. Samo se trudim da budem maksimalno objektivan.
 
@starter
Preteruješ. Čak i da je neko uplatio kredit kao što kažeš niko opet nije na gubitku, taj kredit ostaje i može da se troši. U svakom trenutku možeš da proveriš koje ponude imaš na raspolaganju i prema tome definitivno nisi nikako obmanut.

Ja niti radim u Telenoru niti imam neke koristi od toga da ih branim. Samo se trudim da budem maksimalno objektivan.

ti se trudis da budes objektivan, ali ti to ne uspeva, jer stvari posmatras isuvise usko ;)

nisam ja uopste napisao da je meni neko oduzeo kredit. ma ne, on je tu i dalje i moze da se trosi. samo, ne po ceni od 10 para za minut, nego po drugoj, oko 100x visoj (cca. 8,5 dinara minut+pdv i porez na upotrebu)! da li mi to odgovara? mozda pod tim uslovima uopste ne bih uplacivao kredit (ili bar ne toliki iznos)? jesu li to za mene, na neki nacin "bacene pare"?

no sve to nije ni toliko bitno. jednostavno, uporedjivao sam reakcije korisnika na gotovo istovetne ili vrlo slicne gafove provajdera.

jer, ako posmatramo topic o mts-u i ovaj potez telenora o kom ja pisem, uvidjamo jednu kljucnu podudarnost - oba provajdera nisu obavestila svoje korisnike o kraju akcije!
slazem se ja sa Septimus-ovom napomenom da mi imamo servis *111#, samo...
taj isti provajder, kada je uvodio akciju i kada mu je ona odgovarala nije zalio para da se izreklamira, da vecini korisnika salje info sms, a registrovanima i pismo. provajder tada nije smatrao da ce kosrisnik sam da se informise na *111#. e, onda je trebao isto tako da postupi i par dana pre kraja akcije i da nas sve lepo obavesti. mislim, to bi bilo pro, izbegli bi se nesporazumi, pokazali bi odredjenu doslednost...
 
Poslednja izmena:
Totalno se slazem sa tobom . Starter21 !!!
 
Telenor je svoje korisnike obavestio da provere svoju ponudu na *111#....rekli su 10 para minut, 5 para noću, ne znam ni ja šta....ali nigde nije rečeno akcija važi od tad do tad, već PROVERI svoju ponudu preko USSD koda. Ćao.

Dok ima ima, kad nema-nema.

Posebno što nisu svi brojevi imali istu ponudu. Recimo, moja sestra je sve ponude imala po jedno aktiviranje. Aktivira i kada istekne, više joj se ne pojavljuje. Nigde nije pisalo da će svako imati neograničeno...možda je kod nje bila greška, možda je tako bilo predviđeno...

Možda bi bilo "profesionalnije" da su svima poslali poruku, promocije važe do tog datuma, ali na taj način bi se našli u situaciji kao MTS da iz nekog razloga ne budu u mogućnosti da ispoštuju taj rok...
 
nema greske...
 
jer, ako posmatramo topic o mts-u i ovaj potez telenora o kom ja pisem, uvidjamo jednu kljucnu podudarnost - oba provajdera nisu obavestila svoje korisnike o kraju akcije!

Pa nije bas tako.
Mts je svoje korisnike obavestio da je kraj akcije 18. septembar (i sad tako stoji http://www.mts.telekom.rs/index.php/promocije-pojedinacna/items/nova-prepaid-promocija.100.html).
Pa je posle toga akciju promenio (ima negde okaceno na sajtu), sto znaci da cak i ako je neko proveravao, moze recimo danas da vidi da akcija jos vazi (pise do 18.). Takodje nema ni neki kod da se proveri vazenje te promocije...

Telenor je slao svojim korisnicima promocije (razliciti brojevi su imali razlicite), tako da nisi mogao da uplatis kredit, a da ne znas koliko ti treba, zar ne? Drugo nikad nije receno do kad vazi, tako da je logicno da proveris da li jos traje (jako jednostavno *111#).
 
Uzeo sam 069 prepaid broj i kad sam ga aktivirao, dobio sam sms sa obavestenjem:
Postovani, dopunite svoj kredit prvi put sa 300 ili vise dinara odjednom i na poklon cete dobiti 300 minuta razgovora u Telenor mrezi. Ponuda vazi 30 dana.
Danas sam dopunio sa 300din i dobio obavestenje da mi je kredit dopunjen sa 300din i nista vise.
Kako ja da proverim stanje tih 300 minuta poklona? Da li trosim prvo tih 300 minuta kad zovem brojeve u mrezi ili kako ide?
 
*121*x#

x može da bude
2 za MB
4 za neke minute
11 za one paket ponude (minuti, SMS i MB)

Probaj neki broj od 1 do 11 :)
 
*121*4# mi sad daje prostale minute.
Ili nije od samog pocetka tako pisalo ili ja nisam skontao kad sam proveravao...

Hvala na pomoci..
 
Od danas su opet aktivni 5 para minut, 10 para noću i Pričaj i kucaj (kod mene 300min + 450 SMS za 150 din, traje 7 dana)....možda neko ima i miks ponudu...ja imam 5 para i ovu novu...naravno, opet nema roka, već dok traje, traje...proveriš na *111# i aktiviraš....
 
Od danas su opet aktivni 5 para minut, 10 para noću i Pričaj i kucaj (kod mene 300min + 450 SMS za 150 din, traje 7 dana)....možda neko ima i miks ponudu...ja imam 5 para i ovu novu...naravno, opet nema roka, već dok traje, traje...proveriš na *111# i aktiviraš....

Ja nemam nista od toga, samo Telenor muziku :-(
 
A, evo sada gledam, na njihovom sajtu se pominje samo 5 para nocu!
Sta je sada to, da li je 5 para minut ili nocu, i sta je sa onim 10 para nocu?
Sajtovi su im veoma konfuzni.
 
Poslednja izmena:
Minuti su u Telenor mrezi a SMS u nacionalnom saobracaju dakle sve mreze.

Promocije koje povremeno stizu se ne objavljuju na sajtu.
Promocija "5 para nocu" vec duze traje i od svih ovih je jedina konstantna za sada.


Promocije su u pitanju, zasto ih ne koristiti :)
 
Je l ima neka fora da na postojeće smsove i minute u telenor mreži ubacim i minute za druge mreže?
 
Nazad
Vrh Dno