Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Nece ni da primete jer im je povecana connection fee kao i ostalima :)


.
 
Poslednja izmena:
Sad ubacih dvije telenor prepaid kartice koje mi skupljaju prašinu:

069: da dopunim 200din do 24.5 i dobijam 200 min. u mreži koje mogu koristiti 30 dana. (na ovoj kartici sam u minusu 38 din, isprobavao SOS kredit. :d )
063: da dopunim 200din do 24.5 i dobijam 1000 din u mreži i 1000 poruka, sve isto važi mjesec dana. Ovde imam 50ak din krede.

A inače, na ovoj 063 na *111# imam ponudu 1500 za 150, važe 30 dana, dok na 069 nemam nikako opciju 1 na *111# :d :d :d
 
To sa ponudama kada ne koristis karticu ili ti je kartica na isteku je kod svih operatera ista navlakusa MTS i Telenor, provereno za VIP ne znam.
 
Svi prepaid korisnici, proverite ponudjenu promociju na *111# .
Mojoj drugarici je ponudjena Miks ponuda - 300 minuta u Telenor mrezi, 300 SMS poruka u nacionalnom saobracaj i 300 MB za internet za 300 din. Nekome je ponudjena i promocija 10 para minut.
 
http://www.telenor.rs/?section=private&page=6672


Pet para noću!
Samo u Telenoru, od 18. juna

Razgovarajte i šaljite poruke po neverovatnoj ceni od 5 para za minut i SMS! Napunite baterije i spremite se za duge letnje razgovore. Besplatno pozovite *111#

Telenor je svojim pripejd korisnicima omogućio da od 18. juna razgovaraju po ceni od 5 para za minut u mreži i šalju poruke za samo 5 para u domaćim mrežama, svake večeri od 22 do 7 časova ujutro!

Da biste aktivirali promociju, besplatno pozovite *111# i na ekranu vašeg telefona ugledaćete meni sa stavkom „5 para noć“ na rednom broju 1 ukoliko želite da aktivirate promociju, pritisnite taster za potvrdu, upišite 1 i ponovo potvrdite. Na sledećem ekranu ugledaćete vašu ponudu – određeni broj minuta u mreži ili SMS poruka ka domaćim mrežama po ceni od 5 para. PDV i Porez na upotrebu mobilnog telefona su uračunati u cenu.

Odaberite opciju 1 za kupovinu i potvrdite. Novac će biti automatski odbijen s vašeg računa, a kupljeni paket možete da koristite narednih sedam dana. Tokom perioda korišćenja minuta kupljenih u okviru promocije, uspostavljanje veze je besplatno. Stanje preostalih minuta i poruka po ceni od 5 para možete da proverite putem koda *121*9#.

Pozovite *111#, aktivirajte vaš promotivni paket i uživajte u dugim letnjim razgovorima u mreži po ceni od samo 5 para za minut.
 
Poslednja izmena od urednika:
E pošto sam ja postpaid korisnik, nisam baš upućen u te prepaid fore.

Jel može neko da mi objasni šta znači, tj kako funkcioniše na Telenoru ovo 10 para po minutu?

Znači kaže mi blabla samo za bas 3000 min za 300 din. I sad recimo ja to kupim i šta onda? Skine mi 300 din kredita, i kako mi dalje tarifira pozive? Jel sam sa tih 300 din samo kupio pravo na tu uslugu ili mi oni isto služe za razgovore?

Kako mi dalje obračunavaju ono uspostavljanje veze i to?

Rezime: koliko to realno košta? ja realno nema šanse da potrošim ni 1000 min za mesec dana, al recimo da potrošim 500 min, koliko to realno košta?

E da, jel to važi za razgovore u svim mrežama fiks/mob ili samo u Telenor?

EDIT: Sad videh da je samo u mreži, pa ja realno u tom slučaju ne mogu da potrošim ni 100 min za mesec dana.
 
Poslednja izmena:
Skine ti se 300 dinara sa kredita, i to je to. Dodatnih tarifiranja nema. Imaš brojač kojim proveravaš preostale minute. Jedina caka je što se tiče vremena, jer neki dobijaju ponudu na 7 dana, a neki na 30. Moja je ponuda npr. 1000 minuta za 100 dinara, smatram da mi se isplati sve i da potrošim 100 minuta, po tome izađe 1 min 1 dinar.
 
A uspostava veze? Nemoj mi reći da nju ne naplaćuju jer u to ne verujem, to im je svima glavni izvor prihoda :)
 
Ja koristim postpaid prenesi150, i tih 150 min me uglavnom pokriju za sve mreže, pa ti vidi koliko bih od tih 3000 min iskoristio samo u Telenor mreži. Čak i kad bih se upinjao da potrošim ne bih mogao ni 5%...

Možda da sam žensko, pa da volim brbljam preko telefona, ovako teško :)
 
ista prica bi bila i da si na Prenesi 325, opet bi trosio nesto ispod 325min mesecno..
Tako sam i ja na BEL 50 u mts-u se yadovoljavao, bilo mi ok, posle sam presao na BEL100, pa sam sad na MIX 1000 i opet potrosim i vise od tih 325min u sve mreze ali necu da prelazim na veci paket iz principa.. Kao i stanje sa hard diskovima, sto imas vise prostora, vise ga i trosis
 
Pa možda je i to, ali je i razlog što su počeli da zaokružuju prvi minut razgovora. Znači ranije si recimo na BEL50 mogao teoretski da obaviš 150 razgovora od 20 sekundi, a sad možeš max 50 razgovora ne dužih od minuta. Tako da ima i u tom pogledu povećanja potrošnje a ne samo u objektivnom.
 
dobro, davno sam ja presao sa BEL 50 paketa na jace, tad se zaokruzivalo na sekund.. ali jednostavno, vremenom pocinje sve vise i vise da se trosi, pogotovu ako se predje na veci paket sa vise besplatnih minuta../..\..
 
Kao i stanje sa hard diskovima, sto imas vise prostora, vise ga i trosis

:Klanjanje

Odavno nisam pročitao ovako dobro poređenje ičega za išta! :)

Kad se setim MobiFUN paketa (100 RSD, 100 poruka i 10 minuta u mreži) i Quantuma ST od 4.3 GB (otprilike su u isto vreme bili aktuelni) ... mislio sam da NIKADA neću moći da ih potrošim/popunim ...

Eeej ... šta će ti 100 poruka mesečno? Ili HDD na koji staje kompletnih 6 CD-ova?!
 
Po meni nije potrebno prelaziti na "jače" pretplate na MTSu jer imaš tarifne dodatke, tako da u svakom slučaju i na najmanjoj pretplati možeš da imaš pogodnosti "jačih" uz tarifne dodatke, a opet po potrebi možeš da ih isključiš ili da kombinuješ, ako ti recimo treba više minuta bez SMSova ili obrnuto, možeš da dodaš samo jedan dodatak. Npr. ja sam uvek držao BEL50 sa aktivnim dodacima MIN60 i SMS120 i to mi je bilo kul, a kad odem u inostranstvo na mesec ili duže, deaktiviram tarifne dodatke i ne moram da plaćam stotine neiskorišćenih minuta i poruka.

Na Telenoru je drugačije jer nemaš te tarifne dodatke, pa moraš da se odlučiš za pretplatu, zato sada koristim Prenesi150, i ona mi je za sada dovoljna, a ako bude trebalo lako je promenim.
 
Je l postoji neka mogućnost da se u Telenoru dobije neki njihov telefon (koji inače treba da se plaća), ali da se plaća u ratama kroz mesečni račun?
 
Po meni nije potrebno prelaziti na "jače" pretplate na MTSu jer imaš tarifne dodatke, tako da u svakom slučaju i na najmanjoj pretplati možeš da imaš pogodnosti "jačih" uz tarifne dodatke, a opet po potrebi možeš da ih isključiš ili da kombinuješ, ako ti recimo treba više minuta bez SMSova ili obrnuto, možeš da dodaš samo jedan dodatak. Npr. ja sam uvek držao BEL50 sa aktivnim dodacima MIN60 i SMS120 i to mi je bilo kul, a kad odem u inostranstvo na mesec ili duže, deaktiviram tarifne dodatke i ne moram da plaćam stotine neiskorišćenih minuta i poruka.

Na Telenoru je drugačije jer nemaš te tarifne dodatke, pa moraš da se odlučiš za pretplatu, zato sada koristim Prenesi150, i ona mi je za sada dovoljna, a ako bude trebalo lako je promenim.

Da ne idemo previše u offtopic, reći ću samo zašto prvi pasus može i da ne odgovara nekome.
BEL paketi imaju odredjen broj minuta van mreže i u mreži. Dok sam bio na BEL-u uopšte mi nije bio problem minut u mreži koliko van mreže. A sad, tarifni dodatak ne postoji za minute van mreže. Tarifni dodatak za poruke bih i koristio da mi treba ali mi ne treba, skoro pa nikad ne potrošim sve poruke. Zato i jesam prešao na MIX gde su svi minuti u svim mrežama.
Što se tiče Telenora, ipak se na Prenesi paketima preostali saobraćaj prenosi kroz tri naredna meseca i po meni, to je bolja stvar nego tarifni dodaci kod MTS-a. To je bilo i u MTS-u ali nema više iz ko zna kog razloga.
Mada je ovo tema o Telenor promocijama, pa da se vrnemo malo na temu i izbacimo ovakve priče:p
 
Само да и ја додам (Још мало ван теме :() да теленор има тарифне додатке, додуше не могу се купити додатни минути, али чисто да се неко не забуни претходним постовима...
http://www.telenor.rs/?section=private&page=3460
 
Pogledaj pakete na kojima možeš da uključiš tarifni dodatak :roll:
Internet može na svakom, ali
"Dodaj SMS" tarifni dodatak mogu uključiti korisnici tarifnih paketa: Jedna cena, Moje vreme i Više priče.

Na tim paketima, džaba ti dodavanje...
 
Ovo je postalo glupo na samo 7 dana daju besplatne minute. Ali je zato fora kupis novu karticu i aktiviras imam 30 dana 600 min u mrezi, 60 mb interneta i 600 sms. Posle karticu bacim jer ionako imam pospeid, a ova mi sluzi samo za pozivanje.!!!
 
Pored ovih promocija na prepaid-u, ispadose skuplji minuti na mom prenesi 325 :(
 
Telefoni na Telenoru su preskupi, htedoh da predjem sa juniora na prenesi 325 ( nov stan, nemam fixni jos) i rekoh da uzmem i nov aparat. Nokia 5800 mi se dopada, kad ono cena 21.990, dok je na MTS ~15.000 sa pdv-om uz slican paket.
 
Telefoni na Telenoru su preskupi, htedoh da predjem sa juniora na prenesi 325 ( nov stan, nemam fixni jos) i rekoh da uzmem i nov aparat. Nokia 5800 mi se dopada, kad ono cena 21.990, dok je na MTS ~15.000 sa pdv-om uz slican paket.
Ako te budu klepali na računu mesečno po 500 dinara ovi iz mt:s-a, kao mene poslednja 3 meseca, sve dok krajem prošlog meseca nisam raskinuo ugovor, tu razliku od 7000 dinara nadoknadiće mt:s za malo više od godinu dana...
Neko je negde skoro rekao da prilikom odabira operatera prvi i osnovni kriterijum nikako nesme da bude mobilni aparat koji bi se uzeo.
Bitna je mreža i cene, tj usluge generalno, jer šta ti vredi dobar telefon ako ne možeš da proveriš stanje, izvršiš aktivaciju/deaktivaciju usluga ili te klepaju na računima, a uz to lepo imaš listinge i dokumentovano se žališ, a oni em ne rešavaju žalbe, em mesecima za redom ponavljaju tu grešku!
 
Da li samo meni sabiraju preostale poruke u mix ponudi?
ponuda 100din 200min,200sms,20Mb... potroshih minute te sam pre isteka onih 7 dana uplatio josh 100 kinti, i nisu mi resetovali poruke i Mb... da napomenem juce je isteklo 7 dana od prve uplate i sms i Mb josh uvek stoje.. :)
 
Ako te budu klepali na računu mesečno po 500 dinara ovi iz mt:s-a, kao mene poslednja 3 meseca, sve dok krajem prošlog meseca nisam raskinuo ugovor, tu razliku od 7000 dinara nadoknadiće mt:s za malo više od godinu dana...
Neko je negde skoro rekao da prilikom odabira operatera prvi i osnovni kriterijum nikako nesme da bude mobilni aparat koji bi se uzeo.
Bitna je mreža i cene, tj usluge generalno, jer šta ti vredi dobar telefon ako ne možeš da proveriš stanje, izvršiš aktivaciju/deaktivaciju usluga ili te klepaju na računima, a uz to lepo imaš listinge i dokumentovano se žališ, a oni em ne rešavaju žalbe, em mesecima za redom ponavljaju tu grešku!

Nisam ni spominjao promenu operatera, sa Telenorom sam zadovoljan i nemam zamerki na kvalitet usluge.

Na Mobtelu/Telenoru sam na postpaidu vec 10 godina, ne bi bilo lose kada bi imali neku malo bolju ponudu za aparate (citaj nize cene) ili bar da se isti mogu kupiti na par mesecnih rata.
 
Nisam ni spominjao promenu operatera, sa Telenorom sam zadovoljan i nemam zamerki na kvalitet usluge.

Na Mobtelu/Telenoru sam na postpaidu vec 10 godina, ne bi bilo lose kada bi imali neku malo bolju ponudu za aparate (citaj nize cene) ili bar da se isti mogu kupiti na par mesecnih rata.
Nisam dovoljno pažljivo pročitao tvoj post...
Izvinjavam se.
Razumeo sam da se razmišljaš da zbog telefona pređeš na mt:s!
 
Nema potrebe da se izvinjavas :) svi smo ovde domaci

Ne znam kakva je MTS mreza zaista, mada cujem dosta negativnih komentara.

Meni se kod MTS-a svidelo, recimo uzeo si fon i potpisao ugovor na 2 godine. Nakon isteka tog perioda posalju ti ponudu da uzmes telefon vrednosti 200-250 evra za 1 dinar. ( bar je tako bilo kod dvojice mojih komsija)

Iskreno mislim da je to skroz OK gest, plus sto su im aprati dosta jeftiniji nego kod Telenora ili VIP-a.
 
Nazad
Vrh Dno