Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Update
Prošle sadmice sam pitala za savet oko paketa koji ističe kod Yettela.
Ukratko paket mi je istekao 7.04. pošto je to bila nedelja, ja sam u subotu otišla u poslovnicu i podnela zahtev za prelazak na pripejd. Rečeno mi je da će me oko toga neko kontaktirati najkasnije za 15 dana, ali verovatno i ranije.
Danas, utorak, 9.04, su me zvali i ponudili paket koji je naslednik onog koji sam koristila sa 50% manjom cenom. Tako da sistem podnošenje zahteva za prelazak na pripejd radi izazivanja njihove reakcije, radi.
 
Pozdrav, bio sam u Yettel poslovnici i hteo da prebacim broj iz A1 u Yettel prepaid kako bi vremenom dobio ponudu onu za 50% bez uredjaja postpaid, ali mi je rečeno da 90 dana od raskida ugovora ne mogu preneti broj, da li je to tako?
 
To samo važi ukoliko je broj skoro prenet u A1. Ako je broj 2+ meseca u nekoj mreži, prenosi se bez čekanja. Preneo sam 2 broja iz A1 u Yettel nakon povećanja cena i zahteva za raskid UO, bez bilo kakvog čekanja.
 
Pozdrav, bio sam u Yettel poslovnici i hteo da prebacim broj iz A1 u Yettel prepaid kako bi vremenom dobio ponudu onu za 50% bez uredjaja postpaid, ali mi je rečeno da 90 dana od raskida ugovora ne mogu preneti broj, da li je to tako?
Koji je status broja u A1? Od toga zavisi kada moze broj da se prenese.
 
@lukadr onda moraš biti A1 pripejd punih 60 dana od momenta raskida.
Tek 61. dan možeš podneti zahtev za prenos u jetel na pripejd kod njih i tek onda nakon puna dva dana se učitava 50 % na bilo koji postpejd
 
Ako je naglaseno da je zbog povecanja i da zelis broj da preneses u drugu mrezu, ne treba da se ceka 60 dana (ranije bilo 90). Najbolje proveri u A1. Znam primere da su ljude prebacivali na pripejd zbog poskupljenja i odmah sutradan podnosili zahtev za prelazak u mts i yettel.
Ovo vazi samo ako je razlog povecanje cena, ako je ugovorna obaveza istekla jer je proslo 24 meseci a broj prebacen na pripejd, onda mora da se saceka 60 dana.
 
Rekli su 90 dana, jel to po novom pravilu ili je i dalje 60 dana? Hvala na odgovorima.
 
60 dana po novom pravilniku.
Pravila prenosa reguliše Ratel a ne operateri.
Najbolje posalji mejl A1 ili Yettelu, imaces odgovor crno na belo pa da pokazes u poslovnici ako ti opet kazu da treba 90 dana da se saceka.
 
Broj u A1 prebačen na prepaid zbog poskupljenja, još početkom Marta, i nakon 20ak dana prenet u mts bez problema. Tako da podnesi zahtev u yettelu, pa ako odbiju reći će razlog, ali mislim da će prenos proći bez problema.
 
Istekao mi ugovor na jednom broju i nisu hteli nikako da mi ponude 50%. Sinoc odem do yettela i podnesem zahtev za prepaid, da bi me jutros zvali nakon cega sam uzeo total 10 za 1400din.
 
IMG_20240414_105900.jpgŠta znači ovo što piše - da u svakom trenutku mogu da promenim paket bez promene trajanja ugovorne obaveze?
Mogu li da pređem na manji paket - recimo Total 20?
 
Ne možeš na manji paket već na veći uz neki popust ako ti daju. Klikni na promeni paket pa ces videti šta ti nude i za koliko.
 
Meni isto stoji 1399 a aktiviran e-račun... Sačekaću da prodje ovaj ceo mesec pa da vidim sta je u pitanju
 
Zdravo ekipa, za par nedelja mi istice UO u yettel pa bih da se izborim za najbolju ponudu. Koliko vidim trenutna najbolja fora je da podnesem zahtev za prelazak na prepaid?
Jer za trenutni ugovor sam podneo zahtev za prelazak u A1 i dobio sam Total 25 sa 3.849 na 1.259
 
Mađarski Yettel najavio da će u septembru ove godine ( 2024 ) imati u ponudi : Google Pixel 9 telefone 🙂
 
Update
Prošle sadmice sam pitala za savet oko paketa koji ističe kod Yettela.
Ukratko paket mi je istekao 7.04. pošto je to bila nedelja, ja sam u subotu otišla u poslovnicu i podnela zahtev za prelazak na pripejd. Rečeno mi je da će me oko toga neko kontaktirati najkasnije za 15 dana, ali verovatno i ranije.
Danas, utorak, 9.04, su me zvali i ponudili paket koji je naslednik onog koji sam koristila sa 50% manjom cenom. Tako da sistem podnošenje zahteva za prelazak na pripejd radi izazivanja njihove reakcije, radi.

Meni isto ističe u 7 mesecu. Zvali su me sami. Ponudili su mi prvo 50% na 6 meseci, a kada sam reako da ću prvo da prverim kod MTS i SBB a, ponudili su mi godunu dana za dinar. Ugovor će mi poslati poštom.
 
Pozdrav forumasi treba mi par kratkih i prostih saveta. Ja nisam korisnik yettela pa ne znam a majka zeli da predje na postpaid ugovor.
Do sad je koristila postpaid bez ugovora i placala je onaj osnovni paket oko 1700 din, sad gledam jel to ovaj GO data paket posto bih joj uzeo njega?
Kad vec uzima to video sam neka reciklaza od tri telefona umanjuje cenu uredjaja za 15k, onda bih uzeo bilo koji jeftiniji telefon tipa ovaj ZTE neo 5g i dao bih rodjaku da drnda igrice cisto da bih iskoristio popust ako to podleze?
Jel treba da su ispravni telefoni, jel mogu citavi sa polupanim ekranima, starija generacija, novija ili nesto tako?
Jel se nose ti telefoni u prodavnici, onih ih odmah uracunaju u popust potpise ugovor i dobije taj telefon?
To je nesto sto mi pada na pamet kako bih uradio, hvala na bilo kakvom odgovoru!!!
 
@trip ukratko - ne uzimaj uređaje u jetelu, oni valjaju samo uz 50% popusta na GO ili Total pakete.
Go Data ( 950 din ) ili Total 4 ( 1150 din ) ili npr Total 10 ( 1300 din ) - cene bez uređaja sa 50 % popusta i sa e-računom.
Jetel ti samo prodaje iluziju kako si ti uštedeo sa reciklažom a zapravo ti ispadne jeftinije neki telefon sa strane da uzmeš u slobodnoj prodaji van operatera.
 
Nazad
Vrh Dno