Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Izgleda da za sada postoje samo dva načina kako da se dobije 50% na mesečnu pretplatu u Yettel mreži :

1. Zahtev za prenos broja u drugu mrežu ( mt:s, A1, Globaltel ) —> najbrža opcija.

2. Da se broj telefona prebaci na Prepaid sa Postpaida ( sa Yettel pretplate na Yettel dopunu ) —> mesec dana treba da se čeka da bi se uopšte pojavila ponuda 50% u aplikaciji.

😶
 
2. Da se broj telefona prebaci na Prepaid sa Postpaida ( sa Yettel pretplate na Yettel dopunu ) —> mesec dana treba da se čeka da bi se uopšte pojavila ponuda 50% u aplikaciji.


😶
Po iskustvu kako mom tako i mnogih koji su pre 2 meseca raskidali ugovor "zbog poskupljenja" i podnosili zahtev za prelazak na pripejd (ili im je isticao ugovor) u kratkom roku (dan-dva) nakon podnosenja zahteva za prelazak na pripejd smo bili pozivani i nudjen je produzetak sradnje uz 50% popusta.

Tek nakom tog razgovora i odustajanja od ugovora te stvarnog prelaska na pripejd mora da se ceka mesec dana da bi se u app ucitala nova ponuda.

Prosao sam obe situacije, zenin broj je produzen sa novim dvogodisnjim ugovorom, drugi broj je sinov, njega sam pauzirao jer nije u Srb, posle mesec dana se u app ucitala ponuda sa 50% popusta na svim aktuelnim paketima.
 
Majci ističe ugovor, imala je 50% i hoćemo da izvedemo prelaskom na prepaid dobijanje 50% opet. Starija je žena i ne razume se u te stvari pa zbog toga preskačemo opciju podnošenja zahteva za prelazak u drugu mrežu. Nadam se da će da je zovu jer čekanje mesec dana da se učita 50% u app nije opcija.
 
Treba imati na umu: ako pređeš sa postpaid na prepaid, broj više nije registrovan na ime vlasnika. Ako želiš da ga registruješ, može se desiti da ti traže PUK kodove. Ako ih nemaš, nije lože da pre isticanja UO promeniš SIM karticu (besplatno je), i dobiješ nove kodove.
 
Treba imati na umu: ako pređeš sa postpaid na prepaid, broj više nije registrovan na ime vlasnika. Ako želiš da ga registruješ, može se desiti da ti traže PUK kodove. Ako ih nemaš, nije lože da pre isticanja UO promeniš SIM karticu (besplatno je), i dobiješ nove kodove.


PUK kodove za aktivnu karticu ima u Yettel aplikaciji: /Ostalo/profil
 
Treba imati na umu: ako pređeš sa postpaid na prepaid, broj više nije registrovan na ime vlasnika. Ako želiš da ga registruješ, može se desiti da ti traže PUK kodove. Ako ih nemaš, nije lože da pre isticanja UO promeniš SIM karticu (besplatno je), i dobiješ nove kodove.
Ovo važi samo kod Yettela?

Kod drugog operatera sam prebacio broj sa postpaid na prepaid i nije mi trebalo ništa, broj se uredno vodi na mene. (Pitao nakon okončanja procesa)
 
Pozdrav,
istekao mi je ugovor u Yettelu, zvao sam VIP kazu tek posle praznika da pozovem kako bih usao u proces prenosa broja,
Razmisljam da zovem Yettel da se raspitujem za prenos broja na pripejd?!

takodje, ako mi ponude 50%, da li i dalje imam mogucnost i da uzmem aparat kod njih? ili je samo 50% bez aparata?
 
A jel moze da se pregovara za neki popust na aparat?
tipa ako je 9000 paket i aparat, da se nekako to spusti makar na 7000?
 
Majci ističe ugovor, imala je 50% i hoćemo da izvedemo prelaskom na prepaid dobijanje 50% opet. Starija je žena i ne razume se u te stvari pa zbog toga preskačemo opciju podnošenja zahteva za prelazak u drugu mrežu. Nadam se da će da je zovu jer čekanje mesec dana da se učita 50% u app nije opcija.
Samo da javim da je prošlo sve i bez natezanja. Zvali sutradan od podnošenja zahteva.
 
Jel stižu nekom OTP kodovi za logovanja ili verfikaciju plaćanja od subote prošle? Do tad mi je radilo sve ok.
 
Javi rezultate. I sa drugom smo juce bili da dva broja prebaci na prepaid. Kontam da nece zvati do 7.
 
Nazad
Vrh Dno