Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Meni ugovor istice u Junu mesecu ali ako bih sada uzeo total data po ovoj ceni u app sto je za 1825 dinara od 1. Marta bih placao oko 2000 din ako sam dobro skapirao, zbog ovog poskupljenja? Promenom ugovora ne bih mogao da eskiviram poskupljene pretpostavljam? :)
Izvini o kakvoj ceni u aplikaciji govoriš? Da li je to ponuda samo za tebe ili postoji za sve postpaid korisnike? Meni ističe UO u maju pa pitam da li bih mogao sada uz obnovu u govora da dobijem taj popust?
 
U Yettel app pa kao ponuda posebno za mene ali misim da ima jos nas koji imamo ovu ponudi za total data paket po ovoj ceni od 1825 din. Sta je kriterijum i kako je ko dobija nije mi poznato.
 
Verovatno imas neki od manjih paketa sa 50% popusta, nudi ti se prelazak na veci paket uz dodatni popust -200 din pa umesto 2025 din imas total datu za 1825 odnosno 1775 din sa e racunom. Od 1. marta je cena 1900 sa e racunom odnosno 2000 bez e racuna. Ova promena ne utice na promenu ugovorne obaveze.
 
Pazi kad su mi u mailu odgovorili da telefon mogu da otplatim ranije ali ne i dodatnu opremu koju sam uzeo na rate (sat, punjač, masku)!?
 
U Yettel app pa kao ponuda posebno za mene ali misim da ima jos nas koji imamo ovu ponudi za total data paket po ovoj ceni od 1825 din. Sta je kriterijum i kako je ko dobija nije mi poznato.
I ja bi voleo da znam, poošto mi 1.3. ističe ugovor. Imao sam total 40 sa 50% i onda sam pre skoro godinu preko poziva agenta dobio ponudu da pređem na total data za isti novac do kraja uo, sto mi je bilo super obzirom na roming koji mi je tada dobro došao. Sad gde god pitam, neće da odobre opet tih 50% za novo produženje, tako da ću već prvog da odem i podnesem zahtev za prelazak na prepaid (ukoliko ne ispizdim do tada i ne podnesem zahtev za prelazak kod drugog operatera)!

EDIT: Evo i slika šta mi nude u "ponuda za mene"...ovo je sramotno posle toliko godina kod njih...i da, to je bez telefona opcija, znači samo popust na pretplatu!
 

Prilozi

  • Screenshot_20240214_104600_Yettel.jpg
    Screenshot_20240214_104600_Yettel.jpg
    72 KB · Pregleda: 92
  • Screenshot_20240214_104605_Yettel.jpg
    Screenshot_20240214_104605_Yettel.jpg
    75.2 KB · Pregleda: 94
Verovatno imas neki od manjih paketa sa 50% popusta, nudi ti se prelazak na veci paket uz dodatni popust -200 din pa umesto 2025 din imas total datu za 1825 odnosno 1775 din sa e racunom. Od 1. marta je cena 1900 sa e racunom odnosno 2000 bez e racuna. Ova promena ne utice na promenu ugovorne obaveze.
Hoćeš da kažeš da mu nude popust od 50% (koji već ima na jeftinijem paketu) i na skuplji (Total data ) paket? A da li nakon toga što uspem da se eventualno iscenkam za tih 50% popusta mogu da uzmem uređaj na rate uz popust za reciklažu?
 
Hoćeš da kažeš da mu nude popust od 50% (koji već ima na jeftinijem paketu) i na skuplji (Total data ) paket? A da li nakon toga što uspem da se eventualno iscenkam za tih 50% popusta mogu da uzmem uređaj na rate uz popust za reciklažu?
Tako je nude mu popust i na skuplji paket plus dodatni popust 200din kao sto je napisano u poruci koju si citirao. Fora je sto se ne zapocinje nova ugovorna obaveza nego taj popust za skuplji paket traje do kraja trenutne ugovorne obaveze. Ne moze naravno i popust na pretplatu i uredjaj na rate ni sa ni bez popusta za reciklazu.
 
Hoćeš da kažeš da mu nude popust od 50% (koji već ima na jeftinijem paketu) i na skuplji (Total data ) paket? A da li nakon toga što uspem da se eventualno iscenkam za tih 50% popusta mogu da uzmem uređaj na rate uz popust za reciklažu?
Naravno da ne može
 
Naravno da ne može
A da li je moguće dobiti popust na uređaj 50% a pretplata u paketu da ostane po punoj ceni? I kako je moguće da ista stvar (uređaj) košta različito u zavisnosti od toga koji paket uzimate? Pa valjda je cena paketa formirana na osnovu usluga koji se u okviru njega nude , zašto bi neko kome je dovoljan total 10 isti uređaj plaćao skuplje od nekog ko želi total data? Nabavna cena tih uređaja je ista (čitaj smešna) u oba slučaja.
 
50% na uredjaj ne moze ali mozda moze 100% ako se lepo zamole :D
Salu na stranu, ne moze naravno popust na uredjaj, razlog zasto je uredjaj jeftiniji u skupljem paketu je da privuku kupce da izaberu taj skuplji paket jer im je u cilju da imaju sto vise korisnika na skupljim paketima. Sve u svemu kada saberes cenu pretplate i rate za uredjaj dodje ti otprilike na isto na mesecnom nivou koji god paket odaberes, mozda par stotina dinara vise bude na skupljem paketu.
 
50% na uredjaj ne moze ali mozda moze 100% ako se lepo zamole :D
Salu na stranu, ne moze naravno popust na uredjaj, razlog zasto je uredjaj jeftiniji u skupljem paketu je da privuku kupce da izaberu taj skuplji paket jer im je u cilju da imaju sto vise korisnika na skupljim paketima. Sve u svemu kada saberes cenu pretplate i rate za uredjaj dodje ti otprilike na isto na mesecnom nivou koji god paket odaberes, mozda par stotina dinara vise bude na skupljem paketu.
Pa ti se zezaj sa ovim 100%, ali je neverovatno kako su potrošačka udruženja u Srbiji nemoćna da zaustave kartelsko ponašanje svih mobilnih operatera koji se dogovaraju ( a što je zabranjeno) i zbog čega, kao posledicu, imamo potpuni nestanak ponude telefona za 1 din. A iz prve ruke znam da te iste telefone ( za 1 din) daju pravnim licima (posle cenkanja naravno) samo da bi ostali u njihovoj mreži. Recimo u firmi sa 9 zaposlenih i minimalnom mesečnom potrošnjom od 25.000 din dali su telefone srednje klase ( galaxy a54) za dinar.
 
Ima telefon za dinar, ali su to telefoni cene do 15.000 dinara. Pošto uz to ide i paket sa redovnim popustom, umesto sa 50% popusta, onda razlika u ceni paketa preplati taj telefon.
 
Pa ti se zezaj sa ovim 100%, ali je neverovatno kako su potrošačka udruženja u Srbiji nemoćna da zaustave kartelsko ponašanje svih mobilnih operatera koji se dogovaraju ( a što je zabranjeno) i zbog čega, kao posledicu, imamo potpuni nestanak ponude telefona za 1 din. A iz prve ruke znam da te iste telefone ( za 1 din) daju pravnim licima (posle cenkanja naravno) samo da bi ostali u njihovoj mreži. Recimo u firmi sa 9 zaposlenih i minimalnom mesečnom potrošnjom od 25.000 din dali su telefone srednje klase ( galaxy a54) za dinar.
Slazem se da je situacija daleko od povoljne, pogotovo u odnosu na nas zivotni standard ali treba da se dese promene na drugim poljima da bi se situacija iole popravila po korisnike. A sto se tice telefona za 1din, sigurno je ranije bilo boljih ponuda nego trenutno ali treba uzeti u obzir i da su telefoni drasticno skocili sa cenom u odnosu na pre 5-10 godina. Poskupele su i cene paketa ali izgleda ne dovoljno da bi korporacije zadovoljile svoje apetite i ponudile neki ozbiljniji telefon za 1din, bar je to neko moje vidjenje situacije. Kompleksna je tema, ima tu mnogo faktora koji uticu ali da ne idemo u off, mogu da komentarisem samo situaciju i ponudu takvu kakva je, nema smisla komentarisati sta bi trebalo da bude normalno, kako bi mi voleli da bude jer tako samo bespotrebno zatrpavamo temu.
 
Pa sad zavisi ali ne mora da bude tako sve dok ti ta ukupna plaćena cena na rate bude ista kao što je i cena za plaćanje odjednom, bez obzira bila ona realna što je retkost ili suludo veća što je kod nas češći slučaj.
Mada u tom slučaju bi se čak i takva suludo veća cena mogla tretirati kao beskamatni kredit (koji opet plaćaš kroz neke druge stvari) tako da si generalno u pravu.
 
Ima telefon za dinar, ali su to telefoni cene do 15.000 dinara. Pošto uz to ide i paket sa redovnim popustom, umesto sa 50% popusta, onda razlika u ceni paketa preplati taj telefon.
Pa ako je Galaxy A54 15.000 onda si u pravu. I da, dat je i jedan samsung s21 fe . Ali to je garantovanih 25000 yetellu, a nekad i više.
 
Jel znate zasto ne daju raskide i zezaju ljude? Zasto je neophodno povecanje cena?! Ne zaboravite da je sbb prosle godine sa povecanjem od 100 dinara povecao dobit 5%...
Strane u transakciji su se dogovorile da će platiti 2,15 milijardi evra unapred na zatvaranju za kupovinu 50% udela, plus jednu akciju u PPF Telekomu i dodatne isplate zarade do 350 miliona evra u roku od tri godine nakon zatvaranja, ako PPF Telekom premašuje određene finansijske ciljeve.


Ovo podleže povratu do 75 miliona evra ako se takvi finansijski ciljevi ne ostvare.

 
Moze li jedno pitanje. Ukoliko podnesem zahtev za prelazak iz a1 na oripaid kod yetela imacu pravo na 50% popusta na neki od tarifnih paketa? Zanima me i da li imam pravo na 50% popista na sve pakete? Mene konkretno najvise zanima go data paket.
 
Moze li jedno pitanje. Ukoliko podnesem zahtev za prelazak iz a1 na oripaid kod yetela imacu pravo na 50% popusta na neki od tarifnih paketa? Zanima me i da li imam pravo na 50% popista na sve pakete? Mene konkretno najvise zanima go data paket.

imaćeš pravo, Go Data ispadne 950 din sa e-računom, bitno je samo da podneseš zahtev u jetel za prenos broja sa napomenom da broj u jetelu bude na dopuni.
Nakon puna dva dana kako si pripejd, trećeg dana se čitava promo za bilo koji paket uz 50 % popusta
 
Када се број пребацује на припејд због овог поскупљења, јел то иде одмах тог дана када се поднесе захтев или има онај рок од 15 дана?
 
Када се број пребацује на припејд због овог поскупљења, јел то иде одмах тог дана када се поднесе захтев или има онај рок од 15 дана?
mene su pozvali trećeg dana, pitali me šta želim, tražio sam isti paket - total 10 sa 50 posto popusta, kaže može, poslali mi dve poruke na koje sam odgovorio sa DA i odmah se aktiviralo.
 
… Go data je za taj novac zaista dobar paket… nema konkurenciju kod drugih operatera, obzirom da dobiješ pristojno minuta i podataka samim paketom, koji se prenose u narednr mesece… kako nisam ‘heavy’ potrošač, svakog meseca imam preko 1000 minuta i oko 60GB… 75GB prvih godinu dana, dok je trajala promocija… kome trebaju ‘Unlimited’ minuti po minimalnoj ceni, onda Total 10… uz dve premium aplikacije (npr. deezer i hbo, opet je teško naći sličan paket za oko 1200 dinara… sa prenošenjem podataka u naredni mesec, stigne se do 40GB…
 
isto imam go data sa gomilom prebacenih min i GB, ali ne jer zelim nego moram da mi ne bi prepolovili brzinu hiperneta :c
 
… hehe, praktično… :) ali, u solo vatijanti je stvarno dobar paket… u mom slučaju, bolja je i pokrivenost u odnosu na ostale operatere… win-win, nakon 1300 dinara na nekoj Moravi od pre godinu dana… sa 1GB podataka… 😕
 
mene su pozvali trećeg dana, pitali me šta želim, tražio sam isti paket - total 10 sa 50 posto popusta, kaže može, poslali mi dve poruke na koje sam odgovorio sa DA i odmah se aktiviralo.
То ми је јасно али ме занима ако је неко поднео захтев и прешао на припејд, капирам да је исто рок 15 дана а да га не пребацују у току тог или сутрашњег дана.
 
Danas oko 11h sam u poslovnici podneo zahtev za raskid ugovora i prelazak na prepaid i otplatio preostale rate za uredjaj(Yettel rate). U 14h su me već zvali sa ponudom od 50 posto za bilo koji paket. Može se izabrati bilo koji paket, uzeo sam najmanji mogući(Go Start) pošto želim samo da zadržim broj, a mrsko mi je da se zezam sa dopunama.
 
А јел ти креће нова УО на 2 год. или ти иде 50% до краја садашње УО?
 
Nazad
Vrh Dno