Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Podneo prigovor putem sajta Yettela 6.2. da ne orihvatam njihovo povecanje pretplate za 150 din mesecno oni me odbili (dobio danas sms odgovor) i podneo danas zahtev za zastitu svojih prava putem http://vansudsko.mtt.gov.rs Ugovor sa uredjajem uz otolatu preko yettela istice u oktobru 2024. povecanje je sa 4.298 na 4.448 din.
 
evo meni daju total datu za 1800 a dobice jedan raskid :)
 

Prilozi

  • IMG_1726.png
    IMG_1726.png
    120.2 KB · Pregleda: 243
Kako funkcionise ovaj popust od 30.000 dinara za novi telefon za Hipernet, verovatno ima ali negde.
 
Podneo prigovor putem sajta Yettela 6.2. da ne orihvatam njihovo povecanje pretplate za 150 din mesecno oni me odbili (dobio danas sms odgovor) i podneo danas zahtev za zastitu svojih prava putem http://vansudsko.mtt.gov.rs Ugovor sa uredjajem uz otolatu preko yettela istice u oktobru 2024. povecanje je sa 4.298 na 4.448 din.
Šta su ti tačno odgovorili u SMS-u?
 
Juce nakon podnetog zahteva za raskid ugovora, zvao me je operater da ponudi 50% na bilo koju tarifu, rekavsi da se to odnosi na nove cene. Pristao sam na go data paket, ali ono sto me buni je stara cena za go data paket u aneksu ugovora, kao i poslednja recenica na ovom screenshotu.
Da li mislite da je sve u redu sa ovim ugovorom ili je operater zakljucio ugovor po starim cenama i u tom slucaju fakticki nisam nista uradio raskinuvsi ugovor?
 

Prilozi

  • IMG_0841.png
    IMG_0841.png
    245.4 KB · Pregleda: 210
Juce nakon podnetog zahteva za raskid ugovora, zvao me je operater da ponudi 50% na bilo koju tarifu, rekavsi da se to odnosi na nove cene. Pristao sam na go data paket, ali ono sto me buni je stara cena za go data paket u aneksu ugovora, kao i poslednja recenica na ovom screenshotu.
Da li mislite da je sve u redu sa ovim ugovorom ili je operater zakljucio ugovor po starim cenama i u tom slucaju fakticki nisam nista uradio raskinuvsi ugovor?
samo su se pravno ogradili - ali čisto da znaš, nova skuplja cena za Go Data sa 50 % popusta će biti 950 din sa e-računom i taj popust ti traje do 31. jan 2026.
Bitan ti je drugi papir - aneks za 50 % popusta na 24 ciklusa.
Već od 1. feb 2026 možeš podneti zahtev za raskid i prelaz na pripejd i tako opet dobiti novih 50 % popusta na naredna 24 ciklusa.
 
Popust ti traje do 31. jan 2026. Već od 1. feb 2026 možeš podneti zahtev za raskid i prelaz na pripejd i tako opet dobiti novih 50 % popusta na naredna 24 ciklusa.
S tim što će do 8. da ga uredno duže po punoj ceni ako ne podnese zahtev za prenos u drugu mrežu pa mu opet ponude 50% popusta. Jedini način da se ovaj javašluk spreči je da Yettel zaprimi više od 10 reklamacija po osnovu povrede kolektivnog interesa potrošača, jer se pravdaju time da popust važi za 24 obračunska perioda. Onda bi morali da obračunavaju cenu sa popustom do datuma isteka servisne promocije.
 
S tim što će do 8. da ga uredno duže po punoj ceni ako ne podnese zahtev za prenos u drugu mrežu pa mu opet ponude 50% popusta. Jedini način da se ovaj javašluk spreči je da Yettel zaprimi više od 10 reklamacija po osnovu povrede kolektivnog interesa potrošača, jer se pravdaju time da popust važi za 24 obračunska perioda. Onda bi morali da obračunavaju cenu sa popustom do datuma isteka servisne promocije.

neće mu naplatiti po punoj ceni jer već od 1. feb može podneti zahtev za raskid i prelaz na pripejd i kroz par dana zovu nazad da opet obnovi 50 % koji će mu u tom slučaju odmah prepoloviti cenu i za ceo feb 2026 - u tom slučaju će popust trajati od 1. feb 2026 do 31. jan 2028
 
Zahvaljujem! Nisam znao za ovu promenu u praksi. Opet je i to nešto. Ranije nisu hteli ni to, nego srazmerno naplaćivali po punoj ceni, bez obzira na trenutno važeću servisnu promociju i računali po popustu od početka nove. Recimo da je to neki prećutni kompromis.
 
da li imaš T40 sa regularnim popustom bez uređaja ili T40 sa 50 % popusta ?
Imam T40 normalan sa telefonom,stim sto kad sam uzimao telefon u to vreme je bio preorder i bas jeftin Xiaomi 12t pro, plus pametna grejalica na poklon. A paket T40 je imao neku promociju od 100gb mesecno u prvih 12 meseci.. Ukupno placam paket T40 2550,plus rata za telefon 1835..Tad je bila bas povoljna akcija sa popustom za ovaj telefon.
 
Prošli put sam ja vratio uređaj i oni su mi vratili novac koji sam do tad uplatio na ime rata za taj isti. Bilo je povući potegni ali sam na kraju uspeo.
 
Imam T40 normalan sa telefonom,stim sto kad sam uzimao telefon u to vreme je bio preorder i bas jeftin Xiaomi 12t pro, plus pametna grejalica na poklon. A paket T40 je imao neku promociju od 100gb mesecno u prvih 12 meseci.. Ukupno placam paket T40 2550,plus rata za telefon 1835..Tad je bila bas povoljna akcija sa popustom za ovaj telefon.
onda ti je ona cena za prelaz na Total Data u aplikaciji odgovarajuća
 
Na kojem si paketu trenutno?

Sad sam zbunjen šta kažem akvizituro u ponedeljak - da li da pristanem na 2100 odmah za Total Data ili da čekam da mi završe prenos na prepaid i vidim šta aplikacija kaže? Ili da se prebacim na Total 10, pa da tu čekam :/ Ali to mi mnogo malo neta
Nije sigurno kada ce ti stici takva ponuda za 1800 din, meni se npr pojavila u aplikaciji posle nekoliko meseci trajanja UO (tipa 6-7 meseci), i presao sam na nju kada mi je istekao bonus internet posto mi je bilo malo onda, bio sam na nwkom Total 12 paketu cini mi se. Tako da bolje racunaj na to moze da potraje to cekanje, s obzirom da kazes da ti je malo 10 GB.
 
Nije sigurno kada ce ti stici takva ponuda za 1800 din, meni se npr pojavila u aplikaciji posle nekoliko meseci trajanja UO (tipa 6-7 meseci), i presao sam na nju kada mi je istekao bonus internet posto mi je bilo malo onda, bio sam na nwkom Total 12 paketu cini mi se. Tako da bolje racunaj na to moze da potraje to cekanje, s obzirom da kazes da ti je malo 10 GB.
A nije losa kombinacija nekome kome trebaju minuti. A nema volte. Da uzme yettel. A mi na beskonačnim mrezama možemo da iskoristimo HBO. Sta ja da radim sa yettel i HBO kad ti jedna epizoda pojede 2GB... Jedino da mu hotspotujem internet dok je samnom 🤣
 
Nije vezano za poskupljenje ali jeste za Yettel i ostala 2 operatera. Od danas pa do 10.2.2025 god. potrebno je izvrsiti reg. pripejd brojeva kako ne bi ostali bez usluge. To je moguce uraditi u poslovnicama a kasnije ce biti moguce i putem neta.
 
Dobro veče svima! Kako dobiti slobodnog operatera na 063/9000? Automat daje jedino opciju da se priča sa operaterom jeste preko English.
 
Kako bre kad je sve na srpskom? Jesi li uopšte pritisnuo bilo koju od opcija koja ti treba pre nego što si došao do opcije na engleskom?
 
Kako bre kad je sve na srpskom? Jesi li uopšte pritisnuo bilo koju od opcija koja ti treba pre nego što si došao do opcije na engleskom?
Kada pozovem 0639000 i pritisnem 1 ili 2(šta mi je već potrebno) i kada preslušam govorni automat uopšte ne kaže : ako želite da pričate sa slobodnim operaterom, pritisnite broj taj nego kaže : If u want to speak with agent in English, press key _. Kako onda doći do srpskog* slobodnog operatora na 0639000? Da li su stvarno sakrili na automatu da se ne može doći do srpskog slobodnog operatera?? Ja se stvarno izvinjavam ako zvučim glupav ali stvarno ne mogu pronaći, koji broj trebam da pritisnem da bih pričao sa srpskim* slobodnim agentom?
 
Dobro veče svima! Da li će Mobilni Postpejd Internet poskupeti (4G ruter)? Pitam zato što mislim da me je radnik Yettela lagao.
 
Nazad
Vrh Dno