Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Evo kratke informacije, mozda nekoga zanima.
Na iP13 mi je Yettel signal u halama firme, malte ne, neupotrebljiv dok na S23 ima 3 od 5 crtica i, gle cuda, radiii. Juce sam imao 100% ostvarenih poziva. . .
To be or not to be, that is a question now?!
 
@Bole69 hvala, sad ću zeta da cimam da ide da to reši.
 
Данас био у две пословнице и у обе су ми рекли да морам да отплатим телефон преко Моби банке ако хоћу да пређем на припејд, без обзира на ово мењање цена.
Ne moraš, meni isto rekli prvi dan, obavio par razgovora posle i dobro se informisao, sami su me zvali iz Yettela i rekli da imam pravo raskinuti ugovor. Oni su dobili novac za telefon od Mobi banke, tako da ja kredit nastavljam plaćati Mobi banci.
 
Evo kratke informacije, mozda nekoga zanima.
Na iP13 mi je Yettel signal u halama firme, malte ne, neupotrebljiv dok na S23 ima 3 od 5 crtica i, gle cuda, radiii. Juce sam imao 100% ostvarenih poziva. . .
To be or not to be, that is a question now?!
Pa presao si na premijum uređaj. Tako je drugar sa IPhone 7 na P20pro kad je presao. Na selu mts nema signala. Ili Edge. Kad je prešao na Huawei imao 10ak Mbps na istom mestu... Nista neobično. Ljudi misle da su jeftini telefoni i pri tom loša mreža dobra kombinacija. Ali nije. Tako da nije signal samo. Bitna je i upotrebljivost. Ne vezano za mrežu. Isto za internet i slično imas CAT 4 ruter a zalis se na mrežu. Pa ne ide. I onda kad posavetujem ljude da ubace u telefon. 2-3 puta bolje proradi.... Ajde ni IP13 nije los ruku na srce. Ali zamisli tek jeftinije uređaje... Najidelanije je da je svagde pun signal ali nije bas izvodljivo...
 
Ko su oni da odredjuju da li je nekom 175 dinara "svega" ili "čak"? A i inače mi opasno ide na nerve to obraćanje "na TI", što im je neki glavonja gore rekao da rade, kao neki lažno prisniji odnos tamo gde apsolutno nema potrebe da ga bude.
 
Bio sam sad u Yettel-u, da potpišem raskid zbog povećanja cena. Potpisao sam sporazum o raskidu pretplatničkog ugovora, i rečeno mi je da će biti potrebno 15 dana da se broj prebaci na prepaid. Da li je to to što se procedure tiče?
 
Ko su oni da odredjuju da li je nekom 175 dinara "svega" ili "čak"? A i inače mi opasno ide na nerve to obraćanje "na TI", što im je neki glavonja gore rekao da rade, kao neki lažno prisniji odnos tamo gde apsolutno nema potrebe da ga bude.
Da ne idemo u off, naravno da je dziberski oslovljavati sa TI. Ja kad komuniciram sa kupcima na Kp, svagog oslovljavam sa Vi i persiram im, jer je to osnovni vid kulture...
 
Ako se osećaju bliski i sa mnom pošto sam kod njih već 25+ godina predlažem im da to da iskažu tako što će mi kupiti/pokloniti nešto za rođendan - znatno bih to više cenio od njih nego to prosto intimiziranje gde smo kao na TI...
 
Bio sam sad u Yettel-u, da potpišem raskid zbog povećanja cena i rečeno mi je da će biti potrebno 15 dana da se broj prebaci na prepaid. Da li je to to što se procedure tiče?
To je to. Kad te isključe iz mreže, restartuješ telefon i broj prelazi na dopunu. Pre prenosa, moraš da budeš 60 dana u mreži, odnosno biće potrebno da sačekaš par dana pre nego što ti se pojavi ponuda za 50% popusta.
Mozda su na Ti jer se osecaju bliski samnom posto sam korisnik skoro 20 god :D
Sa majkom je operaterka bila na vi kada ju je zvala nakon zahteva za prenos broja da obnovi servisnu promociju, dok je par sati iza toga morala formalno da se pokrije copy/paste mejlom na ti u odgovoru na prethodno poslat zahtev preko kontakt forme. Glupost živa, ali šta da se radi.

Elem, ima li neko da udeli kod za Gigatron, a da mu nije potreban?
 
Zdravo svima! Da li je moguće raskinuti ugovor za mobilni postpejd internet? Ugovor je potpisan početkom februara 2024, pa da li je moguće raskinuti ugovor bez penala/naknadne štete u roku od 14 dana?
 
Da li je moguće raskinuti ugovor za mobilni postpejd internet potpisan početkom februara 2024 bez penala/naknade štete?
Moguće je. Biće potrebno samo da isplatiš preostale rate za uređaj/ruter, ako je bio predmet ugovora (sa aspekta zakona o elektronskim komunikacijama, to se tretira kao terminalna oprema).
 
Nisam u toku
Opet neko povećanje cena? Nije mi stiglo nikakvo obaveštenje a Yettel app mi ne radi sad
 
Danas sam raskinuo ugovor i izabrao Član. 3 da se prebacim na prepaid. Nakon toga su me zvali i nude mi Total Data za 2100. Koliko mogu da očekujem da mi ponudi aplikacija?
 
ne moraš da čekaš ništa - ako ti odgovara Total Data mesečno 2100 din oni ti pošalju SMS dogovorenih uslova i samo odgovoriš sa DA i nakon toga ti odmah sve startuje
 
Hvala ti. Mislio sam na iznos popusta. Viđao sam da su nekima nudili blizu 1850 din, pa sam hteo da proverim koja cifra najčešće figurira.
 
ponudu za Total Data 1900 din možeš ( MOŽDA ) dobiti kada prvo ugovoriš neki manji Total sa 50 % popusta.

Namerno kažem možda jer se nekome kroz mesec-dva učita Total 40 ili Total Data sa dodatnih 200 din popusta
 
Meni u apk Total Datu nude za... 😀
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-09-17-10-42-862_rs.telenor.mymenu-edit.jpg
    Screenshot_2024-02-09-17-10-42-862_rs.telenor.mymenu-edit.jpg
    89.2 KB · Pregleda: 127
Moguće je. Biće potrebno samo da isplatiš preostale rate za uređaj/ruter, ako je bio predmet ugovora (sa aspekta zakona o elektronskim komunikacijama, to se tretira kao terminalna oprema).
Nažalost nismo mogli raskinuti ugovor jer nismo naručili online, pre-order...
 
^^
Kakve veze ima online naručivanje sa raskidom ugovora u ovom slučaju povećanja cena usluga? To su dve potpuno nepovezane stvari.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nažalost nismo mogli raskinuti ugovor jer nismo naručili online, pre-order...
Ako nastave da te odbijaju u maloprodaji, podnesak zahteva za raskid u skladu sa članom 131 poštom na mesto sedišta pak ne smeju. Ja sam na primer bio spreman i na to da zovem policiju u Telekomu podnoseći zahtev za raskid Supernove zbog ukidanja TV kanala, jer ne može službeno lice da me ometa u ostvarivanju svojih zakonski zagarantovanih prava. Srećom, sve se završilo u moju korist, ali nakon zvaničnog odgovora institucija.
 
Nazad
Vrh Dno