Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

možeš otkupiti ostatak MTS ugovorne obaveze i preneti broj ranije, ali džabe žuriš kad će i tebe dočekati ove nove veće cene od 1. marta
 
Ahaa, sorry, prevideo sam da si napisao da vazi i za korisnike sa aktivnom ugovornom obavezom, hvala (y)
 
Јел вама хоће да отвори сајт Јетел-а? Покушавам да погледам ту вест око поскупљења и неће...
 
Ако има неко да из Јетел-а на форуму да потврди, јел може да се прелази на припејд ако се плаћају рате за уређај преко Моби банке...
 
Sta mislite, da li će i drugi operateri poskupeti cenovnik?
 
MTS je već podigao sve mobilne postpejd pakete za 300 din, samo što oni ne diraju korisnike sa aktivnim ugovornim obavezama ( njima sve ostaje po već dogovorenim uslovima i cenama )
 
Poskupljenje 🤡


poskupljenje se odnosi i na korisnike sa aktivnom ugovornom obavezom

novina: e-račun sada vredi 100 din
Džukački ali ajd...
Možda stvarno startuje 5G pa im treba keša? :geek::poop:
 
Meni ovo leglo kao budali šamar, ako bude bilo moguće ima lepo da zadržim kredit u Mobi banci a broj leti u Vip.
 
Meni ovo leglo kao budali šamar, ako bude bilo moguće ima lepo da zadržim kredit u Mobi banci a broj leti u Vip.

ne branim jetel ali i sa ovim poskupljenjem paketi Total 4, 5 i 10 sa 50% su i dalje ok na tržištu.
Total 4 ispadne 1150 din, Total 5 je 1250 din i Total 10 je 1300 din.

Total 20 ( 1550 din ), 40 ( 1700 din ) i Data ( 2100 din ) se više ne isplate, bar po meni
 
jeste, samo što sam ja uzeo telefon na kredu u Mobi banci pa plaćam 3k mesečno, vrlo rado bih prešao u MTS koji je recimo 1300 dinara jeftiniji u prvoj godini (ili u A1 koji je 800 dinara jeftiniji tokom cele UO po sadašnjim cenama).
 
Meni ovo leglo kao budali šamar, ako bude bilo moguće ima lepo da zadržim kredit u Mobi banci a broj leti u Vip.
Iako će možda pokušati da te ubede da ne može - ovo može da se uradi. Na početku će masa ljudi želeti da raskine postojeće ugovorne obaveze, pa će se sigurno (ne)namerno širiti razne dezinformacije od strane ljudi u poslovnicama i drugih.

Tako je bar bilo pri prethodnom poskupljenju. Mnoge su tada plašili da će im ugasiti broj. Svi koji žele da se informišu o tome na šta imaju, a na šta nemaju pravo, neka pročitaju tekst Efektive oko prethodnog poskupljenja Yettel usluga 2021. godine.
 
Poslednja izmena:
Nisu pokušali da me ubede u bilo šta, baš sam pričao sa podrškom na Tviteru i lepo objasnili - prenos broja moguć bez penala, rate se plaćaju banci. Jedina obaveza su rate za dodatnu opremu (ako postoji, ja neke sluškice za koje mi je ostalo 2 hiljade da ih isplatim) koje se obračunavaju zajedno sa poslednjim računom.

Eto, makar su pošteni.
 
ne branim jetel ali i sa ovim poskupljenjem paketi Total 4, 5 i 10 sa 50% su i dalje ok na tržištu.
Total 4 ispadne 1150 din, Total 5 je 1250 din i Total 10 je 1300 din.

Total 20 ( 1550 din ), 40 ( 1700 din ) i Data ( 2100 din ) se više ne isplate, bar po meni
Total data za 2100 din se ne isplati sa malo jače od 100 din poskupljenja?
Gde ima za 2 soma 100 gb neta, brdo digitalnih servisa, 13 gb Zapadni Balkan i2 gb za roming? Neograničeni MIN i SMS se podrazumevaju.
 
Da li ce moci da se raskine ugovorna obaveza za telefon i paket koji se otplacuju preko Yettela,bez ikakvih penala, a telefon zadrzati. Jer nije nasa krivica menjanja ugovora vec njihova. Sobzirom da menjaju ugovor koji je potpisan na jednu cenu mesecne rate i telefona i paketa sa nekim promo popustom u to vreme, i sa ovim povecanjem cena gde ce biti totalno druga cena mesecnog racuna na koju prvobitno mozda ne bi ni pristali.
 
@-vorens-
Potrošači koji su uz ugovor, preuzeli i neki od uređaja na otplatu na rate (mobilni telefon, tablet, oprema), prema Zakonu o obligacionim odnosima, član 132 i član 549, imaju dve opcije:
  • Prva je definisana navedenom odredbom i predviđa da svaka ugovorna strana treba da vrati onoj drugoj, onoj što je od nje primila. To znači da potrošač vraća uređaj, a Jetel njemu vraća sve dotadašnje uplate po osnovu otplate uređaja.
  • Druga opcija je da potrošač u celosti otplati uređaj, po ceni koja je predviđena ugovorom, umanjeno za ono što je plaćeno do trenutka raskida.
Potrošači koji su uređaje uzeli na otplatu putem kredita Mobi banke, ili neke druge, nastavljaju sa otplatom uređaja po ugovoru koji imaju sa bankom, a uređaj zadržavaju.
 
Imam ugovornu obavezu još 18m bez telefona sa 50%. Da li je moguć raskid bez penala nakon ovog dzukackog poskupljenja?
 
Da, svi mogu bez penala da raskinu ugovornu obavezu za tarifni paket. Ako imaš uzet telefon, tada moraš da ga otplatiš u celosti odjednom ili vratiš (a oni ti vrate do tad uplaćeni novac), osim ako si uzeo/la telefon preko Mobi banke - onda nastavljaš da plaćaš rate za telefon kao i do sada.
 
Od kad ovo važi kad mogu da idem da raskinem ugovor,imam telefon u mobi banci.
 
možeš danas odmah raskinuti pa sve do 28.02.
 
Pa ovo nije lose za one koje su uzeli telefon i punu cenu pretplate. Je li moze da se prebaci na pripejd, i kasnije uzme 50% popusta? Kakva je situacija bila prosli put?
 
Могло је...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li neko ko je duze u ovome i ima vise iskustva da objasni da li se ovo desava u drugim mrezama da se promene odnose i na trenutne ugovorne obaveze, koliko cesto su generalno poskupljenja i koliko za druge mreze, kao i za Yettel. Znacila bi mi ta istorija da odlucim da li da ostanem ili ne, posto mislim da je ovo bas nepristojno, posebno ako nije praksa kod drugih operatera.
I za bookmate ako neko zna je li ima domacih i stranih klasika, ili su samo neke strane sund knjige, da znam da li da ga aktiviram
 
da pojednostavim što se tiče istorije - svi privatni operateri ( Jetel, A1, SBB, Orion ... ) podižu cene s vremena na vreme ali čak i korisnicima sa ugovornom obavezom.
Srećom pa imaš pravo na raskid bez penala.

Jedino državni Telekom ( MTS ) ne dira korisnike sa aktivnom ugovornom obavezom, a što se tiče korisnika koji nemaju UO kod Telekoma, oni takođe mogu osetiti migracije paketa i poskupljenja. Ovo pravilo ne diranja cena kod Telekoma tokom UO važi i za fiksne i mobilne usluge.
 
Како беше, за раскид уговора код њих мора да се иде у пословницу?

Имам активну уговорну обавезу од маја месеца прошле године, али са оним стандардним попустом (са сајта).
Без телефона, само попуст на претплату уз уговор на 24 месеца.
Купио сам данас припејд картицу где већ имам 50% учитано у апликацији за прелазак на постпејд.
Тако да је ово идеално да раскинем уговор и узмем исти или други неки пакет са 50% попуста.
Број телефона могу да пребацим на припејд, ако се и ту учита акција са 50% попуста - још боље.
 
Pominje se par puta telefon uzet preko banke, rate...

Da li može da se raskine, ako je telefon uzet preko yetel rata?
 
Moze da se raskine i sa telefonom ali rate za uređaj svakako plaćaš preko banke.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ok, nisam znao kako plaćam rate. :)

Kad sam uzimao telefon, ponudjeno mi je da mi otvore račun i da ide tako preko banke...

Rekoh može preko vas (yetel), da ne otvaram račun, kaže može...
 
@M J izvini, prevideo sam da ne plaćaš preko banke. Onda bi morao da ih pitaš.
 
@M J Ili da im otplatiš uređaj u celosti pri raskidu ugovora ili da im vratiš uređaj (a oni tebi novac koji si za njega do sada platio, delimično ili u celosti, zavisno od procene stanja telefona).
 
Nazad
Vrh Dno