Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Ako prelaziš iz A1 u jelet onda jedino da prebaciš broj u jetel ali da bude na pripejd dopuni pa da ti se nakon dva dana učita promo 50% popusta za postpejd. Oni ti ovako neće zvanično nuditi bilo šta van regularne ponude za postpejd.
Jasno, kazi mi samo posto mi ugovor u A1 traje jos nesto manje od 3 meseca, da li mogu da podnesem zahtev za prelazak u Yettel i da nakon prelaska odem u poslovnicu A1 i isplatim sve do kraja, ili moram to da uradim na neki drugi nacin ?
 
Prvo isplatis pa onda trazis prenos,ne obrnuto.
 
Za nešto više od 15 dana mi ističe ugovorna obaveza kod MTS-a. Prešao bi u Yettel na 50% ali me zanima da li je moguće kod prelaska odmah u poslovnici dobiti 50% ili se mora ići proverenom metodom - prelazak na prepaid pa čekanje 2 dana dok se pojavi promocija?
Da li u Yettel-u ima kao u MTS ograničavanje potrošnje(postavljanje limita u aplikaciji/pozivom korisničkom na iznos dodatne potrošnje)?
Može li se iz aplikacije ugasiti data za roming? Da li je uopšte moguće gašenje samo data rominga(da ostanu pozivi aktivni)?
Prešao bi na GO Data paket(potrebno mi je do 100min, do 20 SMS i bar 3-5GB interneta mesecno)
Trenutno sam na kombinaciji Morava paketa od 1200din i globatel backup broj (Morava ima samo 1GB interneta i Globatel mi je backup nekoliko puta godišnje kada mi zatreba više od 1GB interneta)

MTS je jedini koji nudi opcije da sam sve sebi podešavaš i limitiraš unutar aplikacije.
Jetel i A1 odbijaju da na tvoj zahtev jasno definišu limit potrošnje u dinarima van paketa, dok u MTS-u sam biraš koliko ćeš dinara otići van paketa.
Takođe, MTS jedini nudi da sam sebi podesiš roming saobraćaj, da uključiš VoLTE i da izdaš sam sebi e-sim.
Jetel i A1 to nemaju pa sve mora preko kol centra i poslovnice.

Moj savet ti je da ostaneš u MTS-u ako ti je bitna stabilna i pouzdana usluga ( signal ) i ako su ti bitne sve ove stavke/opcije koje sebi možeš da podešavaš i omogućavaš kroz aplikaciju bez da zoveš ili ideš negde.
Jedina mana je što MTS daje max 30 % popusta na cene bez uređaja kad vide da odlaziš od njih, dok kod jetela i A1 možeš imati 50 %.
Ali opet, džabe i 70% da ti daju kad ništa od ovih stvari nisu sposobni da ti omoguće.

Zmaj ( 15 GB i 2x10 GB za instagram i tiktok + 1000 min ) bi te ispao 1230 din mesečno
 
U fazonu odem u A1 i kazem hocu sve da isplatim do kraja UO bez da raskinem ugovor?


kaži da želiš da podneseš zahtev za otkup ostatka ugovorne obaveze i da ti jave koja je ukupna cifra koja treba da se plati.
Nakon toga broj ti se oslobađa za prenos u drugu mrežu.
 
Da li dodatna oprema može da se kupi na rate sa 50% popusta na pretplatu? Konkretno, da li može i popust 50% i sat na rate?
 
Може. Додатна опрема нема везе са пакетом или узетим телефоном...
 
MTS je jedini koji nudi opcije da sam sve sebi podešavaš i limitiraš unutar aplikacije.
Jetel i A1 odbijaju da na tvoj zahtev jasno definišu limit potrošnje u dinarima van paketa, dok u MTS-u sam biraš koliko ćeš dinara otići van paketa.
Takođe, MTS jedini nudi da sam sebi podesiš roming saobraćaj, da uključiš VoLTE i da izdaš sam sebi e-sim.
Jetel i A1 to nemaju pa sve mora preko kol centra i poslovnice.

Moj savet ti je da ostaneš u MTS-u ako ti je bitna stabilna i pouzdana usluga ( signal ) i ako su ti bitne sve ove stavke/opcije koje sebi možeš da podešavaš i omogućavaš kroz aplikaciju bez da zoveš ili ideš negde.
Jedina mana je što MTS daje max 30 % popusta na cene bez uređaja kad vide da odlaziš od njih, dok kod jetela i A1 možeš imati 50 %.
Ali opet, džabe i 70% da ti daju kad ništa od ovih stvari nisu sposobni da ti omoguće.

Zmaj ( 15 GB i 2x10 GB za instagram i tiktok + 1000 min ) bi te ispao 1230 din mesečno
Mts uopste nema stabilnu i pouzdanu uslugu (signal),odnosno mozda ga ima tu gde se ti kreces. Kod mene su u raspadu vec nekoliko godina.
 
Kako doci do cuvenih 50% u Jetelu?
Zeni istice ugovor sa A1, gledamo da uzmemo najjeftinije, neograniceni min i sms se podrazumevaju, net 4GB zavrsava posao jer je i do sada imala toliko.
Ako je cimanje da ide tamo uzima pripejd broj pa posle nekoliko dana predje na postpejd od toga nema nista.
Saasnja tarifa u A1 je 1500, ovi Go paketi mi ne piju vodu imaju ogranicenja u vidu minuta i poruka, dok Total su nepotrebni bar njoj
 
Kako doci do cuvenih 50% u Jetelu?
Zeni istice ugovor sa A1, gledamo da uzmemo najjeftinije, neograniceni min i sms se podrazumevaju, net 4GB zavrsava posao jer je i do sada imala toliko.
Ako je cimanje da ide tamo uzima pripejd broj pa posle nekoliko dana predje na postpejd od toga nema nista.
Saasnja tarifa u A1 je 1500, ovi Go paketi mi ne piju vodu imaju ogranicenja u vidu minuta i poruka, dok Total su nepotrebni bar njoj

Ako prelaziš iz A1 u jelet onda mora da se prebaci broj u jetel ali da bude na pripejd dopuni pa da ti se nakon dva dana učita promo 50% popusta za postpejd.
Oni ti ovako neće zvanično nuditi bilo šta van regularne ponude za postpejd.
Total 4 ispadne 1075 din sa 50 % i e-racunom.
 
Baš tako..
Bio u poslovnici kad je radnica objašnjavala nekom dedi da se strpi par dana na pripaidu da bi mogla da mu napravi bolji paket..
 
Može li ovaj prelazak na prepaid da se uradi online ili mora da se ide u poslovnicu?
Edit: Oprostite na glupom pitanju, sada sam proverio može prepaid - samo mora kvalifikovani potpis
 
Pokusao juce, da odradim online, ali u sistemu vidi moj zahtev kao prenos na postpaid sto nisam odabrao... Tako da mu dodje da mora licno do poslovnice.
 
Za ispod 1500dinara, ova dva paleta daju dosta: Go Data od Go paketa za 875din. ili Total 10 za 1225din. (Idu dve aplikacije, što je doboljno sa se odabere ovaj paket…)… naravno, u oba slučaja je cena uz 50% i e-račun…
 
Može i za Go Data 50% popust kada se prenese broj na pripejd?
Mislio sam da daju samo za Total pakete.
 
Ističe mi ugovor za koji dan u Yettel-u, probao preko društvenih mreža i pozivom da izboksujem opet 50% popusta na GoData međutim ne daju.
Pitanje jel može sa post da se prebaci na prepaid pa onda da se onda kroz aplikaciju dobije popust da se pređe na post paid ponovo?
 
Ističe mi ugovor za koji dan u Yettel-u, probao preko društvenih mreža i pozivom da izboksujem opet 50% popusta na GoData međutim ne daju.
Pitanje jel može sa post da se prebaci na prepaid pa onda da se onda kroz aplikaciju dobije popust da se pređe na post paid ponovo?
Može. To je sporiji način koji sam između ostalog i ja izabrao.
 
Ako kojim slucajem uzmem bilo koji telefon uz paket npr. Total data. u ovom mesecu, i recimo za dva, tri, četiri, meseca isplatim telefon. Da li mogu da tražim nakon isplate telefona reviziju ugovora i dobijem ponovo 50% Total Data paket? Već imam taj popust i godinama sam na 50% pretplate samo što ovog puta ne mogu u startu da uzmem telefon za keš.
Od pre godinu dana, isplatom kupljenog telefonskog aparata ostaje ugovorna obaveza. Zato i jeste aparat jeftiniji sto je skuplji paket.
 
Samo jedno pitanje, kad kažeš "od pre godinu dana" pod tim misliš na ugovore koji su sklopljeni od tog trenutka do sad? Stariji ugovori se mogu raskidati isplatom uređaja bez problema.
 
Što je i sasvim logično jer bi u suprotnom svi uzimali jeftinije telefon uz najskuplji paket, prodali ga odmah nakon toga dosta skuplje nego što su ga platili, otplatili vrednost telefona po kojoj su ga kupili i vratili se na jeftiniji paket i još bi im ostalo prilično novca u džepu. Do novog kruga...

Dobar biznis plan ali ipak...
 
Jel svaki telefon za reciklažu donosi popust od 10.000?
 
Bukvalno se i za punjač isto dobije 10000 ne mora telefon. Jedini uslov je da se vidi IMEI ili serijski broj. Nije bitno koji je telefon može i nokijica.
 
Može i dalje mi je otvoren:
 
mora u poslovnicu. ne znam da je na yettelu iko to uspeo online. potpisuje se da si saglasan sa tim. i piše se razlog.
 
Čisto da podelim, otišao sam da prebacim na pripejd u poslovnici 20 dana (a ne 15) pre kraja ugovorne obaveze, odradili su to bez problema, i dva dana kasnije me zvali da ponude 50% popusta i dupli internet u prvih 12 meseci.
 
Ja kod Yettel-a imam 2 prepaid broja koja se koriste već godinama po 3 meseca tokom leta isključivo za SMS. Na oba broja u promocijama u aplikaciji imam prelazak na pospraid sa 50%.
 
Nazad
Vrh Dno