Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

ja sam vecj vishe od 3 godine na postpejdu....prenesi 325, tj telenor. od pre par meseci mi josh na tih 325 dodaju gratis 50 jer sam kao "dugogodishnja stranka"...znachi imam 375minuta ka svima i 375 sms-ova mesechno da potroshim. nikad nisam uspeo da to uradim.

evo sad je kraj meseca i u ovom trenutku mi je sledecji stanje:
"ukupno vam je preostalo:
- minuta 1144.8
- sms 1059
Trenutno zaduzenje bez pretplate, pdv i poreza na upotrebu mobilnih telefina 96.3din"

to znachi da cje i ovaj rachun biti oko 1400din...
vishe sam troshio mesechno dok sam bio pripejdu + imao sam gomilu situacija da bash kad mi treba - nestane kredita, 3 je ujutru i u blizini nema otvorena radnja pa ne mogu da dopunim....

ja to kontam ovako...radim kao konobar, i sa jednom dnevnicom i dobrim bakshishem (znachi ~12h posla u dobrij smeni ) reshim sebe svih muka da u SVAKOM trenutku imam fon sa koga mogu da pozovem i pustim sms i da se ne ustruchavam da nazovem samo da ga pitam nekog za junachko zdavlje jer cju potroshiti kredit pa kad mi bash bude trebalo - necu imati!

Svako ima svoje potrebe i necu da se mesam u to ali mi nije jasna jedna stvar. Ostalo ti je 1144.0 min. Pa otkud je to racionalno trosenje para (uz paket od 375min tebi su prosto receno nepotrebna poslednja 3 meseca pretplate). Ti bi onda trebao da predjes na manji paket posto ti nagomilani minuti nista ne znace jer se i onako brisu posle 3 meseca.
 
gledaj to ovako....1200din pretplate mi nije problem, a i bio sam ugovorom vezan za taj paket i nisam mogao da spustim paket....
ok, nije najidealniji paket za moje potrebe,jer stvarno nisam neki mobil manijak, i sad poshto mi je ugovor istekao, verovatno bih i mogao da ga spustim, no to sigurno necju uraditi...jer u roku od mesec dana uzimam od njih neki fon...

dobra stvar kod prelaska na postpejd je ta shto kada to radite, cica za shalterm vam izvuce u zadnja 3 meseca koliko ste zvali i koliko ste sms-ova poslali sa vasheg pripejd broja, i na osnovu toga vidite kolika je vasha potroshnja, pa samim tim znate koji vam paket najvishe odgovara....
 
Tema je Telenor promocija. Svaka sledeća poruka van te teme će biti brisana, a autor iste....videćemo....
 
Ja sam pre 3 godine uzeo BIZNIS tarifu na kojoj sam i sada. Koliko sam obavesten vise je nema nigde u ponudi. Nebih je menjao jer mi se zaokruzuje na sekunde i u prvom min. mislim da to nijedan paket vise nema.
 
redefinisali su pojam skupog... steta, jer da to ponude apsolutno bi pokopali konkurenciju...
 
Ne vidim da su cene išta niže od onoga što je bilo kada sam psoeldnji put gledao?! Bar za ovih nekoliko telefona čijih se cena sećam...hehe, uzmeš telefon i besplatno za dvoje, potpišeš ugovor na 36 meseci i uživaš :d
 
Ja sam hteo nokiu 2700, čekao sam da ponude praznične varijante, ali cena od 4000 je ista kao i što je bila uz prenesi 150, ne vidim tu praznični potpis ....

Sada cidim da je 5000. još su podigli cenu ... **** me qrac, kad sam glup ....

ispali veliki gejevi, da ne kažem nešto teže ....
 
Poslednja izmena:
Spustili su cene uredjaja samo za skuplje pakete, tipa prenesi 700 i jaci...

Inace ponuda je skroz bezveze, kako su najavljivali promociju, vise sam ocekivao
 
Upravo sam na TV-u video reklamu za besplatno za dvoje i na kraju reklame, kao dodato, onako bezveze nakalemljeno: i dva Samsunga 1100 za 2 dinara.

Na sajtu ne vidim da se ovo pominje. OK, telefoni taman i vrede jedan dinar :d ali dobro je znati sve detalje promocije...
 
Upravo sam na TV-u video reklamu za besplatno za dvoje i na kraju reklame, kao dodato, onako bezveze nakalemljeno: i dva Samsunga 1100 za 2 dinara.

Na sajtu ne vidim da se ovo pominje. OK, telefoni taman i vrede jedan dinar :d ali dobro je znati sve detalje promocije...
Ima u flajeru koji se može uzeti na prodajnim mestima Telenora.
Bio sam prekjuče da prebacim ženu na Telenor post-paid (sa mt:s-a), pa sam uzeo flajer i magazin Kontakt.
No, ako me sećanje dobro služi, dozvoljavaju ti da uzmeš telefon Samsung 1100 za 1 dinara, a ako želiš možeš odmah uzeti još jedan na isti ugovor - takođe za 1 dinar.
Znači, 2 Samsunga 1100 za 2 dinara, ugovorna obaveza 24 meseca.
 
Pri tom besplatni razgovori za dvoje su 12 meseci? (do kraja sledeće godine)
Dobro je da nisu stavili to o Samsung telefonima na sajt :d
 
Богами ова Омнија 2 је прилично добра куповина на најјачим пакетима, ево нпр на Комбинуј 4000 је само 21к дин, то му дође скоро 3 пута јефтиније него у слободној продаји, а од HD2 је дупло јефтинија на истом пакету :)
 
I ja sam dobijao 1000 min i 1000sms gomilu puta. I da uvek je bilo gratis, tj kredit ostaje na racunu.

evo, i meni su danas dali istu ponudu na nekoj pre-paid kartici koju nisam koristio 7-8 meseci (rok za potrosnju 30 dana).

ali, na karticama koje koristim danas sam ostao bez bilo koje ponude, osim 10x vise kredita. uz sve to, videh i nove (vishe) cene, o kojima je bilo reci u drugoj temi.
 
e-Račun

Aktivacijom usluge prijema Telenor računa isključivo elektronskim putem opredelili ste se za prijem računa bez papirne verzije. Usluga je dostupna svim privatnim korisnicima pojedinačnih ugovora.

Aktivacijom usluge elektronski račun imate mogućnost besplatnog slanja WEB2SMS poruka u okviru Telenor mreže preko portala Moj Telenor.

U slučaju prenosa vlasništva, novi vlasnik, treba ponovno da aktivira uslugu slanja računa elektronskim putem.

Nemogućnost pristupa ličnom računaru tj. elektronskoj verziji Telenor računa koji je dostavljen na naznačenu e-mail adresu, ne odlaže obavezu plaćanja računa u roku dospeća. U slučaju problema prilikom isporuke računa na naznačenu e-mail adresu, račun će biti dostupan na portalu "Moj Telenor".

Deaktivacija usluge slanja mesečnog računa u elektronskoj verziji nije moguća istog meseca u kome je izvršena prijava. U slučaju deaktivacije usluge u toku meseca, račun u papirnoj verziji će biti isporučen od narednog meseca.

Aktivacija tj. deaktivacija usluge nije moguća od poslednjeg dana u mesecu do 4. narednog meseca.
http://www.telenor.rs/portal
http://wap.telenor.rs/selfcare
 
Konačno se i neko kod nas setio da omogući elektronske račune i na taj način makar malo smanji nepotrebnu potrošnju papira. Pozdravljam ovaj potez Telenora, čak i da nema web2sms promocije, prijavio bih se.
 
Respect. To sam predlagao i u telefonskoj anketi pre 3 godine (ili je to još uvek bio Mobtel?!) i na forumu...
Ja sam bio spreman da konvertujem račun za neki MB protoka ili bilo koju drugi add-on na paket, a i ovo je sasvim OK. Ne znam koliko ću koristiti to slanje sa portala, ali svakako je bolje nego imati papirni račun koji mi apsolutno nije potreban :)

Prijavio se i odmah mi je stigao aktivacioni mail i potvrda da je usluga aktivirana :)
 
Da li je broj poruka ograničen?!
Pročitah uslove korišćenja, ali ništa o tome ne piše.
U svakom slučaju podržavam, jer svakako račune plaćam putem elektronskog bankarstva, i već mi je dosta ređanja "duplih" priznanica o izvršenim plaćanjima...
 
Još bolje, elektronsku priznanicu možeš da "štampaš" u PDF :)

U uslovima korišćenja se ne pominje ograničenje, a ja sam prihvatio te uslove korišćenja tokom prijave ;)
Mada, bilo bi OK da psotoji neki fair use policy sa recimo 30 poruka dnevno ili 1000 mesečno. Da ne bi neko počeo da koristi servis u svrhu reklamne kampanje u mreži...
 
Ja praktikujem da uplatim vise novca (pretplata), pa da budem miran 2-3 meseca...
Ovako uvek zaboravim da platim dok ne pocnu da stizu ona upozorenja...
 
Uplatis opstom uplatnicom na broj racuna i poziv na broj iz poslednjeg racuna?
 
Pa da, to ti je dovoljno
 
Jos nesto - da li se to vidi na proveri stanja?
 
mislis da vidis da si uplatio vise?
 
Nazad
Vrh Dno