Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Kupio sam novi telefon i sestri dajem stari. Njen LG L90 koristi karticu standardne velicine, moj stari P9 lite koristi Nano sim(najmanje). Sad nemam u gradu Telenor poslovnicu da bih zamenio staru za novu karticu, imam mogucnosti da je isecem. Ono sto me nervira je sto ne znam da li sama kartica podrzava 4g, kako to mogu da proverim? Da li postoje neke oznake na samoj sim kartici?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Iseci je pa vidi u telefonu. Ako ne radi, nek koristi tako do prve prilike da zameni.

Sent from my P30 Pro using Tapatalk
 
Verovatno nije 4g kartica ako vec nema perforaciju.
 
Posto telefon podrzava dual sim kupio sam potpuno novu karticu koju ce koristiti uz staru. Sada je problem sto ta nova kartica uopste ne registruje 4g signal, nije mi jasno zasto.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
koju karticu si kupio? telenor prepaid?
kada aktiviras Moj Telenor aplikaciju, sa tim novim brojem koji si kupio, imas u samoj aplikaciji opciju da ukljucis 4g na toj novoj kartici. Proveri i u podesavanjima mreze (na telefonu) da li je izabrana i 4g mreza.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
144a3593ac1ff90ab3da8f6c247d718c.jpg
 
Poslednja izmena:
Upravo sam proverio u poslovnici, može 50% popust na pretplatu i dupli net.
Pitao sam ih da li su 100% sigurni da može, rekoše mi da su sigurni.

Važi za sve pakete osim go data.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam proverio u poslovnici, može 50% popust na pretplatu i dupli net.
Pitao sam ih da li su 100% sigurni da može, rekoše mi da su sigurni.

Važi za sve pakete osim go data.
Evo mene zvali malopre i nude Total 2 sa 50% popusta i duplo više interneta za 975 dinara. Tri puta sam ponovio pitanje, znači može i popust i duplo internet odgovorio je da dobijam oba.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Moram otići u radnju.
Preko maila su me opet odyebali na 25%

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
975 dinara

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Ja sam pitao za druga koji je na postpaidu na nekom glupom paketu, UO mu istekla u junu i u TC Merkator na Nbgd mi rekose da ne moze novi ugovor sa 50 % popusta zato sto je postpaid, da je pripaid moglo bi total 2 sa 4 MB neta za 1025 dinara...totalno *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no, sada bi trebao da ih od*mjau**mjau**mjau**mjau* i ode u NEO
 
Ja sam pitao za druga koji je na postpaidu na nekom glupom paketu, UO mu istekla u junu i u TC Merkator na Nbgd mi rekose da ne moze novi ugovor sa 50 % popusta zato sto je postpaid

Toliko puta smo objasnili šta se radi, ako neće da vam daju 50% ako ste postpaid, evo opet šta raditi:
dovoljno je podneti zahtev za prelazak na pripejd, posle 12-14 dana pozvaće vas iz Telenora i dati vam popust od 50%.
 
I to sam pitao, po njihovim recima ne postoji definisani rok u kome ce ga pozvati, tih 12-14 dana su mozda uobicajeni ali ne i garantovani a akcija 50% traje do 28.12. pa postoji neki rizik da ga ne pozovu.

Svejedno, glupo je da maltretiraju stare korisnike, prebaci na pri pa opet na post, papirologija njima. ljudi gube vreme ali zasto sve to prosto kad moze komplikovano.
 
Naravno da postoji garantovani zakonski rok za odgovor, a to je 15 dana.
 
I to sam pitao, po njihovim recima ne postoji definisani rok u kome ce ga pozvati, tih 12-14 dana su mozda uobicajeni ali ne i garantovani a akcija 50% traje do 28.12. pa postoji neki rizik da ga ne pozovu.

Svejedno, glupo je da maltretiraju stare korisnike, prebaci na pri pa opet na post, papirologija njima. ljudi gube vreme ali zasto sve to prosto kad moze komplikovano.
Koja je to 50% akcija do 28/12?
 
Telenor i dalje nema nameru da uvede VOLTE , ima li novosti ? Bruka da vip pre njih pusti uslugu ...
 
Ima, kako da nema? Samo da bi uveli VoLTE, prvo moraju da završe zamenu Core mreže sa Ericsson-a na Huawei, a možda i IMS-a. Koliko sam upućen, (realno, veoma malo), biće valjda u Q1 2020.
Mada, da budem iskren, jedini razlog zašto su MTS i VIP pustili VoLTE je Ratelovo merenje. Sve zajedno mislim da se korisnici broje u desetinama, najboljem slučaju stotinama.
Pozdrav
 
Da li je pametna odluka da predjem sa Telenora na VIP?

Uzeo bih p30 pro preko mreze i trenutno je akcija u VIP-u da uz taj telefon daju na poklon gt2 sat...
 
Da li je pametna odluka da predjem sa Telenora na VIP?

Uzeo bih p30 pro preko mreze i trenutno je akcija u VIP-u da uz taj telefon daju na poklon gt2 sat...
Nevezano za akciju, pisao sam već na temi, prešao sam u VIP i vratio se u tln posle 3 meseca. Možda to zavisi i od lokacije, kod mene u PA telenor je ubedljivo najstabilnija mreža. Brzina uspostavljanja veze, pokrivenost, "kvalitet" mobilnog interneta (stalno sam imao neke "knedle" na VIPu, što u mesindžerima, što u surfu generalno...), čim sam se vratio nazad sve radi kao sat.
 
Iskreno slabo koristim servise koje mi daje Telenor uz paket i svaki mesec mi ostane vise od 90% neiskoriscenih GB za instagram, fejs i twitter. Deezer i HBO ne koristim...

Znam da je VIP sto se tice kvaliteta mreze najlosiji operater ali poklon sat me bas privlaci[emoji846]

Mozda mi Telenor ponudi sat kao VIP pa ostanem i dalje u Telenoru[emoji6]
 
Iskreno slabo koristim servise koje mi daje Telenor uz paket i svaki mesec mi ostane vise od 90% neiskoriscenih GB za instagram, fejs i twitter. Deezer i HBO ne koristim...

Znam da je VIP sto se tice kvaliteta mreze najlosiji operater ali poklon sat me bas privlaci[emoji846]

Mozda mi Telenor ponudi sat kao VIP pa ostanem i dalje u Telenoru[emoji6]

Ne bi bilo prvi put da poklon prodaje proizvod. Doplata od preko 20hiljada plus 5 mesecno za neo 30 je previse. U TLN je sat na rate do 1500 mesecno. Vidi mozda ti daju popust na sat.
 
Jel se isplati preci iz VIP-a u Telenor? U VIP-u imam dva broja i kvalitet mreze je katastrofa, malo malo sam nedostupan, aplikacija je uzas posto vise kaze da je servis nedostupan nego dostupan. Svidja mi se total 8 tarifa posto imam dosta poziva a tu su neogranicene minute i sada nude 100% vise gb interneta. Telefon mi ne treba samo pretplata. Znam da su kod telenora skuplji mobilni ali to mi ne znaci posto najvise uzimam za kes.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Jel se isplati preci iz VIP-a u Telenor? U VIP-u imam dva broja i kvalitet mreze je katastrofa, malo malo sam nedostupan, aplikacija je uzas posto vise kaze da je servis nedostupan nego dostupan. Svidja mi se total 8 tarifa posto imam dosta poziva a tu su neogranicene minute i sada nude 100% vise gb interneta. Telefon mi ne treba samo pretplata. Znam da su kod telenora skuplji mobilni ali to mi ne znaci posto najvise uzimam za kes.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Kupi telenor prepaid i isprobaj kako radi na mestima na kojima se ti najvise kreces. Bolje je da proveris i njihovu mrezu pa onda sklopi ugovor sa njima
 
Nazad
Vrh Dno