Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Problem je što ti ne razumeš šta je kupovina telefona preko Telenor banke gde plaćaš punu cenu telefona a šta je kupovina telefona preko standardne ponude.

Nokia 5:

- preko Telenor banke: Cena uređaja na rate: 22.320 RSD 
Dobija se popust od 30% i čim ovaj iznos od 22.320 rsd isplatiš nema više ugovorne obaveze

- preko standardne ponude: Cena uređaja po izabranim uslovima 11.970 RSD. Nema popusta na pretplatu i dužan si 24 meseca da plaćaš ratu.

Cemu takav ton ? Razumem ja odlicno ono sta mi je odgovoreno, samo kazem da teorija , lepe zelje i praksa ne idu uvek ruka uz ruku.
 
Problem je što ti ne razumeš šta je kupovina telefona preko Telenor banke gde plaćaš punu cenu telefona a šta je kupovina telefona preko standardne ponude.

Nokia 5:

- preko Telenor banke: Cena uređaja na rate: 22.320 RSD 
Dobija se popust od 30% na pretplatu i čim iznos od 22.320 rsd isplatiš nema više ugovorne obaveze.

- preko standardne ponude: Cena uređaja po izabranim uslovima 11.970 RSD. Nema popusta na pretplatu i dužan si 24 meseca da plaćaš ratu.

*prenesu play +L paket
Ovako je kako je covek napisao i nema potrebe za daljim polemisanjem.

Broj moze da se prenese na bilo koji komercijalni paket, ali zasto bi iko prenosio broj na mbb paket?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Problem je što ti ne razumeš šta je kupovina telefona preko Telenor banke gde plaćaš punu cenu telefona a šta je kupovina telefona preko standardne ponude.

Nokia 5:

- preko Telenor banke: Cena uređaja na rate: 22.320 RSD 
Dobija se popust od 30% na pretplatu i čim iznos od 22.320 rsd isplatiš nema više ugovorne obaveze.

- preko standardne ponude: Cena uređaja po izabranim uslovima 11.970 RSD. Nema popusta na pretplatu i dužan si 24 meseca da plaćaš ratu.

*prenesu play +L paket
Više nema onih 25% kad uzimaš telefon u poslovnici uz ugovor?
 
Ne znam na kakav ton misliš. Kažem ti da ne razumeš neke stvari i objasnio sam ti ih.

Onda si citirao pogresan moj post. Ono sto nisam razumeo ja sam pitao, dobio sam odgovor tj screenshot i dao sam komentar na njega da je to teorija i odmah je krenula paljba. Ocigledno nesporazum, nema problema.
 
Ovako je kako je covek napisao i nema potrebe za daljim polemisanjem.

Broj moze da se prenese na bilo koji komercijalni paket, ali zasto bi iko prenosio broj na mbb paket?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Mozda ostecenje sluha, govornog aparata ? Nedovoljno za odredjeni stepen invaliditeta da bi se dobio neki popust. Potrebno mnogo GB a malo minuta, vazan stari broj, los internet kod trenutnog operatera, dovoljno?
 
Sve je to OK, screenshotovi razgovora sa KC-om. Imam i ja dosta njih koji su u praksi neostvarivi. Poslednji primer je pokusaj prenosa broja iz mts-a u telenor SURF+ tarifu. Sve moze dok ne dodjes u poslovnicu. Tako da mi ta njihova pisanija ne znace apsolutno nista, samo konkretni primeri.
Ako se dobro sećam, član foruma @Rock86 preneo je broj iz mts-a u telenor direktno na Surf+ paket.
 
Da potvrdim da ovako treba biti. Dakle PRISTIGLI racuni (a penali za raskid jos uvek nisu pristigli uz bilo koji racun) je bitno da se plate.
Sve preko toga je prica radnika :( U MTSu neznanje, kod drugih - khm :)

@Psaras, NEMOJ plaacati bez poziva na broj! Mozes platiti sa pozivom na svoj broj telefona, bez nule, ali i sami radnici kazu da to nekada ne prodje knjizenje, a pogotovu ako si imao zbirni racun sa vise telefona.
Ili ne placaj nista vise od pristiglig racuna, kao mironiko, ili plati prethodni racun vise :)
Mislim da moram platiti račune jer ne vidim kako bi se oslobodio uo drugačije?
Da ponovim, uo mi ističe 17.08 a ja moram sve da završim do 15.08. Trenutno nisam u dugovanju, nemam telefon, znači samo pretplata sa popustom, i to mix S. Bukvalno imam manje od 1000 din da bih se razdužio. Videću za poziv na broj, neću ostaviti prazno svakako, hvala.
 
Да ли је у Теленору могуће раскинути уговорну обавезу плаћањем рачуна два месеца пре истека? Намеравам да пређем у мтс, па бих искористио ову промоцију кад већ прелазим.
 
@ps, Mironiko je upravo objasnio, raskines UO, sutra odes da trazis prenos i to je to.
Ako raskines AVGUSTA, onda moras platiti racun za jul, jer je on pristigao. Cak i da nije napravljen.

Ali penali stizu avgusta tek. Probaj sada, ne kosta te, sem mozda jos jednog odlaska u Telenor ako ne bude tako (a nece biti ako neko zezne samo)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ako se dobro sećam, član foruma @Rock86 preneo je broj iz mts-a u telenor direktno na Surf+ paket.

Da, s tim sto je moj broj iz 063 numeracije, znaci iz MTS-a sam ga vracao u maticnu mrezu. :) Nisam siguran da li mogu brojevi cija je maticna mreza MTS/VIP da se prenesu na Surf+ paket.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Да ли је у Теленору могуће раскинути уговорну обавезу плаћањем рачуна два месеца пре истека? Намеравам да пређем у мтс, па бих искористио ову промоцију кад већ прелазим.
Možeš odmah u poslovnici na licu mesta da otkupiš UO i odeš kod drugog operatera da pokreneš prenos broja.
 
Mozda ostecenje sluha, govornog aparata ? Nedovoljno za odredjeni stepen invaliditeta da bi se dobio neki popust. Potrebno mnogo GB a malo minuta, vazan stari broj, los internet kod trenutnog operatera, dovoljno?
Decko imas ozbiljnih problema, a ako je jedan od njih prenos broja javi se mozda mogu da ti pomognem.
Sve najbolje.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Kome treba malo minuta i mnogo neta, sasvim je dovoljan razlog da se prebaci na Surf tarifu. Za npr. 2200din može da ima 50GB (ili čak 100GB) i 100min.
 
To moze i za 1250-1300.
 
Meni nesto nije jasno. Na koju foru mislite da ste se resili UGOVORNE OBAVEZE ako ranije isplatite telefon? Samim potpisivanjem iste obavezali ste se na minimalan iznos UKUPNE UPLATE (pretplata puta broj meseci UO + cifra za uredjaj) . A i prestankom UO gube se sve benificije (10 GB, popust 30%). Tesko da ce vam dozvoliti da svaka 3,4 meseca sklapate nove ugovore. Ovo je samo teorija, da li je neko to izveo u praksi?

ovo je mozda moglo ranije kad je sistem bio isti kao sada u mts-u, bez uredjaja niza pretplata tj sa popustom a sa uredjajem bez popusta.
Ja samo ovo izveo u praksi, i to je sasvim normalno. Decembra 2015 sam uzeo telefon preko TB na 24 rate i 30% popusta na pretplatu. Otplaćivao sam po jednu ratu narednih 12 meseci, a onda sam u decembru 2016 otplatio sve ostale rate odjednom i odmah uzeo novi telefon uz novi ugovor na 24 meseca. Trebali je samo jedan dan da prođe od uplate zbog knjiženja, odnosno u mom slučaju je bilo petak- ponedeljak. Tako da nema dileme oko toga da to može .
 
Decko imas ozbiljnih problema, a ako je jedan od njih prenos broja javi se mozda mogu da ti pomognem.
Sve najbolje.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Nemam ja nikakvih problema, ovo su situacije sa kojima se srećemo na poslu, malo je razumevanja za osobe sa hendikepom. Da ne idemo u off.

Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Jel možete više slika odjednom iz galerije da šerujete na Capture? Meni se ta opcija izgubila nekim apdejtom...

Sent from my MX5 using Tapatalk
 
Taman sam mislio da sam nasao odlicnu zamenu za mtsov mix m sa PP+ M ili PS+ M, medjutim sad vidim da promocija 10GB vazi tek od L. Da li sam dobro razumeo sto je pisano zadnjih par stranica? Uzmem PS+ L i zajedno sa njim recimo motorolu moto c plus i dobijam 30% popusta na pretplatu i 10gb tokom trajanja UO. Ako uspem, telefon prodam odmah, kazem da hocu da otplatim telefon, platim i onda mesecno stize pretplata umanjena za ratu uredjaja, ali nisam vise vezan UO tj. mogu da uzmem neku drugu promociju ili predjem kod drugog operatera?
 
^ Hvala na odgovoru. Bas moram razmisliti sta mi je ciniti. Ova opcija izadje skuplje, ali se bar ne vezujem ugovorom na 2 godine kao za NEO 2.
 
Taman sam mislio da sam nasao odlicnu zamenu za mtsov mix m sa PP+ M ili PS+ M, medjutim sad vidim da promocija 10GB vazi tek od L. Da li sam dobro razumeo sto je pisano zadnjih par stranica? Uzmem PS+ L i zajedno sa njim recimo motorolu moto c plus i dobijam 30% popusta na pretplatu i 10gb tokom trajanja UO. Ako uspem, telefon prodam odmah, kazem da hocu da otplatim telefon, platim i onda mesecno stize pretplata umanjena za ratu uredjaja, ali nisam vise vezan UO tj. mogu da uzmem neku drugu promociju ili predjem kod drugog operatera?

Skoro svi uzmu prenesi play +L (a ne PS+ L) jer na tom paketu imaš i hbogo, deezer i još neke pogodnosti.
 
Verujem, ali ja bas nista od tih servisa ne koristim osim vajbera, a za njega ce biti dovoljno neta. Vise bi mi znacilo ovih 50 minuta razlike u razgovorima.
 
Ovo deluje kao ok ponuda za moju tarifu PiS+ L? Minuta imam i previse sa SBB Supersetom, najvise naravno net koristim ovh 10GB bi mi leglo bas lepo.
Telefon vec imam, ovaj bi ili prodao (oko 290 evra su novi) ili ostavio burzeru.
Sta vi mislite? Ili da cekam odgovor na Neo tarife?
 

Prilozi

  • telenor.jpg
    telenor.jpg
    222.7 KB · Pregleda: 175
Telenor je već izbacio odgovor na neo tarife. Potrebno je da si kod njih min 6 meseci (nekada može i manje), pošalji im poruku preko twittera i dobićeš flat razgovore i minute i 2 GB za 999 dinara.
 
Nazad
Vrh Dno