Šta je novo?

[Yettel. ex-Telenor] Postpaid paketi i promocije

Koliko su voljni u Telenoru da pored 25% popusta na tarifu,daju i telefon i možda neki popust i na njega?U pitanju je dugogodišnji korisnik.
Kakva je situacija sa.kodiranjem Telenor ovih telefona?

Pisao/pisali o tome,ne daju vise 25% na pretplatu,vec popust na telefon u zavisnosti od izabrakog paketa popust ide 5000,10000,15000...nisam siguran jel ima vise od 15000.
Sto se tice kodiranja,zadnje 3-4 god. sam promenio 3 moba na 2 ugovora kod njih nijedan nije bio zakljucan,da li cista sreca ili vise ne zakljucavaju pojma nemam
 
Ta vrsta promocije više nije aktuelna. Ili 50% popusta ili popust u ceni na sam uređaj ali bez popusta na pretplatu...

edit: LOL, sendvičari u akciji :D

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
odradjeno...jos su naravno pustili da krene vec po punoj ceni da ide pretplata... ni obavestenje nisu dali... ko da se neko seca sta je bilo pre 2 godine...

E to je ono sto me nervira. Pisao sam skoro da sam isto prosao kao ti. Rekao bi covek da tako piljarisanje nerade renomirani kao Telenor, nazalost, dal su to naucili ovde kod nas ili su takvi i u Norveskoj i u ostalim 12 zemalja gde posluju, neznam, ali je ruzno i tuzno ?
 
po meni to nije nista ruzno i bezobrazno sa njihove strane,koliko znam nijedan operater nije duzan da ikoga obavesti da mu istice ugovor,mozda gresim (ne mislim samo na telenor,vec na sve),to je njihova dobra volja ako te obaveste ili recimo kao sto su obavestavali ako su racuni dosta otisli iznad proseka za taj broj,pa da povedu racuna i sl.
Sve je to njihova dobra volja,a i na kraju u Moj telenor app pise kad istice ugovor pa nek prate ljudi koga zanima,ima to i mts,za Vip ne znam. ;)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena od urednika:
To mi nekako isto zvuči kao "naplatili mi kaznu jer sam zaboravio da produžim registracuju vozila, a niko me nije podsetilo..." :)
 
Poslednja izmena:
po meni to nije nista ruzno i bezobrazno sa njihove strane,koliko znam nijedan operater nije duzan da ikoga obavesti da mu istice ugovor,mozda gresim (ne mislim samo na telenor,vec na sve),to je njihova dobra volja ako te obaveste ili recimo kao sto su obavestavali ako su racuni dosta otisli iznad proseka za taj broj,pa da povedu racuna i sl.
Sve je to njihova dobra volja,a i na kraju u Moj telenor app pise kad istice ugovor pa nek prate ljudi koga zanima,ima to i mts,za Vip ne znam. ;)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

Hajde pusti tu pricu, i nauci nesto o poslovanju.

To mozda nije obavezno zakonom ali se podrazumeva. To se zove kad se grubo prevede, korporativna odgovornost prema potrosacu.
Kod nas se to zove "dobri poslovni običaji i prakse i fer odnos prema Kupcu."



Propisano je Kodeksom poslovne etike. Nije zakon ali je nesto slicno!
http://www.paragraf.rs/propisi/kodeks_poslovne_etike.html


I jos nesto. Svaki ugovor je potpisan na neodredjeno vreme s tim da se posebnom klauzulom moze odrediti rok neraskidivosti koji opet mora da moze da se raskine uz placanje nekih penala i slicno. Nakon proteka roka neraskidivosti (ugovorne obaveze), uslovi ugovora i dalje vaze ali ne vazi ugovorna obaveza tj vise ne vazi rok neraskidivosti koji je bio oroceni deo ugovora.
Znaci nakon 2 godine ugovor ce se i dalje primenjivati, ali ce moci, bilo koja strana da ga raskine bez penala.
Tako kaze zakon o obligacionim odnosima.
 
Poslednja izmena:
Hajde pusti tu pricu, i nauci nesto o poslovanju.

To mozda nije obavezno zakonom ali se podrazumeva. To se zove kad se grubo prevede, korporativna odgovornost prema potrosacu.
Kod nas se to zove "dobri poslovni običaji i prakse i fer odnos prema Kupcu."



Propisano je Kodeksom poslovne etike. Nije zakon ali je nesto slicno!
http://www.paragraf.rs/propisi/kodeks_poslovne_etike.html


I jos nesto. Svaki ugovor je potpisan na neodredjeno vreme s tim da se posebnom klauzulom moze odrediti rok neraskidivosti koji opet mora da moze da se raskine uz placanje nekih penala i slicno. Nakon proteka roka neraskidivosti (ugovorne obaveze), uslovi ugovora i dalje vaze ali ne vazi ugovorna obaveza tj vise ne vazi rok neraskidivosti koji je bio oroceni deo ugovora.
Znaci nakon 2 godine ugovor ce se i dalje primenjivati, ali ce moci, bilo koja strana da ga raskine bez penala.
Tako kaze zakon o obligacionim odnosima.

Tako je, kad god sam imao promociju za ADSL, placao sam istu cenu i po isteku UO od 12 ili 24, koliko sam potpisao, znaci i dalje sam imao umanjenu cenu. Ovo je cisto pilicaranje, mogu da spamuju korisnike za sve i svasta, ali naravno da im se ne isplati da posalju SMS i obaveste o isteku obaveze.

Na stranu sto su i cenu paketa (tokom UO) podigli sa zamuljanim obavestenjem na kraju PDF-a racuna, za nesto stariji paket.

Inace dali su 50%, i uzeo sam, ali samo iz razloga sto broj ne koristim ja vec clan porodice, koji je zadovoljan i nije bio za neku promenu, inace me ne bi videli vise...
 
Poslednja izmena:
Ovde se ne radi o ugovoru već o aneksu ugovora kojim se na određeni period, u ovom slučaju na 24 meseca ugovaraju posebne pogodnosti u vidu niže cene recimo. Kada istekne to, naravno da se primenjuju osnovne odredbe ugovora.

Mogu da razumem da se neki ljute ali iskreno ja ne vidim razlog da tu neko nekoga treba da obavesti. Što reče desp, zamisli da se ljutimo na državu jer nas nije podsetila da registrujemo auto. Vodiš računa o tome kad ti ističe promocija i to je to.

A zamisli tek situaciju, istekne promocija a politikom firme je u međuvremenu ukinuta. Pa bi to bilo ono, dobar dan zovemo vas da vas obavestimo da vam ističe promocija, jao hvala baš ste ljubazni, ja bih da nastavim, ovaj znate... Kakvo bi tek onda kukanje bilo :D

Ja sam mesec dana pre isteka promocije kontaktirao Telenor, odobrena nova i sve ok. Nisam imao nijedan mesec sa uvećanom tj regularnom pretplatom.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Tako je.
Popust moze da bude orocena ugovorna obaveza Telenora prema tebi.
Rekoh da nakon isteka ugovorne obaveze ugovor moze da se raskine i bez penala. Ako ga nijedna strana ne raskine on ostaje da vazi.
Inace, 50% popusta se moze dobiti samo preko aneksa ugovora i aneks uvek postaje sastavni deo ugovora.
Mada meni kad je istekla ugovorna obaveza, i dalje sam imao 50% popusta i taj neki prastari paket koji je bio u prvobitnom ugovoru i koji odavno nije postojao. To je tako trajalo sledecih nekoliko meseci.
 
Poslednja izmena:
Hoce narod da se sto vise osloni na tehnologiju, a posle kada zavladaju masine i sateraju nas pod zemlju kukace sto nisu sami ucili tablicu mnozenja nego se oslonili na Cortanu i njenu rodbinu ;)
 
Evo naprimer meni nisu naplatili 21dan koriscenja paketa uopste, verovatno zbog problema sa kurirom i dostavom (oduzilo se tih 21dan, a trebalo je ranije) , i ako je u aplikaciji stajalo da ide puna cena, posle podpisa novog aneksa ugovora uracunto je samo 6dana koriscenja novog paketa(50% promocija kao i prosli ugovor) . A mogli su lako da uracunaju i onih 21dan ali nisu i hvala im :D

Oko ovog obavestenja za istek ugovora, meni je na aplikaciji Moj Telenor izaslo obavestenje "Uskoro vam istice ugovor bla bla bla... ".
Primer kod drugog operater za neke druge usluge, potpisao sam ugovor i samo su mi naglasili da pazim na istek ugovora, i da im se javim ranije da mi nebi isla cena standardne ponude.
 
MTS i VIP salju poruke da se produzi ugovor.
 
Tjah, evo meni istekao popust 50% na dva broja, čekao sam samo da vidim da li će se udostojiti da sami ponude obnavljanje, ali naravno, ništa od toga, kao što je i pisano ovde. A i što bi, bolje da uzmu 1500 din razlike za mesec dana dok im pošaljem mail ponovo... u suštini, neću propasti, ali je pilićarenje žestoko za jednu ozbiljnu kompaniju.
 
Ja 7 godina pricam sta ce biti ako pustimo:)
Ovo je skroz tipicno za zemlje i zapada gde consumer uopste nije stvarno zasticen. Pijaca a bice jos gore.
 
A zasto bi ti oni nudili obnavljanje, kad ti nisi zainteresovan za njega? Jer da jesi, vec bi ih kontaktirao i zatrazio produzenje.
Pozdrav
 
Samo kad hoces da ih napustis tad brzo reaguju (vazi za sve operatere).
 
A zasto bi ti oni nudili obnavljanje, kad ti nisi zainteresovan za njega? Jer da jesi, vec bi ih kontaktirao i zatrazio produzenje.
Pozdrav
Da bi te vezali. Ako ovo zaista pitas, ocigledno neces raditi u marketing odeljenju nekom :)
Znas li sta rade u UK pred istek ugovora?:)
 
U marketingu necu raditi sigurno, tu se slazemo 100% :)
Ono sto sam hteo da kazem je da odrasla, svesna osoba ne treba da kuka na "zlog, nevaljalog" operatera koji pokusava da mu "uzme 1500 dinara", nego treba da preuzme malo odgovornosti i obaveza na sebe i da sam otkrije kada mu istice ugovorna obaveza. A, verovao ili ne, taj misteriozni datum se moze otkriti jednim pogledom na kopiju ugovora, koju je, cuda li velikog, sam korisnik potpisao.
Ne sporim da je lepa poslovna praksa obavestiti korisnika o isteku ugovorne obaveze, ali operateri, a ni druge firme, ne zive od nje nego od zarade. Ako procene da ce im tako zarada biti veca, to je u redu i to je njihovo pravo da tako posluju. Na kraju krajeva, korisnik je taj koji odlucuje kojeg ce operatera koristiti, a ne obrnuto.
Pozdrav
 
MTS nema nista od toga da ti kaze da ti ugovor od 50% istice. Jer postoji mogucnost da ces onda otici negde, ili uzeti novi od 50%, umesto da samo precute, a ti nastavis da placas punu cenu :) A gle cuda, oni te obaveste...

Da li je potrebno da te obaveste? Ne. Da li je bezobrazno sto to ne rade, ocigledno namerno? Da. (mislim na Telenor)
Da li te obaveste jer zele da se obavezes opet, iako je realnije da ce uzeti vise od tebe da precute? Da. (mislim na MTS)
 
Kada ce konacno neko da dodje na ideju da kuka na operatere zasto iskljucuju korisnike zbog neplacenog racuna jer je ovaj zaboravio :).

Mislim da je to neki sledeci hajp ovde.
 
Od 1.5.2017 kvote za internet za Facebook, Twitter i Whatsapp nisu neograničene već će biti 2GB po servisu.

Ono što me zanima, ako neko ima konkretnije informacije, kako to utiče konkretno na Društvene mreže dodatak? 2GB ukupno za sve ili 2GB+2GB+2GB?

I drugo, pošto se uvodi kvota, da li to znači da će i za Whatsapp pozivi onda ulaziti u taj saobraćaj kao što je slučaj sa Viberom?
 
Steta...Mada znam ljude sto su opusteno tukli 50-100GB preko ovih dodataka.
Nije bilo realno al je bilo dobro :).

Mislim da je ovo vezano sa novitetom da su dali svima dva besplatna dodatka po prepaid broju.
 
Poslednja izmena:
Da, sasvim sigurno je bilo velikih zloupotreba tog tipa(facebook video streaming, prenos boga oca fajlova preko WA itd) tako da mi nije neočekivano da se uvodi kvota. Štaviše, meni lično je i bolje. Nisam zloupotrebljavao servis u tom smislu, tako da me 2GB po servisu apsolutno zadovoljava. Malo mi je problematično što ako u oviru društvene mreže dodatka ide 2GB ukupno, to je već pitanje da li je dovoljno.

A ako bi pozivi za Whatsapp ušli u kvotu to bi bilo idealno.
 
MTS nema nista od toga da ti kaze da ti ugovor od 50% istice. Jer postoji mogucnost da ces onda otici negde, ili uzeti novi od 50%, umesto da samo precute, a ti nastavis da placas punu cenu :) A gle cuda, oni te obaveste...

Da li je potrebno da te obaveste? Ne. Da li je bezobrazno sto to ne rade, ocigledno namerno? Da. (mislim na Telenor)
Da li te obaveste jer zele da se obavezes opet, iako je realnije da ce uzeti vise od tebe da precute? Da. (mislim na MTS)

MTS ne obaveštava, dva puta mi je istekao ugovor sa 50% popusta i to bih provalio tek kad mi stigne račun.
 
Ma krenuće garant i Telenor da obaveštava korisnike o isteku ugovorne obaveze i mogućnostima produženja ugovora

Sent from my SM-N920I using Tapatalk
 
MTS ne obaveštava, dva puta mi je istekao ugovor sa 50% popusta i to bih provalio tek kad mi stigne račun.

Mene su zvali da potpisem novi ugovor malo manje od 3 meseca pred istek ugovora i to zadnjih 2 puta za mobilne i 2 puta za box.
Desavalo se da iz Telenora zovu moju majku za produzetak saradnje mislim tri puta pre isteka ugovora.
 
Poslednja izmena:
Od 1.5.2017 kvote za internet za Facebook, Twitter i Whatsapp nisu neograničene već će biti 2GB po servisu.

Ono što me zanima, ako neko ima konkretnije informacije, kako to utiče konkretno na Društvene mreže dodatak? 2GB ukupno za sve ili 2GB+2GB+2GB?

I drugo, pošto se uvodi kvota, da li to znači da će i za Whatsapp pozivi onda ulaziti u taj saobraćaj kao što je slučaj sa Viberom?

Moze li link za ovo obavestenje? Nisam uspeo da nadjem na sajtu.


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno